تعالی یک عادت است

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

تعالی یک عادت است: 7 درس از این نقل قول ارسطو

آیا تا به حال این جمله معروف را که اغلب به ارسطو نسبت می دهند شنیده اید:

ما آنچه هستیم که مدام تکرار میکنیم. پس تعالی یک عمل نیست، بلکه یک عادت است.

یا به عبارت ساده تر: “تعالی یک عادت است.”

در طول دو دهه گذشته، به نظر می رسد که دنیای رشد و توسعه شخصی به طور تصاعدی رشد کرده است. اینترنت، پیشرفت‌های فناوری و دسترسی آسان‌تر به منابع توسعه شخصی، همگی به این امر کمک کرده‌اند. اکنون می توانیم فوراً اطلاعات را با سایر نقاط جهان به اشتراک بگذاریم، در حالی که قبلاً ماه ها طول می کشید.

اما توسعه شخصی هزاران سال است که وجود داشته است. وقتی گزاره ساده ای مانند این برای قرن ها زنده می ماند، ایده خوبی است که متوقف شوید و حقیقت آن را بشناسید. یک دقیقه وقت بگذارید تا واقعاً قدرت و حقیقت پشت این کلمات را درک کنید.

این مقاله به طور خلاصه این نقل قول ارسطو را بررسی می کند، چرا که باید یک اصل راهنما برای ساختن بهترین زندگی شما باشد، و هفت درسی که می توانید در مورد ایجاد تعالی به عنوان یک عادت را بیاموزید.

بیایید به آنها بپردازیم…

داستان واقعی در پس نقل قول «عالی به عنوان یک عادت»:

این قول معروف معمولاً به ارسطو نسبت داده می شود. اما نویسندگان کیلان هانترس و فرانک هرون دریافتند که منشأ واقعی این نقل قول ویل دورانت است، که تلاش می کرد سهم ارسطو در فلسفه را به زبان ساده توضیح دهد.

تعالی یک عادت است

نقل قول اصلی ارسطو این بود:

همانطور که با یک پرستو یا یک گل بهار نمی شود، یک روز یا یک زمان کوتاه انسان را سعادتمند و خوشبخت نمی‌کند.

نسخه کوتاه تر و محبوب تر این نقل قول ارسطو به راهنمای بسیاری از افرادی تبدیل شده است که به دنبال برتری و موفقیت در زندگی خود هستند. مفهوم این نقل قول این است که مهم نیست مردم در مواقعی یا هر از گاهی چه می کنند. برای رسیدن به تعالی، یک عمل باید به طور مکرر انجام شود تا جایی که بتوان آن را عادت تلقی کرد.

علاوه بر این، افراد موفق توانسته اند کلمه “انجام دادن” را از نسخه محبوب تر این نقل قول جدا کنند. این کلمه نشان می‌دهد که تعالی مستلزم عمل است، نه فقط وعده‌ها یا چیزهایی که مردم امیدوار به انجامشان هستند.

به عنوان مثال، آن دسته از افراد که به جای اینکه فقط به دنبال ایجاد اعتماد به نفس باشند به برتری دست می یابند انسان های شایسته ای هستند. به جای تعلل و تظاهر به برتری، افرادی که به برتری می رسند کنشگر هستند. وقتی تعالی یک عادت باشد، در هر کاری که انجام می دهید خود را نشان می دهد.

7 درس برای ایجاد تعالی در زندگی شما

آیا تا به حال توقف کرده اید و به کارهای روزمره خود فکر کرده اید و از خود می پرسید که چرا هر روز برخی از کارهای مشابه را انجام می دهید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که کارهای مشابه را به همان ترتیب انجام می دهید؟ این بر اساس عادت شکل می گیرد.

عادت کاری نیست که شما آگاهانه انجام دهید. این یک پاسخ خودکار به نوعی محرک احساسی است. ما چیزی هستیم که مدام تکرار میکنیم.

برخی از کارهایی که به طور مکرر در زندگی خود انجام می دهید چیست؟ خوب یا بد، این عادات زندگی شما را شکل می دهند و شخصیت شما را تعیین می کنند.

تعالی، مانند هر عادت دیگری، یک تعهد روزانه است، نه یک کار مرحله به مرحله. (این پست را بخوانید تا تفاوت تعالی و کمال را بدانید.)

اگر مکث کرده و سعی در درک قدرت این نقل قول کنید، متوجه خواهید شد که هر هدفی در زندگیتان را می توان به عادت های ساده ای که می توانید بسازید، تجزیه کرد. با تعهد بر شروع کردن، شروع کنید.

تعالی یک عادت است

اگر می خواهید برتری را به یک عادت تبدیل کنید، در اینجا هفت استراتژی برای تحقق این امر وجود دارد:

  1. اقدام کنید

ممکن است کاری کنید که طوری به نظر برسد که که همه چیز را تحت کنترل دارید، اما تا زمانی که اقدامی نکنید، به برتری نخواهید رسید. شما باید کارهایی را انجام دهید که با اهداف شما در ارتباط است و در کنار انگیزه ثابت خود برای عالی بودن عمل کنید.

به عنوان مثال، اگر هدف شما رسیدن به اندام است، پیوستن به یک باشگاه ورزشی شما را به سمت برتری نمی برد. شما باید متعهد شوید که واقعاً هر روز بروید و زمانی را در برنامه خود منحصراً به ورزش اختصاص دهید.

  1. برای چیزی که می خواهید تلاش کنید

زندگی شما فقط به اندازه کاری که برای آن انجام می دهید عالی خواهد بود. اگر کار یا تلاش زیادی انجام ندهید، در ازای آن چیز زیادی دریافت نخواهید کرد. این بدان معناست که شما باید به عادات برتر خود پایبند باشید تا آنها بازدهی خوبی از سرمایه شما داشته باشند. اگر حداقل تلاش کنید، برتری دور از دسترس خواهد بود. اما به یاد داشته باشید که تلاشتان حساب شده باشد.  کیفیت را بر کمیت اولویت دهید.

در ادامه مثال خوش اندام بودن، شما باید متعهد باشید که وقت و انرژی لازم را برای به دست آوردن نتایجی که می خواهید به آنها برسید صرف کنید. اگر فقط 5 یا 10 دقیقه در روز را اختصاص دهید، نتایج بلندمدتی را که احتمالاً به آن امیدوار هستید، نخواهید دید.

تعالی یک عادت است

  1. آسان تر می شود.

ایجاد یک عادت به تلاش نیاز دارد، به ویژه یک عادت سالم که فواید یا نتایج فوری به دنبال نخواهد داشت. اما، هرچه بیشتر روی آن کار کنید، آسان تر می شود. در نهایت، اعمال مثبت شما به طبیعت دوم شما تبدیل خواهد شد و بدون اینکه حتی به آن فکر کنید آنها را انجام خواهید داد. این زمانی است که عمل تبدیل به عادت شده است.

  1. یک برنامه زمانی ایجاد کنید.

با استفاده از اپلیکیشنی مانند Todoist عادت های مهم را در روز خود برنامه ریزی کنید. یاد بگیرید که چگونه از Todoist برای مدیریت لیست کارهای خود استفاده کنید، پروژه های بزرگ را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید، ایده ها را ثبت کنید، با همکاران همکاری کنید و اولویت های خود را رتبه بندی کنید. با استفاده از برنامه‌ای مانند Todoist، می‌توانید عادت‌های جدید خود را در روزتان برنامه‌ریزی کنید تا آنها را به بخشی از عادی جدید خود تبدیل کنید.

  1. عادات اصلی را شناسایی کنید.

عادات اصلی شما آنهایی هستند که منجر به عادات مثبت بیشتری می شوند. برای داشتن یک زندگی عالی، می‌خواهید عادات اصلی را که می‌توانند سلامت، ثروت و روابط شما را متحول کنند، شناسایی کنید و سپس این عادت‌ها را هر روز انجام دهید.

به عنوان مثال، فرض کنید می خواهید یک عادت اساسی برای قرار دادن پول در یک حساب پس انداز ایجاد کنید. انجام این کار به طور منظم ممکن است باعث شود در زندگی روزمره خود به پول بیشتری توجه کنید. از آنجایی که فعالانه در حال پس انداز پول هستید، ممکن است قبل از توقف برای خوردن یک فنجان قهوه در مسیر کارتان، دو باره فکر کنید و در عوض انتخاب کنید که در خانه قهوه درست کنید که به صرفه جویی در هزینه کمک می کند.

به عنوان مثال، برنامه های صرفه جویی در پول ممکن است کلید شما برای بودجه بندی و پس‌انداز به طور منظم باشد. وقتی بتوانید اعمال را در زندگی روزمره خود بگنجانید، تصمیم گیری خوب آسان می شود.

تعالی یک عادت است

  1. روال صبحگاهی خود را بهبود بخشید.

اگر عادت های خوب خود را از صبح شروع کنید، به احتمال زیاد روز خود را در مسیر مثبت ادامه خواهید داد. افراد به محض اینکه از خواب بیدار می شوند، بیشترین بهره وری را دارند و ایجاد یک روال صبحگاهی به شما کمک می کند تا این سطح از بهره وری را در طول روز حفظ کنید.

برای عالی بودن، ایده خوبی است که هر روز صبح اهداف کوتاه مدت و بلندمدت خود را مرور کنید.

با نگاه کردن به اینکه برای آن روز چه کاری باید انجام دهید شروع کنید. و کارآمدترین ترتیب کار را برای وظایف خود تعیین کنید. سپس، به اهداف بلندمدت خود نگاه کنید و کارهایی را که در طول روز انجام خواهید داد و شما را به رسیدن به آن اهداف نزدیکتر می کند، شناسایی کنید.

شما می توانید برای یک روز یا چندین سال آینده اهداف تعیین کنید، اما اگر بی هدف در اطراف پرسه بزنید، هیچ پیشرفتی نخواهید داشت. شما باید از هر لحظه به نفع خود استفاده کنید.

  1. عادات مثبت روزانه بیشتری ایجاد کنید

حتی انجام کارهای کوچک مانند صحبت با افراد دیگری که فکر می کنید عالی هستند (مثل یک مربی آینده نگر) یا وقت گذاشتن برای کشش و انجام چند نفس عمیق می تواند بسیار بیشتر از آن چیزی که به نظر می رسد مؤثر باشد.

تعالی در همه زمینه های زندگی شما امکان پذیر است.

درس بزرگ اینجاست:

تعالی در همه زمینه های زندگی شما امکان پذیر است.

ترفند برای دستیابی به برتری این است که آنچه را که باید انجام دهید شناسایی کنید و آن را در روزتان به طور منظم برنامه ریزی کنید تا تبدیل به یک عادت شود. مهمتر از آن، مطمئن شوید که حتی یک روز را هم از دست ندهید!

مطمئناً، هرکسی برای سلامت روحی و جسمی خود نیاز به استراحت های مناسب دارد، اما فقط گوشه ای ننشینید و اجازه ندهید زمان شما بگذرد و منتظر باشید تا برتری به سراغ شما بیاید. شما باید فعالانه بیرون بروید و آن را دنبال کنید تا برتری را به یک عامل تعیین کننده در زندگی خود تبدیل کنید.

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx