حرکت به سمت موفقیت با قوانین واقعی زندگی

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

پیشروی به سمت موفقیت با قوانین واقعی زندگی

چگونه با قوانین واقعی زندگی کنیم؟

دوستان عزیز سایت پرورش افکار همین الان بهترین زمانی است تا در رابطه با قوانین واقعی با خود صادق باشید و این قوانین را در روابط خود به کار بگیرید. اگر جزو افرادی هستید که از قوانین قدیمی پیروی می کنید، شاید در نظر داشته باشید تا پس از مدتی قوانین واقعی را جایگزین آن کنید؛ اما ممکن است نسبت به چگونگی انجام آن آگاهی نداشته باشید و ندانید که آیا کار درستی انجام می دهید یا خیر.

برای رسیدن به موفقیت در زندگی همواره به این مسئله واقف باشید که چون رفتارهای جدید، خیلی راحت و آسان نیستند و یا این که شما را معذب نمی کنند، به این معنا نیست که برایتان مفید نخواهد بود. مطمئنا اولین باری که سوار دوچرخه شدید را به خاطر دارید که نگرانی و اضطراب تمام وجود شما را پر کرده بود. آیا احساس عجیب و غریبی نداشتید؟ خوشبختانه این احساسات ناخوشایند را به ترک فعالیت ها تعبیر نکرده اید. بلکه پایمردی پیش کرده و از خود مقاومت نشان دادید تا بتوانید دوچرخه سواری را خیلی طبیعی و راحت انجام دهید.

در این قسمت می خواهیم فرمولی چهار مرحله ای را به شما یاد دهیم برای این که بتوانید خیلی راحت قوانین قدیمی را کنار بگذارید و به قوانین واقعی روی آورید و از طریق آن به موفقیت در زندگی برسید. در ادامه با ما همراه باشید.

فرمول چهار مرحله ای قوانین واقعی

فرمول چهار مرحله ای قوانین واقعی

1- وقتی در کنار مردی حضور دارید و احساس ناراحتی به سراغ شما آمد همواره سعی کنید به این احساس بد توجه نمایید.

2- از خودتان بپرسید «پیروی از کدام قوانین قدیمی باعث بروز چنین احساسی شده است؟»

3- از خودتان بپرسید «جای نشینی کدام یک از قوانین می تواند احساس تمرکز و خوب بودن را دوباره در افراد به وجود آورد؟»

4- و در نهایت باید به قوانین واقعی عمل کنید و از آن ها در زندگی استفاده کنید.

دقت داشته باشید نکته ای که در رابطه با قوانین واقعی وجود دارد این است، که شما وقتی به قوانین واقعی روی می آورید، زمانی که در برخی مواقع خودتان نیستید، مچ خودتان را می گیرید و می توانید انتخابی صحیح و سالم و جدید داشته باشید.

هنگامی که به تدریج قوانین قدیمی را رها می کنید و به قوانین واقعی روی می آورید، اندکی صبر داشته باشید

همان طور که می دانید برای این که بتوانید قوانین قدیمی را کنار بگذارید، نمی توانید یک شبه به این مهم دست پیدا کنید. اقدامات زیادی باید انجام دهید که مهمترین آن تحمل و صبر کردن است. تغییرات مثبت همواره طی فرآیندی مرحله به مرحله امکان پذیر است و هیچ فرقی ندارد که شما عادت سیگار نکشیدن را می خواهید در خود به وجود آورید و یا این که عادت از مد افتاده ی جذب شوهر را فراموش کنید. در واقع هنگامی که شما مرحله به مرحله پیش بروید و همواره تحمل و عشق را پیشه کارهایتان قرار دهید، با افتخار از تغییراتی که در خود به وجود آورده اید، صحبت خواهید کرد.

هنگامی که برای رسیدن به موفقیت در زندگی، قوانین واقعی را سرلوحه کارهایتان قرار دهید، مجبور نیستید که نگران رفتار یا احساسات خود در حضور مردان باشید؛ در عوض با آزادی و راحتی تمام شخصیت و هویت واقعی تان و نیز افکار و احساسات خود را با آن ها در میان خواهید گذاشت. اجازه خواهید داد شخصیت واقعی و منحصر به فرد شما در حضور آن ها بدرخشد و این امر به فرد مناسب فرصت می دهد تا خود واقعی شما را ببیند، بشناسد و عاشقش شود!

با عقل و مغزتان از خود محافظت کنید نه با قلب و احساستان

تاکنون از خودتان پرسیده اید در حالی که همه از خوب بودن و نتیجه بخش بودن قوانین واقعی صحبت می کنند، آیا این امکان وجود دارد در صورتی که از این قوانین پیروی می کنیم، باز هم صدمه ای را دچار شویم؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر چنین اتفاقی برایتان رخ دهد، باز هم نباید از این قوانین ناامید شوید و جا بزنید. شما همواره باید به خاطر داشته باشید، هنگامی که در روابط خود از قوانین واقعی استفاده می کنید، افراد نامناسب که به درد شما نمی خورند و شما را خوشبخت نمی کنند، خود به خود از زندگی تان حذف می شوند و کنار می روند.

دقت داشته باشید مطمئنا همه ی اطرافیان تان از شما خوششان نمی آید و شما تنها نیاز دارید که یک نفر از شما خوشش بیاید، در کنار شما بماند و در نهایت با شما ازدواج کند، یا این که تا ابد با شما دوست بماند. هنگامی که از قوانین واقعی پیروی می کنید و افراد نامناسب از زندگی شما حذف می شوند، به این معنی نیست که شما در یک رابطه شکست خورده اید بلکه برعکس! شما کاملا به موفقیت در زندگی تان دست پیدا کرده اید. 

شما همواره باید با خودتان صادق باشید، مطمئنا هیچ کس دوست ندارد که کسی او را ترک کند و یا از جانب کسی طرد شود؛ اما با این حال اتفاقات زیادی در زندگی رخ می دهد که باعث بروز این مسائل می شود. دقت داشته باشید هنگامی که کسی به شما می گوید که زیبا، باهوش و خواستنی نیستید، مسلما ناراحت خواهید شد و این دقیقا همان «من» هست. اما مقداری درد و رنج در زندگی و عشق اجتناب ناپذیر است و این بخشی از هویت و طبیعت انسان می باشد.

حتی هنگامی که ازدواج خوب و سالمی داشته باشید و احساس خوشحالی عمیقی در شما وجود داشته باشد، باز هم این امکان وجود دارد که همسرتان به دلایل مختلفی از شما ناراحت شود و این مسئله کاملا طبیعی است؛ و خیلی بیشتر این احتمال هست که دوباره برای آشتی کردن به سمت هم روی بیاورید و یکدیگر را حتی عمیق تر از قبل دوست داشته باشید و این احساسات بد و ناخوشایند را از خود دور کنید.

نکته ای که در رابطه با برخی زنان وجود دارد و آن این است که آن ها همواره توسط ترس مزمن و نامناسب و افراطی از ترک شدن کنترل می شوند و همین مسئله باعث می شود تا همیشه از خودشان در برابر این ترس محافظت کنند تا هیچ گاه آن درد و رنج را تحمل کنند اما باید بدانید که پس از مدتی سرد و بی احساس و کرخت خواهند شد که همه از آن ها دوری می کنند.

به این مسئله دقت داشته باشید قوانین واقعی همواره به شما توصیه می کند که از خود محافظت کنید؛ اما این به این معنی نیست که احساسات و اسرار خود را با طرف مقابلتان در میان نگذارید و هیچ گاه برای داشتن یک رابطه عاشقانه ریسک نکنید. هنگامی که این رفتار را در دراز مدت انجام دهید درد و رنج بیشتری به سراغ شما خواهد آمد و باعث می شود که به قوانین قدیمی روی آورید و به سمت عدم موفقیت در زندگی پیش بروید.

این قانون همواره به این مسئله تاکید دارد که با عقل و هوشتان از خود محافظت کنید و هیچ گاه قلب و احساسات را در این راه دخالت ندهید.

چشمان خود را نبندید، در عوض باهوش باشید

چشمان خود را نبندید، در عوض باهوش باشید

باهوش بودن به این معنی است که از هوش و ذکاوت خود بهترین استفاده را کنید:

– از قرار گرفتن و همراه بودن با افرادی که قوانین واقعی را نمی پسندند پرهیز کنید.

– همواره خودتان باشید.

– قبل از این که درگیر یک رابطه عاطفی شوید، همواره سوالات زیادی را از طرف مقابل خود مطرح نمایید.

– هرگز با افرادی که تمام و کمال در دسترس شما نیستند رابطه برقرار نکنید.

– به دنبال فردی با منش و مرام خوب و مثبت باشید.

– مراقبت نشانه های هشدار دهنده ای که مشکلات را به شما گوشزد می کند باشید.

– هرگز نباید به دلیل پتانسیل ها و توانایی هایی که در وجود طرف مقابلتان وجود دارد عاشق او شوید.

– همواره در رابطه با عواطف و احساساتی که در اطراف وجود دارد با افراد زندگی خود صادق باشید.

– افکار و ذهنیاتی که در ذهنتان وجود دارد را به نزدیکان خود نشان دهید.

– مطمئن شوید که رابطه در خلال رشد و پیشرفت خود از چهار سطح مختلف تعهد بگذرد.

دقت داشته باشید افرادی که پیروی از قوانین واقعی را در دستور کار خود قرار داده اند، همواره در برابر رنج ها و دلشکستگی های فراوان مقاوم می کنند و می توانند اطمینان داشته باشند که هرگز با شخصی نامناسب روبرو نخواهند شد و همچنین درگیر یک رابطه ناسالم نیز نمی شوند؛ سپس به ابعاد مختلف موفقیت در زندگی دست پیدا خواهند کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx