4 گام طلایی برای افزایش کیفیت زندگی

نظرات 2
7 دقیقه مطالعه

افزایش کیفیت زندگی

افزایش کیفیت زندگی چگونه امکان پذیر است؟

دقت داشته باشید تمام آن چیزهایی که در فیلم های سینمایی مشاهده می کنید و فردی در یک لحظه دچار تحول می شود، هیچ گاه خیالی بیش نبوده و این اتفاق هرگز در زندگی روزمره رخ نمی دهد. در واقع برای تغییر و پیشرفت شما به چیزی فراتر از داشتن انگیزه و احساسات خوب در یک روز و یا یک برهه از زمان احتیاج دارید. بنابراین بسیاری از افراد پیشرفت را به این صورت تعریف می کنند؛ این که پیشرفت حرکتی آرام است که باید با تجربه، آموختن و مداومت همراه باشد تا بتواند کیفیت زندگی شما را آرام آرام بالا ببرد و به موفقیت در زندگی نزدیک تر کند.

پیشرفت به هیچ وجه اتفاقی، ناگهانی و آنی نیست!

اگر بخواهیم در این رابطه مثالی را شرح دهیم باید در جریان باشید که پیشرفت را می توان به یک صفحه شطرنج تشبیه کرد، به این صورت که شما در هر زمان به یکی از این خانه ها راه پیدا می کنید و برای پیشروی باید به مسیری که در آن قرار دارید ادامه دهید.

مطمئنا نمی توانید تنها با خواندن کتاب های آموزش شطرنج این بازی را یاد بگیرید و در آن پیشرفت کنید. این مسئله در مورد زندگی شخصی نیز کاملا صدق می کند. در واقع شما باید این مسئله را یاد بگیرید که دانش تان را در دوره ای از زمان به کار بگیرید که با کمک آن بتوانید خانه ها را یکی پس از دیگری رد کنید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

برنامه بچینید

برنامه بچینید

وقتی یک هدف را در زندگی خود انتخاب می کنید، اولین گامی که در آن مسیر باید بردارید این است که مهارت های لازم برای رسیدن به آن را به دست آورید، در واقع این راحت ترین قسمت کار است. حالا نوبت به بخش 30-30 می رسد شما می توانید هر روز ساعتی از روز را به مطالعه اختصاص دهید و یا به کارهای دیگر خود بپردازید.

این ها برنامه هایی هستند که شما باید برای پیشرفت و رسیدن به موفقیت در زندگی خود، در میان برنامه های روزانه تان قرار خواهید داد. این مسئله که شما همواره باید اهدافی در زندگی داشته باشید، از جمله مسائلی هستند باعث می شود برای رسیدن به هدف و موفقیت در زندگی تلاش کنید و تمرینات لازم را انجام دهید.

بنابراین می توان گفت که پیروزی در تداوم و داشتن نظم در اجرای هر روزه بعضی از رفتارهای کوچک در مدت زمان طولانی است.

فرآیند چهار گام

هنگامی که برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت در هر زمینه ای برنامه ریزی می کنید، باید از سه گام اصلی پیروی کنید.

گام اول مطالعه است

این مسئله را به خاطر داشته باشید که برای این که بتوانید مهارت های مورد نیاز را بیاموزید، باید مطالعات گسترده ای در این زمینه انجام دهید. شما همواره باید بدانید که برای چه دلیلی به مطالعه می پردازید، آیا تمایل دارید تا برای بالا رفتن از نردبان موفقیت و پیشرفت بیشتر مهارت های جدیدی را یاد بگیرید یا این که هدف دیگری دارید؟

گام دوم استخراج است

دقت داشته باشید که شما باید بهترین ایده هایی را که در حین مطالعه دریافت می کنید را یادداشت نمایید. شاید در حال مطالعه کتابی سیصد صفحه ای باشید، اما بدون شک در میان انبوه بزرگی از اطلاعات، تنها سه یا نهایت پنج ایده برای شما مفید خواهد بود؛ زیرا در اختیار داشتن انبوهی از اطلاعات، صد ها ایده و … در رسیدن به موفقیت در زندگی شما هیچ کمکی نخواهد کرد.

گام سوم عمل است

گام سوم عمل است

پس از این که ایده های یادداشت شده خود را بررسی کردید، باید یکی از آن ها را انتخاب کرده و پیاده سازی کنید. این پیاده سازی باید هر چه زودتر انجام شود. هیچ نیازی نیست که در ابتدای پیاده سازی خود را آماده کنید، هر زمان که حال خوبی داشتید و یا از احساس خوبی بهره مند بودید، به سراغ به دست آوردن مهارت های لازم بروید. دقت داشته باشید نباید از خودتان انتظار داشته باشید که در همان بار اول بتوانید تمرینات خود را به خوبی انجام دهید و از پس آن ها بر بیایید.

گام چهارم نیز اندازه گیری میزان پیشرفت است

پس از گذشت سی روز کار خود را شروع کنید و از چیزهایی که آموخته اید برای افزایش کیفیت زندگی تان بهره بگیرید.

چرا تلاش های ما پاسخی ندارد؟

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که دلیل عدم رسیدن شما به موفقیت با وجود تمام تلاش هایی که انجام داده اید چیست؟ شاید همه افراد دور و برتان شما را فردی موفق بدانند، اما شما در خودتان پتانسیل بیشتری ببینید و تمام چیزهایی که کسب کرده اید را ناچیز بدانید. آن چیزی که دیگران می بینند نوک کوه یخی است که بخش بزرگی از آن فرصتی برای ظهور پیدا نکرده است.

شما تنها کسی هستید که می دانید آیا ظرفیت و توانایی رسیدن به موفقیت را دارید یا خیر! نکته ای که در این مسئله وجود دارد این است که شما به طور مداوم سقف توانایی های خود را کوتاه می کنید و به آن ها فرصتی برای دیده شدن نمی دهید. بنابراین توانایی های خود را تا جایی که می توانید بالاتر برده و برای آن ها فرصتی را برای دیده شدن مهیا کنید تا بتوانید کیفیت زندگی خود را بالا برده و به موفقیت در زندگی و تمام ابعاد آن دست پیدا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx