قوانین موفقیت دکتر فیل که هرکسی را به موفقیت نزدیک می کند

1 نظر
9 دقیقه مطالعه

9 مورد از کلیدی ترین قوانین موفقیت دکتر فیل

9 مورد از کلیدی ترین قوانین موفقیت دکتر فیل

آقای فیل مک گراو که به نام دکتر فیل مشهور است. او نویسنده، روان شناس و مجری موفق برنامه های تلویزیونی در آمریکا می باشد. از این رو در این مقاله قصد داریم راجع به قوانین موفقیت دکتر فیل صحبت کنیم. بیایید کمی بیشتر با دکتر فیل آشنا شویم.

دکتر فیل در سال 1950 چشم به جهان گشود. او چندین بار مهمان برنامه اپرا وینفری بود و توانست به سوال های بینندگان زیادی جواب دهد. شهرت او از برنامه اپرا شروع شد و پس از این که با استقبال فراوان مردم روبه رو شدند، اپرا یک برنامه مستقل را در اختیارش گذاشت.

دکتر فیل در برنامه اپرا راجع به مسائل زندگی صحبت می کرد مثل پایین آوردن وزن، روابط جنسی، تربیت فرزندان و مواردی از این قبیل! او از این طریق توانست بینندگان زیادی را به خود جذب کند و روز به روز در کار خود پیشرفت کرد تا جایی که مهمان خانه میلیون ها آمریکایی شد.

تقریبا هفت میلیون آمریکایی پای برنامه دکتر فیل می نشینند، تا ببیند او چطور راجع به یک موضوع ناخوشایند صحبت می کند. یکی از قوانین موفقیت دکتر فیل صداقت و روراستی او است و همین موضوع او را در کارش به شهرت رسانده است.

لازم به ذکر است که دکتر فیل چند کتاب در رابطه با زندگی زناشویی و پایین آوردن وزن نوشته است. او همچنین در سال 2007 از نظر مجله فوربس بالاترین رتبه را از لحاظ درآمد تلویزیون کسب کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی قوانین موفقیت دکتر فیل بپردازیم.

او همواره اهداف خود را تصور می کند

1 – او همواره اهداف خود را تصور می کند

یکی از قوانین موفقیت دکتر فیل که در برنامه اپرا در مورد آن صحبت کرد این بود: «افرادی که موفقیت خود را تصور می کنند بی شک افراد موفقی می شوند. اگر از آن ها راجع به آینده و هدفشان سوال کنید، حتی جزئیات آن را برای شما بازگو می کنند، انگار به آن هدف رسیده اند.»

این مسئله حقیقت دارد کسانی که هدف خود را مدام با خود تکرار می کنند و یک سره خیال بافی می کنند هرگز ناامید نخواهند شد. حتی وقتی که برای رسیدن به هدف مشکلات زیادی را در سر راه خود داشته باشند. آن ها با همان خیال بافی هایی که دارند تسلیم نمی شوند. این به این معنی است که می توان مسیرهای گوناگونی را امتحان کرد و از هدف خود کوتاه نیامد تا بتوان به موفقیت در زندگی رسید.

2 – او برای هدف خود یک سری برنامه ریزی با جزئیات دارد

یکی از قوانین موفقیت دکتر فیل این است که در همه شرایط برنامه ریزی عالی دارد. او اعتقاد دارد هر کاری که می خواهیم انجام دهیم باید با برنامه ریزی قبلی انجام شود. طوری که بتواند ما را به هدف مان نزدیک کند. فقط خواستن مهم نیست، باید برای خواسته خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. به قول دکتر فیل، اگر رسیدن به هدف آسان بود، همه افراد موفق می بودند.

3 – بسیار واقع بین است

واقع بینی یکی از قوانین موفقیت دکتر فیل است که خیلی بر آن تاکید دارد. او معتقد است هر انسانی اول باید به مسائل نگاه واقع بینانه داشته باشد. البته منظور او نگاه منفی نیست و این مسئله را رد می کند. ولی به این معتقد است که هدف های ما دست یافتنی و قابل رسیدن است.

در مصاحبه ای گفته است: «من به آرزوهایم در طول یک شب و حتی یک ماه نرسیدم و برای رسیدن به جایگاه الان، سال ها تلاش کردم.» او می گوید ما در مسیری که می رویم، باید بایستیم و به ادامه راه نگاه کنیم که آیا این راه من را به هدفم می رساند یا نه.

با دیگران فرق می کرد

4 – با دیگران فرق می کرد

هزاران و یا میلیون ها انسان روی زمین وجود دارند، اما هیچ کس شبیه شما نیست و از تو تنها یک نفر است. ولی چه مسئله ی شما را از دیگران جدا می کند؟ خیلی از انسان ها مدام در حال مقایسه خود با دیگران هستند و برای رسیدن به جایگاه آن ها تقلید می کنند که این کار ماندگار نیست.

ما زمانی می توانیم موفق باشیم که بدون تقلید کردن از بقیه ستاره شویم. یکی دیگر از قوانین موفقیت دکتر فیل می گوید: «من در اوایل کارهایم زیادی موفق نبودم، چون مدام تقلید می کردم و در آخر متوجه شدم باید نسبت به دیگران متفاوت بود تا درخشید.»

5 – هرگز خودش را وارد هر جنگی نمی کند

یکی دیگر از قوانین موفقیت دکتر فیل این است که او با دشمن های خود هم با ملایمت رفتار می کند. چون بر این عقیده است که در زندگی هر شخصی یک تعدادی آدم وجود دارند که با آن ها مخالف هستند. این ما هستیم که نباید در دام آن ها بیفتیم. نباید بی جهت انرژی خود را صرف این موارد کنیم، ما باید درک کنیم گاهی اوقات باید حرف نزد و گاهی هم باید حرف زد.

6 – به هیچ وجه از ریسک کردن نمی ترسد

یکی از قوانین موفقیت دکتر فیل ریسک کردن است. اگر ما همیشه در پیله ی خود بمانیم و بیرون نیاییم هیچ وقت موفق نمی شویم. البته این حرف من به این معنی نیست که خطر کنیم، ولی جایی که لازم باشد باید ریسک کنیم و خود را از آن پیله بیرون آوریم تا موفق شویم. دکتر فیل می گوید اگر من ریسک نمی کردم هیچ وقت به موفقیت در زندگی نمی رسیدم.

7 – خیلی راحت اطرافیان خود را می بخشد

دکتر فیل معتقد است: «یکی از راه های رسیدن به موفقیت بخشیدن است.» او پدری داشت که هرگز پشتیبانش نبود، بلکه به او حس بد هم منتقل می کرد. وی همیشه از پدرش متنفر بود و هیچ وقت نتوانسته بود او را ببخشد؛ ولی به این نتیجه رسید که باید او را ببخشد تا بتواند سنگینی این بار را از دوش خود کم کند.

همواره شکرگزاری می کند

8 – همواره شکرگزاری می کند

هنگامی که به موفقیت می رسید باید به این فکر کنید که چه کسانی در این کار سهیم بودند. خانواده، دوستان و… وقتی در زمان های بد به بقیه پناه می بریم، باید در شادی هایمان هم آن ها را سهیم کنیم. یکی دیگر از قوانین موفقیت دکتر فیل این است که خود را مدیون طرفدارانش می داند.

وی برای شکرگزاری، موسسه ای در سال 2003 تاسیس کرد. کار این موسسه کمک کردن به کودکانی است که مشکلات جسمی و روحی دارند. او موسسه های دیگر را هم تاسیس کرده است و معتقد است با این کار توانسته مهر و محبت های دیگران را جبران کند.

9 – به دقت از سرمایه های خود نگهداری می کند

دکتر فیل گفته است: «ما هرچه داریم چه سرمایه باشد چه شهرت و… باید از آن مراقبت کنیم. شاید سالیان سال زمان ببرد تا به هدفتان برسید، ولی با یک اشتباه کوچک همه ان تلاش ها را از دست بدهید. پس سرمایه ما نیاز به مراقبت دارد.»

دوستان عزیز قوانین موفقیت دکتر فیل که در این مقاله بیان شد، فقط مختص دکتر فیل نیست، بلکه برای همه صدق می کند. این که پول و شهرت ما با دیگران فرق کند، ولی باید از آن چه داریم به خوبی محافظت کنیم و قدر آن را بدانیم تا به موفقیت در زندگی برسیم.

3/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx