افراد بزرگ اندیش چگونه فکر می کنند

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

افراد بزرگ اندیش چگونه فکر می کنند

افراد بزرگ اندیش چه طرز فکری دارند

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله می خواهیم شکل دیگری از تصویرسازی را برای شما شرح دهیم که در فرآیند بزرگ اندیشی نقش مهمی ایفا می کند. این مهارت را لازم است که خیلی خوب یاد بگیرید و از آن به عنوان شگرد خودتان استفاده کنید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید. بگذارید این مهارت را این گونه به شما توضیح دهیم.

هرگز دیدتان را محدود نکنید

برای بزرگ اندیش بودن هیچ گاه دیدتان را به آنچه هست محدود نکنید. یاد بگیرید آن چیزی که می تواند باشد را ببینید؛ تمام بزرگ اندیشان این قدرت و توانایی را دارند که ظرفیت های افراد و موقعیت ها و ایده ها را ببینند. دید آن ها به آنچه جلوی چشمشان هست محدود نمی شود. پس عمق دید خود را بیشتر کنید و آن چیزی را ببینید که می تواند باشد.

تصویرسازی کاری است که همیشه می تواند به شما کمک کند. یک فرد موفق همیشه از این ترفند استفاده می کند تا ظرفیت فرصت های مختلف را ببیند و آینده ی آن را تصور کند. در مورد همه چیز می توانید از این ترفند استفاده کنید، اگر یکی از مشتری هایی که وارد فروشگاه تان شده و می خواهد خرید کند، پتانسیلی دارد می توانید کاری کنید که باز هم به سراغتان بیاید و چند برابر از شما خرید کند.

خودتان چگونه می توانید باشید؟!

اگر به یک کارگاه قدیمی رفتید و به جز خرت و پرت های قدیمی و بلااستفاده چیزی به چشمتان نخورد، بدانید که آن طور که باید بزرگ نگاه نکرده اید. عده ای از مردم یک فضای خیلی کوچک و به ظاهر بی مصرف را می گیرند و از همان کلی پول در می آورند، این ها کسانی هستند که به اصطلاح از آب کره می گیرند. این ها کسانی هستند که بزرگ فکر می کنند. یا خیلی از معلم هایی که برخلاف دیگران یک شاگرد بازیگوش و یک بچه پرانرژی و باهوش را فردی با ظرفیت بالا می بینند و سعی می کنند هر طوری که می توانند، انرژی آن را به مسیر درست هدایت کنند. این معلم شاگرد خود را آن طور که هست نمی بیند، بلکه او را آن طور که می تواند باشد می بیند!

حالا بیایید این ایده و مهارت را به خودمان تعمیم بدهیم، خود شما چه می توانید باشید؟! اگر بر فرض فردا یک جلسه ی کاری با رئیس تان داشته باشید، خودتان را چطور ارزیابی می کنید؟ خودتان را دقیقا همان طوری که امروز هستید می بینید یا ظرفیت ها و توانایی های آینده تان را هم مدنظر دارید. برای ان که در دیدن ظرفیت ها و امکانات مهارت به دست آورید، باید عادت کنید که همیشه به چیزها، افراد و ایده ها ارزش های بیشتری بدهید.

افراد بزرگ اندیش

اکنون چند تمرین کاربردی در اختیارتان قرار می دهیم

در قدم اول سعی کنید ارزش اشیا و دارایی ها را بیشتر کنید. مثلا از خودتان بپرسید چه کار می توانم بکنم که به این کسب و کار ارزش بیشتری اضافه شود؟! به دنبال ایده هایی بگردید که بتوانند ارزش دارایی ها را بالاتر ببرند.

قدم بعدی این است که سعی کنید ارزش افراد پیرامون خود را افزایش دهید، هرچه بیشتر در وادی موفقیت در زندگی و کسب و کارتان پیش بروید، قسمت بیشتری از شغل تان به رشد و توسعه افراد مربوط می شود، از خودتان بپرسید چه کارهایی می توانم انجام دهم که ارزش کارکنانم را بالا ببرم؟ چطور می توانم به آن ها کمک کنم که بازدهی بیشتری داشته باشند؟ فراموش نکنید اگر بخواهید از وجود کسی بهترین آن را بیرون بکشید باید اول بتوانید بهترین آن را تصور کنید و در نهایت به ارزش های خودتان اضافه کنید.

هر روز یک مصاحبه اختصاصی با خودتان داشته باشید و از خودتان بپرسید امروز چه کارهایی می توانید انجام دهید که با ارزش تر بشوید؟ خودتان را در حالت و جایگاهی که می توانید باشید تصور کنید، نه در حالتی که الان قرار دارید. آن موقع است که پتانسیل ها و توانایی های درونی شما کم کم خودشان را نشان می دهند و شما را به سمت رسیدن به موفقیت در زندگی هدایت خواهند کرد.

مسیر رسیدن به موفقیت ابدا مسیر هموار و بی دردسری نیست

شک نکنید که در راهتان با کلی مانع و دست انداز مواجه می شوید، هیچ چیز با ارزشی نیست که آسان به دست بیاید اما کاری هست که می توانید با آن تا حدی از سختی راه و موانعش کم کنید. ما می خواهیم آن راه را در یک جمله برای شما عزیزان خلاصه کنیم «خودتان را درگیر چیزهای بی اهمیت نکنید».

خیلی ساده به نظر می رسد، اما واقعیت این است که گرفتار چیزهای بی اهمیت شدن خیلی ساده تر از دوری کردن از آن ها است. دلیل آن هم ریشه در عادت های ما دارد. برای مثال از خودتان بپرسی که چرا افراد این همه با یکدیگر به بحث و مشاجره می پردازند؟ شک نکنید که 90 درصد این دعواها و مشاجرات، به خاطر مسائل بی اهمیت می باشد. مثلا فرد مقابل دیر رسیده، یا فلان چیز را فراموش کرده بخرد و مواردی از این قبیل!

مسائل بی اهمیت را از سر راهتان بردارید

مسائل بی اهمیت را از سر راهتان بردارید

برای این که بتوانید به یک بزرگ اندیش واقعی تبدیل شوید، باید تا جایی که می توانید این مسائل پیش پاافتاده را از مسیر رسیدن به موفقیت در زندگی تان بردارید، پس دفعه بعدی که مسئله ای برایتان پیش اومده از خودتان بپرسید که آیا این مورد واقعا اهمیت دارد یا خیر؟! آیا مهم است که کسی فراموش کند ظرف ها را بشوید، آیا مهم است در قابلمه را نگذاشته؟ وقتی دید خودتان را روی تصویر بزرگتری معطوف می کنید، و اهدافی مثل خوشبختی، موفقیت، ثروت و رضایت را مدنظر دارید واقعا می بینید که خیلی از این بحث ها و مشکلات بی اهمیت می شوند.

چنین دیدگاهی در تمام موقعیت ها و شرایط به کار شما می آید و کمکتان می کند. چه در خانه و با افراد خانواده، چه با همکار و چه با مشتری سریعا این سوال را از خودتان بپرسید، آیا واقعا ارزشش را دارد؟! در هر شرایطی که هستید فقط سعی کنید بیخودی خودتان را درگیر شرایط پیش پاافتاده و کم اهمیت نکنید. همیشه روی مسائل مهم تمرکز کنید و اهداف خود را به یاد بیاورید. بگذارید از مقایسه کوته بینی و بزرگ اندیشی یک مثال برای شما بزنیم.

فروشنده ای را در نظر بگیرید که با مشتری در حال گفت و گو است، اگر این فروشنده انسانی کوته فکر باشد، سعی می کند تا جایی که می تواند قیمت کالا را بالا ببرد و از این خریدار سود بیشتری به دست آورد. در حالی که فروشنده ای که بزرگ اندیش است به دنبال راه هایی می گردد که به ترتیب مشتری را راضی نگه دارد و کاری کند که مشتری برای خرید کالای مورد نیازش باز هم به خودش مراجعه کند. این آدم سود بیشتر را از افزایش تعداد مشتری هایش به دست می آورد، نه از گران فروش و سود آنی به دست آوردن!

طرز تفکر یک فرد کوته فکر در مورد پیشرفت با کسی که افکار بزرگی در سر دارد، خیلی تفاوت دارد، به این خاطر که ابتدا سعی می کند شرایط فعلی را به هر قیمتی حفظ کند و در مقابل تغییر مقاومت نشان می دهد.

5/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx