10 تکنیک قدرت بخشیدن به سایر افراد در چند دقیقه

1 نظر
9 دقیقه مطالعه

10 تکنیک قدرت بخشیدن به سایر افراد در چند دقیقه

راهکارهای قدرت بخشیدن به دیگران

وقتی به یک دوست و رهبر خوب تبدیل شوید به سایر افرادی که در کنارتان حضور دارند، قدرت خواهید بخشید. نخستین قدم برای قدرت بخشیدن به دیگران آن است که اول از همه خودتان به این باور برسید که می توانید به فردی مفید تبدیل شوید. ضامن موفقیت شما در این مرحله آن است که شجاعت و ادراک خود را بالا ببرید و از این نیروی خود جهت کمک کردن به سایرین بهره ببرید. آن گاه است که می توانید به تمام اهداف مهم خود و همچنین موفقیت در زندگی دست پیدا کنید، چرا که وقتی به اطرافیان خود قدرت لازم را بدهید تیم خود را نیرومند کرده اید و با مجموعه افرادی تواناتر به سوی هدفتان حرکت خواهید کرد.

رهبران زیادی در جهان وجود دارند که تنها با چند کلمه حرف می توانند تاثیر لازم را بر روی اطرافیان خود بگذارند، فرقی ندارد که زن باشید یا مرد، با بهره گیری از راهکارهای زیر می توانید، قدرت بخشیدن به سایرین را عملی کنید. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

1 – لبخند بر لب داشته باشید

تمام موجودات جهان از مجموعه فعالیت های کوچکی به وجود می آیند که شاید فکرش را هم نکنید. تک تک این فعالیت ها، دارای یک انرژی خاص می باشند و بدین ترتیب اجتماع ما را توسعه می بخشند. این جامعه می تواند یک شهر باشد و یا گروهی از دوستان؛ در هر صورت یک لبخند ساده می تواند به وسیله ای قدرتمند برای قدرت بخشیدن و رسیدن به موفقیت در زندگی تبدیل شود.

مثبت اندیش باشید

2 – مثبت اندیش باشید

هوشیاری لازم را در استفاده از کلمات و کارهایی که رو به روی دیگران به انجام می رسانید، به کار گیرید؛ این گونه می توانید از یک انرژی مثبت نامحدود بهره ببرید و در هر جمعی یک عامل آرام بخش لقب بگیرید، نه کسی که فقط با ایجاد تشنج در محیط سعی در مطرح کردن خودش را دارد. میزان انرژی که از خود بروز می دهد می تواند دیگران را نسبت به گفته های تان علاقه مند کند و آن ها را به سوی رسیدن به موفقیت در زندگی سوق دهد.

3 – تعاریف درستی از اطرافیانتان داشته باشید

فرقی ندارد که چه زمانی با دیگری و یا درباره ی دیگری صحبت می کنید، چیزی که مهم است آن است که بتوانید با گفته ی خود وی را تحت تاثیر قرار دهید. این تحت تاثیر قرار دادن می تواند بیان یک ویژگی فوق العاده ی او باشد و یا سلیقه ی وی در خرید و انتخاب لباس هایش؛ تعریف و تمجید از دیگران یکی از بهترین راه های ارتباطی می باشد و سبب می شود تا سایرین به میزان ساده تری با شما سخن بگویند.

4 – اطرافیانتان را تحت تاثیر قرار دهید

هر کدام از ما استعدادها و مهارت هایی داریم و با بهره گیری از این مهارت ها می توانیم دوستان خود را تحت تاثیر کارهای مان قرار دهیم. اما خیلی از ما بنا به دلایلی مثل کمبود اعتماد به نفس، خودمان را دست کم گرفته و توانایی های خویش را نشان نمی دهیم. توانایی و استعداد ما می تواند در هر زمینه ای باشد، یک نفر در ورزش استعداد دارد و دیگری در علوم کامپیوتر؛ مهم این است که با بهره گیری درست از این استعداد به دیگران یاری رسانیم و آن ها را تحت تاثیر قرار دهیم. بدین ترتیب شما می توانید سایرین را نسبت به فعالیت های خود به چالش بکشید.

5 – از خودتان خلاقیت به خرج دهید

تقویت خلاقیت یکی از مهم ترین کارهایی می باشد که می تواند شما را در کارتان بهبود دهد و به موفقیت در زندگی برساند؛ هم چنین یکی از بهترین راهکارها برای قدرت بخشیدن به دوستان تان می باشد. می توانید به صورت گروهی به همراه رفقای خود به کلاس فوتبال یا کلاس های آشپزی و کامپیوتر بروید و با یادگیری علوم جدید، خلاقیت خود را افزایش دهید. هم چنین انجام دادن یک کار با فرد یا گروهی دیگر، عاملی تاثیرگذار در قدرت بخشیدن به اطرافیان می باشد.

به اشتراک گذاری ایده ها و آموزش آن ها

6 – به اشتراک گذاری ایده ها و آموزش آن ها

اشتراک گذاری ایده ها به ویژه برای افرادی مثل کارآفرینان امری ضروری است، چرا که این ایده در صورت بی نقص بودن می تواند به یک هدف بی نظیر برای افراد زیر گروهشان تبدیل شود و هم ایشان و هم خود فرد را به موفقیت برساند. به اشتراک گذاشتن ایده ها یک امر ساده برای قدرت بخشیدن به سایرین می باشد و نیاز به زمان زیادی هم ندارد، اما تاثیرگذاری آن واقعا قابل ملاحظه است. از سویی دیگر آموزش این ایده ها یکی دیگر از راهکارهای قدرت بخشیدن و موفقیت در زندگی می باشد و می تواند باعث پیشرفت قابل توجه اطرافیان ما گردد.

7 – شرکت در رویدادهای گروهی

حضور در رویدادهای گروهی مثل مهمانی ها و سخنرانی های مختلف می تواند به یک عامل مهم در قدرت بخشیدن تبدیل شود. ممکن است شما فردی انگیزه بخش برای دیگری باشید و حضور شما در یک رویداد، او را ترغیب به حضور در آن جمع کند، جمعی که در نهایت می تواند تجلی شخص مورد نظر را به همراه داشته باشد.

8 – مسافرت را فراموش نکنید

یک سفر خوب می تواند شما را از مشغله های کاری دور کند و شما را به آرامش فکری و ذهنی برساند. از طرفی سفر می تواند چیزهای زیادی را به ما بیاموزد و اطلاعات مان را افزایش دهد، اطلاعاتی که در نهایت می تواند در ایجاد شوق و انگیزه ی کافی در ما موثر باشد. رزرو کردن یک مسافرت تنها چند دقیقه وقت می گیرد، یک سفر برای اوقات فراغت خود تنظیم کنید و اجازه دهید تا ذهن تان برای مدتی استراحت کند.

با دیگران ارتباط داشته باشید

9 – با دیگران ارتباط داشته باشید

کار گروهی می تواند شما را در دستیابی به اهداف تان و موفقیت در زندگی یاری رساند. این فعالیت تنها برای شما مفید نیست بلکه سایر اعضای گروه را نیز به رشد خوبی می رساند. یک روز خاص را در هفته مشخص کنید و در این روز به همراه همکاران خود دور یک میز جمع شوید و به انتقال دانسته های خویش بپردازید.

برای بهتر شدن شرایط خود مجبورید با سایرین ارتباط داشته باشید. حتی می توانید با استفاده از ابزاری به نام اینترنت با دنیای خارج از کشور ارتباط برقرار کنید و دوستان اینترنتی خوبی بیابید، دوستانی که شاید نزدیک شما نباشند، اما حداقل در بهبود روحیه ی شما اثرگذار باشند.

10 – نیکی را فراموش نکنید

همیشه با روی گشاده و باز با دیگران برخورد کنید و این یکی دیگر از راهکارهای قدرت بخشیدن و موفقیت در زندگی می باشد. اگر کیف پولی را روی زمین پیدا کردید سعی کنید صاحب آن را پیدا کنید و بدین وسیله او را خوشحال کنید. یا اینکه می توانید شغلی مناسب را به دوست تان پیشنهاد دهید و به همین راحتی او را شاد نمایید. به انرژی مثبت اعتقاد داشته باشید؛ انرژی مثبت به طور ساده می گوید هر کاری که انجام دهید به خودتان باز می گردد، اگر این کار خوب بوده باشد، خوبی به سوی شما باز خواهد گشت و اگر کار بدی بوده باشد، اتفاق بدی برایتان می افتد. پس همواره به دنبال انجام کارهای خوب باشید تا اتفاقات مثبتی برای تان رقم بخورد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx