چند گام برای رسیدن به آرامش کامل در زندگی

1 نظر
11 دقیقه مطالعه

چند گام برای رسیدن به آرامش کامل در زندگی

راه های رسیدن به آرامش در زندگی

در دوره و زمانی که زندگی می کنیم، شاهد آن هستیم که تقریبا هرکسی به نوعی درگیر راه اندازی کسب و کار مناسبی است. طی گفتگوهایی که با بسیاری از دانشجویان یا حتی کارآفرینان صورت گرفته، نیاز و اهمیت این مبحث به شدت احساس می شود. به همین علت تصمیم گرفته ایم در این مقاله به طور مفصل به مبحث رسیدن به آرامش در زندگی بپردازیم.

کسب آرامش بیشتر در زندگی

کسب آرامش بیشتر در زندگی

دستیابی به آرامش فرآیندی است که باید در طول زندگی به آن دست یافت. به دست آوردن موفقیت در بخشی از زندگی مانند تحصیل، راه اندازی کسب و کار و درآمدزایی به خودی خود نمی تواند دستیابی به آرامش را برای شما تضمین کند. بسیاری از خوانندگان این مطلب ممکن است کسب و کار خود را راه اندازی کرده و به موفقیت هایی نیز دسترسی پیدا کرده باشند، اما قطعا در بسیاری از مقاطع زندگی از انرژی و شوقی که در ابتدای مسیر داشته اند، به مرور زمان کاسته شده است.

در این مواقع باید چه ترفندهایی به کار گرفته شود؟ چه کنیم تا در برابر سرعتگیرهای زندگی از سرعتمان کاسته نشود و همچنان با قدرت در کار خود پیشرفت کنیم؟

ولی مهم تر از این پرسش ها، رسیدن به این جواب است که چگونه می توان در زندگی آرامش بیشتری داشت؟ همه ی انسان ها تمام تلاش خود را انجام می دهند تا به شغل و درآمد ایده آلی دست پیدا کنند، تا از طریق آن در رفاه باشند و به انسان شادتری تبدیل شوند. پس هدف اصلی افراد از راه اندازی کسب و کار، صرفا رسیدن به عدد و رقمی خاص در حساب بانکی نیست.

در این قسمت یکی از مهم ترین اصول موردنیاز در زندگی را بررسی می کنیم.

تعادل در زندگی

تعادل در زندگی

یکی از راه های دستیابی به آرامش در زندگی دانستن این نکته است که چگونه در زندگی خود تعادل را حفظ کنید. به این دلیل که اگر روزانه بیش از نیمی از وقت خود را صرف کاری کنید که واقعا به آن علاقه دارید این فوق العاده است. ولی شما باید در همان ابتدای کار کمی از ساعت خود را به موارد دیگری اختصاص دهید. اگر می خواهید به همین منوال به کار خود ادامه دهید و سقوط نکنید حتما تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

لزوم تعادل در زندگی چیست؟

یکی از مواردی که تعادل را در زندگی به امری ضروری تبدیل می کند «سطح انرژی» است. اگر می خواهید همیشه رو به جلو حرکت کنید، مثبت اندیش باشید و از انرژی لازم برخوردار شوید، باید این را با تعادل داشتن در زندگی بسازید. در گام بعدی باید چگونگی ایجاد تعادل در زندگی را بررسی کنیم در ابتدا لازم است بدانیم که چرا باید تعادل داشته باشید؟

علت کار خود را بدانید

علت کار خود را بدانید

اگر این سوال در ذهن شما خوب مطرح شود که چرا کاری را شروع می کنید و دلیلی کافی برای خود داشته باشید، حتی اگر هزاران مشکل در راه رسیدن به هدف سر راه شما سبز شود، باز هم تمام آن ها را پشت سر گذاشته و هرگز کار خود را ناتمام نخواهید گذاشت، زیرا به هدف و دلیل شروع آن فکر خواهید کرد. بنابراین کاری را آغاز نکنید، مگر آن که از ابتدا دلایل منطقی و کافی برای انجام آن داشته باشید.

چرا به تعادل نیاز داریم؟

  • سطح انرژی
  • شغل

شما دارای هر شغلی که باشید به هر حال این شغل جزئی از زندگی شما خواهد بود. پس برای اینکه آن را حفظ کرده، نجات دهید و تبدیل به یک امپراتوری کنید به تعادل نیاز دارید. حال در این مرحله می گوییم که چه کاری را باید انجام دهید؟

تنها 24 ساعت زمان دارید

تنها 24 ساعت زمان دارید

اکنون به یک مرحله ی عملی رسیده اید. لازم نیست در طول روز خود را مورد فشار زیادی قرار دهید. بسیاری از کارهایی که در طول روز انجام می دهید ضروری نیستند، و انرژی شما را بدون هیچ سودی از بین خواهند برد، و با این کارها تنها زمان خود را از دست می دهید. این نکته ی بسیار مهمی است.

اگر واقع بین باشید شما تنها در طول روز 24 ساعت زمان دارید، نه تنها شما بلکه تمامی افراد نیز به همین مقدار زمان دارند. حال چرا یک کارآفرین موفق می تواند با وجود کارهای فراوان، رسیدگی به چند شرکت، مطالعه، ورزش و… موفق باشد! ولی شما با وجود یک شغل به سختی می توانید زمانی اضافه برای کار خود پیدا کنید؟ جواب دادن به این سوال می تواند کمک بسیاری به شما کند، و شما را از این مشکل اصلی که لذت موفقیت را صد درصد از شما می گیرد، دور کند.

شما در طی زندگی حتی زمانی که کسب و کاری را راه اندازی کرده اید و کارآفرین موفقی شده اید، نباید تبدیل به یک انسان پرمشغله شوید که حتی زمانی برای توجه به خود ندارد، چه برسد به این که بتواند وقت خود را به دیگران نیز اختصاص دهد!

بهترین راه حل این است که در ابتدا بسیاری از کارهای روزمره غیرضروری خود را حذف کنید. بسیاری از افراد با خود خواهند گفت که کار غیرضروری انجام نمی دهند. ولی با کمی توجه خواهید دید که بسیاری از کارهای به ظاهر ضروری در واقع هیچ منفعتی برای شما ندارد. بسیاری از کارها مانند گشت و گذار در شبکه های مجازی، چک کردن پیاپی ایمیل، پیام های دریافتی تلگرام و اینستاگرام و بسیاری از این موارد از کارهای غیرضروری به شمار می روند. حتی شرکت در برخی مهمانی ها را می توان در این لیست قرار داد.

زمان، ثروتی بی کران است

زمان، ثروتی بی کران است

تا به حال به این نکته توجه کرده بودید که زمان از پول برای شما ارزشمندتر است چراکه آن را به راحتی می توان به پول و ثروت تبدیل کرد؟ اگر کسی پولی از شما قرض بگیرد یا ثروتی از شما به سرقت رود حتما بسیار آشفته، ناراحت و مضطرب خواهید شد. ولی در مقابل فردی که زمان را به راحتی از شما می رباید هیچ واکنشی نشان نمی دهید!

شاید به این دلیل که واقعا به اهمیت این موضوع پی نبرده اید، بهتر است بار دیگر که فردی قصد اتلاف زمان شما را داشت این اجازه را به او ندهید، چون باید تصور کنید که ثروتتان نیز در حال به هدر رفتن است. انسان دانا باید همواره از عقل خود استفاده کرده و با استفاده از آن، زمان را به پول و ثروت تبدیل نماید.

بهتر است برای هر برنامه ی خود در روز یک شماره را اختصاص دهید، مثلا به مهترین کار نمره 10 و کاری که کمترین اولویت را دارد نمره 1 بدهید. سایر کارها بین این دو عدد قرار خواهند گرفت. در این صورت برای همیشه از شر کارهای بیهوده و زمان گیر خلاص خواهید شد.

زمان را تسخیر کنید

زمان را تسخیر کنید

گامی بعدی تسخیر زمان است. یعنی برای هر کاری باید زمانی را تعیین کنید و تا جای ممکن بیشتر از آن وقت صرف نکنید. بسیاری از افراد تا نیمه های شب در محل کار خود به سر می برند و برای زمان خود ارزشی قائل نیستند. آن ها به راحتی اجازه می دهند زمانشان در محل کار، حتی در مواقعی که واجب نیست و کاری پیش برده نمی شود، به راحتی هدر رود.

به طور مثال جلسه ای که قرار است یک ساعت به طول انجامد، به دلایل مختلف، شوخی و سرگرمی های بی مورد ممکن است تا پنج ساعت طول بکشد. بنابراین هرگز به خود اجازه ندهید که بین انجام کارهای مختلف تردید داشته باشید. شما باید با قاطعیت برای کارهای خود زمان مشخصی را اختصاص دهید.

روش شگفت انگیز دو هفته و سه روز!

روش شگفت انگیز دو هفته و سه روز!

این روش دارای پیچیدگی خاصی نیست ولی عمل به آن می تواند زندگی شما را دگرگون کند و شما را تا حد زیادی از استرس ها و درگیری های کاری و ذهنی دور کند. این روش به این صورت است که بعد از هر دو هفته، باید سه روز به خود استراحت دهید.

در این سه روز می توانید محلی را برای مسافرت انتخاب کرده و به دور از تمام سرگرمی های معمول مانند اینترنت، شبکه های مجازی، گردش در سایت ها و تکنولوژی هایی که ما را از خودمان دور کرده، به خود آرامشی متفاوت هدیه کنید. قطعا این سه روز می تواند انرژی زیادی را به شما ببخشید به طوری که بعدازآن با قدرتی چند برابر به کارهای خود ادامه دهید.

نکته پایانی سلامت جسمی

نکته پایانی سلامت جسمی

قطعا ورزش در هر زمینه ای می تواند، شما را رشد دهد. به گونه ای که برخورداری از جسمی سالم شما را در رسیدن به قله های موفقیت همراهی کرده و وجودتان روحی تازه می بخشد. سلامت جسم و روح به انسان اعتماد به نفس می دهد، انسانی که دارای اعتماد به نفس باشد در تمامی مراحل زندگی می تواند تصمیمات عاقلانه ای گرفته و خود را به نحو احسن ثابت کند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، تمامی مواردی که در این مقاله گفته شد به شما در برخورداری از زندگی پر از آرامش همراه با رسیدن به ثروت و موفقیت کمک خواهد کرد. به خود ایمان داشته باشید و در تمام لحظات زندگی ثروت و آرامش را در وجود احساس کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx