مهم ترین گام در رسیدن به اهداف

Add a Comment
8 Min Read

مهم ترین گام در رسیدن به اهداف

مهم ترین قدمی که باید برای رسیدن به اهداف برداریم

بی تردید نوشتن هدف، نخستین گام در رسیدن به اهداف و موفقیت در زندگی است در صورتی که اکثر افراد حتی چنین کاری را انجام نمی دهند؛ در صورتی که نوشتن اهداف و به عبارتی روی کاغذ آوردن، آن ها را واقعی تر جلوه می دهد. ولی مهم ترین کاری که برای رسیدن به اهداف خود می توانید انجام دهید این است که به محض تعیین و مشخص کردن آن ها، بلافاصله حرکتی را شروع کنید. ابتدا اهداف خود را بنویسید و هرگز آن را کنار نگذارید مگر این که کارهای مثبتی را در راه رسیدن به آن انجام داده باشم.

همان طور که می دانید، یک تصمیم واقعی تصمیمی است که با عمل همراه باشد، به عبارتی می توان گفت تصمیمی است که از همین لحظه با عمل همراه باشد. بنابراین همواره از نیروی قوی و محرکه ای که به خاطر تعیین هدف در وجود شما پدید آمده است، استفاده کنید. بهترین راه برای تداوم این نیروی محرکه این است که بلافاصله پس از مطالعه ی این مقاله دست به کار شوید.

اطمینان داشته باشید این کار شما را به سمت جلو سوق می دهد و موجب رسیدن به موفقیت در زندگی شما خواهد شد. عمل حتی می تواند یک گام کوچک مانند برقراری تماس تلفنی، قول و قرار یا طرح برنامه ای مقدماتی باشد. آن گاه کارهای ساده ای که می توانید در عرض ۱۰ روز انجام دهید را روی کاغذ یادداشت کنید. قول می دهیم کارهای ساده ی این ۱۰ روز در شما زنجیره ای از عادات به وجود می آورد که می تواند تضمین کننده ی دستیابی به موفقیت در زندگی تان و موفقیت های بلندمدت شما باشد.

به هدف خود عینیت ببخشید

به هدف خود عینیت ببخشید

به عنوان مثال اگر نخستین هدف رشد فردی شما برای سال آینده یادگیری نواختن گیتار باشد، بهتر است همین امروز اقدام کنید و یک مربی خوب برای این کار پیدا کنید و برای آموزش به او مراجعه نمایید. اگر اولین هدف سرگرم کننده و تفریحی شما برای سال آینده خرید یک ماشین مدل بالا است؛ بهتر است همین الان تماس بگیرید و در مورد قیمت آن سوال بپرسید. یا این که به نمایشگاه ماشین بروید، ماشین دلخواه خود را از نزدیک ببینید و حتی رانندگی با آن را برای چند دقیقه امتحان کنید.

منظور ما از این توضیحات این است که وقتی هدفی را تعیین می کنید به آن عینیت ببخشید، یعنی کاری کنید که آن هدف برایتان واقعی جلوه کند. به این دلیل که تمایل زیاد شما را یاری می دهد تا طرحی برای دستیابی به هدفتان بریزید، تا هرچه زودتر به اهداف خود جامه ی عمل بپوشانید و به موجب به آن به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

به خاطر داشته باشید که باید حداقل یک بار در روز تجسم کنید که به هریک از اهداف خود دست پیدا کرده اید، سپس تا جایی که می توانید آن را حس کنید و از احساس آن لذت ببرید. بهتر است یک بار در روز و یک بار در طول شب این کار را انجام دهید. سپس هر شش ماه فهرست اهدافی را که یادداشت کرده اید را بررسی نمایید تا مطمئن شوید اهدافتان تغییر نکرده اند. ممکن است از بعضی اهداف قدیمی خود صرف نظر کنید و اهداف جدیدی را جایگزین آن ها کنید. به شما اطمینان می دهیم با این روش زندگی تان شکل تازه و شورانگیزی به خود می گیرد، بعضی از اهداف خود را حذف کنید و اهداف جدیدی را جایگزین آن ها نمایید.

پس از دستیابی به اهدافمان چه کنیم؟!

پس از دستیابی به اهدافمان چه کنیم؟!

مطلب مهم دیگری که برای دستیابی به اهداف بلندمدت وجود دارد این است که ممکن است با دستیابی به نخستین هدف، احساس پوچی کنید. قبل از رسیدن به هر هدفی، هدف دیگری را مدنظر قرار دهید. به شما توصیه می کنیم به محض این که دریافتید به هدفتان نزدیک شده اید باید بلافاصله هدف بعدی خود را انتخاب کنید. در غیر این صورت دچار حالتی می شوید که همه ی ما از آن گریزان هستیم، یعنی از دست دادن رویاهای مان! تا حالا شده از زبان کسی این جمله را بشنوید: «همه ی اهداف و آرزوهایم همین بود؟!» دلیل پیدا شدن این احساس این است که آن ها هدف دیگری برای خود تعریف نکرده اند.

باید به محض نزدیک شدن به هدفی که مدت ها در انتظار دستیابی به آن بودید، بلافاصله یک هدف جدید برای خودتان انتخاب کنید. این کار باعث می شود تا در اوج رضایت، الهام جدیدی بگیرید و خودتان را مقید کنید که همچنان به دنبال رشد و ترقی و رسیدن به موفقیت در زندگی باشید. اگرچه بدون این قید و بندها همچنان می توانیم به انجام کارهایی که باعث رضایتمان می شوند، بپردازیم و راحتی و آسایش خود را به خطر نیندازیم. ولی اتفاقی که می افتد این است که در این موقعیت نیروی محرکه خود را از دست می دهیم و زمانی که میل به رشد و ترقی و رسیدن به موفقیت در زندگی را از دست می دهید، به تدریج در زندگی ساکن می شویم. احساسات و عواطف اکثر افراد، مدت ها قبل از مرگشان از بین می رود.

راه رهایی یافتن از این دام این است که خیرخواهی را هدف نهایی خود قرار دهیم. پیدا کردن راه کمک به دیگران و کسانی که آن ها را عمیقا دوست داریم، تا پایان عمر برای ما الهام بخش خواهد بود. برای کسانی که وقت، انرژی و سرمایه خود را برای دیگران صرف می کنند، همیشه جایی در این دنیا وجود دارد. بنابراین اطمینان پیدا کنید که هدف بعدی تان شما را به رشد مداوم و پایان ناپذیر هدایت می کند. با این کار می توانید خوشبختی و موفقیت در زندگی را برای خودتان تضمین کنید.

ذهنتان را برای دستیابی به موفقیت برنامه ریزی کنید

ذهنتان را برای دستیابی به موفقیت برنامه ریزی کنید

اکنون که اهدافی الهام بخش در اختیار دارید که شما را به تحرک وادار می کند، باید کاری کنید تا در سیستم عصبی به گونه ای واقعی جلوه کنند. چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟! ابتدا تمام موانعی که بر سر راهتان قرار دارد را کنار بزنید؛ بهتر است که همین حالا اقدام کنید تا این که مقداری از مسیر را پیش بروید بعد تازه به فکر بیفتید! پس از آن با افرادی به بحث و گفتگو بپردازید که تصور می کنید می توانند در این راه شما را یاری دهند. با تکرار و شدت بخشیدن به احساسات خود، راه های عصبی جدید را تقویت نمایید. بارها و بارها اهدافتان را در ذهن به تصویر در آورید تا به این وسیله به آن ها و موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

۳.۵/۵ - (۸ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx