چگونه همسر خود را برگردانیم

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

زمانی که شما در زندگی مشترک تان با همسرتان دچار اختلاف می شوید تا حدی که همسرتان شما و یا خانه را ترک می کند و یا حتی خواهان جدایی و طلاق می شود، بازگرداندن همسر به خانه و یا زندگی مشترک ممکن است گاهی بسیار سخت و دشوار باشد. ممکن است دلیل بروز این اختلافات، رفتارهای شما یا همسرتان و یا هر دو نفر شما باشد. فارغ از اینکه چه کسی مقصر اصلی این اتفاق است، شما باید برای حفظ زندگی تان و بازگرداندن همسر خود به منزل کاری بکنید. ما در اینجا سعی می کنیم نکاتی را به شکل قدم به قدم و مرحله ای به شما بیاموزیم تا بتوانید همسرتان را به سمت خود و به زندگی مشترک تان برگردانید.

خود شخص را بپذیرید نه رفتارها و اعمال او را

هرگز در بروز اختلافات و یا بعد از آن، رفتار اشتباه و یا گناه همسرتان را به عنوان دلیل اصلی بروز اختلاف و یا مشاجره بین خودتان نپذیرید بلکه سعی کنید چیزی را که در پشت این خطاها و گناه ها وجود دارد را درک کرده و به عنوان مسبب اصلی بپذیرید. یعنی بفهمید که چه چیزی باعث شده تا از همسرتان چنین رفتاری ببینید. آیا درد یا رنجی دارد؟ احساس نادیده گرفته شدن و یا بی احترامی از سوی شما باعث بروز چنین رفتاری شده است؟ حتی اگر شما تمام این دلایل و پیش زمینه های بروز این رفتارهای همسرتان را فرضی درنظر بگیرید، اما بپذیرید که آنچه همسر شما می بیند کاملا واقعی است. پس سعی کنید با تفکری روشن و منطقی احتمال قصور خودتان در ایجاد چنین طنشی را بپذیرید که منجر به واکنش همسرتان شده است.

البته پذیرفتن این اشتباهات و خطاها دلیلی بر بد بودن شما و یا خوب بودن همسرتان نیست. این خطاها و نقص ها بسیار عادی و طبیعی هستند و در هر انسانی وجود دارند.

آماده بخشیدن باشید

من معمولا افرادی را می بینم که به سختی برای بازگرداندن همسر خود تلاش می کنند و وقتی که موفق می شوند و همسر شان به خانه برمی گردد، خشم بر آنها غلبه می کند و شخص در این مرحله حساس تمایلی به بخشیدن همسر خود ندارد. به شما هشدار می دهم که تا زمانی که بخشش و گذشت را نیاموخته اید، هیچ تلاشی برای بازگرداندن همسر خود و یا حفظ و ادامه زندگی مشترک تان نکنید.

البته بلد بودن بخشش و یا یادگرفتن آن به این معنی نیست که سختی و رنج بازگرداندن همسر و تدام زندگی مشترک تان بالافاصله آسان می شود و همه اختلاف ها حل می شود، بلکه به این معنی است که احتمال از بین رفتن این سختی ها و رنجش ها ممکن و شدنی می شود.

چه زمانی شخص سومی نیاز است

البته موفقیت در این کار چندان هم ساده نیست و اجباری هم وجود ندارد که شما حتما باید موظف باشید که بدانید چه کسی، چه چیزی، چه زمانی و در کجا باید این اتفاق را رقم بزند، بلکه این موضوع حساس مربوط به هر دونفر شما است و طبق تجربیات و یافته های ما، شما در این نقطه حساس و بحرانی نیاز به دخالت شخص سومی دارید و یا حداقل به برنامه ای درست و حساب شده که توسط مشاوران روانشناسی در اختیار شما قرار گیرد.

البته چنین برنامه ای بیشتر برای همسر سرگردان و گمراه نوشته می شود اما قطعا می تواند به شما هم کمک کند تا با نحوه گفتگو با همسرتان و یا برقراری ارتباط مجدد با او آشنا شوید و متوجه شوید که برای این کار نیاز به نگرشی درست، زبانی خاص، محیط وشرایط مناسب و پیش زمینه فکری دارید.

در جدایی و قهر کوتاه مدت، وقتی همسر شما هنوز اصرار به ترک شما دارد، باید با پیدا کردن بهانه بزرگ تری، راهی برای بخشش او پیدا کنید.

استراتژی ها

مرحله بعدی در بازگرداندن همسر و حفظ زندگی مشترک تان، استفاده از یک سری ترفندها و استراتژی ها است. این ترفندها به نوعی نقش سلاح های مخفی شما برای موفقیت در بازگرداندن همسر را ایفا می کنند. البته شما باید باور داشته باشید که این ترفندها عملی و مفید هستند تا آنها را به هیچ وجه رها نکنید، حتی اگر احساس کنید که مشتاق به انجام کارهای دیگری هستید که نباید انجام دهید.

بیش از حد به همسرتان اصرار نکنید

اگر شما بیش از اندازه به همسرتان اصرار کنید، به او التماس کنید، و یا با نگه داشتن او به زور سعی در ماندن او و ترک نکردن شما کنید، نتیجه عکس می دهد و باعث می شود که او سریع تر تصمیم به رفتن بگیرد.

پس سعی کنید که در این مواقع به همسرتان مجال نفس کشیدن و فضا برای دیدن و فکر کردن بدهید. تصور نکنید که اگر او را تنها نگذارید، فرصت جدا شدن را به او نمی دهید. بلکه باید در این شرایط، یک گام عقب تر بروید تا به او فضا و فرصت مناسب برای خوب دیدن، تامل کردن و احساس کردن را بدهید.

در این موقعیت حساس ، بی ادب و یا بدجنس نباشید، البته طوری هم رفتار نکنید که همسرتان احساس کند که شما راضی و خشنود هستید. سعی کنید از قانون تماس هوشمند استفاده کنید، به این معنی که خودتان را از دسترس او دور کنید و او را تنها بگذارید. فاصله گرفتن از او نکته ای کلیدی برای بازگرداندن همسر و مقدمه ورود به مرحله بعدی است.

شرکت در فعالیت های اجتماعی

زمانی که همسرتان ترک تان کرده و یا اقدام به جدایی کرده است، شما باید به انجام یک سری فعالیت ها سعی کنید که توجه او را بیشتر به سمت خود جلب کنید و همچنین خودتان را به او اثبات کنید. انجام فعالیت هایی که با آنها خودتان را از نظر جسمی، روحی، عاطفی و عقلانی جذاب بسازید. البته این کارها را در درجه اول برای شخص خودتان انجام دهید، ولی این را هم بدانید که چنین جذابیت هایی در شما باعث جذب دوباره همسرتان می شود.

البته منظور من این نیست که با رقیب عشقی تان، یعنی کسی که فکر می کنید عاشق همسرتان است، رقابت کنید. بلکه فقط تلاش کنید تا جایی که برایتان مقدور است در این مرحله از زندگی تان جذاب باشید. مثلا در باشگاه ورزشی ثبت نام کنید و اندام خود را متناسب و خوش فرم بسازید، به پیاده روی و یا دوچرخه سواری منظم بپردازید، عضو گروه یا انجمن کتاب خوانی شوید و در کلاس های از این قبیل شرکت کنید.

انجام چنین فعالیت هایی نه تنها شما را از نظر جسمی جذاب و خواستنی می کند بلکه فرصتی برای شرکت در فعایدت های اجتماعی و آشنایی با دوستان جدید هم برایتان فراهم می آورد و این خود باعث می شود تا کمی تمرکزتان از روی مسئله اصلی برداشته شود و درنتیجه از شتابزدگی برای رفتن به دنبال همسرتان و برگرداندن او جلوگیری کنید.

خوش گذرانی کنید

حالت روحی شما پس از ترک همسرتان در بازگرداندن همسر شما بسیار موثر است. اگر شما بعد از ترک و یا جدایی همسرتان دچار افسردگی و یا دلتنگی و حال کسل کننده شوید، قطعا همسرتان به سمت شما باز نمی گردد. مگر خودتان حاضر می شوید به سمت کسی بروید که مدام گله و شکایت و منفی بافی می کند که توقع دارید همسرتان با وجود چنین شرایط روحی شما، به سمت تان برگردد!

خوشگذرانی با همسر

درعوض، سعی کنید رفتارهایی عکس این حالت ها داشته باشید و روحیه تان را حفظ کنید. به خود و بخصوص همسرتان نشان دهید که خوشحال و سرزنده و در حال خوشگذرانی با دوستان خود هستید. البته منظور من این نیست که تظاهر با این روحیه کنید و یا زیاده روی کنید بلکه سعی کنید واقعا خوش گذرانی کنید. با دوستان تان بیرون بروید (بخصوص با دوستانی از جنس خودتان)  و زمانی را با هم به خوشگذرانی سپری کنید. مثلا به همراه آنها به دیدن یک فیلم طنز به سینما بروید، برای خرید به مجتمع های بزرگ سر بزنید و یا به کنسرت بروید تا فقط اوقات خوشی را در کنار دوستان تان سپری کنید.

حتی اگر امکان این هم وجود نداشته باشد که همسرتان شما را در این موقعیت و مکان ها و با دوستان تان در حال خوشگذرانی ببیند، قطعا مطمئن باشید که به گوشش می رسد.

حتی ممکن است زمانی که شما درحال خوشگذرانی هستید، او با شما تماس بگیرد و شما حتی وقت آن را نداشته باشید که با او صحبت کنید.

دلیل خوشگذرانی

این کارها تاثیرات زیادی روی همسرتان خواهد داشت. زیرا او با دیدن این کارها متوجه می شود که شما بدون او زندگی مستقل خودتان را دارید و جهان شما کاملا وابسته به او نیست. کمترین چیزی که انجام این کارها به شما می افزاید این است که از خودتان فردی جذاب تر و خوشحال تر می سازید.

آخرین چیزی که شما باید در پایان این مرحله و استراتژی در ذهن خود نگه دارید این است که اگر شما واقعا بتوانید خوشگذرانی کنید ، احتمالا چیزهای دیگر را هم به درستی انجام می دهید.

مسیر عاشقانه

وقتی که همسرتان به شکلی جدی خواهان جدایی و طلاق باشد، بازگرداندن همسر‌ و نجات زندگی مشترک تان کار راحتی نیست. اما مسیر عاشقانه (نام برنامه ارائه شده) می تواند باعث موفقیت شما در برگرداندن همسرتان شود. اگر شما تمام مراحل و نکات بالا را به طور دقیق و به درستی انجام دهید تا خودتان در این مسیر بمانید، احتمالا خواهید توانست که همسرتان را هم در این مسیر قرار دهید.

2.3/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx