چگونه زندگی را بدست آوریم و آن را هر روز به بهترین شکل زندگی کنیم؟

یک نظر اضافه کنید
18 دقیقه مطالعه

چگونه زندگی را بدست آوریم و آن را هر روز به بهترین شکل زندگی کنیم؟

می خواهید وقتی در پایان عمر خود به گذشته نگاه می کنید، بتوانید با اطمینان بگویید: «بله! من راضی ام و احساس می کنم که زندگی ام را به کمال رسانده ام.» برای انجام این کار، هر یک از ما باید یاد بگیریم که چگونه زندگی را بدست آوریم و آن زندگی را به بهترین شکل ممکن زندگی کنیم.

مطمئناً در این مسیر با موانع، سدها ها، استرس و ناامیدی مواجه خواهید شد. بعضی روزها احساس می کنید که سر حال هستید، صبح از رختخواب بیرون می پرید. روزهای دیگر احساس خواهید کرد که اوضاع بهم ریخته است و فقط می خواهید عقب نشینی کنید.

بخشی از زندگی به طور کامل، تجربه کردن تمام چیزهایی است که زندگی ارائه می دهد. به هر حال ما نمی توانیم به طور کامل قدردان شادیباشیم، مگر اینکه درد را احساس کنیم. تا زمانی که کسی را از دست ندهیم نمی توانیم عشق را به طور کامل تجربه کنیم. تجربه طیف کامل خوب و بد چیزی است که به زندگی معنا و هدف می دهد.

فرقی نمی‌کند در دوره شکوفایی هستید، یا زمانی که فقط برای زنده ماندن تلاش می‌کنید، در اینجا نحوه به دست آوردن زندگی و زندگی کامل آن است.

چگونه زندگی را بدست آوریم و آن را هر روز به بهترین شکل زندگی کنیم؟

 1. مراقب خودتان باشید.

«مراقب بدن خود باشید، او تنها جایی است که باید در آن زندگی کنید.» -جیم ران

اگر بدن شما از هم می پاشد، اگر ناسالم هستید و با بیماری دست و پنجه نرم می کنید، هرگز نمی توانید زندگی را به طور کامل ادامه دهید. مراقبت از خود فقط مراقبت از بدنتان نیست. بلکه رویکردی یکپارچه، برای سلامت و تندرستی شما است.

این به معنای مراقبت از خود، از نظر ذهنی، عاطفی، جسمی و روحی است. اما بسیاری از ما روی یک حوزه تمرکز می کنیم و بقیه را فراموش می کنیم.

این کار را امتحان کنید: راه هایی برای مراقبت کلی از خود پیدا کنید. با اصول اولیه شروع کنید: هیدراته بمانید، به طور منظم ورزش کنید، به اندازه کافی بخوابید، غذاهای مغذی بخورید، زمانی را در طبیعت بگذرانید، نفس های عمیق بکشید و مدیتیشن کنید.

 1. با خودتان صادق باشید.

«با خودتان رو راست باشید.» -شکسپیر

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه زندگی ای را که دوست دارید داشته باشید، بدست آورید، ابتدا باید بدانید که این برای شما چه معنایی دارد. هدف زندگی شما چیست؟

از سنین جوانی، انتظارات، خواسته ها و رویاهای جدی زیادی از هر جهت وجود دارد: اعضای خانواده، دوستان و جامعه شما. این امر باعث می‌شود بسیاری از مردم زندگی‌ای داشته باشند که دیگران از آن‌ها می‌خواهند یا از آنها انتظار دارند، نه زندگی‌ای که خودشان انتخاب می‌کنند.

اغلب، مردم زندگی‌ای دارند که از بیرون برای دیگران خوب به نظر می‌رسد، اما در درون ناراضی، مضطرب هستند یا احساس ناامنی می‌کنند یا شبیه یک کلاهبردار هستند.

پیام‌های مداوم و بی‌امان از رسانه‌های اجتماعی، کتاب‌ها و منابعی را به آن اضافه کنید که به ما می‌گویند چگونه باید کارها را انجام دهیم و چگونه باید موفق شویم.
با آیت شرايط، به راحتی می توان خود را از دست داد.

Bronnie Ware
یک پرستار مراقبت تسکینی است که در چند هفته گذشته با صدها بیمار کار کرده است. وقتی با آنها در مورد متداول‌ترین پشیمانی‌هایی که داشتند یا اینکه چه کارهایی را متفاوت انجام می‌دادند، صحبت کرد، پاسخ شماره یک این بود:

ای کاش جسارت این را داشتم که یک زندگی صادقانه برای خودم داشته باشم، نه زندگی که دیگران از من انتظار داشتند.

این کار را امتحان کنید: خودتان و آنچه برای پیشرفت نیاز دارید را بشناسید. مسئولیت شخصی برای شناسایی و احترام به چشم اندازها، رویاها و اهدافی که برای زندگی خود دارید بپذیرید. متعهد شوید که زمان و انرژی خود را به چیزهایی که برایتان مهم هستند اختصاص دهید.

چگونه زندگی را بدست آوریم و آن را هر روز به بهترین شکل زندگی کنیم؟

 1. شغلی را که دوست دارید (یا حداقل شبیه به آن) انتخاب کنید.

«شغلی را که دوست دارید انتخاب کنید تا هرگز مجبور نباشید یک روز در زندگی خود کار کنید.»-کنفوسیوس

اکثر مردم حداقل یک سوم از زندگی خود را در محل کار می گذرانند و با این حال 85 درصد از شاغلان تمام وقت در جهان، از شغل خود متنفرند. این یک آمار ناامید کننده است. آیا حوصله تان سر رفته است، از شغل خود متنفر هستید، یا هر روز که سر کار می روید احساس نارضایتی و کافی نبودن می کنید؟ اگر چنین است، وقت آن است که تغییری ایجاد کنید.

احتمالا در مورد فرصت‌های شغلی در محل زندگی‌تان، میزان پولی که برای حمایت از خانواده‌تان نیاز دارید و مهارت‌های لازم برای شروع کار در شغلی که واقعاً می‌خواهید، واقعیت‌هایی وجود دارد.
همچنین می‌دانم و با صدها نفر کار کرده‌ام تا تأیید کنم که همیشه گزینه‌های دیگری وجود دارد – حتی اگر در حال حاضر نتوانید آنها را ببینید.

این کار را امتحان کنید: اگر در نقش خود ناراضی هستید، فعالانه به دنبال گزینه های دیگر باشید. اگر به دلایلی واقعاً نمی توانید شغل خود را تغییر دهید، راهی پیدا کنید که شغلتان برای شما کارساز باشد. درخواست افزایش حقوق، ساعات کاری منعطف، یا افزایش سطح مسئولیت یا تجربه کنید. شاید بتوانید با یک شلوغی جانبی شروع کنید، به مدرسه برگردید، یا کاری انجام دهید تا به سمت آنچه واقعاً می خواهید انجام دهید، پیشرفت کنید.

 1. قبیله خود را پیدا کنید.

«کسانی را انتخاب کنید که شما را بالا می برند.» -میشل اوباما

ما موجوداتی اجتماعی هستیم که برای برقراری ارتباط ساخته شده ایم. این بدان معناست که ما باید زمانی را صرف تعامل با دیگران کنیم تا پیشرفت کنیم زیرا یاد می‌گیریم چگونه زندگی‌ای داشته باشیم که بتوانیم از آن لذت ببریم. مطالعات نشان داده است که افرادی که معاشرت می‌کنند معمولاً سطح شادی بالاتری نسبت به کسانی دارند که این کار را انجام نمی‌دهند. علاوه بر این، رابرت والدینگر در طولانی ترین مطالعه تاریخ در مورد شادی، دریافته است:

واضح‌ترین پیامی که از این مطالعه ۷۵ ساله دریافت می‌کنیم این است: «روابط خوب ما را شادتر و سالم‌تر نگه می‌دارند. تمام.»

با این حال، این فقط به معنای صرف وقت با مردم نیست. شما باید زمان خود را با افرادی بگذرانید که دوست دارید با آنها باشید، کسانی که شما را درک می کنند و به آنها اعتماد دارید. آنها باید افرادی باشند که از شما حمایت می کنند و باعث می شوند احساس امنیت و دوست داشته شدن کنید و همچنین شنیده و دیده شوید.

این کار را امتحان کنید: تلاش بیشتری برای رشد و پرورش روابط سالم در زندگی خود انجام دهید. زمانی را به صورت حضوری با دوستان، خانواده و همکاران بگذرانید. شب قراری را با دوستان یا خانواده برنامه ریزی کنید. راه های بیشتری برای ایجاد حس اجتماعی و مردمی بودن در زندگی خود بیابید – و در این فرآیند از آن لذت ببرید!

چگونه زندگی را بدست آوریم و آن را هر روز به بهترین شکل زندگی کنیم؟

 1. رها کنید.

تنها زمانی که رها می کنیم، امکانات جدید و ناگفته خود را نشان می دهند.

گاهی اوقات زندگی کاملا به همان اندازه که به آنچه به آن چنگ می زنید بستگی دارد، به چیزی که رها می کنید نیز بستگی دارد. در فیلم “UP” زمانی که آقای فردریکسن تلاش می کند خانه اش را به پرواز درآورد را به خاطر دارید؟ خانه خیلی سنگین بود و مجبور شد وسایلش را رها کند تا خانه به اندازه‌ای سبک شود که بتواند بلند شود.

همین امر در مورد زندگی شما نیز صادق است. چه چیزی را باید رها کنید تا بتوانید زندگی را بدست آورید، به جلو حرکت کنید و در نهایت پرواز کنید؟

این کار را امتحان کنید: آنچه را که برای حرکت رو به جلو باید رها کنید، مشخص کنید. چیزی را که مانع شما می شود نگه دارید: یک عادت قدیمی، یک باور محدود کننده، یا داستانی که برای خودتان تعریف می کنید. حالا رهایش کنید.

شاید رنجش، عصبانیت یا ناامیدی باشد. پس ببخشید. وقتی هر روز از خواب بیدار می شوید، با آن به عنوان یک لوح تمیز رفتار کنید. اگر دیروز همه چیز آنطور که می خواستید پیش نرفت، آن را پشت سر بگذارید و به جلو بروید.

 1. بهترینی باشید که می توانید باشید.

«همه ما به دنبال یک چیز هستیم. ما در آرزوی تحقق بالاترین و واقعی ترین بیان خود به عنوان انسان هستیم.» -اپرا

همه ما اینجا هستیم تا کامل ترین بیان خودمان باشیم. این بدان معناست که بهترین نسخه ای از خود باشید که می توانید باشید. از هر فرصتی برای یادگیری، رشد و تکامل استفاده کنید. تنها راهی که می‌توانید این کار را انجام دهید، تجربه‌های جدیدی است که فراتر از توانایی‌ها، باورها و مرزهای فعلی شما هستند.

این کار را امتحان کنید: هدف گذاری کنید که یک تجربه جدید در ماه داشته باشید یا برای رشد و پیشرفت شخصی و حرفه ای خود وقت بگذارید. با هر تجربه جدید، از خود بپرسید: «چه چیزی یاد گرفتم؟ چگونه می توانم پیشرفت کنم؟ چگونه می توانم در مسیر زندگیم جلو بروم؟»

چگونه زندگی را بدست آوریم و آن را هر روز به بهترین شکل زندگی کنیم؟

 1. شکرگزار باشید.

«اعتراف به تمام چیزهای خوبی که از قبل در زندگی خود دارید، پایه و اساس همه فراوانی ها است.» – اکهارت توله

بهترین راه برای داشتن زندگی ای که دوست دارید این است که زندگی ای را که دارید دوست داشته باشید. مطالعات بسیاری فواید
قدردانی را ثابت کرده‌اند، از این‌که چگونه روابط، سلامت جسمی و عاطفی، خواب، استقامت ذهنی، انرژی و شادی کلی را بهبود می‌بخشد. سپاسگزار بودن یکی از ساده ترین و قدرتمندترین کارهایی است که می توانید برای داشتن یک زندگی کامل و شاد انجام دهید.

یک مطالعه نشان داد که «آموزش قدردانی به طور قابل توجهی بر تمام حوزه های بهزیستی روانشناختی و شادی تاثیر می گذارد.»
آموزش قدردانی می تواند به سادگی شامل نوشتن سه موردی باشد که هر روز بابت آنها سپاسگزار هستید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، مطمئن شوید که به خاطر می‌آورید چرا برای این چیزها سپاسگزار هستید و اجازه دهید واقعاً آن را بفهمید.

این را امتحان کنید: روزانه قدردانی را تمرین کنید.

 1. بیشتر گوش دهید.

هر چند وقت یکبار خودتان را در جایی می یابید، اما واقعاً در آنجا نیستید؟ ذهن شما از لحظه و افرادی که با آنها هستید دور شده است. شاید با کسی صحبت بکنید، اما حواس‌تان پرت است، در حال انجام چند کار، یا فکر کردن به چیز دیگری هستید.

برای گوش دادن و هماهنگ شدن با دنیای اطراف خود وقت بگذارید. با تمرکز، عشق و نیت گوش کنید.

این را امتحان کنید: تنها راه برای گوش دادن واقعی این است که ساکن باشید. سعی کنید در لحظه حال زندگی کنید و روی چیزی که در مقابل شماست تمرکز کنید. اگر در حال مکالمه هستید، بر شنیدن آنچه گفته می شود تمرکز کنید، سؤال بپرسید، به دنبال درک در سطحی عمیق تر باشید و اطلاعات بیشتری کسب کنید. با هوشیاری، انجام یک کار در یک زمان، یادداشت روزانه یا بهره بردن از احساسات درونی خود.

چگونه زندگی را بدست آوریم و آن را هر روز به بهترین شکل زندگی کنیم؟

 1. از آن لذت ببرید.

«از این نترسید که زندگی‌تان به پایان می رسد. از این بترسید که هرگز شروع نشود.»- گریس هانسن

برای اینکه یاد بگیریم چگونه یک زندگی را بدست آوریم و آن را به بهترین شکل زندگی کنیم، باید همه چیزهایی را که زندگی ارائه می دهد تجربه کنیم. تنها راه برای کامل زندگی کردن، داشتن  زندگی واقعی است. در بسیاری از زمینه های زندگی خود، اهدافی تعیین کنید و از هر تجربه و فرصتی که می توانید استفاده کنید.

بسیاری از کارهایی که ما انجام می‌دهیم به کارهایی که باید انجام دهیم یا آنچه باید انجام دهیم پیچیده است. نتیجه این است که ما اغلب کارها را فقط به این دلیل که می خواهیم انجام نمی دهیم. چیزهایی را بیابید که به شما شادی می بخشد، به شما نیرو می بخشد و آتش درون شما را روشن می کند.

همیشه دلیلی وجود خواهد داشت که نتوانید کاری را انجام دهید و زمان بندی هرگز عالی نخواهد بود. اگر می خواهید کاری را انجام دهید، همین الان آن را انجام دهید یا حداقل برای آن برنامه ریزی کنید. در دام «وقتی که و بعدا» گرفتار نشوید. «وقتی ترفیع بگیرم، به آن سفر خواهم رفت»؛ «وقتی پول کافی داشته باشم، داوطلب شدن را شروع خواهم کرد.»

الان چه کاری میتوانید انجام دهید؟

این کار را امتحان کنید: مشخص کنید چه چیزی شما را شاد می کند و باعث می شود احساس شادی یا رضایت داشته باشید. بیشتر از این کار کنید! زمان بیشتری برای سرگرمی و ماجراجویی داشته باشید
و بیشتر اوقات بله بگویید. تلاش کنید تا واقعاً یک زندگی کامل و شاد داشته باشید.

 1. سخاوتمند باشید.

ما زندگی را با آنچه کسب میکنیم میسازیم؛ ما با بخششمان یک زندگی را احیا می کنیم.

مطالعات نشان می دهد که عمل بخشیدن باعث کاهش فشار خون، افزایش عزت نفس و بهبود شادی شده و حتی کمک می کند تا زندگی طولانی تری داشته باشید!

نه تنها این، بلکه بخشش فواید بسیار زیادی برای دیگران به همراه دارد و تضمین می کند که نه تنها از لحظه به لحظه زندگی خود لذت می برید، بلکه در کارهای خوب و به مصلحت عموم شرکت می کنید و به دیگران کمک می کنید این فرصت را داشته باشند که خودشان زندگی کنند. یک زندگی کامل! شما می توانید افراد، حیوانات یا زمین را برای اینکه آنجا بوده اید راحت تر رها کنید.

این کار را امتحان کنید: شناسایی کنید که چگونه می‌توانید خدمت کنید، مشارکت کنید و ارائه بدهید. این ممکن است بخشی از زندگی روزمره یا شغل شما باشد. اگر نه دلیلی را پیدا کنید که به آن اهمیت می دهید و وارد آن شوید.

پس دادن می تواند به اشکال مختلف باشد. این می تواند به کوچکی لبخند زدن به هر کسی باشد که در خیابان می بینید یا به بزرگی راه اندازی یک بنیاد برای هدفی که برای شما مهم است.

چگونه زندگی را بدست آوریم و آن را هر روز به بهترین شکل زندگی کنیم؟

سخن آخر

زندگی شما احتمالاً پر از فراز و نشیب خواهد بود. چگونه می توانید مطمئن شوید که زندگی خود را به طور کامل زندگی می کنید؟

تصور کنید سال‌ها بعد، در پایان عمرتان، به زندگی‌ای که داشتید نگاه می‌کنید. ای کاش چه کار می کردید؟ آرزو می کنید که وقت خود را چگونه صرف می کردید؟ به چه چیزی افتخار خواهید کرد و از چه چیزی پشیمان خواهید شد؟

سؤالات را بپرسید، پاسخ ها را روشن کنید و سپس راه خود را به کنونی تغییر دهید.

به یاد داشته باشید، زندگی ما از لحظات تشکیل شده است. آن لحظه ها ساعت ها را تشکیل می دهند، ساعت ها روزها را تشکیل می دهند، روزها سال ها را تشکیل می دهند و سال ها زندگی شما را می سازند. در نهایت، بهترین راه برای زندگی کامل این است که هر لحظه را به طور کامل زندگی کنید.

«فکر می‌کنید این فقط یک روز دیگر از زندگی شماست؟ این فقط یک روز دیگر نیست. این همان روزی است که امروز به شما داده می شود. به شما داده شده است. این یک هدیه است. این تنها هدیه ای است که در حال حاضر دارید و تنها پاسخ مناسب، سپاسگزاری است.» – برادر راهب بندیکتین دیوید استایندل-راست

منبع:

 • https://www.lifehack.org/866235/how-to-get-a-life
3.5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx