بیایید با عادت های خود یک بازی بسازیم

Add a Comment
8 Min Read

بیایید با عادت های خود یک بازی بسازیم

چگونه با عادت ها و رفتارهای خود یک بازی بسازیم

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم به شما یاد بدهیم که چگونه می توانید با عادت ها و رفتارهای خود یک بازی بسازید تا قادر باشید سریع تر به موفقیت در زندگی برسید. برای این که بتوانید این کار را انجام دهید، نیاز است که شش مورد مهم را مد نظر داشته باشید. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

اول – هدف

دقت کنید این مسئله اصلا اهمیت ندارد که زندگی پر مشغله و یا شلوغی دارید و یا زندگی آرامی را سپری می کنید. برای رسیدن به موفقیت در زندگی تان، شما باید روزانه سی ثانیه را به انجام این کار اختصاص دهید. سی ثانیه ای که می تواند برای شما ارزش بسیار زیادی داشته باشد. در این سی ثانیه شما باید هدف آن روز را مشخص نمایید.

دوم – راه

هر بازی راه و روش خودش را دارد. در بازی زندگی شما باید عادت ها و رفتارهای خود را بشناسید و از آن برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید.

سوم – رهگیری

مطمئنا هر بازی یک نقشه راه، یک صفحه و یک اپ برای رهگیری در اختیار دارد. این چیزی است که شما باید تهیه کنید، یک صفحه که به شما نشان دهد، هر روز چه میزان به هدف خود نزدیک شده اید و این که آیا می توانید به مرحله بعد بروید.

روش های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد که یکی از ساده ترین آن ها استفاده از جدول می باشد. که با قرار دادن آن بر روی یخچال و یا آینه می توانید تعداد ساعات کاری و سایر کارهایی که انجام می دهید را یادداشت کرده و برای هر کدام از آن ها امتیازی قائل شوید. سپس با جمع امتیازات مشخص می کنید که آیا می توان به مرحله بعدی رفت یا خیر. مسلما هر چقدر بازی پیچیده تر باشد، چالش های پیش رو بیشتر خواهد بود.

پاداش

چهارم – پاداش

اگر برای این که به امتیاز لازم برای ورود به مرحله بعد رسیدید، پاداشی قرار دهید مطمئنا انگیزه بیشتری برای رسیدن به هدف به دست خواهید آورد. به خاطر داشته باشید که اندازه پاداشی که در نظر می گیرید، با اندازه وظیفه ای که به پایان رسانده اید همخوانی داشته باشد؛ تا بتواند انگیزه لازم در رسیدن به موفقیت در زندگی را در شما به وجود آورد.

پنجم – دوباره شروع کنید

دقت کنید، منظور ما بیان این موضوع این نیست که شما به صورت روزانه استرس داشته باشید و مقدار بسیار زیادی کار کنید، بلکه تنها هدف این است که از زمان خود به بهترین نحو ممکن استفاده نمایید.

اگر در هر بازی که انجام می دهید با شکست روبه رو می شوید، اصلا ناامید نشوید و دوباره مراحل بازی را طی کنید تا مهارت های لازم برای رسیدن به امتیازهای مورد نظر و هدف نهایی را به دست آورید. در آن صورت متوجه می شوید که رسیدن به هدف تا چه اندازه دلپذیر خواهد بود.

ششم – راحت نگیرید

هیچ گاه نباید هدف بازی را فراموش کنید و اجازه دهید ترس و ناامیدی به سراغ شما بیاید. بازی ها را راحت و ساده انتخاب نکنید. هدف این است که ترشح دوپامین را در بدن افزایش هید و به لذتی دست پیدا کنید که شما را برای باقی راه آماده و زندگی را برایتان لذت بخش کند.

این که حس رقابت در شما وجود داشته باشد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. زیرا می تواند به عنوان یک محرک برای رسیدن به هدف به کار گرفته شود. مطمئنا همه انسان ها از این که در رقابتی شرکت داشته باشند خشنود خواهند شد؛ اما برخی از افراد این حس را به دلیل این که رقابت شکلی از دشمنی است در خود سرکوب می کنند.

آن ها رقابت را ضربه زدن به دیگران می دانند، اما باید بدانید که اگر در دنیا هیچ رقابتی وجود نداشته باشد، هیچ پیشرفتی صورت نمی گیرد؛ هیچ رکورد جدیدی ثبت نخواهد شد و هیچ چیز جدیدی کشف نمی شود.

دسته بندی زمانی

دسته بندی زمانی

از جمله دیگر روش هایی که می تواند به شما کمک کند تا کارهایتان را سریع و در زمان تعیین شده به سرانجام برسانید و به موفقیت در زندگی نزدیک تر شوید، دسته بندی زمانی می باشد. شما در طول روز وظایف مشخصی را بر عهده دارید که باید آن ها را به سرانجام برسانید و اگر بتوانید یک دسته بندی انجام دهید و در طی آن مدت به سراغ کارهای دیگری نروید مطمئن باشید که در زمان کوتاهتری آن را تمام خواهید کرد. اگر بتوانید این کار را به صورت روزانه تمرین کنید و برای هر یک ساعت خود زمان معینی در اختیار داشته باشید، کارها با سرعت و با نظم بیشتری پیش خواهد رفت.

افرادی که با آن ها دوستی می کنید

یکی از مواردی که می تواند انگیزه لازم برای انجام کارها و رسیدن به اهداف را در شما به وجود آورد، افرادی هستند که با شما رفت و آمد می کنند و شما ساعاتی را با آن ها می گذرانید. کسانی که مشغول رفت و آمد با آن ها هستید، شما را برای مسیری که در ادامه زندگی در پی خواهید گرفت مجبور نمی کنند؛ اما به آرامی شما را در این مسیر به سمت جلو هل می دهند.

کسانی که با شما در رفت و آمد هستند را باید به سه گروه تقسیم کنید:

دسته اول آن دسته از افرادی که باید آن ها را کنار بگذارید و از زندگی خود حذف کنید. مطمئنا انجام این کار بسیار دشوار خواهد بود، اما مطمئن باشید که سود بسیار زیادی نصیب شما خواهد شد؛ آن قدر زیاد که ارزشش را دارد. لازم است به خاطر داشته باشید که شما در طی یک روز زمان و انرژی روحی و روانی محدودی در اختیار دارید که باید از آن محافظت کنید.

دسته دوم به آن دسته از افرادی تعلق می گیرد که رفت و آمد با آن ها را باید محدود کنید. کسانی که سپری کردن بیش از سه الی چهار ساعت در روز بهترین زمان برای آن هاست. شاید این کار بسیار دشوار به نظر آید، اما برای این که بتوانید رشد و پیشرفت قابل ملاحظه ای را به دست آورید، باید این کار را انجام دهید.

دسته سوم نیز افرادی هستند که باید رابطه خود را با آن ها گسترش دهید. زیرا علاوه بر این که کار کردن با آن ها لذت بخش است و هم ای نکه می تواند چالش های بسیار مفیدی را با خود به دنبال داشته باشد. شما باید افرادی را پیدا کنید که بهتر از شما در حال فعالیت می باشند و با دیدن زندگی آن ها انگیزه ای مضاعف برای رسیدن به اهدافتان در خود به وجود آورید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx