رهبری کلید طلایی بقا و موفقیت

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه زمان مطالعه

رهبری؛ کلید طلایی بقا و موفقیت

شما باید برای بقا و رسیدن به موفقیت رهبری کنید

تاکنون به اطراف خود نگاه کرده اید که چند نفر از اطرافیان تان تمایل دارند، تا به افراد کمک کنند تا موفقیتی را حاصل نمایند؟ در واقع اکثر افراد هیچ تمایلی ندارند که کمک به دیگران را جایگزین تفریح کنند. اما باید بدانید که کمک به دیگران هیچ گاه به عنوان فداکاری شناخته نمی شود، بلکه روشی است که با استفاده از آن می توانید بیشتر به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

در واقع دستیابی به موفقیت در زندگی به افرادی بستگی دارد که در اطراف شما حضور دارند. از همین رو دست از سرمایه گذاری بر روی خودتان بردارید و روی دیگران سرمایه گذاری کنید، تا به همان موفقیتی که مدت هاست مد نظر دارید برسید.

هنر رهبری را یاد بگیرید

هنر رهبری را یاد بگیرید

نکته ای که در این راه به شما کمک می کند تا موفقیت های لازم را به دست آورید، یاد گرفتن هنر رهبری می باشد. دقت داشته باشید در دنیای امروزی رهبری آن چیزی نیست که در ذهنتان از گذشته وجود داشته است، در واقع معنای رهبری کاملا تفاوت پیدا کرده است. اگر شما نتوانید این قوانین را بیاموزید و یا آن ها را باور نداشته باشید، توانایی تان برای رهبری بسیار محدود خواهد شد و در نتیجه رسیدن به آن موفقیتی که همواره در ذهنتان وجود داشته است، بسیار دور از ذهن خواهد بود.

آموختن قوانین رهبری به شما می آموزد که چه موقعیت هایی می تواند با موفقیت در زندگی همراه باشد و قوانین آن چیست؛ زیرا کار ما این است که به افراد قدرت بدهیم تا پیروز شوند و در کسب و کارشان موفق باشند. ما باید ابزارها، روش ها و اطلاعاتی را که این افراد نیاز دارند، پیش از آن ها بدانیم تا به آن ها بیاموزیم. ابزارهایی که به آن ها کمک می کند به فراوانی و وفور نعمت دست یابند و سازمان های موفق و پر سود داشته باشند.

اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید متوجه می شوید که به طور دائم اخبار ناراحت کننده و منفی می شنوید، اخباری نا امیدکننده در حوزه اقتصاد و یا خطراتی که جامعه را تهدید می کنند، اما حقیقت این است که بسیاری از این اخبار صحت دارند. بسیاری از افراد در معرض خطرات جدی اقتصادی قرار دارند. آن ها آمارهای وحشتناکی را به نمایش خواهند گذاشت. افرادی که به سختی کار می کنند، اما باز هم نمی توان آن ها را در گروه افراد مرفه قرار دارد و یا کسانی که پاره وقت مشغول به کار هستند و زمانی فرا می رسد که از کار خود اخراج می شوند. 

اما شاید قسمت ناراحت کننده این باشد که با وجود چنین شرایطی باز هم ثروت بسیاری در دنیا وجود دارد که می تواند رشد و پله های ترقی را با خود به همراه داشته باشد. از همین رو ما در شرایطی قرار می گیریم که ثروت در اختیار ماست و می توان به بیشترین و بالاترین میزان آن در طی سالیان گذشته رسید. این جایگاه فقط در صورتی به دست می آید که بهانه ها را کنار بگذارید و به سختی مشغول به کار شوید.

بیشتر از قبل به سمت جلو حرکت کنید و به خودتان باور داشته باشید. به یاد داشته باشیم که اکنون در تمام طول تاریخ، بهترین زمان برای کسب موفقیت های افسانه ای است. بنابراین روی خودتان تمرکز کنید، روی خود سرمایه گذاری کنید، ارتقا دهید و بیاموزید که چگونه به یک رهبر توانمند تبدیل شوید. اما همان طور که می دانید برای رسیدن به پیروزی به ابزار نیاز دارید، امکان ندارد که در جای مناسب و در زمان مناسب قرار داشته باشید و بدون در اختیار داشتن توانایی ها و دانش لازم به سمت جلو حرکت کنید.

رهبری مهم ترین مهارت برای پیشروی است

اگر به گذشته نگاه کنید متوجه می شوید که حتی داروین بر این عقیده بود که در میان گونه های مختلف جانوری، آن گونه ای که قوی تر و باهوش تر است، لزوما باقی نخواهد ماند؛ بلکه گونه ای باقی می ماند که بتواند نسبت به تغییرات متناسب و درست پاسخ دهد. از همین رو این مسئله اصلا اهمیت ندارد که شما تا چه میزان باهوش هستید و یا از چه توانایی هایی برخوردارید، بدون آموختن مهارت هایی که برای موفقیت در زندگی به آن ها نیاز دارید، هرگز نمی توانید در مسیر رسیدن به اهدافتان گام بردارید.

برای سوار شدن بر روی موج های تغییر باید نسبت به آن ها آگاهی داشته باشید و تخته موج مخصوص و مناسبی را برای خود فراهم کنید. حقیقت این است که در دنیای امروز تغییرات بسیار سریع رخ می دهند؛ اما همه این تغییرات در سه زمینه اساسی رخ می دهند: تکنولوژی، جهانی سازی و اطلاعات!

همان طور که می دانید ما در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم که تغییرات بسیار زیادی نسبت به گذشته در زمینه تکنولوژی در آن رخ داده است. طی تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، محققان به این نتیجه رسیده اند که ۱۵۰ سال طول  کشیده تا اطلاعات انسان در دهه ۱۹۹۰ دو برابر شود و اکنون این سرعت دو برابر شده و طی یک الی دو سال انسان می تواند اطلاعات مورد نیاز خود را تامین نماید و گفته شده که در سال ۲۰۲۰ این زمان به ۷۲ ساعت کاهش پیدا می کند و این مسئله به این معناست که در طول یک سال اطلاعات انسان ها پنج بار، دو برابر خواهد شد.

نیروهای ماهر و با استعداد محلی

امروزه در جهان رقابت بر سر رسیدن به نیروهای ماهر و با استعداد محلی، دیگر هیچ جایگاهی ندارند

دیگر نیازی نیست که برای استخدام نیرو از افرادی که صرفا در شهر و یا منطقه شما زندگی می کنند استفاده کنید. ما در یک دهکده جهانی زندگی می کنیم که در آن رقابت در رسیدن به نیروهای خلاق و با استعداد حرف اول را می زند. از همین رو آگاه از قوانین رهبری در شهر و یا کشور خودتان کافی نیست و شما باید به سراغ آموختن قوانین رهبری در سراسر جهان بروید. اگر می خواهید در دنیای امروزه یک پیشرو باشید و حقیقتا به موفقیت در زندگی برسید، نیاز است که به یک رهبر تبدیل شوید. در خانه تان، در سازمان و یا شهر و کشورتان و حتی سراسر جهان!

از همین رو برای این که بتوانید به قدرت رهبری دست پیدا کنید، تا بتوانید با سرعت بیشتری همه چیز را تغییر دهید. نیاز است که مهارت هایی را بیاموزید که شما را در این امر یاری می کنند. چند مهارت عمده هستند که می توانند در قرن بیست و یک شما را به یک رهبر تبدیل کنند. کسی که می تواند یک خانواده موفق، یک سازمان یا کسب و کار بی همتا را هدایت و رهبری کند و کسی که می تواند بر مشکلات و تغییرات اقتصادی فائق آید.

شما همچنین باید تفاوت هایی که روش های رهبری در قرن بیستم با امروز دارند را بیاموزید. زیرا بسیاری از این روش های قدیمی و منسوخ هنوز هم در جامعه آموزش داده می شوند و در ذهن ما خانه کرده اند. مسلما رهبری در دنیای امروزی آن چیزی نیست که پدران ما در گذشته به آن عمل کرده اند. احتمالا این رفتارها، آن چیزی نیست که در مدرسه و دانشگاه ها با آن ها آشنا شده اید. زیرا در قرن بیست و یک همه چیز متفاوت است.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx