هوش مالی روشی شگفت انگیز برای ثروتمند شدن

نظرات 2
9 دقیقه مطالعه

هوش مالی روشی شگفت انگیز برای ثروتمند شدن

اهمیت هوش مالی در زندگی

پول یکی از مهم ترین مسائل زندگی است، پس باید همواره تلاش کنیم هوش مالی خود را بالا ببریم تا به موفقیت در زندگی فردی دست پیدا کنیم. مشکل افراد ثروتمند پول زیاد و مشکل افراد بی پول نداشتن پول کافی است.

در حالت کلی مشکلات افراد بی پول عبارتند از:

نداشتن پول کافی

بالا بودن مخارج زندگی

استفاده کردن از پس انداز برای حل مشکل کمبود پول

ترس از فقر و نداری

عدم بهره مندی از پول و سرمایه ی کافی در زمان بازنشستگی

گرفتن تصمیمات اشتباه در زندگی

و اما مشکلات افراد پولدار عبارتند از:

برخورداری از پول و ثروت زیاد

ندانستن ارزش پول و عدم استفاده ی درست از آن

نیاز دائمی به محافظت از پول و سرمایه

تربیت فرزندان بی فکر و تنبل به خاطر در اختیار گذاشتن پول زیاد به آن ها

نیاز به توصیه ها و پیشنهاد‌هایی برای استفاده از پول

پرداخت مالیات های سنگین

داشتن برنامه ای مشخص برای وصیت نامه و مشخص کردن انحصار وراثت

دوستان عزیز سایت پرورش افکار شما جزو کدام دسته قرار دارید؟! آیا شما هم با تمام مشکلاتی که گفته شد روبه رو هستید؟!

حل مشکلات مالی با راه حل های نامناسب

حل مشکلات مالی با راه حل های نامناسب

یادگیری و آموزش در سنین پایین ارتباط زیادی با پولداری و بی پولی شما ندارد. اغلب مردم اعتقاد دارند که اگر به اندازه ی کافی پول داشته باشند، دیگر هیچ مشکلی در زندگی نخواهند داشت و به موفقیت فردی در زندگی می رسند. اما تحقیقات ثابت کرده که افراد با ثروت و سرمایه های فراوان دارای مشکلاتی به مراتب بزرگ تر از افراد بی پول یا به بیان دیگر فقیر دارند.

دنیا مانند یک مسابقه است که شما با پاسخ درست می توانید برنده شوید. اگر شما قادر باشید در طول زندگی به مشکلات و سوالاتتان پاسخ درست بدهید، می توانید برنده شوید و به موفقیت فردی در زندگی برسید. همه ی ما بارها شاهد بوده ایم که افراد بی پول با یک ایده و سرمایه گاری درست توانسته اند زندگی خود را متحول کنند و به پول و سرمایه ی زیادی برسند. در مقابل افراد دیگری را هم دیده ایم که داخل کاخ ها زندگی می کردند اما به خاطر عدم هوش مالی و تصمیمات درست اکنون در یک خانه ی کوچک اجاره ای زندگی می کنند و تمام سرمایه و دارایی خود را از دست داده اند.

تمام این ها را گفتیم که بدانی پول به تنهایی حلال مشکلات شما نیست. چندین سال پیش برخی از دولت ها تصمیم گرفتند برای کاهش میزان فقر در جامعه به شهروندان نیازمند و کم درآمد وام بدهند تا آن ها در مقابل مشکلات مالی یاری دهند، اما این موضوع باعث شد افرادی بهانه خوبی پیدا کنند و دست از تلاش بردارند، و در انتظار وام های دولتی بنشینند؛ در نتیجه این سیستم غلط افراد نیازمند بیشتر شدند.

پس از گذشت مدتی دیدگاه ها تغییر کرد. افراد در تلاش بودند تا ساعت کاری خود را بیشتر کنند، ولی هیچ پول و بهره ای وجود نداشت. به همین دلیل افراد زیادی بیشتر از قبل در بدهی و مشکلات مالی فرو رفتند و نیازهای شدیدی به پول پیدا کردند. آموزش هم به تنهایی نمی تواند مردم را آگاه کند. چون اکنون دنیا از افراد آموزش دیده ی بی پول پر شده است. شغل و کار هم نمی تواند مشکلی را به طور جدی حل کند، چون افراد زیادی هستند که به سختی کار می کنند تا زنده بمانند. ولی حتی قدرت ندارند که زندگی خود را کنترل کنند؛ به همین دلیل خانواده، سلامتی و خیلی چیزهای دیگر را از دست می دهند و هرگز به موفقیت فردی در زندگی دست پیدا نمی کنند.

با چه چیزی می توان مشکلات مالی را حل کرد؟!

هوش مالی! داشتن هوش مالی تنها چیزی است که می تواند مشکلات مالی شما را حل کند. به بیان ساده تر هوش مالی بخشی از هوش شماست که قادر است موضوعات مربوط به مسائل مالی را شناسایی نموده، سپس آن ها را رفع نماید.

نمونه هایی از مشکلات مالی افراد:

درآمد من کافی نیست

بدهی های زیادی دارم

ماشینم خراب شده ولی برای تعمیر آن هیچ پولی ندارم

نمی توانم خانه ای برای زندگی بخرم

بیت میلیون تومان سرمایه دارم. باید چگونه از آن استفاده کنم؟!

هیچ پس اندازی برای دوران بازنشستگی ام ندارم.

فرزندم در دانشگاه قبول شده است، ولی من هیچ پولی برای خرج تحصیل او ندارم.

شغلم را دوست ندارم و از آن راضی نیستم اما نمی توانم آن را رها کنم، چون در غیر این صورت آن را هم از دست می دهم و بیکار می شوم.

برای سلامتی ام به درمان و عمل جراحی نیاز دارم، اما پول آن را ندارم.

اهمیت هوش مالی در زندگی

بله دوستان عزیز، این ها بخشی از مشکلات مالی افراد پیرامون ما بود که روزانه با آن ها مواجه هستند. هوش مالی قادر است تمام این مشکلات را برطرف کند و شما را به موفقیت فردی در زندگی نزدیک کند. اگر در طول زندگی هوش مالی شما به اندازه ی کافی بالا نباشد، تمام مشکلاتتان تا پایان عمر حل نشده باقی می ماند و هرگز از بین نمی رود.

حل مشکلات مالی شما را باهوش تر می کند

حل مشکلات مالی شما را باهوش تر می کند

دوستان عزیز سایت پرورش افکار با حل مشکلات مالی، هوش مالی شما هم افزایش پیدا می کند. زمانی که هوش مالی شما بالاتر می رود، ثروتمندتر می شوید و به موفقیت فردی در زندگی خواهید رسید. ولی اگر قادر نباشید مشکلات مالی خود را حل کنید، فقیرتر و نیازمندتر از قبل خواهید شد و مشکلات شما هم روز به روز بزرگ تر و خطرناک تر از قبل می شوند. بنابراین اگر قصد دارید مشکلات مالی خود را حل نمایید باید خود را به یک حلال تبدیل کنید در غیر این صورت هرگز ثروتمند و پولدار نخواهید شد.

زندگی شبیه بازی دومینو است، اگر فقط یک قطعه را به اشتباه تکان بدهید، تمام قطعه ها پشت هم می افتند و به همین شکل زندگی تان نابود خواهد شد. اغلب افراد زمانی که با مشکل مالی مواجه می شوند، اصلا به حل آن فکر نمی کنند، و حاضر می شوند آن را تحمل کنند! آن ها خیلی راحت آن مشکل را نادیده می گیرند مثلا قرضی که خیلی اندک است را پرداخت نمی کنند.

احساس نگرانی و پریشانی خاطر آن ها هر روز بیشتر می شود. حجم سنگین قرض ها و بدهی ها باعث می شود که حتی نتوانند به یک مسافرت خانوادگی بروند و دمی در کنار خانواده اوقات خوشی داشته باشند. همین جور روزگار آن ها سپری می شود تا این که یک مشکل ساده به مشکلات بزرگی تبدیل می شود که آن ها را به ورطه ی نابودی می کشاند. در واقع عدم آشنایی با هوش مالی و روش های افزایش و تقویت آن باعث می شود که این افراد نتوانند مشکلات مالی خود را حل کنند.

سخن پایانی

تمام این موارد را گفتیم تا بدانید مشکلات مالی اگر حل نشوند، برای همیشه روی زندگی شما سایه می اندازند و هرگونه لذت و خوشی را از شما سلب می کنند. برای نجات از چنین شرایطی باید هوش مالی خود را بالا ببرید و در جهت تقویت آن تلاش کنید، این گونه باهوش تر می شوید و می توانید حتی مشکلات مالی بزرگ تری را مدیریت و حل کنید. این را بدانید که هرچه بیشتر مشکلات مالی تان را حل کنید، ثروتمندتر خواهید شد و در نهایت به موفقیت فردی در زندگی دست خواهید یافت.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx