چالش های مهمی که افراد موفق بر آن ها غلبه می کنند

1 نظر
10 دقیقه مطالعه

چالش های مهمی که افراد موفق بر آن ها غلبه می کنند

افراد موفق چه چالش هایی را پشت سر می گذارند

بسیاری از افراد در زمان مواجه شدن با شرایط خاص و مشکلات، روحیه ی خود را می بازند و توانایی به سرانجام رساندن فعالیت ها را در وجود خود از دست می دهند. این دسته از افراد معمولاً خیلی سریع تسلیم شرایط می شوند و دیگر تلاشی برای رسیدن به موفقیت در زندگی از خود نشان نمی دهند. اما در مقابل، افراد موفق در زمان مواجه شدن با این شرایط، آن ها را تنها به چشم یک چالش می نگرند و تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا با سربلندی از آن عبور کنند و به موفقیت در زندگی و آینده ی خود دست پیدا کنند و به همین دلیل می باشد که آن ها افراد موفقی هستند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با کمک یکدیگر به بررسی چالش های مهمی که افراد موفق بر آن ها غلبه می کنند، بپردازیم و با الگو گرفتن از آن ها مسیر رسیدن به موفقیت در زندگی را برای خود هموار کنیم.

نخستین چالش سن

این یک شعار نیست و واقعا سن تنها یک عدد است. افراد موفق اجازه نمی دهند که سن آن ها، هویتشان را تعریف کند. افرادی که شکست خوردن را تجربه نکرده اند، تصور می کنند به دلیل این که شما جوان هستید می توانند به شما بگویند که چه کاری را باید انجام دهید و کدام کار را نباید انجام دهید. به صحبت های آن ها توجه نکنید، زیرا افراد موفق به دیگران گوش نمی دهند. افراد موفق تنها از ندای درونی خود پیروی می کنند و تنها اشتیاق و باور درونی شان است که راهنمای آن ها خواهد بود.

دیگران به چه چیزی فکر می کنند؟!

چالش دوم دیگران به چه چیزی فکر می کنند؟!

زمانی که از مقایسه کردن خودتان با افراد دیگر خرسند شوید، دیگر بر سرنوشت خود مسلط نخواهید بود. به دلیل این که قادر نیستید واکنش هایتان را با توجه به نظرات دیگران تغییر دهید، نباید دستاوردها و میزان موفقیت در زندگی و کسب و کار خود را با توجه به افراد دیگر متوقف نمایید. باید سعی کنید به اظهارنظرهای سایر افراد، به دید انتقاد نگاه کنید و نه بیشتر. به خاطر داشته باشید که ارزش واقعی شما از درونتان سرچشمه می گیرد. در صورتی که به نقطه نظرات دیگران اهمیت دهید، تنها انرژی و زمان خود را هدر داده اید.

زمانی که افراد موفق نسبت به انجام دادن یک کار احساس مطلوبی دارند، با قدرت هرچه تمام تر آن کار را انجام می دهند و به افراد دیگر اجازه نمی دهند خللی در کار آن ها به وجود بیاورد. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که نباید نظر دیگران راجع به شما برایتان مهم باشد، زیرا شما هیچ گاه به همان بدی یا خوبی که آن ها فکر می کنند نیستید.

افراد سمی

چالش سوم افراد سمی

بسیاری از افراد موفق معتقد هستند که شما ترکیبی از پنج شخص هستید که زمان زیادی را با آن ها سپری می کنید. باید به خاطر داشته باشید که بسیاری از شرکت های موفق توسط همکاران خوش فکر راه اندازی شده اند. به عنوان نمونه، استيو وزنياک و استيو جابز که شرکت اپل را با کمک هم تاسیس کردند، در همسایگی یکدیگر زندگی می کردند.

همچنین موسسان شرکت مایکروسافت، بيل گيتس و پل آلن نیز در دوران مدرسه یا یکدیگر آشنا شده بودند. حتی لری پیچ و سرگئی برين که به عنوان بنیان گذاران گوگل شناخته می شوند، نیز در زمان تحصیل در دانشگاه استنفورد با یکدیگر ملاقات کرده بودند.

به خاطر داشته باشید به همان اندازه ای که افراد بزرگ شما را در رسیدن به ظرفیت کاملتان یاری می دهند، آدم های سمی نیز شما را با خود به زیر می کشند. در صورتی که از موقعیت فعلی خود احساس رضایت ندارید، تنها کافی است با دقت به اطراف خود نگاهی بیندازید. در بسیاری از مواقع، افرادی که با آن ها معاشرت می کنید اصلی ترین دلیل وجود مشکلات شما هستند و باید به خاطر داشته باشید که تا زمانی که توسط آدم های مناسب خود احاطه نشده باشید، نمی توانید تمام توانایی خود را به کار گیرید و به موفقیت فردی و کسب و کار خود دست پیدا کنید.

چالش چهارم ترس

به خاطر داشته باشید که ترس، تنها یک احساس تردید است که از تصور شما شکل می گیرد. باید این موضوع را جدی بگیرید و بدانید که ترس، یک انتخاب می باشد. در واقع آدم های موفق بیش از دیگران به این موضوع واقف هستند. به همین دلیل ترس را از خود دور می کنند.

شما هم برای رسیدن به موفقیت در زندگی و آینده ی خود باید بتوانید بر ترس خود غلبه کنید و هیچ گاه نباید در زندگی به دلیل احساس ترس عقب نشینی کنید. به یاد داشته باشید، بدترین اتفاقی که ممکن است برای شما رخ دهد مرگ نیست، بلکه این است که اجازه دهید از درون بمیرید. بنابراین سعی کنید در زندگي تان صرفاً به اين خاطر كه احساس ترس مي‌كنيد هرگز پا پس نکشید. اغلب مي شنویم آدم ها مي‌گويند، بدترين چيزي‌ که ممكن است اتفاق بيفتد چيست؟! از مرگ كه بالاتر نیست.

چالش پنجم منفی نگری

زندگی همیشه باب میل شما نخواهد بود. آدم های موفق برای وقت خود اهمیت قائل می شوند. آدم های موفق بهترین راهکار ممکن را پیدا می کنند و به سمت مشکلات خود حمله ور می شوند و به راحتی آن را شکست می دهند. وقتی که افراد موفق متوجه می شوند که نزدیکانشان افرادی به شدت منفی نگر هستند، سعی می کنند در روابط خود با آن ها محدودیت ایجاد کنند تا ذهنیت منفی آن ها روی افکارشان تاثیر نگذارد و تنها به هدف خود که رسیدن به موفقیت در زندگی از همه ی جوانب است دست یابند.

گذشته يا آينده

چالش ششم گذشته يا آينده

توجه بیش از اندازه به گذشته و آینده، مانند ترس برگرفته از ذهن شما می باشد. به خاطر داشته باشید که هر چقدر هم که بابت گذشته افسوس بخورید نمی توانید آن را تغییر دهید و هر اندازه ای که به آینده فکر کنید، نیز قادر به تغییر آن نخواهید بود. آدم های موفق به خوبی می دانند که روش درست زندگی کردن در لحظه است. و برای این که بتوانید در لحظه زندگی کنید، می بایست دو کار زیر را به خوبی انجام دهید که این کارها به شرح زیر است:

1 – اول این که باید گذشته ی خود را قبول کنید. در صورتی که نتوانید با گذشته خود کنار بیاید، هیچ گاه شما را رها نمی کند و آینده تان نیز با توجه به آن رقم می خورد. آدم های موفق تنها زمانی به گذشته توجه می کنند که بخواهند راه طولانی که طی کرده اند را ببینند.

2 – قبول کردن این موضوع که آینده قطعیت ندارند و انتظارات غیر واقعی از خود نداشته باشید.

چالش هفتم وضعيت جهان

در صورتی که برای مدتی به اخبار نگاه کنید، متوجه خواهید شد که تمام اخبار به جنگ های مختلف در سراسر دنیا، حمله های تروریستی، شرکت های ورشکسته شده، حوادث طبیعی و اقتصادهای با شکست مواجه شده، اختصاص دارد. اما آدم های موفق هیچ وقت خود را نگران این موضوعات نخواهند کرد. زیرا آن ها به مسائلی که توانایی تغییر دادن و یا کنترل آن را نداشته باشند، توجهی نخواهند داشت. در مقابل، تمام توجه خود را بر روی کاری می گذارند که هر روز مشغول انجام دادن آن هستند. دلیل اصلی این موضوع هم این است که به سرانجام رساندن کارهای کوچک، به مرور دنیا را به مکان بهتری برای زندگی کردن تبدیل می کند.

4/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx