تکنیک های موثر خود کنترلی برای همه

Add a Comment
4 Min Read

تکنیک های موثر خود کنترلی برای همه

زمانیکه در مورد تکنیک خود کنترلی صحبت می کنیم قرار نیست راههای سخت و پیچیده ای را مطرح نماییم بلکه همانطور که مطلع هستیم همه چیز به سادگی با خواست ما فراهم میشود.

تکنیکهای خود کنترلی برای داشتن روابط اجتماعی بهتر و قوی تر

آیا میدانستید ورزش کردن برای رهایی از ناراحتی ها و کنترل خود عالی است؟ برای ما حفظ آرامش کار بسیار سختی می باشد بنابراین باید سعی کنیم از سیگار کشیدن، خوردن غذاهای که باعث عصبانیت میشود و خرید بیجا خودداری نماییم، بله درست متوجه شدید تمام اینها که گفته شد بخشی از تکنیک خود کنترلی می باشد که یکی از ویژگی های ضروری است و باید هر فردی آن را دارا باشد.

توصیه هایی موثر به عنوان تکنیک خود کنترلی

پایه خودداری شناخت خود است

کنترل احساسات و سوسه ها و غرایز برای داشتن یک زندگی سالم حائز اهمیت است، خودداری توانایی قابل یادگیری است و می توانیم روزانه روی آن کار کنیم که از احساسات منفی مثل عصبانیت، پرخوری حسادت خودداری کنیم.

تکنیک های موثر خود کنترلی برای همه

خویشتن دار باشیم

خویشتنداری به همه ی جنبه های زندگی کمک میکند و اولین و بهترین کار برای شناخت خود است، یعنی باید نقاط ضعف و قوت خود را بشناسیم و روی ضعف های خود کار کنیم بنابراین خیلی راحت به تغذیه مان اهمیت بیشتری بدهیم و سیگار نکشیم و هنگامی که در ترافیک می مانیم عصبی نشویم زیرا جسم و روحمان صدمه می بیند، فراموش نکنیم که سیگار کشیدن شکلات خوردن خرید کردن همگی خوشحالی کوتاه مدت خواهند آورد که در آینده اثری از آن نمی ماند.

توجه به اخلاق

اگر از اخلاق و عادت های خود آگاهی نداریم کنترل تصمیم گیری و نظراتمان دشوار است بنابراین اخلاق های خود را بشناسیم و در صدد اصلاح آن باشیم.

فکرکردن در مورد چیزهایی که ما را ناراحت میکند

باید نسبت به فعالیت های خود منطقی باشیم اصلاً خوب نیست که با فکر کردن در مورد مسائل ناراحت کننده خودمان را آزار دهیم ،بیشتر زمان خود را به فعالیت دیگر اختصاص دهیم.

داشتن عادت های سالم

همه نظرات و عادت ها تحت کنترل و توافق تغییر پیدا میکند، همانطور که برای لاغری باشگاه می رویم و رژیم میگیریم برای تغییر عادت هم باید تلاش کنیم تا به هدفمان برسیم.

تکنیک های موثر خود کنترلی برای همه

آرامش

نفس عمیق کشیدن و بستن چشم از بهترین تکنیک ها برای بالا بردن خود کنترلی می باشد. وقتی اعصبانی هستیم یا مرتکب اشتباهی شدیم آرامش خود را حفظ کنیم و از تکنیک هایی مثل مدیتیشن کمک بگیریم همچنین می توانیم چای بابونه بنوشیم.

توجه به محیط

محیط پیرامون نقش بسزایی در ایجاد و ترک عادت دارد مثلاً اگر می خواهیم نوشیدن الکل را ترک کنیم و دوستی داریم که عادت به خوردن الکل دارد از رفتن پیش او و هر چه که ما را به خوردن الکل وسوسه میکند خودداری کنیم.

رها کردن تنش

فعالیت های زیادی وجود دارد که بتوانیم احساسات خود را بیرون بریزیم ورزش کردن قدم زدن حمام کردن از جمله کارهایی است که افراد را آرام میکند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx