گنجینه ای درونی به نام ضمیر ناخودآگاه

1 نظر
9 دقیقه زمان مطالعه

گنجینه ای درونی به نام ضمیر ناخودآگاه

مواردی که باید در مورد ضمیر ناخودآگاه بدانید

این روزها همه برای رسیدن به موفقیت در زندگی تلاش می کنند؛ اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید ما خودمان بزرگترین گنجینه را در اختیار داریم و از آن بی خبریم. برای درک این گنجینه نیاز است که کمی با دقت بیشتر به خودمان و البته توانایی هایمان نگاه کنیم.

معمولا انسان ها به دو دسته تقسیم می شوند؛ دسته اول انسان هایی هستند که مانند یک آهنربا منبع عظیمی از باور و اطمینان را به سمت خود جذب می کنند و از همان بدو تولد این باور در آن ها به وجود آمده که می توانند در هر چیزی موفق شوند. اما گروه دوم مانند آهنربایی می مانند که خاصیت مغناطیسی خود را از دست داده اند!

این دسته از افراد همواره با دلهره و تردید دست و پجه نرم می کنند و فرصت های پیش روی خود را یکی پس از دیگری از دست می دهند. در واقع آن ها همواره این جمله را تکرار می کنند «ممکن است در حین انجام این کار با شکست روبرو شوم، ممکن است پولم را از دست بدهم و…» این انسان ها هرگز نمی توانند به موفقیت در زندگی دست پیدا کنند؛ زیرا همواره از حرکت کردن به سمت جلو می ترسند.

نکته اینجاست که برای رسیدن به موفقیت باید همانند گروه اول باشید و به کشف بزرگترین راز هستی بپردازید. تاکنون از خود پرسیده اید که بزرگترین راز هستی چیست؟ مطمئنا از شنیدن پاسخ آن متعجب خواهید شد، بزرگترین راز هستی، نیروی شگفت انگیز و معجزه گری است که در ضمیر ناخودآگاه ما قرار گرفته است. آخرین جایی که افراد به دنبال آن می روند.

آشنایی با نیروی شگفت انگیز ضمیر ناخودآگاه شما

آشنایی با نیروی شگفت انگیز ضمیر ناخودآگاه شما

اکثر افرادی که توانسته اند موفقیت های بسیار زیادی در زندگی به دست آورند، بر این مسئله تاکید دارند که برای رسیدن به موفقیت، با ضمیر ناخودآگاه خود ارتباطی موثر برقرار کرده اند. آن ها به درک این مسئله رسیده اند که نیازی نیست برای قدرت، شادی، لذت و… تلاش کنند و آن را به دست آورند؛ زیرا هر چیزی که به آن نیاز دارند در وجود آن ها نهفته است، تنها کاری که باید انجام دهند این است که چگونگی استفاده از آن ها را فرا گیرند و از آن در جنبه های مختلف زندگی استفاده کنند.

بنابراین اگر شما هم می خواهید یک زندگی بهتر و البته باشکوه تر داشته باشید، از همین الان به سراغ ضمیر ناخودآگاه خود بروید و در آن به جستجو بپردازید تا با تغییراتی شگرف روبرو شوید.

ضمیر ناخودآگاه در موارد بسیار زیادی می تواند کمک کننده باشد. حتی از آن می توان برای حل بسیاری از مشکلات استفاده کرد. به شما کمک می کند تا دلیل بروز اتفاقات را به خوبی درک کنید و از آن ها برای رسیدن به امنیت، شادی و رستگاری بهره بگیرید. نیرویی معجزه گر در ضمیر ناخودآگاه شما وجود دارد که می تواند ذهن پریشان و قلب شکسته شما را التیام بدهد. این نیرو همچنین قادر است که ذهن را از بند اسارت برهاند و شما را از قید تمام محدودیت های فیزیکی آزاد و رها کند.

ضرورت آگاهی پیدا کردن از اصول مهم و پایه ای

مسلما رسیدن به موفقیت و پیشرفت در زمینه هایی که در آن مشغول به کار هستید آرزویی است که هر انسانی در ذهن می پروراند. اما نکته اینجاست که بدون آگاهی از اصول و پایه هایی که آن کار را تشکیل داده اند امکان پذیر نیست. اصولی که در هر جایی و در هر شرایطی تغییر نمی کنند؛ این مسئله در رابطه با ضمیرناخودآگاه نیز صدق می کند.

در واقع آگاهی از اصول پایه ای که در رابطه با ضمیرناخودآگاه وجود دارد، نیرویی را در اختیار شما می گذارد که باعث می شود به تمام آن چیزهایی که مد نظر دارید دست پیدا کنید. افراد این نیرو را قانون باور نامگذاری می کنند. این قانون بر این اصل استوار است که شما باید همواره به شیوه عملکرد مغزتان، و حتی خود باوری ذهنی تان که همان فکر درون ذهن شماست، باور داشته باشید. در واقع این ذهن است که واقعیت ها را می سازد، از همین رو باید همواره به ذهنتان ایمان و باور داشته باشید.

هیچ گاه نباید عقاید نادرست، ترس و ناامیدی ها را به ذهنتان راه دهید. همواره به سراغ حقایق جاودان و البته همیشگی زندگی، آن هایی که هیچ گاه تغییر نمی کنند بروید. سپس تغییراتی در زندگی تان اتفاق می افتد که شما را شگفت زده خواهد کرد.

دوگانگی ذهن

تنها یک ذهن در بدنمان وجود دارد، اما نکته بسیار مهمی که در رابطه با آن وجود دارد این است که ذهنمان از دو ویژگی کاملا متمایز بهره مند می باشد. اگر به ضمیرناخودآگاه خود باور داشته باشید به خوبی توانسته اید مرز میان این دو را بشناسید. در واقع هر کدام از این ویژگی ها عملکرد متفاوتی را از خود نشان می دهند و البته قدرت و نگرش متفاوتی دارند؛ از همین رو می توان آن ها را به دو دسته ذهن بیرونی و ذهن درونی تقسیم بندی کرد.

آشنایی با ذهن هوشیار و ضمیر ناخودآگاه

آشنایی با ذهن هوشیار و ضمیر ناخودآگاه

برای این که بتوان این مقوله را بهتر و آسان تر درک کرد، می توان آن را به یک باغ تشبیه نمود. فرض کنید که شما صاحب باغی بزرگ هستید و بر طبق عادت دانه هایی که به آن افکار گفته می شود را در ضمیر ناخودآگاه خود می کارید.

نکته اینجاست که هر چیزی را که در ضمیر ناخودآگاه خود کاشته اید، باید در دنیای بیرونی برداشت کنید. پس بهترین راه این است که به سراغ کاشت افکار آرامش بخش، شاد، کارهای درست و… بروید. این کار باعث می شود که همواره یک زندگی آرام و پراشتیاق داشته باشید و برای حل مشکلات بهترین تصمیم ها را اتخاذ نمائید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید متوجه می شوید که افراد اکثرا در دنیای بیرونی خود زندگی می کنند و تنها تعداد اندکی از انسان ها، روشنفکران و محققان به دنیای درونی خود اهمیت می دهند و به این باور رسیده اند که افکار و احساسات ذهنی و درونی آن ها، بر اساس قانون جذب زندگی بیرونی آن ها را می سازد. از همین رو افکار و اندیشه هایی جدید به ذهنشان راه می دهند و درصدد بازسازی خود هستند.

اگر بتوانید نسبت به چگونگی عملکرد ذهن و البته ضمیرناخودآگاه خود آگاهی پیدا کنید، این امکان برایتان مهیا می شود که در کمترین زمان ممکن تغییرات بسیار زیادی در زندگی تان به وجود آورید، و به موفقیت در زندگی خود دست پیدا کنید. در واقع برای این که تغییراتی را در دنیای بیرونی ایجاد کنید باید علت آن را تغییر دهید.

اکثرا افراد تلاش می کنند تا با کار کردن بر روی شرایط و نتیجه به این مهم برسند، اما نکته اینجاست که کمبودها، محدودیت ها و…. باید توسط علت ها برطرف شوند و این علت ها تنها به واسطه تصویرسازی درست و البته شیوه فکر کردن شما تغییر پیدا خواهد کرد.

۳/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx