۱۰ طرز فکری که به شدت برای پیشرفت شخصی به آن نیاز دارید

نظرات 2
9 دقیقه مطالعه

۱۰ طرز فکری که به شدت برای پیشرفت شخصی به آن نیاز دارید

آیا می دانید چه طرز فکرهایی شما را به پیشرفت شخصی می رساند؟

شما توانایی و پتانسیل بی حد و حصری برای پیشرفت شخصی دارید، همین طور که در مسیر موفقیت پیش می روید، می توانید فرصت تجربه ماجراهای شگفت انگیز را به دست آورید و همچنین از آن ها لذت ببرید. در تلاش برای توسعه فردی و پیشرفت شخصی، باورها و اعتقادات شما از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به همین منظور در این مقاله قصد داریم برای شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار، 10 باوری که شما را در مسیر رشد و پیشرفت شخصی و رسیدن به موفقیت در زندگی کمک می کند را بیان کنیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

1 – هیچ اشتباهی در زندگی وجود ندارد

تمام آن چیزی که وجود دارد تجربه است. هر تصمیمی که شما می گیرید، ارزشی در زندگی شما به وجود می آورد؛ حتی اگر نتواند انتظارات شما را برآورده سازد و نتایج مورد نظرتان را به دست آورد. به هر حال درک معنا و مفهوم تصمیمات بدی که در زندگی تان می گیرید، کار آسانی نیست.

گاهی برخی تصمیمات شما را با چالش های جالبی رو به رو می کند و این چالش ها دقیقا اصل زندگی است. انسان های پرچالش، انسان های موفق تری هستند. پس از همین الان برای خود چالشی جدید به وجود آورید و تجربه کسب کنید. بابت اشتباهات خود سپاسگزار باشید، به این دلیل که آن ها بهترین معلم در زندگی تان هستند.

 

شما فقط خودتان مسئول وضعیت کنونی تان هستید

2 –  شما فقط خودتان مسئول وضعیت کنونی تان هستید

باید به خوبی بدانید که سرزنش کردن دیگران یا شرایط موجود، هیچ تاثیری بر وضعیت کنونی شما نمی گذارد. شما باید بدانید که فقط خودتان مسئول زندگی کنونی تان هستید. اگر فکر کنید و این باور را داشته باشید که شما هیچ تاثیری نمی توانید بر آینده بگذارید، تمام قدرت خود را از دست خواهید داد. اگر به تغییر زندگی تان تمایل دارید، باید ابتدا این کار را از درون خود شروع کنید. تغییر داخلی مهمترین رکن پیشرفت شخصی و رسیدن به موفقیت در زندگی است.

3 – هرگز متوقف نشوید

جهان به سرعت در حال تغییر است و شما اگر می خواهید خودتان را با آن سازگار کنید، باید از طریق تعامل با دیگران و مطالعه، همیشه اطلاعات خود را به روز نمایید. این که شما بخواهید زمانی را به یادگیری اختصاص دهید، لزوما به این معنی نیست که باید کتاب های درسی را مطالعه کنید. این یادگیری می تواند از طریق صحبت کردن با یک فرد غریبه و به دست آوردن تجارب و اطلاعات او به دست آید. پس همیشه سعی کنید در حال یادگیری باشید.

4 – شما فقط باید بر اعمال خود تمرکز کنید

گاهی اوقات ما برای رشد و پیشرفت شخصی خود، اهداف بزرگی را تعیین می کنیم. صرف مشخص کردن اهداف کار بسیار آسانی است. در این مسیر شما باید فقط روی کاری که در حال انجام آن هستید تمرکز کنید. این را به خاطر بسپارید که شما برای صعود به قله یک کوه، قدم به قدم باید پیش بروید.

اگر شما اهداف کلی خود را جزئی نمایید، قابل دستیابی تر می شوند و راحت تر می توانید در مسیر رشد و پیشرفت شخصی پیش بروید. بنابراین برای رسیدن به موفقیت در زندگی از همین الان اهدافی برای خود تعیین کنید و آن ها را به قدم های کوچکتر تقسیم کنید.

5 – از دیگران کمک بخواهید و از پشتیبانی و حمایتشان استفاده کنید

شما در این مسیر تنها نخواهید بود. اجازه بدهید کسانی که دوست دارند موفقیت شما را ببینند در کنارتان باشند تا از پشتیبانی و حمایت آن ها استفاده نمایید. علاوه بر این باید به یاد داشته باشید که شما می توانید با استفاده از فضای مجازی و اینترنت به برقراری روابط بین المللی بپردازید و در کسری از ثانیه اطلاعات زیادی را به دست آورید.

همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که کمک گرفتن از دیگران نشانه شجاعت و شفافیت شما در کارهایتان است و همچنین میزان اعتماد به نفس و عزت نفس شما را در رسیدن به موفقیت در زندگی نشان می دهد.

6 –  برای رشد و پیشرفت شخصی باید فراتر از توانایی های خود گام بردارید

برای بهبود توانایی های خود باید ریسک کنید و خطراتی را بپذیرید. اگر با چالش مواجه نشوید رشد نخواهید کرد. برای تصمیم گیری و ارزیابی درباره یک موقعیت بهتر است ابتدا از خودتان سوال کنید که آیا این کار ارزشی را به من اضافه می کند یا خیر؟! سپس بعد از اخذ تصمیم چشمان خود را ببندید و با اعتماد به نفس کامل کارهای خود را انجام دهید.

7 – خود را با شرایط در حالت تغییر انطباق دهید

زندگی پستی ها و بلندی های بسیاری دارد. گاهی ما نمی دانیم که چه چیزی انتظارمان را می کشد. اگر میزان سازگاری خود را افزایش دهید، نه تنها توانایی های تان را بهبود می بخشید، بلکه در دنیای پر از تغییر مسیر رشد و پیشرفت خودتان را هموارتر می کنید.

تمام اطلاعاتی که به دست می آورید می تواند در طی این مسیر شما را یاری کند

8 – تمام اطلاعاتی که به دست می آورید می تواند در طی این مسیر شما را یاری کند

در هر شرایطی شما یک سری اطلاعات را از جهان پیرامون خود دریافت می کنید. حتی گاهی اوقات اطلاعاتی که به صورت ناخودآگاه به دست می آورید، می تواند تا حد زیادی برای شما کمک کننده باشد. این اطلاعات ناخودآگاه در ارتباط با مشکلاتی که در آینده ممکن است، برای شما به وجود بیاید مفید است.

به هیچ عنوان هیچ تجربه و اطلاعاتی را بی ارزش تلقی نکنید. همین اطلاعات یا تجربیات بی ارزش ممکن است در آینده به شما برای رسیدن به موفقت در زندگی کمک بسیاری نماید. سعی کنید با ناخودآگاه خود ارتباط برقرار کنید و اطلاعاتی را از آن بگیرید.

9 – توانایی نه گفتن را در خود تقویت کنید

اگر شما نتوانید توانایی خود را بهبود ببخشید و به خودتان کمک کنید، برای دیگران نیز مفید نخواهید بود. بنابراین ابتدا باید خودتان را در اولویت قرار دهید و نیازهای خود را برآورده سازید؛ به این صورت که اگر نیازهای خود را نسبت به دیگران در اولویت دیدید به راحتی به آن ها نه بگویید.

10 – با خودتان صادق باشید و ویژگی های منحصر به فردی را برای خودتان ایجاد نمایید

اجازه سانسور احساسات و تفکرات را به قلب و ذهن خود ندهید. آزادانه تجربه کنید و هیچ محدودیتی برای خود قائل نشوید. به هیچ عنوان خود را با دیگران مقایسه نکنید. مقایسه کردن یکی از بدترین ذهنیت های موجود در جهان است.

به یاد داشته باشید که جاده موفقیت در زندگی هیچ انتهایی ندارد، بنابراین تا زمانی که زنده هستید برای بهتر بودن تلاش کنید و توانایی هایتان را بهبود ببخشید. پس از تحقق چند هدف فکر نکنید که شما کامل شده اید.

شما در مسیر پیشرفت شخصی، دستاوردهای بسیاری را به دست خواهید آورد، مهمترین آن ها احساس شادی و لذت از زندگی است. پس تا جایی که می توانید شاد باشید و از زندگی لذت ببرید.

2.8/5 - (5 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx