ویژگی های افراد با انگیزه که آن ها را از دیگران متمایز می کند

نظرات 2
10 دقیقه مطالعه

ویژگی های افراد باانگیزه که آن ها را از دیگران متمایز می کند

خصوصیات افراد با انگیزه

انگیزه مهم ترین محرکی است که می تواند ما را برای رسیدن به اهداف خود یاری کند، حتی ادامه ی زندگی بدون داشتن انگیزه ی کافی بسیار سخت و ناشدنی است. انگیزه نیروی قدرتمندی است که ما را برای رسیدن به هدف مان یاری می کند، برای این که بتوانیم به اهداف خود برسیم قبل از فکر کردن به آن باید قادر باشیم با بی انگیزگی خود مبارزه کنیم. باید راهکارهایی را بلد باشیم تا انگیزه ی کافی در ما ایجاد شود و به موفقیت فردی در زندگی خود دست یابیم.

شاید به این نکته توجه کرده باشید که بعضی از افراد وجود دارند که ذاتا باانگیزه هستند و همه آن ها را به چشم یک فرد باانگیزه و باپشتکار می شناسند، و در بیشتر مواقع به اهدافی که دارند می رسند. شاید فکر کنید که این ویژگی در ژن آن ها وجود دارد و شما باید تمام عمر خود را با بی انگیزگی سپری کنید. ولی این طرز فکر کاملا اشتباه است و اگر فکر می کنید که شما با آن ها کاملا فرق دارید، لازم نیست نگران باشید. تنها کافی است از عاداتی که همه ی این افراد دارند اطلاع پیدا کرده و به آن ها عمل نمایید.

هر انسانی در وجود خود نیروهای مختلفی دارد که می تواند در مواقع مختلف به او کمک کند. کافی است که این نیروها را در وجود خود پیدا کنید و در جاهای مختلف آن ها را به کار گیرید. مطمئن باشید با دانستن عادات مشترک افراد موفق و باانگیزه شما هم می توانید مانند آن ها شوید و انگیزه خود را به شدت افزایش دهید.

به همین منظور قصد داریم در این مقاله برای شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار، راهکارهایی را معرفی کنیم که افراد باانگیزه همواره به آن عمل می کنند. با عمل به این نکات شما نیز حتما می توانید انگیزه ی خود را تقویت نموده و به موفقیت فردی در زندگی خود دست یابید. با ما همراه باشید.

هرگز در مسیر خود توقف نمی کنند

هرگز در مسیر خود توقف نمی کنند

مهم ترین ویژگی با انگیزه بودن این است که در راه خود به هیچ وجه توقف نمی کند. زمانی که با مشکلات مواجه می شود به جای توقف کردن سعی می کند انگیزه ی خود را افزایش دهد و با نیروی بیشتری به رویارویی با مشکلات بپردازد. درواقع زمانی که برای ما انسان ها یک مشکل پیش می آید، باید با انرژی و انگیزه ی بیشتری راه خود را ادامه دهیم. ولی در افراد بی انگیزه این موضوع کاملا برعکس است. به گونه ای که نیروی خود را از دست می دهند و دائما منتظر هستند تا مشکلی پیش بیاید و توقف کنند.

اگر در یک سخنرانی خراب کاری کنند یا از شغلی اخراج شوند، دائم به آن فکر می کنند و سعی نمی کنند آن موضوع را نادیده بگیرند. به جای آن که اشتباهاتشان باعث به دست آوردن یک تجربه ی خوب برای سرعت دادن به زندگی شان شود، کاری می کنند تا دیگر نتوانند به راه خود ادامه دهند. به همین دلیل به سختی دچار شکست می شوند.

در مقابل افراد باانگیزه همیشه سعی می کنند از اشتباهات خود درس بگیرند. آن ها می پذیرند که به عنوان یک انسان اشتباهی مرتکب شده اند، می توانند با عبرت گرفتن از آن، دیگر به اشتباه خود فکر نکنند و به سراغ اهداف خود بروند.

بنابراین شما نیز هرگز نباید از شکست بهراسید. سعی نکنید آن ها را فراموش کنید چون این کار واقعا ناشدنی است و ممکن است شما را به فردی تبدیل کند که دائما اشتباه می کند. ولی می توانید به جای این کار به راحتی از کنار اشتباهات خود رد شوید و اجازه ندهید این کار انرژی شما را هدر دهد.

سحرخیز هستند

سحرخیز هستند

برای این که بتوانید انگیزه ی خود را در طول روز حفظ کنید، باید صبح زود کارهای خود را شروع کنید. صبح زمانی است که می توانید از آن بهترین استفاده را ببرید و انگیزه ی خود را در این ساعات بالا ببرید. بسیار بعید است که فردی در اول صبح که همه خواب هستند به کار خود بپردازد و دچار بی انگیزگی شود.

صبح زود زمانی است که ذهنتان کاملا آماده است و به ندرت پیش می آید در این زمان ها هنگامی که به کاری می پردازید دچار حواس پرتی شوید. پس همیشه سعی کنید سحرخیز باشید و صبح زود را برای انجام مهم ترین کارهای خود انتخاب کنید. همچنین بیدار شدن در ساعات اولیه ی روز باعث می شود تمام روز با انرژی و سرحال باشید و این انرژی فقط به ساعات اولیه ی روز محدود نخواهد بود.

بسیاری از افراد موفق در گفته های خود به این نکته اشاره کرده اند که همیشه سحرخیز هستند و به هیچ وجه تا دیروقت به خوابیدن ادامه نمی دهند. حتی زمان هایی فرصت دارند تا ظهر بخوابند بازهم هرگز این کار را انجام نخواهند داد.

همیشه به مطالعه می پردازند

همیشه به مطالعه می پردازند

افراد باانگیزه همواره در حال مطالعه هستند. مطالعه باعث می شود همیشه در حال پیشرفت و ارتقا باشید. فردی که مطالعه نکند نمی تواند ادعا کند که انسان زیرکی است. مخصوصا در دوره ای که در آن زندگی می کنیم مطالعه کردن به شدت اهمیت دارد و کسی که این کار را انجام ندهد، قطعا نمی تواند انگیزه ی خود را برای انجام کارها حفظ کند، چون همیشه از دانش و رخدادهای علمی به شدت عقب تر است.

انسان های باانگیزه به مطالعه به چشم یک سرگرمی نگاه می کنند و ترجیح می دهند اوقات فراغت خود را با مطالعه پر کنند. در عوض افراد دیگر بیشتر ترجیح می دهند کارهای دیگری مانند تلویزیون دیدن و بازی کردن را در اوقات فراغت خود انجام دهند.

برای زندگی خود برنامه ریزی می کنند

برای زندگی خود برنامه ریزی می کنند

برنامه ریزی می تواند تا حدودی تضمین کند که شما به هدفی که در نظر دارید، خواهید رسید. برای همین می تواند از ابتدای راه برای شما انگیزه ی لازم را ایجاد کند. همچنین از مهم ترین عامل بی انگیزه بودن یعنی سردرگمی جلوگیری می کند.

زمانی که شما برنامه ریزی خاصی برای رسیدن به هدف خود ندارید، دچار سردرگمی می شوید. نمی دانید که دقیقا برای رسیدن به هدف خود باید چه کارهایی انجام دهید و چه زمان هایی را باید به آن ها اختصاص دهید. برای همین برنامه ریزی به شدت باعث می شود انگیزه تان برای انجام کارها افزایش پیدا کند و به موفقیت فردی در زندگی خود برسید.

اهداف خود را انتخاب می کنند

اهداف خود را انتخاب می کنند

یکی دیگر از نکاتی که برای باانگیزه ماندن باید به آن توجه کنید، این است که بدانید قرار است به چه چیزی برسید و برای چه تلاش می کنید. شاید برایتان باورنکردنی باشد ولی بسیاری از مواقع که در زندگی خود تلاش می کنید و به فعالیتی می پردازید واقعا نمی دانید چه اهدافی دارید و برای چه به فعالیت می پردازید.

برای این که باانگیزه باشید باید هدف های بلندمدت و کوتاه مدت خود را به خوبی مشخص کنید. و بدانید که دقیقا برای چه هدفی تلاش می کنید. چگونه و چه زمانی قرار است به هدف خود دست پیدا کنید. فقط در این صورت است که قادر خواهید بود انگیزه ی خود را از دست ندهید، چون دستیابی به هدفی که واضح نیست و در هاله ای از ابهام است قطعا مقدور نخواهد بود.

با دیگران مشورت می کنند

با دیگران مشورت می کنند

همیشه در زندگی همه ی انسان ها مواقعی وجود دارد که دیگر نمی توانند به تنهایی تصمیم درست بگیرند؛ و نیاز دارند که فردی در کنار آن ها باشد تا بتوانند با او به مشورت بنشینند. این کار تا حد زیادی قادر است باعث ایجاد و افزایش انگیزه در شما شود و کمک کند تا انگیزه ی خود را به خوبی حفظ کنید. در عوض افراد بی انگیزه از کمک گرفتن از دیگران می ترسند و به کسی اجازه نمی دهند تا در رسیدن به اهدافشان به آن ها کمک کند.

مشورت با دیگران باعث می شود از تجربیاتی که دیگران در مدت زمان زیادی به دست آورده اند استفاده کنید، و بتوانید با استفاده از آن ها به راحتی مسائل و مشکلات خود را حل کنید. این کار باعث می شود انگیزه تان افزایش زیادی پیدا کند و به موفقیت در زندگی فردی خود دست پیدا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx