“یوسین بولت” چگونه پول هایش را خرج می کند؟

نظرات 3
6 دقیقه مطالعه

"یوسین بولت" چگونه پول هایش را خرج می کند؟

یوسین بولت یا اوسین بولت سریعترین انسان جهان، المپیک ریو ۲۰۱۶ را به عنوان دونده کل ادوار المپیک به پایان رساند. بولت از سال ۲۰۰۸ تا به حال در المپیک های بیجینگ، لندن و ریو توانسته ۶ مدال طلای فردی و سه مدال طلای تیمی کسب نماید. همچنین این دونده افسانه ای دو رکورد جهانی ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر را در اختیار خود دارد.

نتیجه این حجم موفقیت و دستیابی به انواع مدال ها سرازیر شدن انواع و اقسام اسپانسرها و دیگر پیشنهاد های درآمد زا به سمت اوسین بولت شده است. یکی از سود آور ترین قراردادهای او با شرکت پوما می باشد که تا سال ۲۰۲۵ هر سال بیش از ۱۰ میلیون دلار برایش سود آوری خواهد داشت.

حالا به این می پردازیم که، اوسین بولت چگونه پول هایش را خرج می کند؟

درآمد اوسین بولت تا المپیک ۲۰۱۶ سالانه  ۳۲٫۵ میلیون دلار بوده است.

وی تنها دونده ای می باشد که توانسته وارد لیست پردرآمدترین ورزشکاران جهان در مجله اقتصادی فوربس شود.

"یوسین بولت" چگونه پول هایش را خرج می کند؟

رابطه بولت با پوما به سال ۲۰۰۲ برمی گردد و قرارداد سالانه ده میلیون دلاری او در میان ورزشکاران به عنوان سودآورترین قرار داد شناخته می شود.

دیگر اسپانسرهای بولت عبارتند از کمپانی ساعت سازی Hublot، نوشیدنی های ورزشی Gatorade و کمپانی Virgin Media. ارزش قرار دادهای او با این کمپانی ها از یک میلیون دلار است تا چهار میلیون دلار.

"یوسین بولت" چگونه پول هایش را خرج می کند؟

جایزه نقدی اوسین بولت در مسابقات ورزشی نسبتاً کم می باشد. بولت در ازای هر مسابقه ای که در لیگ دایموند پیروز میشود ده هزار دلار دریافت میکند. اما معمولاً هزینه ظاهر شدن در مسابقات به بیش از ۴۰۰ هزار دلار در هر دیدار می رسد.

بر اساس آمار فوربس، اوسین بولت در ۱۲ ماه گذشته به واسطه پول جوایز و هر بار ظاهر شدنش توانسته ۲٫۵ میلیون دلار کسب درآمد کند.

یکی دیگر از منابع خوب درآمد برای این دونده جامائیکایی از شخصیتش در بازی محبوب موبایلی Temple Run می آید. دانلود این بازی به بیش از یک بیلیون مرتبه رسیده.

"یوسین بولت" چگونه پول هایش را خرج می کند؟

جای تعجب نیست که سریعترین مرد دنیا به استفاده از سریع ترین ماشین ها نیز علاقه داشته باشد. یکی از پر زرق و برق ترین هزینه های او برای ماشین نیسان مشکی جی تی آر به قیمت ۱۰۵ هزار دلار است.

بولت همچنین صاحب یک GTR طلایی ویژه هم هست. البته این ماشین بعد از اینکه سه مدال طلا در المپیک لندن دریافت نمود توسط نیسان به او تعلق گرفت.

بولت کنار پدر و مادرش در جامائیکا بزرگ شده است.

با وجود موفقیت های بین المللی اش، محل سکونت اصلی اش زیاد از خانه دور نیست. یکی از بزرگترین هزینه هایش عمارتی است که در مجتمع مسکونی Norbrook در کینگستون خریده است.

همسایه های بولت رپر معروف شان پل و یکی از مدل های معروف به نام جودی استوارت هنریکز می باشند. این زوج در گذشته به خاطر میهمانی های پر سر و صدای اوسین بولت شکایت هایی داشته اند. استوارت هنریکز در یکی از پست های فیسبوک خود درباره بولت نوشته: بین متورها، صدای بلند موسیقی، مهمانی ها و جیغ و داد ها، صادقانه امیدوارم به گذشته و جایی که بود باز گردد، بولت یک همسایه وحشتناک است.

سال ۲۰۰۹ بولت با مبلغی نا معلوم خانه ای مجلل در منطقه رامکای خرید. در مصاحبه با تایم اوسین بولت فقط گفت چه کسی دوست ندارد در رامکای زندگی کند؟ اونجا عالیه.

علاوه بر مهمانی های و خرج های لوکس، بولت به مردم خود نیز می رسد. او معمولاً مبالغی را صرف کارهای خیریه در جامائیکا و ارسال لوازم ورزشی به دبیرستانی که قبلاً در آن دانش آموز بوده میکند. در سال ۲۰۱۵ بولت به مدرسه قدیمی خود ۱٫۵ میلیون دلار به همراه لوازم ورزشی که همیشه اختصاص میداد کمک نمود. او در پروژه های انسان دوستانه دیگری نیز شرکت داشته. درسال ۲۰۱۳ یوسین بولت چهار میلیون دلار برای نوسازی یک مرکز بهداشت محلی در جامائیکا هزینه نمود.

یکی از بزرگترین تفریحات بولت موسیقی است. او از سال ۲۰۱۰ در مکان های عمومی به اجراهایی به عنوان دی جی پرداخته. او برای وسیله هایی که در اجراهایش استفاده میکند نیز هزینه های زیادی پرداخت میکند.

"یوسین بولت" چگونه پول هایش را خرج می کند؟

بولت با کاسی بنت مدل جامائیکایی نیز ارتباط دارد و گویی می خواهد به او پیشنهاد ازدواج بدهد.

کریستین بولت، خواهر یوسین بولت گفته: احتمال قوی وجود دارد که برادرم در بازگشت از ریو به کاسی بنت پیشنهاد ازدواج بدهد. بعید است که بولت برای حلقه نامزدی یا ازدواج هزینه کمی بکند، او در صفحه های اجتماعی خود از کاسی بنت به عنوان رئیس جمهور یا بانوی اول یاد میکند.

بولت سفرهایش به دور دنیا را نیز بیشتر با جت شخصی اش انجام خواهد داد.

"یوسین بولت" چگونه پول هایش را خرج می کند؟

او با افراد مشهور زیادی نیز معاشرت میکند از جمله پرینس هری یکی از اعضای خانواده سلطتنی انگلیس، اما بیشتر وقت یوسین بلت به تمرین در میدان دوندگی می گذرد.

با رسیدن به ۳۰ سالگی، اوسین بولت متوجه می شود که سرعتش تا ابد به همین شکل نخواهد بود. او برنامه ریزی کرده تا بعد از مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ در لندن خود را از دوندگی بازنشست کند. بنابراین وقت بیشتری برای پول درآوردن نیز خواهد داشت.

4.8/5 - (6 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx