‏‏باورهای شادی آفرین

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

‏‏باورهای شادی آفرین

8 باوری که شادی شما را حفظ می کند

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا برخی از مردم بسیار شاد و سالم به نظر می رسند، در حالی که دیگران اکثر اوقات بسیار ناراحت و عصبانی هستند؟ دلایل بسیاری درباره شادتر زندگی کردن برخی از افراد وجود دارد، اما نکته و حقیقت اساسی این است که قدرت تغییر زندگی و تزریق شادی به آن در درون خود شماست. شما در قدم اول باید بپذیرید که مسئول زندگی خودتان هستید. شما با استفاده از باورهای شادی آفرین می توانید زندگی خود را تغییر دهید.

افراد شاد آگاهانه تصمیم می گیرند که ذهنیتی مثبت داشته باشند و ذهن خود را کنترل می کنند. آن ها فرصت هایی را که دیگران نمی بینند، مشاهده می کنند و از آن به صورت بهینه استفاده می نمایند و در جریان و مسیر زندگی طبیعی حرکت می کنند.

اگر شما نیازهای فیزیکی اولیه، خوراک، پوشاک و مسکن را برای خود برآورده کرده اید، ولی هنوز در زندگی احساس شادمانی نمی کنید، احتمالا بعضی از باورها و عادت های تان، زندگی را برایتان محدود می کند. برخی از عقاید منفی خود را تغییر دهید و باورهای شادی آفرین را جایگزین آن ها کنید، تا خوشبختی و شادی وارد زندگی تان شود و به طبع آن بیشتر به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

۱ – اعتقاد بر این که زندگی پستی و بلندی های بسیار دارد

زندگی همیشه عادلانه نیست و هر روز اتفاقاتی جدید در دل آن نهفته است. روزهایی خواهد بود که شما احساس می کنید کل مسئولیت جهان بر عهده شماست. به دلیل بی عدالتی های فراوانی که در این دنیا وجود دارد، قلبتان شکسته خواهد شد. همه افراد این روزها را تجربه می کنند و این ماهیت زندگی است.

شما ممکن است فکر کنید که دنیا عادل است و زمان و انرژی زیادی را صرف رسیدن به آرزوهای تان بکنید. شما باید همواره به دنبال انجام کارهای باشید، تا زندگی تان بهبود پیدا کند. شادی و احساس مثبتی که برای زندگی خود و دیگران به ارمغان می آورید، نشان دهنده ارزش کار شماست. پس سعی کنید از همین الان باورهای شادی آفرین را در خود نهادینه کنید تا به موفقیت در زندگی برسید.

 اعتقاد بر این که رعایت اصول ایمنی مانع آسیب رساندن دیگران به شما می شود

۲ –  اعتقاد بر این که رعایت اصول ایمنی مانع آسیب رساندن دیگران به شما می شود

در زندگی شما ممکن است ریسک های بسیاری را انجام دهید و چیزهای فراوانی را از آن یاد بگیرید. این موارد ممکن است نتایج مثبت یا منفی برای شما داشته باشد. بسیاری از افراد قبل از انجام هر کاری به دنبال اندازه گیری خطرات موجود در آن فعالیت هستند. با این حال همین افراد در تجزیه و تحلیل خطرات موجود، دقت کافی را به خرج نمی دهند. رعایت اصول ایمنی ممکن است در کوتاه مدت شما را از خطرات حفظ نماید، ولی در بلند مدت موجب نارضایتی شما خواهد شد. مردم شاد اعتقاد و ایمان دارند که پیشرفت شخصی و شادی در زندگی می تواند در بلندمدت در برابر خطرات از آن ها محافظت کند.

۳ – اعتقاد بر این که در زندگی همه چیز تحت کنترل شماست

زندگی پر از شگفتی است. مهم نیست که چقدر ما برای زندگی خود برنامه ریزی داریم، گاهی اوقات اتفاقاتی غیر منتظره و به دور از انتظار ممکن است برایمان پیش آید. در طول زمان اتفاقاتی تصادفی به هر دلیلی ممکن است رخ دهد و برنامه ریزی دقیق ما را مختل سازد.

برنامه ریزی مناسب و مدیریت ریسک برای شادی و موفقیت در زندگی شما بسیار اهمیت دارد. پس سعی کنید باورهای شادی آفرین را جایگزین افکار بیهوده کنید. هر چه زودتر این حقیقت را درک نمایید، راحت تر می توانید به مقابله با زندگی بروید و سریع تر شادی را به زندگی خود تزریق می کنید.

۴ – اعتقاد بر این که آینده بسیار پایدار است

نوع نگرش و طرز تفکر افراد بسیار با هم متفاوت است. اعتقاد برای این که آینده ناپایدار است، می تواند به خاطر عواملی مانند ترس، نگرانی و کمبود محبت در دوران کودکی باشد. افرادی که بر نکات منفی تمرکز می کنند، یک آینده  شوم برای خود و دیگران متصور می شوند و نسبت به افرادی که ذهنیتی مثبت دارند شادی شان به مراتب کمتر است. البته خوش بینی مطلق نیز می تواند فریبکارانه و غیرمسئولانه باشد، اما بدبینی به مراتب بسیار بدتر است. مثبت فکر کنید و چیزهای خوب اطراف خود را ببینید تا زندگی متعادل تر و شادتری داشته باشید.

۵ – اعتقاد بر این که دیگران مانند شما هستند

این اعتقاد که دیگران همواره بهتر از شما هستند، بسیار اشتباه است. به عنوان یک انسان همه ما دارای توانایی برابر برای کسب تجربه لذت و آسایش در زندگی هستیم. سرعت رشد و پیشرفت همه ما در زندگی بستگی به عوامل مختلفی مانند تلاش، فرصت ها و منابع دارد.

ممکن است برخی از افراد قوی تر، ظریف تر و زیباتر از شما باشند، ولی لزوماً بهتر از شما نیستند. اگر بتوانید آنچه را که واقعا در زندگی می خواهید به دست آورید، یک زندگی پر ارزش و شاد را که دیگران به آن حسادت می کنند، برای خود خواهید ساخت. فقط این نکته را باید بدانید که شما برای خوب و بهترین بودن نیازی به تایید دیگران ندارید. این یکی از موثرترین باورهای شادی آفرین است.

۶ – اعتقاد بر این که مردم موظف نیستند به شما مهربانی و محبت کنند و شما را دوست داشته باشند

ممکن است افراد بسیاری شما را دوست نداشته باشند و یا بسیاری دیگر به شما علاقه مند باشند و شما را حمایت کنند، این مسئله یک امر طبیعی است. همه مردم مجبور نیستند که شما را دوست داشته باشند، همان طور که شما ملزم به دوست داشتن همه نیستید. همه ما توانایی عشق ورزیدن را داریم، ولی این توانایی در هرکس منحصر به فرد است.

شما باید نسبت به کسانی که شما را دوست دارند و به شما محبت می کنند متشکر و سپاسگزار باشید. شما باید این تفکر که همه باید از شما خوششان بیاید را متوقف کنید، تا بتوانید شادتر و پر انرژی تر باشید و به موفقیت در زندگی برسید.

اعتقاد بر این که رنج و زحمت در زندگی مسئله ای منفی نیست

۷ – اعتقاد بر این که رنج و زحمت در زندگی مسئله ای منفی نیست

درد و رنج در زندگی برای همه افراد به وجود می آید. اما اگر شما سطحی نگری را کنار بگذارید، متوجه خواهید شد که رنج هدیه ای است که اعتبار شما را افزایش می دهد. تحمل درد و رنج انعطاف پذیری شما را افزایش می دهد و هوش و ذکاوت شما را بالا می برد. درد و رنج گاهی باعث موفقیت در زندگی شما می شود.

به عنوان مثال یک رابطه ی شکست خورده می تواند دروازه ای برای موفقیت های بیشتر شما باشد و انگیزه تان را برای ادامه زندگی سالم تر، افزایش دهد. اگر شما روحیه و ذهنیتی درست داشته باشید و اقداماتی متناسب با آن انجام دهید، می توانید زندگی سالم تر، عاقلانه تر و شادتری داشته باشید.

۸ – اعتقاد بر این که دیگران دلیل نارضایتی شما نیستند

یکی از غافلگیرانه ترین حقایق زندگی این است که شما خودتان فقط مسئول شادی تان هستید. هیچ چیزی نمی تواند روی احساسات و عملکرد شما تاثیر بگذارد، مگر این که شما خودتان اجازه بدهید. مردم می توانند از شما متنفر باشند و آرزوی عدم موفقیت برایتان داشته باشند، اما این موضوع تنها نشان دهنده نفس ضعیف آن هاست و هیچ ارتباطی با شخصیت شما ندارد.

شما تنها کسی هستید که می توانید درباره نوع شخصیت خود تصمیم بگیرید. عدم انجام فعالیت های لازم فقط به اعتماد به نفس شما آسیب می رساند و شادی در زندگی تان را کاهش می دهد. خوشحالی یک انتخاب است. سعی کنید از امروز صرف نظر از این که دیگران درباره شما چه می گویند، شاد زندگی کنید و باورهای شادی آفرین را در ذهن خود نهادینه کنید، تا بتوانید به موفقیت در زندگی برسید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx