هوش مالی و تاثیر آن بر انواع دیگر هوش انسان

1 نظر
9 دقیقه زمان مطالعه

هوش مالی و تاثیر آن بر انواع دیگر هوش انسان

چه کسانی در زندگی به هوش مالی نیاز دارند

اغلب مردم در سمینارها، کلاس های آموزشی و سخنرانی ها شرکت می کنند تا با یادگیری و بررسی یک سری اطلاعات پیچیده، چگونگی پاسخگویی به مشکلات را یاد بگیرند و به موفقیت در زندگی برسند. اما هرگز موفق به این کار نشدند. هیچ کس به خوبی نمی داند که معلم یا سخنران چیزهای زیادی بلد نبوده یا این که افراد شرکت کننده ضعیف و بی استعداد بوده اند.

دوستان عزیز سایت پرور افکار در این مقاله قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید با به کارگیری چند اصل ساده، استراتژی و راهکارهای مالی با ارزش خود را طراحی نمایید. ما نمی خواهیم با توضیحات بیش از حد و اضافی در مورد ضریب هوشی یا همان هوش مالی، ذهن شما را مشغول کنیم، بلکه قصد داریم تمام تجربیات افراد موفق را در اختیارتان قرار دهیم تا با استفاده از آن ها شما هم به موفقیت در زندگی و کسب و کارتان دست پیدا کنید.

مشاوران مالی و طرز فکر آن ها

مشاوران مالی و طرز فکر آن ها

اغلب کارشناسان به مردم توصیه می کنند که پول و سرمایه خود را در بانک ها پس انداز نمایند، آن ها هرگز توضیح نمی دهند که با تغییر این نگرش تا چه اندازه می توان سود پول ها را چندین برابر کرد. دوستان عزیز، وقتی کسی به شما پیشنهاد می دهد که سرمایه خود را در بانک ها بریزید، آیا می تواند مقدار واقعی سود شما را تضمین کند؟! آیا می تواند به شما اطمینان دهد که با مبلغ سود دریافتی بتوانید مشکلات خود را حل کنید؟!

بیشتر مشاوران مالی از مشکلات شما اطلاعی ندارند. بنابراین قادر نیستند مشاوره خوبی برای حل مشکلات و رسیدن به موفقیت در زندگی به شما بدهند. اگر مشاور شما فرد صادق و راستگویی باشد در پاسخ به سوالات شما، باید نه بگوید! چون واقعا نمی تواند چنین ضمانت هایی به شما بدهد، به این دلیل که آن ها قادر نیستند شرایط آینده را پیش بینی نمایند، پس نمی توانند آن را تضمین کنند.

برخی از مشاوران مالی حتی در حل مشکلات شخصی خود عاجز هستند، پس چگونه از آن ها توقع دارید که زندگی شما را تضمین نمایند. این نکته را بدانید که امروزه کل دنیا و مردم آن تغییر کرده اند، شما هم باید خودتان را تغییر دهید. قوانین تغییر کرده اند و هنوز هم در حال تغییرند.

مشکلات اقتصادی کنونی دولت ها به اندازه ای وخیم هستند که همه باید اسکناس ها و سکه های بی ارزش را غنیمت بدانند. اگر واقعا می خواهید به موفقیت در زندگی دست یابید و با ارزش واقعی هر مقدار پول آشنا شوید، باید هوش مالی خود را بالا ببرید و از مفهوم واقی پول و ارزش های آن آگاهی پیدا کنید.

انسان دارای توانایی های متفاوتی است

انسان دارای توانایی های متفاوتی است

افرادی که روی زمین پهناور زندگی می کنند، از نظر توانایی های و علایق گوناگون، تفاوت های زیادی با هم دارند. ویژگی ها و توانایی های افراد همگی ارزشمند هستند و ما به هیچ وجه قصد نداریم هوش مالی را نسبت به دیگر هوش ها برتری دهیم. هوش مالی یکی از هزاران توانایی ذهن انسان است که به او می گوید چگونه از پول و سرمایه خود استفاده نماید. به خاطر داشته باشید که انسان چه ثروتمند باشد و چه فقیر، چه ضعیف باشد و چه باهوش، همواره به پول نیازمند است.

پول مهم ترین چیز رکن در زندگی نیست، اما مهم ترین چیزها در زندگی به آن بستگی دارد. وقتی دقیق تر به این مسئله توجه می کنیم، می فهمیم که پول بر سطح زندگی، تحصیلات و سلامتی می تواند تاثیرات زیادی بگذارد. تحقیقات در طول تاریخ نشان داده اند که افراد فقیر همیشه دارای سطح زندگی، تحصیلات و سلامتی کمتری در زندگی می باشند.

انواع دیگر هوش در انسان

انواع دیگر هوش در انسان

مردم امروزه از توانایی ها و مهارت های مختلف خود به طرق متفاوتی استفاده می کنند تا بتوانند زندگی خود را اداره نمایند. اما کلیه هوش های انسان به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

هوش علمی

هوش علمی به هوشی گفته می شود که به شما کمک می کند تا بتوانید خواندن و نوشتن را آموزش ببیند، مسائل ریاضی را حل نموده و داده های اطلاعاتی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. هوش علمی بسیار با اهمیت می باشد و در زندگی ما نقشی حیاتی دارد، چون ما با استفاده از آن قادر خواهیم بود اغلب مشکلات خود را حل نماییم. اما در صورت اختلال یا کمبود هوش علمی مطمئنا در طول زندگی دچار مشکلات متعددی خواهیم شد.

هوش شغلی

هوش شغلی سبب می شود تا قادر باشیم مهارت های متعددی را فرا بگیریم و با استفاده از آن کسب درآمد کنیم و به موفقیت در زندگی برسیم. برای مثال یک متخصص ماشین آلات، از هوش شغلی خود در جهت افزایش میزان اطلاعات خود در مورد شناخت ماشین ها و ابزارها استفاده می کند، و سرانجام قادر خواهد بود مشکلات موجود را حل کند.

به عبارت ساده تر، چون هر شغلی به حرفه و شغل افراد مربوط است، به راحتی به آن ها کمک می کند تا به پول و درآمد کافی دست پیدا کنند و به موفقیت در زندگی برسند. بعضی وقت ها افراد چنان هوش شغلی خود را بالا می برند که به مهارت های تخصصی می رسند. به خاطر داشته باشید که تجارت های پیشرفته به افراد با هوش های متفاوت نیاز دارد. به همین خاطر است که مشاغل تجاری به افراد با ضریب هوشی بالا نیازمند هستند.

هوش بهداشتی

سلامتی و سرمایه ارتباط مستقیمی با هم دارند. بعضی وقت ها افراد به خاطر نداشتن پول و سرمایه کافی سلامتی خود را از دست می دهند. همان طور که می دانید مسائلی مانند تغذیه ناسالم، استعمال دخانیات و … از جمله مواردی هستند که سلامتی افراد را به خطر می اندازند. زمانی که به این مسائل توجه بیشتری می کنیم، ریشه ی اصلی آن ها را در عدم داشتن توانایی مالی پیدا خواهیم کرد.

همه به هوش مالی احتیاج دارند

اگر شما فردی هستید که در آینده ی دور یا نزدیک وارث شخص یا اشخاصی می شوید، نیازی ندارید هوش مالی خود را بالا ببرید. اگر ذاتا فردی با استعداد و با ضریب هوشی بالایی هستید، باز هم احتیاجی نیست روش های بالا بردن هوش مالی را فرا بگیرید. اگر جزو افرادی هستید که می توانید خودتان را با حقوق ثابت دولتی و اداری هماهنگ کنید، باز هم نیازی نیست هوش مایل خود را افزایش دهید.

افرادی می توانند به دنبال آموزش مهارت های هوش مالی باشند که در هر موقعیت و شرایطی در صدد افزایش حقوق و درآمد خود می باشند و هرگز قادر نیستند در مقابل تورم های جهانی آرام بنشینند و زندگی آینده خود را بر پایه ی اما و اگرها بنا کنند. اگر شما هم قصد دارید رویاهای خود را تغییر دهید، و با تمام وجود به موفقیت در زندگی و کسب و کارتان دست یابید، فراگیری هوش مالی برای شما امری لازم و ضروری است.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx