مدیریت مالی میلیونرها چگونه است

1 نظر
10 دقیقه زمان مطالعه

مدیریت مالی میلیونرها چگونه است

روش میلیونرها برای مدیریت پول (هوش مالی)

به دست آوردن ثروت و سرمایه ی زیاد آرزویی است که هر انسانی برای به دست آوردن آن تلاش خواهد کرد. قطعا شما هم از به دست آوردن پول احساس بدی نخواهید داشت و بیشتر زمان خود را به این کار اختصاص می دهید؛ ولی با تمام این صحبت ها باز هم نمی توانید ثروتی را که می خواهید به دست آوردید. برای این که صاحب ثروت زیادی شوید و به رشد و موفقیت در زندگی فردی برسید باید از روش های گوناگونی استفاده کنید. بهترین روش ها آن هایی هستند که قبلا توسط افراد موفق به کار گرفته شده باشند و به نوعی آزمون خود را پس داده باشند.

یکی از مهم ترین خصوصیتی که یک فرد میلیونر را از سایر افراد متمایز می کند این است که یک فرد میلیونر بهتر از بقیه قادر است با هوش مالی خود پول خود را مدیریت کند. مدیریت پول به شما این امکان را می دهد که بتوانید آن را کنترل کنید و در مواقع خاص و موقعیت های ویژه آن ها را به کار بگیرید تا سرمایه ی شما افزایش پیدا کند. افراد میلیونر در مقایسه با سایر افراد از توانایی های ویژه ایی برخوردار هستند که آن ها را برای رسیدن به این جایگاه کمک می کند. خبر خوبی که وجود دارد این است که شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار نیز می توانید با دانستن این راهکارها به ثروت و موفقیت فردی در زندگی دست پیدا کنید. کافی است با دقت آن ها را مطالعه کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. پس با ما همراه باشید.

میلیونرها عجولانه رفتار نمی کنند

میلیونرها عجولانه رفتار نمی کنند

اگر دقت کرده باشید یکی از عادت های بدی که می تواند شما را بی پول کند، این است که بدون فکر کردن و بررسی، ناگهان تصمیم می گیرید محصولی را خریداری کنید. بعد از مدتی متوجه می شوید که این خرید بیهوده بوده و بی جهت پول خود را هدر داده اید. حتی ممکن است برای یک بار هم نتوانید از محصولی که خرید کرده اید استفاده کنید.

مثلا به یک فروشگاه لباس می روید و قصد دارید یک پیراهن تهیه کنید بعد از این که پیراهن موردنظرتان را انتخاب می کنید ناگهان چشمتان به یک شلوار جدید می خورد و بدون فکر کردن تصمیم می گیرید آن را بخرید. در آن لحظه اصلا به این فکر نمی کنید که در چه موقعیت هایی می توانید از این شلوار استفاده کنید و اصلا این شلوار را با چه لباس های دیگری می توانید بپوشید. ولی بعد از این که به خانه بر می گردید متوجه می شوید که خریدتان کار درستی نبوده و لباسی که خریده اید در هیچ موقعیت و مکانی قابل استفاده نخواهد بود و مناسب شخصیت شما نیست.

برای این که بتوانید در مقابل تصمیم های ناگهانی خود مقاومت کنید باید بتوانید احساسات زودگذرتان را کنترل کنید و به خواسته های کوتاه مدت توجهی نکنید. برای این که ثروتمند شوید و به موفقیت فردی در زندگی دست پیدا کنید، باید بتوانید هدف های بلندمدت را به احساسات گذرا ترجیح دهید و همیشه قبل از این که تصمیم بگیرید پول خرج کنید تمام موارد لازم را مورد بررسی قرار دهید.

میلیونرها تفاوت بین خواسته و نیاز را می دانند

میلیونرها تفاوت بین خواسته و نیاز را می دانند

موقعیت های زیادی در زندگی وجود دارد که به وسیله ای برای راحت زندگی کردن نیاز دارید و آن را تهیه می کنید. مسلما این کار برای شما ضرری نخواهد داشت اما مواقع دیگری وجود دارد که علت این که قصد دارید وسیله ای را تهیه کنید نیاز داشتن به آن وسیله نیست و ضرورتی برای رسیدن به آن هم وجود ندارد. احتمالا برایتان این سوال پیش خواهد آمد که در این صورت چه عاملی باعث می شود تا شما بدون این که در زندگی خود نیازی را احساس کنید به خریداری یک محصول بپردازید؟!

برای پاسخ به این سوال باید فکر کنید که خواسته هایتان تا چه حد موردنیازتان هستند؟! مثلا ممکن است بخواهید یک ماشین مدل بالا تهیه کنید ولی ماشین فعلی شما قدرت و راحتی کافی داشته باشد. این تصمیم شما برای خرید یک اتومبیل دیگر می توانید به دلایل دیگری غیر از نیاز باشد. مثلا برای این که حس اعتماد به نفستان را به صورت کاذب تقویت کنید می خواهید این کار را انجام دهید؛ یا صرفا احساس می کنید که ماشین موردنظر برایتان خوشحالی به همراه خواهد آورد و تمام آرزوهایی که دارید را برطرف می کنید.

اما یک فرد میلیونر به هیچ وجه پول خود را در جاهای بیخود خرج نخواهد کرد. تنها در جایی حاضر است سرمایه ی خود را خرج کند که برایش بازدهی مالی مناسبی داشته باشد، یا واقعا برای رفع نیازش پول خرج می کند. میلیونرها معمولا ترجیح نمی دهند سرمایه ی خود را برای خرید اتومبیل های گران قیمت هدر دهند چون می دانند این کار می تواند مقداری از پولشان را هدر دهد و همچنین خرجی اضافه بر دوششان تحمیل کند. بدون این که حتی نیاز واقعی خود را برطرف کرده باشد.

میلیونرها دید بلندمدتی دارند

میلیونرها دید بلندمدتی دارند

 دید بلند مدت یکی از ویژگی هایی است که برای ثروتمند شدن حتما باید به آن دست پیدا کنید. در واقع این یک موضوع مهم است که بتوانید برای زندگی تان هدف های بلند مدت تعیین کنید و ثروتتان را در جایی سرمایه گذاری کنید تا آینده بهتری نصیبتان شود. باید بدانید که نمی توانید یک شبه سرمایه دار شوید و به ثروت زیاد و موفقیت فردی در زندگی دست پیدا کنید؛ برای همین بدترین راه ممکن این است که تمام ثروت خود را برای کارهای غیرضروری و کوتاه مدت خرج کنید.

داشتن نگرش نسبت به آینده می تواند انگیزه ی زیادی به شما ببخشید و باعث شود با قدرت به هر آنچه می خواهید دست پیدا کنید. این کار باعث می شود تا به چیزی فراتر از آنچه تاکنون هستید بیندیشید و دستیابی به ثروت را برای خود تضمین کنید.

میلیونرها از چندین منبع درآمد استفاده می کنند

میلیونرها از چندین منبع درآمد استفاده می کنند

عادت مشترکی که همه ی میلیونرها از آن برخوردار می باشند این است که همه ی تخم مرغ های خودشان را در یک سبد قرار نمی دهند؛ یعنی سعی نمی کنند در تمام طول عمرشان از یک منبع درآمد برای گذراندن زندگی استفاده کنند و در عوض تلاش می کنند تا منابع مالیشان را افزایش دهند و این گونه به رشد و موفقیت فردی در زندگی دست یابند.

زمانی که بخواهید تنها از یک منبع برای کسب درآمدتان استفاده کنید قطعا با شکست روبه رو می شوید، چون این کار ممکن نخواهد بود و با رخ دادن شرایط مختلف ممکن است کار موردنظرتان درآمد خود را از دست بدهد یا مانند گذشته قادر نباشید آن کار را انجام دهید و از درآمدش استفاده کنید. برای همین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که منابع درآمدتان را تا جایی که می توانید افزایش دهید؛ یعنی سعی کنید برای خودتان شغل دومی پیدا کنید در خانه به انجام کارهایی برای کسب درآمد بپردازید. مهارتتان را افزایش دهید و خلاصه هرکاری که برای رسیدن به درآمد وجود دارد را به صورت عقلانی انتخاب کنید.

داشتن منابع درآمد متنوع باعث می شود تا امنیت مالی شما افزایش پیدا کند و با ریسک کمتری در زندگی مواجه شوید. این کار سبب می شود تا همیشه خیالتان راحت باشد اگر یکی از درآمدهایتان قطع شود و دیگر امکان ادامه ی آن وجود نداشته باشد، به راحتی می توانید از سایر درآمدهایتان استفاده کنید و سرمایه تان را با راهکارهای دیگری افزایش دهید.

میلیونرها برای روز مبادا آماده هستند

میلیونرها برای روز مبادا آماده هستند

افراد میلیونر همیشه سعی می کنند برای روز مبادا سرمایه ای کنار بگذارند تا اگر دچار بحران خاصی شدند بتوانند فعالیت های خود را مجددا آغاز کنند. مثلا این بحران ممکن است ورشکستگی باشد به این صورت که تمام سرمایه تان به یک باره از بین برود و دیگر حتی برای اجاره ی یک مغازه هم پول کافی نداشته باشید. یا حتی این بحران می تواند به این صورت رخ بدهد که یکی از عزیزانتان را از دست بدهید و نتوانید برای یک مدت مشخص به کار بپردازید؛ حتی مشکلات دیگری هم در پی آن برایتان پیش خواهد آمد. بنابراین شما باید برای تک تک این لحظات آماده باشید تا دچار شکست نشوید و به رشد و موفقیت فردی در زندگی دست پیدا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx