چگونه به خواسته های واقعی خود برسیم

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

چگونه به خواسته های واقعی خود برسیم

چطور می توانیم به تمام خواسته های خود دست پیدا کنیم

از خودتان بپرسید واقعا از زندگی چه می خواهید. آیا به دنبال ازدواجی مملو از عشق هستید یا احترام فرزندانتان را می خواهید؟ آیا به دنبال پول، اتومبیل، پیشرفت شغلی یا داشتن یک خانه ویلایی هستید؟ یا دوست دارید یک سفر به دور دنیا داشته باشید و به دیدن آثار تاریخی بروید؟ آیا قصد دارید هنرمندی معروف و مورد تحسین همگان باشید یا می خواهید یک اختراع تازه را به ثبت برسانید؟

خواسته های واقعی ما هر چیزی که باشند، بهتر است ابتدا این سوال را از خودمان بپرسیم «چرا چنین اهدافی دارم؟» به عنوان مثال به دنبال اتومبیل های پر زرق و برق هستید، به خاطر این که تصور می کنید چنین اتومبیل هایی به شما شخصیت می دهند؟ چرا به دنبال یک زندگی زناشویی پر شور هستید؟ به خاطر این که احساس می کنید این زندگی در شما احساس عشق، صمیمیت، ارتباط یا گرما به وجود می آورد؟ آیا می خواهید دنیا را نجات دهید چون احساس می کنید کمک به همنوع موجب می شود با دیگران تفاوت داشته باشید؟

خلاصه تر بگوییم آیا رسیدن به آن چه می خواهید بر روی احساس شما تاثیر می گذارد؟ در واقع شما رسیدن به این اهداف را در سر می پرورانید، به خاطر این که تصور می کنید با دستیابی به آن احساسات، عواطف یا حالات مطلوبی پیدا می کنید و به موفقیت در زندگی می رسید.

تمام احساسات ما در اثر تغییرات بیوشیمیایی مغز به وجود می آیند

تمام احساسات ما در اثر تغییرات بیوشیمیایی مغز به وجود می آیند

ما می توانیم در یک چشم بر هم زدن، این تغییرات را به وجود آوریم. به جای این که بر اساس واکنش های غیر ارادی زندگی کنیم، باید بدانیم که چگونه می توانیم آن ها را آگاهانه تحت اختیار در آوریم. اکثر واکنش های احساسی ما اکتسابی هستند. بعضی ها را آگاهانه سرمشق قرار داده ایم و بعضی دیگر را هم از دیگران کسب کرده ایم.

آیا تا به حال اتفاق افتاده که نتوانید نام یکی از دوستان خود را به یاد آورید یا در هجی کلمه دشواری درمانده شوید؟ چرا این اتفاقات رخ می دهد؟ به این دلیل که در حالت روحی احمقانه ای قرار گرفته اید. تفاوت بین عمل خوب و بد ارتباطی به توانایی شما ندارد، بلکه مربوط به وضعیت روحی یا جسمی شما در زمان معینی می شود. اگر مدام خودتان را در حالات روحی منفی قرار دهید، هیچ گاه به تعالی و رشد دست پیدا نمی کنید.

اما اگر از راز دستیابی به نیروبخش ترین حالات روحی خود مطلع باشید، بدون تردید شگفتی های زیادی می آفرینید. حالات روحی شما در هر لحظه از زمان بر روی برداشت ها و در نتیجه تصمیمات و رفتارهای شما تاثیر می گذارد. به عبارتی، رفتار شما ناشی از توانایی شما نیست، بلکه نتیجه ی روحیه ای است که در هر لحظه از زمان دارید. برای این که توانایی خود را تغییر دهید، باید وضعیت و حالت روحی خود را هم تغییر دهید. برای بیدار کردن نیروهای بی شماری که درون شما خوابیده اس، خود را در حالت روحی نیروبخش و فعالی قرار دهید و نظاره گر معجزات باشید.

چگونه می توانیم حالات روحی خود را تغییر دهیم؟

تصور کنید حالات روحی شما مانند دستگاه تلویزیون است. هنگامی که تلویزیون جسم خود را روشن می کنید، باید کانال مناسب را هم بگیرید تا به آنچه می خواهید دست پیدا کنید. باید توجه خود را به اموری معطوف کنید که نیروبخش هستند. هرچه به امری بیشتر توجه کنید، احساس قوی تری نسبت به آن پیدا می کنید. لذا اگر از کاری که می کنید ناراضی هستید، شاید زمان آن رسیده است که کانال ذهن خود را تغییر دهید.

روش ها و احساسات نامحدودی وجود دارند که از طریق آن ها می توانیم به زندگی نگاه کنیم. تمام احساساتی که می خواهیم در هر لحظه از زمان به آن ها دست پیدا کنیم و به موفقیت در زندگی برسیم، تنها با پیدا کردن کانال صحیح مقدور می شود. برای تغییر حالات روحی دو روش ابتدایی وجود دارد: تغییر وضعیت جسمی و تغییر مرکز توجه!

فیزیولوژی: نیروی محرک

به خاطر داشته باشید که احساس زاییده ی حرکت است. احساسات ناشی از نحوه به کارگیری جسم ما هستند. درست در همان لحظه ای که تغییری به چهره خود می دهیم، نحوه احساس ما تغییر می کند و لذا بر روی تفسیر ما از زندگی و نحوه تفکر ما نسبت به آن تاثیر می گذارد.

تمام احساسات شما در ارتباط با حالت جسمی خاصی است که به خود داده اید، ژست، نحوه تنفس، حرکات بدن و حالاتی که به چهره می دهید در این امر دخالت دارند. وضعیت جسمی به ایجاد حالت افسردگی کمک می کند، مثل حالت خیره چشم ها به نقطه ای، طرز پایین انداختن شانه ها و به طور کلی حالتی که به بدن می دهید. هنگامی که آموختید چگونه می توان با تغییر وضعیت جسمانی، حالت روحی دلخواه را در خود به وجود آورید، می توانید به سادگی با استفاده از آن حالت جسمی، احساسات دلخواهی را در خود ایجاد کنید.

در صورت هر یک از ما هشتاد عضله مختلف قرار دارد که اگر این عضلات عادت کنند حالت افسردگی، کسالت یا عصبانیت به خود بدهند، آن گاه این الگوها علاوه بر حالات جسمی، روی حالات روحی ما تحت تاثیر قرار می گیرند. شما اگر دائما حالت ضعف و سستی به جسم خود بدهید، اگر شانه های خود را پایین بیندازید، اگر به گونه ای راه بروید که انگار خسته هستید، آن گاه احساس خستگی می کنید. چگونه می توانید عکس این کارها را انجام دهید؟

جسم تان می تواند احساسات شما را هدایت کند. وضعیت روحی شما بر روی جسم تان تاثیر می گذارد و به این ترتیب دوری باطل به وجود می آید. هم اکنون به وضعیت نشستن خود توجه کنید. صاف بنشینید و انرژی بیشتری در جسم تان ایجاد کنید.

چه کارهایی انجام دهید تا سریع روحیه مان تغییر کند؟

چه کارهایی انجام دهید تا سریع روحیه مان تغییر کند؟

با بینی خود نفس های عمیقی بکشید و هوا را به شدت از دهان خود خارج کنید. خنده ی گشاده ای بر لبتان بیاورید و به فرزندان خود لبخند بزنید. اگر واقعا می خواهید زندگی تان را تغییر دهید، هر روز 5 بار و هر بار به مدت یک دقیقه جلو آینه بایستید و لبخند بزنید و این کار را یک هفته ادامه دهید. ممکن است در نگاه اول احمقانه به نظر بیاید ولی به خاطر داشته باشید با این کار مرتبا بخشی از مغزتان را فعال می کنید و راه عصبی خاصی به وجود می آورید که موجب شادی شما می شود، و به تدریج به این کار عادت می کنید و به موفقیت در زندگی می رسید. بنابراین این کار را تا جایی که می توانید انجام دهید و از آن لذت ببرید.

همچنین می توانید کار بهتری را امتحان کنید. مثلا به جای دویدن، تند راه بروید. تند راه رفتن یکی از روش های مفیدی است که می توانید به واسطه آن حالت روحی خود را تغییر دهید، چون چهار مزیت دارد:

1 – ورزش خوبی است.

2 – به نسبت دویدن فشار کمتری به جسم شما وارد می کند.

3 – نمی توانید هنگام ورزش چهره خود را ببینید.

4 – حالت شما موجب شادی رهگذران هم می شود و زمانی که لبخندی بر لب دیگران می آورید، حالت روحی آن ها هم تغییر می کند.

بنابراین اگر واقعا قصد دارید زندگی تان را بهبود ببخشید، به خواسته های واقعی تان دست پیدا کنید و به موفقیت در زندگی برسید، پس یاد بگیرید که بخندید. به همراه پنج بار خنده ای که قرار است در طول روز انجام دهید، سعی کنید سه بار در روز هم بی هیچ دلیلی بخندید و این کار را تا یک هفته انجام دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx