افراد موفق چگونه فکر می کنند

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

یک انسان موفق چه افکاری دارد (قانون جذب)

چگونه مانند افراد موفق فکر کنیم

بسیاری از افراد تصور می کنند دستیابی به موفقیت بسیار سخت و طاقت فرسا است و هرکسی از پس آن بر نمی آید. ولی بهتر است از همین حالا دید خود را نسبت به این موضوع کاملا عوض کنید و جور دیگری به این قضیه نگاه کنید. این تفکر که انسان های موفق از ابتدا تمایز خاصی نسبت به بقیه داشته اند و یا نعمتی خدادادی به آن ها اعطا شده است، کاملا غلط است.

موفقیت قطعا بیشتر از آن چیزی که تصور می کنید به شما نزدیک تر است، تنها کافی است که آن را احساس کنید. برای دستیابی به موفقیت باید مانند یک انسان موفق عمل کنید. قطعا تا به حال شنیده اید که تنها کافی است نگرشتان را نسبت به رفتارتان عوض کنید تا اعمالتان به صورت خودکار عوض شود. به همین دلیل باید با افکاری که نیاز است تا موفقیت شما را فراهم کند آشنا شوید.

دوستان عزیز در این مطلب قصد داریم به این مبحث که افراد موفق چه ویژگی هایی دارند و طرز فکر آن ها چگونه است، بپردازیم. امیدواریم بتوانیم شما را هرروز یک قدم به موفقیت نزدیک تر کنیم. پس با ما همراه باشید.

بر اساس قانون جذب همه چیز از تفکر شروع می شود. مخصوصا زمانی که صحبت از خوشبختی و موفقیت باشد. نتایج ما در زندگی و مواردی که به دست می آوریم به نوعی همه تحت تاثیر افکارمان قرار دارند. درواقع هر دستاورد بزرگی در ابتدا با یک ایده و یا نظریه ای آغاز شده است.

ممکن است که همین امروز نتوانید به هر چه که آرزو دارید برسید ولی همین که حتی یک قدم بسیار کوچک در این راه بردارید برای شروع کار کافی است. مهم نیست که اهداف و آرزوهای بزرگی داشته باشید، یا بخواهید چه برنامه هایی را اجرا کنید. فقط در نظر داشته باشید تا دست به عمل نشوید، در واقع هیچ چیز ندارید.

ما اجازه می دهیم با شک و تردید هر روز نسبت به عملی کردن ایده هایمان دلسردتر شویم و از آن باز بمانیم. بهتر است یک برنامه درست عاقلانه و منطقی را از همین امروز شروع کنید، و حداقل یک قدم کوچک بردارید. همیشه اولین قدم ها را می توان سخت ترین قدم ها نامید. ولی قدم هایی که در پی آن می آیند، قطعا آسان تر خواهند بود.

به خودتان بگویید امروز یک کار را متفاوت تر انجام می دهم و از آن راضی خواهم بود

به خودتان بگویید امروز یک کار را متفاوت تر انجام می دهم و از آن راضی خواهم بود

بسیار ساده است. اصولا برای متفاوت بودن باید به دنبال کارهایی بگردید که مردم از انجام آن اجتناب می ورزند. این آسان ترین راه برای متفاوت بودن است. شما می توانید به همین روش ادامه دهید و هر روز کاری را انجام دهید که کسی حاضر به انجام آن نیست. با این وجود پس از یک ماه شما آدمی کاملا متفاوت تر از قبل هستید و پس مدت ها یک فرد منحصر به فرد و استثنایی خواهید بود، که می توانید الگو و اسطوره ی افراد دیگر هم باشید و به همین راحتی از مردم عادی قابل تمایز شوید.

بعد از این مدت شما توانسته اید اراده و عزت نفستان را به صورت اعجاب انگیزی بهبود ببخشید و در جامعه بهتر حضور یابید و بهتر از همیشه عمل کنید. بدترین نوع ترس، ترس از عملی است که برایمان ناشناخته است. هیچ کاری به آن اندازه که ما فکر می کنیم سخت، ترسناک و غیرقابل انجام نیست. علاوه بر این که اگر تجربه کرده باشید، با غلبه به ترستان می توانید به احساسی فوق العاده هیجان انگیز دست پیدا کنید.

همیشه سعی کنید این جمله را تکرار کنید: «چه هیجان انگیز، من می توانم و از الان انجامش دادم!» واقعا با تکرار این جمله هیجانی را تجربه می کنید که باورنکردنی خواهد بود. سعی کنید هر روز حداقل یک بار کاری را انجام دهید که کمی از انجام آن هراس داشته باشید. کاری که شما را به چالش بکشاند و از یکنواختی دربیاورد و به نوعی به شما استرس وارد کند که از پس انجام آن برخواهید آمد یا نه؟!

لازم نیست نگران باشید قطعا این اطمینان را به شما می دهم که از پس آن برخواهید آمد و با موفقیت تمام مشکلات خود را به پایان خواهید برد. کافی است آن را امتحان کنید. از اطرافیانتان با یک جمله ی محبت آمیز قدردانی کنید.

بسیاری از کارها نیاز زیادی به مهارت ندارند و برای انجام آن ها باید تلاش کرد. مثل بسته بندی اجناس، حمل بار و … انجام این وظایف عادی در نگاه اول آسان خواهد بود و معمولا هم کسی به آن توجه نخواهد کرد. اما برای انجام این وظایف هم تلاش زیادی انجام می گیرد. بهتر است از کسانی که بدون ذره ای توقع و چشم داشت کار می کنند تشکر ویژه ای داشته باشید و در برخورد با آن ها از جملات محبت آمیز استفاده کنید.

سعی کنید امروز بیشتر از پیش گوش کنید

سعی کنید امروز بیشتر از پیش گوش کنید

اکثر افرادی که زیاد حرف می زنند و به اصطلاح پرحرف هستند، خود را انسان های جذاب منحصر به فرد و شوخ طبعی می دانند. اما واقعا به ندرت پیش می آید که واقعا این صفات در آن ها وجود داشته باشد. اکثر اوقات هیچ کدام از این صفات را نمی توان به یک انسان پرحرف نسبت داد! در اصل افرادی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند، نیازی به حرف زدن احساس نمی کنند و سعی می کنند تا جایی که ممکن است کمتر صحبت کنند. معمولا افرادی که زیاد صحبت می کنند قصدی به جز خوشنودی خود ندارند. چون واقعا از این کار لذت می برند، ولی سعی کنید هیچ گاه تنها برای خشنودی خودتان صحبت نکنید، زیرا قطعا هیچ کس به این رفتار علاقه ای نشان نخواهد داد و واقعا کار جالبی نخواهد بود.

اصلا این اتفاق جالبی نیست که در حال صحبت باشید و احساس کنید که مخاطبتان علاقه ای به شنیدن صحبت هایتان ندارد!

کمتر به افکار مردم اهمیت دهید

کمتر به افکار مردم اهمیت دهید

خیلی از مواقع ممکن است نیاز پیدا کنید تا به افکار مردم اهمیت دهید. اما نه زمانی که این افکار مانعی برای رسیدن به زندگی ایده آلتان باشد. اگر قصد راه اندازی کسب و کاری را دارید، که فقط چند ساعت از وقتتان را در روز باید به آن کار اختصاص دهید و نگران آن هستید که دیگران این کارتان را عاقلانه ندانند، بهتر است کار خود را انجام دهید و هیچ اهمیتی برای افکارشان قائل نشوید.

کاری را که به آن علاقه داشته اید و صرفا به خاطر حرف های مردم ترک کرده اید انتخاب کنید و از همین الان آن را انجام دهید. همیشه به این توجه کنید که این زندگی شماست و باید مطابق با میل خودتان زندگی کنید. شما به دنیا نیامده اید که با روش مردم و آن طور که آن ها می خواهند و علاقه دارند زندگی کنید.

برای یک روز هم که شده انتظار بهترین نتایج را نداشته باشید

برای یک روز هم که شده انتظار بهترین نتایج را نداشته باشید

ممکن است فکر کنید که برای انجام هر کاری فقط یک فرصت دارید و ممکن است هرلحظه فرصت های استثنایی خود را از دست دهید و باید بهترین نتایج را به دست آورید. شما همیشه باید در نظر داشته باشید که هیچ ایده ای محصول و طرحی کامل نیست و تاکنون هیچ طرح و ابتکاری بی نقص اجرا نشده است. زیرا هیچ ایده ای در ابتدا بدون نقص نیست. در بسیاری مواقع این توقع بیجا می تواند به بدترین دشمن شما تبدیل شود و شما را هیچ وقت به خواسته ها و اهدافتان نرساند.

تمام تلاشتان را به کار بگیرید که کاری را خوب انجام دهید، همیشه بهترین کاری که در توانتان است را عرضه کنید و بعد از آن می توانید آن را رها کنید. مشتریان نقاط ضعف و قوت شما را خواهند گفت. شما باید تنها برای مسائلی تلاش کنید که برای مردم اهمیت دارد نه چیزهایی که تنها روی آن حساس هستید.

تا وقتی که بخواهید سخت گیری های بیهوده داشته باشید، نمی توانید به چیزی برسید. به خودتان سخت گیری نکنید ولی همیشه برای جبران کاستی ها تا جایی که در توانتان هست تلاش کنید.

شکرگزار دارایی هایتان باشید

شکرگزار دارایی هایتان باشید

یکی از کلیدهای موفقیت با قانون جذب این است که بیشتر از همیشه به چیزهایی که به دست آورده اید فکر کنید. باید به این بیندیشید که ازلحاظ فردی و حرفه ای به چه چیزهایی دست پیدا کرده اید. شاید چیزهایی که صاحب آن شده اید، بیشتر از آن باشد که روزی تمام آرزویتان بود که آن ها را به دست آورید. پس تمام این موارد را به خاطر بیاورید و برای آن ها از صمیم قلب شکرگزاری کنید.

4.3/5 - (16 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx