10 حقیقت جالب در مورد خودتان که برای رسیدن به موفقیت باید بدانید

نظرات 2
14 دقیقه مطالعه

رسیدن به موفقیت

10 فکر مثبتی که می تواند رسیدن به موفقیت را برای شما آسان کند

نمی توان گفت که شرایط امروز رسیدن به موفقیت در زندگی را سخت و دشوار کرده است. در واقع مسیر موفقیت همواره پیج و خم بسیار زیادی داشته است. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید برای این که بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید، به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

شما باید آگاه باشید که موانع بسیار زیادی بر سر راه موفقیت تان قرار دارد، اما دلسرد شدن به طور کامل شما را از هدف اصلی دور می کند. تنها در صورتی می توانید به آن چیزی که می خواهید دست پیدا کنید که ذهن شما پر از افکار مثبت و انگیزه ای مضاعف باشد. از همین رو در این مقاله در نظر داریم برای شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار، در رابطه با 10 فکر مثبتی که می تواند اعتماد به نفس، هیجان و انگیزه لازم را برای رسیدن به اهداف در شما ایجاد کند، معرفی نماییم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

1 شایستگی های شما از آنچه تصور می کنید بیشتر است

همه می دانیم که خدا برای آفرینش هر کدام از ما دلیلی داشته است. در دنیای امروزی نیاز است که برای پیدا کردن این دلایل فراز و نشیب های بسیار زیادی را طی کنیم. در این راه با آزمون و خطاهای بسیار زیادی روبرو می شویم که با کمک آن ها می توانیم توانایی های خودمان را بشناسیم و با کمک آن ها جهان را تغییر دهیم. همه ما درون خودمان از چیزهایی بهره مند هستیم که از سنین نوجوانی با ما همراه است و در ما شکل گرفته و تنها در انتظار یک جرقه برای آزاد شدن می باشد.

همه به این مسئله واقف هستیم که مهارت هایی درون ما وجود دارد که می تواند جهان را به بهشت تبدیل کند. مطمئنا دیده اید که افراد موفق حتی با یک تفکر ساده نیز توانسته اند، محصولات فوق العاده ای را خلق نمایند و برخی دیگر با انگیزه موفقیت خود توانسته اند، شرکت های موفق بسیاری را تاسیس نمایند. برای این که بتوانید به این مهم دست پیدا کنید، باید دائم به خودتان یادآور شوید که هدفتان در زندگی چیست. بر اساس قانون جذب جهان همچنان در انتظار این است که چیزی را که شما می خواهید به آن عرضه کنید، تا برای شما فراهم کند.

هیچ کس یک شبه به اوج موفقیت نمی رسد

2 – هیچ کس یک شبه به اوج موفقیت نمی رسد

همان طور که می دانید جامعه ما به گونه ای است که افراد از همان سنین پایین بر این عقیده هستند که باید تمام چیزهایی که در نظر دارند را به سرعت به دست آورند. همین مسئله یکی از دلایلی است که باعث می شود اغلب افراد فراموش کنند که شغل و یا حرفه ی مناسب آن ها یک شبه به دست نمی آید. برخی افراد بر این عقیده هستند که اگر آرزوی چیزی را داشته باشیم که نمی توانیم به زودی آن را به دست آوریم، واقعا ناامید کننده است. شاید این حرف درست باشد، اما هنگامی که شما برای رسیدن به خواسته های خود فرصتی طولانی در اختیار دارید، می توانید از این فرصت استفاده کرده و نکات بسیار مفیدی را برای آینده خود ذخیره کنید، به چیزهایی که در اختیار دارید عشق بورزید و همواره از تلاش برای رسیدن به اهدافتان دست برندارید و در نهایت به آن دست پیدا کنید. حتی این امکان وجود دارد که برای رسیدن به این اهداف، قید خیلی چیزها را بزنید، اما با اطمینان می توان گفت که رسیدن به آن حس رضایت بسیار زیادی را در شما به وجود می آورد.

3 ترس همیشگی انسان ها از این است که پذیرفته نشوند

این ترس همواره در وجود انسان ها قرار دارد که شاید روزی از جانب دیگران مورد پذیرش واقع نشوند. در واقع هر روزه، میلیون ها نفر به دنیای کسب و کار، مد، پزشکی و… وارد می شوند که همواره تردیدهای بسیار زیادی همراه آن ها می باشد. این افراد به جای این که افکار مثبت را در خود ایجاد کنند، در حال فکر کردن به مواردی هستند که امکان درست پیش نرفتن را در مسیر آن ها به وجود می آورد.

این مسئله درست است که شنیدن جواب رد باعث خالی شدن قلب شما می شود، اما چیزی را در وجود شما بیدار می کند. شما باید این مسئله را درک کنید که جواب رد شنیدن از جانب یک شرکت هیچ گاه به این معنا نیست که شما برای آن کار مناسب نیستید. در واقع شرکت حامل پیام مهمی برای شماست، به شما می گوید که برای رسیدن به خواسته خود باید دوباره امتحان کنید. باید تلاش خود را افزایش دهید و به جای این که با شنیدن جواب رد، تمام مسیر خود را بن بست بدانید، از آن به عنوان یک دست انداز در جاده رسیدن به موفقیت در زندگی یاد کنید. شما باید همواره افکار منفی را از خود دور کرده و اجازه متوقف شدن به وسیله ترس را به خود ندهید.

4 – هیچ گاه فرصت ها تمام نمی شوند، فقط باید بتوانید آن ها را کشف کنید

شاید باورش برای شما سخت باشد، اما افرادی که برای رسیدن به خواسته های خود از استعدادهایشان استفاده می کنند و از لاک خود بیرون می آیند، شادترین افراد کره زمین هستند. این که برخی از افراد می گویند «که به دست آوردن دانش و آمادگی نیازمند صرف زمان زیاد است و در این بین فرصت های شغلی از بین می رود»، باید بدانید که این یک تفکر کاملا اشتباه است.

ما در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم که در هر لحظه اختراع جدیدی متولد می شود. از همین رو می توان اطمینان داشت که فرصت های جدیدی همیشه وجود دارد، این شما هستید که با توجه به زمینه های جدیدی که در جامعه به وجود می آید، می توانید فرصت های مناسب را پیدا کرده و از آن ها به بهترین نحو بهره بگیرید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

5 همواره سپاسگزار افرادی که حامی شما هستند باشید

اگر کسی را در کنار خود دارید که در هر شرایطی به شما اعتماد می کند، باید بدانید که واقعا فرد خوش شانسی هستید. اگر به زندگی افراد موفق نگاه کنید، متوجه می شوید که آن ها هیچ کسی را در اطراف خود نداشتند که در شکست ها و پیروزی ها از آن ها حمایت کند. اگر چنین افرادی را در کنار خود دارید هرگز ناامیدی به سراغ شما نمی آید.

آن ها همواره به شما روحیه می دهند و شما با تکیه کردن به آن ها می توانید سپاس گزار باشید. شاید موفقیت را به تنهایی به دست آورید، اما نمی توانید حضور این افراد را در کنار خود نادیده گرفته و فراموش کنید. آن ها از زمانی که شما صفر بودید کار خود را شروع کرده و تا زمانی که به اوج رسیدید شما را ترک نکردند. پس همیشه قدردان آن ها باشید.

بعد از کسب هر موفقیتی برای خودتان پاداشی در نظر بگیرید

6 بعد از کسب هر موفقیتی برای خودتان پاداشی در نظر بگیرید

برای این که به موفقیت در زندگی برسید، نیاز نیست که حتما مسیر سخت و دشواری را پشت سر بگذارید. هر از گاهی می توانید یک مسیر انحرافی برای خود در نظر بگیرید و از زندگی تان لذت ببرید، تا بتوانید برای ثابت ماندن در هدفتان انگیزه داشته باشید.

هنگامی که هدفی بزرگ را برای خود در نظر می گیرید، باید اهداف کوچک تری را در این مسیر قرار دهید. پس از رسیدن به این اهداف کوچک برای قدردانی از موفقیت هایی که به دست آورده اید، جایزه ای را برای خود خریداری کنید، تا این انگیزه را داشته باشید که تا جایی که می توانید سخت کار کنید. هیچ وقت نباید این موضوع را فراموش کنید که برای رسیدن به موفقیت در زندگی همواره به انگیزه نیاز دارید.

7 – گاهی اوقات ریسک کردن خوب است

همواره در مسیری که قدم بر می دارید، اعتماد به نفس داشته باشید و گاهی هم دست به ریسک بزنید. ریسک ها تقریبا نگران کننده هستند، زیرا باعث دلهره می شوند. دقت کنید که ما هیچ وقت نمی گوییم که شما بی محابا ریسک کنید، سپس در چاهی بیفتید که بیرون آمدن از آن سخت و دشوار است! بلکه منظور ما این است که برخی مواقع بیرون آمدن از منطقه امن و آرام خودتان باعث می شود که چیزهای جدید و ناشناخته ای را کشف کنید که در آینده به کمک شما بیاید.

دقت داشته باشید موفقیت در زندگی زمانی به وجود می آید، که بتوانید روزمرگی ها را از خود دور کرده و چیزهای جدیدی را امتحان کنید. شما باید به خودتان این فرصت را بدهید که به سراغ کارهایی بروید که از انجام آن هراس دارید.

8 – رویاهای خود را به حقیقت بدل کنید

هنگامی که هدفی را برای خود در نظر می گیرید، به این معنی است که نیمی از راه را با رویا و تفکرات مثبت خود طی کرده اید و نیمی دیگر به خودتان بستگی دارد که بتوانید آن را عملی سازید. شاید باورش برایتان سخت باشد، اما افراد بسیار زیادی در جامعه حضور دارند که در زندگی خود هیچ رویا و آرزویی نداشته اند، افرادی که برای رسیدن به موفقیت هیچ تلاشی نکرده اند.

مطمئن باشید که شما با رویاهای خود خیلی از آن ها جلوتر هستید. از همین رو به خودتان بگویید که اگر می خواهید تمام مسیر را طی کنید و به آن چیزی که می خواهید دست پیدا کنید، شجاعت داشته باشید و دست به کار شوید.

9 – شما می توانید هر کاری که می خواهید را انجام دهید

پس از این که از خواب بیدار می شوید، نباید خیلی عجله داشته باشید. کمی صبر کنید، به آینه نگاه کنید و با خودتان بگویید که امروز روز دیگری برای رسیدن یا نزدیک شدن به اهدافتان است. شما از توانایی های بسیار زیادی بهره مند هستید.، از همین رو باید افکار منفی را از خود دور کرده و این مسئله را به خود یادآوری کنید که بسیار قوی هستید و شکست هایی که در این مسیر روبرو می شوید، هیچ گاه نمی تواند شما را از پای در آورد و مانع رسیدن شما به موفقیت در زندگی شود. این افکار مثبت می تواند راهنمای بسیار خوبی در مسیر موفقیت شما باشد.

برای همیشه واژه «نمی توانم» را از دایره لغات خود حذف کنید

10 – برای همیشه واژه «نمی توانم» را از دایره لغات خود حذف کنید

مطمئنا بارها جمله کلیشه ای «من نمی توانم» را شنیده اید. اما لازم است بدانید که این مسئله به اثبات رسیده، هنگامی که شما می گویید «نمی توانم» دقیقا انجام آن کار برای شما محدود شده و قادر نخواهید بود آن را با موفقیت پشت سر بگذارید. شما می دانید که از توانایی های بسیار زیادی بهره مند هستید، از همین رو نباید هیچ گاه به خودتان شک راه بدهید و همواره این جمله را با خود تکرار کنید؛ «من می توانم انجامش دهم».

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx