10 باور قدرتمندی که به طرز معجزه آسایی شما را به سمت موفقیت هدایت می کند

1 نظر
11 دقیقه مطالعه

سمت موفقیت

با 10 مورد از باورهای قدرتمند موفق ترین افراد دنیا آشنا شوید

«آنتونی رابینز» می گوید: «باورهای قدرتمند ما توان خلق و نابودی بسیاری دارند. انسان توانایی های بسیاری برای انجام کارهای مختلف دارد و با استفاده از همین توانایی ها هم می تواند زندگی خود را به بهترین شکل ممکن بسازد و هم می تواند آن را نابود کند.»

آنتونی رابینز در نقل قول خود، توان و نفوذی که باورها بر زندگی ما دارند را بیان می کند. اعتقادات ما کنترل زندگی را در دست می گیرند. ما باید این را بدانیم که اگر با تصمیمی زندگی خود را محدود کنیم، فقط فرصت های طلایی خود را از دست داده ایم. همه ما دوست داریم یک زندگی سرشار از عشق و شادی داشته باشیم، هیچ کس نمی خواهد یک زندگی پر از نا امیدی را تجربه کند. افرادی که زندگی موفق و شادمانی دارند، این امر را با انتخاب باورهای قدرتمند به دست آورده اند.

این باورهای قدرتمند کدامند؟

این باورهای قدرتمند کدامند؟

باورهای قدرتمند، افکاری در سر ما هستند که روی رفتار، نگرش و عملکرد ما تاثیر می گذارند. اعتقاداتی که زندگی ما را تحت تأثیر قرار می دهند، باورهای قدرتمندی هستند که ما را قادر می سازند تا زندگی خود را شکوفا کنیم و بتوانیم به اهدافمان دست پیدا کنیم. همچنین آن ها باعث می شوند زندگی ما شکل بگیرد. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم تحت تاثیر آن ها هستیم.

قدرت انتخاب، یک هدیه شگفت انگیز است که همه ما دارای آن هستیم و این هدیه ای است که ما را قادر می سازد تا انتخاب های خود را بر اساس باورهایمان انجام دهیم. کسانی که زندگی موفقی را دنبال می کنند، انتخاب کرده اند که به اندیشه هایی که آن ها را توانمند می سازند، باور داشته باشند و البته کسانی که در میان ناامیدی زندگی می کنند، تصمیم می گیرند که به افکار منفی خود اعتقاد پیدا کنند. بنابراین ما با قدرت انتخاب خود می توانیم افکارمان را در هر زمان که بخواهیم تغییر دهیم.

گام اول برای تغییر چگونگی تفکر و احساس، این است که درباره چگونگی آینده خود تصمیم بگیرید. به هیچ عنوان نباید نگران درستی یا غلط بودن اعتقادات خود باشید، فقط به نتیجه کار فکر کنید. مدت زمان انجام این مرحله بستگی به خود شما دارد. شما باید تصمیم بگیرید که چه باورهایی به موفقیت در زندگی شما کمک خواهد کرد و البته چه باورهای قدرتمندی می تواند زندگی شما را خراب کند.

«ادگار ای» می گوید: شما فردی هستید که تصمیم می گیرد. این که آیا شما کاری را تا آخر انجام می دهید و یا آن را نصفه رها می کنید، بستگی به تفکرات و اتفاقاتی که در گذشته شما افتاده است دارد. آیا شما برای تحقق اهداف تان سخت تلاش می کنید و یا غیر فعال در یک جا نشسته اید؟

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، ما در اینجا 10 مورد از باورهای قدرتمندی که به موفقیت در زندگی شما کمک می کند را بیان کرده ایم، تا بتوانیم در این مسیر شما را همیاری کنیم و باعث رشد و پیشرفت شما شویم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

1 – من نمی ترسم، فقط نسبت به اتفاقات آینده هیجان زده هستم

«مایا آنگولا» می گوید: «من به یک قدرت بزرگتر از خودم معتقد هستم که به من اجازه شناخت موارد غیر قابل شناخت را می دهد.»

2 – من باور دارم که تنها خودم مسئول زندگی خودم هستم

«الینور روزولت» می گوید: «در دراز مدت، ما زندگی و شخصیت خود را شکل می دهیم. این روند هرگز به پایان نمی رسد تا ما بمیریم. انتخاب هایی که ما انجام می دهیم، در نهایت مسئولش خودمان هستیم و باید مراقب انتخاب هایمان باشیم.»

3 – عدم موفقیت برای من معنایی ندارد. اگر من به نتایجی که مورد انتظارم نیست دست پیدا کنم، ارزیابی می کنم که برای تغییر نتایج چه کاری باید انجام دهم

«اپرا وینفری» می گوید: «آیا کاری هست که فکر می کنید نمی توانید انجامش دهید و از عهده اش بر نمی آیید؟ آن را امتحان کنید و اگر شکست خوردید اصلا اهمیتی ندهید. افرادی که هرگز تلاش نکنند، به هیچ عنوان موفق هم نخواهند شد.»

من مشکلات و چالش ها را درک می کنم، زیرا همیشه راهی برای غلبه بر آن ها پیدا خواهم کرد

4 – من مشکلات و چالش ها را درک می کنم، زیرا همیشه راهی برای غلبه بر آن ها پیدا خواهم کرد

«مایا آنگولا» می گوید: شما ممکن است در طول مسیر بارها شکست بخورید. این شکست ها برای موفقیت شما لازم است، زیرا توانایی های شما را نشان می دهد و کمک تان می کند، تا از آن ها بهینه استفاده کنید. آن ها راه را به شما نشان می دهند و شما را راهنمایی می کنند.»

5 – آسیب پذیری به من نیرو و قدرت می دهد

«برن براون» می گوید: «آسیب پذیری جایگاه عشق، تعلق، شادی، شجاعت، همدلی و خلاقیت است. این منبع امید، همدلی، پاسخگویی و اعتبار است. اگر می خواهیم وضوح بیشتری در هدفمان داشته باشیم، یا زندگی معنوی عمیق تری را تجربه کنیم، بهتر است کمی آسیب پذیر باشیم.»

6 – ممکن است شخصیت من در گذشته، حال و آینده با هم متفاوت باشد

«جی آسیر» می گوید: «شما نمی توانید آینده را متوقف کنید، شما نمی توانید گذشته را عوض کنید، تنها کاری که می توانید بکنید این است که مسیر پیشرفت را طی نمایید.»

7 – واژه هایی که من برای معرفی خود استفاده می کنم، به اعتقادات و ارزش ها و اعمال من بستگی دار.

«مهاتما گاندی» می گوید: «عتقادات شما تبدیل به افکار می شود، افکار شما تبدیل به کلمات می شود، کلمات شما به اعمال تبدیل می شود، اقدامات شما عادت های شما می شوند، عادت های شما سرنوشت تان را رقم می زنند.»

8 – من همیشه در حال یادگیری هستم و هرگز این روند را متوقف نمی کنم

«برایان تریسی» می گوید: «کسانی که به طور مداوم در حال کسب دانش جدید هستند تا در زندگی خود از آن استفاده نمایند، آینده جامعه خود را به نحوی مثبت تحت تاثیر قرار می دهند.»

9 – من قبول دارم که در برخی کارها توانایی بیشتر و در برخی کارها توانایی کمتری دارم و هرگز فردی کامل نیستم، اما تلاشم را می کنم تا بهترین خودم باشم

«استیو مارابولی» می گوید: «ما همه اشتباهاتی را انجام داده ایم و در گذشته کارهای غلطی کرده ایم. اما اکنون دیگر نباید به آن ها فکر کنید و خودتان را درگیر آن نمایید. به آینده بیندیشید و برای آن تلاش کنید.»

من همیشه اهداف بزرگی برای خود در نظر می گیرم و بیش از حد توانم تلاش می کنم

10 – من همیشه اهداف بزرگی برای خود در نظر می گیرم و بیش از حد توانم تلاش می کنم

«لوئیس کارول» می گوید: برخی از افراد نمی توانند تصور کنند که توانایی انجام کارهای غیر ممکن را دارند. ولی من همیشه به این موضوع معتقد هستم که با تلاش فراوان، می توانم هر کاری را به راحتی انجام دهم.»

چالش ما برای شما

برای 10 روز آینده، یکی از باورهای قدرتمند کننده را انتخاب کنید و آن را روزی 3 بار با خودتان تکرار نمایید. برای انجام بهتر این کار می توانید این عمل را جلوی آینه انجام دهید. سعی کنید هر روز یکی از آن باورهای قدرتمند را در کارهای خود نشان دهید و با اعتماد به نفس بیشتری فعالیت های خود را دنبال کنید. پس از آن، بر اساس قانون جذب شما احساس متفاوتی نسبت به خود خواهید داشت و تغییر را در خودتان به وضوح احساس می کنید.

هنگامی که شما می خواهید یک کار غیر ممکن را انجام دهید، باید ابتدا باورهای قدرتمندی درباره انجام آن کار در خود ایجاد کنید. باورها با تمرکز و ممارست ساخته می شوند و نیاز به تمرین دارند. شما باید به خودتان بگویید که من هیچ چاره ای به جز انجام این کار ندارم و مجبورم که موفقیت در زندگی برسم.

چرا همین الان دست به کار نمی شوید و باورهای قدرتمندی را برای خود نمی سازید؟

«آنتونی رابینز» می گوید: «همه پیشرفت های شخصی با تغییر در باورها آغاز می شود. پس چگونه می توانیم باورهای خود را تغییر دهیم؟ موثرترین راه این است که مغز خود را از باورهای قدیمی خالی کنید. شما باید تمام وجود خود را خالی از افکار قدیمی و پوسیده کنید. در طی این فرآیند و روند، آینه نقش بسیار مهمی ایفا می کند. اگر شما بتوانید باورهای قدرتمندی در ذهن خود ایجاد کنید، آن گاه لذتی عمیق را از زندگی تجربه خواهید کرد.»

از همین الان سعی کنید به تمام رفتار خود فکر کنید. رفتار شما قطعا نشات گرفته از نحوه تفکر و باورهای شماست. پس سعی کنید برای رسیدن به موفقیت در زندگی باورهای قدرتمندی برای خودتان بسازید.

4/5 - (20 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx