دوره پر مخاطب ( کارشناس جذب شوید ) دارای بیش از 100 هزار مخاطب در سراسر دنیا
اطلاعات بیشتر و ثبت نام

چند گام موثر برای رسیدن به شادی

چند گام موثر برای رسیدن به شادی

چند گام موثر برای رسیدن به شادی

چگونه زندگی شاد داشته باشیم

اکثر افراد تصور می کنند برای این که به شادی برسند باید صاحب چیزهای بزرگی در زندگی باشند. این در حالی است که همین افراد زمانی که به چیزهای بزرگی که در زندگی آرزو داشتند دست پیدا می کنند، باز هم احساس شادی نخواهند کرد و به هیچ وجه خوشحال نیستند. شاید خود این افراد هم به این موضوع پی برده باشند که شاد بودن به دلیل بزرگی نیازمند نیست. همین که بتوانند از داشته هایشان به خوبی استفاده کنند و از زندگی خود لذت ببرند شاد خواهند بود.

هر فردی در هر جایگاهی که قرار داشته باشد مطمئنا دوست دارد به انسان شادی تبدیل شود. این شاد بودن می تواند برای افراد دستاوردهای بزرگی در بر داشته باشد. انسان های شاد قطعا به موفقیت فردی در زندگی و شغل خود دست پیدا خواهند کرد و بر خلاف دیگران از استرس های کمتری برخوردار خواهند بود.

اگر شما فردی هستید که در زندگی تان شادی را حس نمی کنید می توانید به راحتی رویکرد فعلی خود را تغییر دهید و از همین الان کاری کنید تا بیشتر از هر فردی در زندگی تان شاد باشید. البته شاد بودن خیلی هم راحت نیست، اما با انجام کارهای ساده قطعا می تواند خود را به فرد شادتری تبدیل کنید. دوستان عزیز سایت پرورش افکار تصمیم گرفته ایم برای شاد بودن راه حل هایی را به شما ارائه دهیم تا با عمل به آن ها بتوانید بهتر از قبل زندگی کنید و به موفقیت فردی در زندگی و شغل خویش دست یابید.

کارهای فرهنگی انجام دهید

کارهای فرهنگی انجام دهید

یکی از عوامل شادی و راههای رسیدن به آن این است که کار فرهنگی انجام دهیم. فعالیت های فرهنگی می تواند یکی از کارهایی باشد که شادی را به زندگی تان تزریق کند. برای انجام فعالیت های فرهنگی می توانید به راحتی در موسسات مختلف مشغول به کار شوید و یا داوطلبانه به این موسسات خدمت کنید. یکی از ساده ترین فعالیت های فرهنگی که می توانید انجام دهید این است که از مکان هایی مانند موزه ها بازدید کنید، یا در مواقعی به سینماها بروید. حتی بازدید از تئاتر هم می تواند به شکل خوبی روی شاد بودن تان تاثیر بگذارد.

طبق تحقیقات انجام شده افرادی که زمان خود را به فعالیت های فرهنگی اختصاص می دهند در مقایسه با افراد دیگر از اضطراب کمتری برخوردار هستند. همچنین افسردگی در این افراد کمتر دیده می شود.

دفتر خاطرات داشته باشید

دفتر خاطرات داشته باشید

ممکن است برای شما عجیب باشد ولی باید بدانید داشتن دفتر خاطرات می تواند یکی از عوامل اصلی شاد شدن باشد. با داشتن دفتر خاطرات می توانید کوچک ترین اتفاقات روزمره ی خود را ثبت کنید. این کار بسیار با ارزش است چون بعد از مدتی با خواندن آن ها حس خوبی به شما دست خواهد داد. علاوه بر این داشتن یک دفتر برای ثبت خاطرات می تواند به شما کمک کند تا اتفاقات کوچک زندگی تان هم برایتان مهم به نظر برسد و از کوچک ترین چیزهایی که از بودن آن شاد می شوید غفلت نکنید.

با نوشتن خاطرات بیشتر از قبل به داشته هایتان توجه می کنید و بعد از مدتی با خواندن آن ها از وجود چیزهایی که از آن برخوردار هستید بیشتر شکرگزار خواهید بود و به موفقیت فردی در زندگی دست خواهید یافت.

با افراد غریبه بیشتر ارتباط داشته باشید

با افراد غریبه بیشتر ارتباط داشته باشید

جالب است بدانید طبق تحقیقات انجام شده ارتباط با افراد غریبه می تواند باعث ایجاد شادی در افراد شود. اکثر افراد تصور می کنند تنهایی برایشان بهتر است و در صورتی که تنها باشند شادتر خواهند بود. ولی این تصور  کاملا اشتباه است چون افرادی که ساعاتی از روز را به ملاقات با افراد غریبه اختصاص می دهند در مقایسه با سایر افراد شادتر هستند.

به طور کلی ارتباط با دیگران قادر است باعث شادی افراد شود و موفقیت فردی در زندگی را برای انسان ها به ارمغان آورد. زیرا انسان به طور ذاتی موجودی اجتماعی است و در صورتی که بخواهد این ویژگی ذاتی خود را کنار بگذارد، قطعا با مشکلاتی مواجه می شود که شاد نبودن یکی از معضلات آن خواهد بود.

تا جای ممکن گفتگوهای معنادار انجام دهید

تا جای ممکن گفتگوهای معنادار انجام دهید

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۹۲

همان طور که گفتیم گفتگو با افراد مختلف شادی را برای شما به همراه می آورد. برای همین در صورتی که بخواهید از افراد مختلف دوری کنید قطعا با ناراحتی روبه رو خواهید شد. اما باید بدانید علاوه بر این که گفتگو کردن می تواند مفید باشد محتوای آن هم بسیار مهم خواهد بود.

افرادی که در گفتگوهای خود به نکات پربارتری اشاره می کنند از دیگران شادتر هستند. افراد شاد تلاش می کنند تا جای ممکن از گفتگوهای خود به مسائل مهم و علمی اشاره کنند و کمتر به بحث های بی اساس و نامربوط بپردازند. پرداختن به بحث های مفید و پر بازده باعث می شود افراد تا جای ممکن بعد از مکالمه ی خود احساس شادی کنند و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند.

به اطراف شهر سفر کنید

به اطراف شهر سفر کنید

زندگی در شهرها یکی از عواملی است که شادی را از انسان های سلب می کند. برای همین هر فردی که در شهر زندگی می کند باید هر چند مدت به اطراف شهرها برود تا حال و هوایش تغییر پیدا کند. شهرهای بزرگ اغلب از نظر آب و هوا در شرایط نامطلوبی قرار گرفته اند و به سختی می توان آرامش را در آن ها احساس کرد.

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای افزایش شادی انجام دهید این است که تا جای ممکن اواخر هفته از شهرها دور شوید و به حومه ی شهرها بروید. این کار سلامتی روحی شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد و احساس خوبی را به شما منتقل کند. بعد از این کار خواهید دید روحیه تان به طرز شگفت انگیزی تغییر یافته است و شادتر از گذشته شده اید با این روش می توانید رسیدن به موفقیت فردی در زندگی را تجربه کنید.

گاهی اوقات به آهنگ گوش دهید

گاهی اوقات به آهنگ گوش دهید

برخلاف تصور اکثر مردم گاهی آهنگ ها می توانند تاثیر مثبتی بر روی روحیه ی انسان داشته باشند. گوش دادن به موسیقی باعث می شود تا انسان در سطح بهتری از نظر تعادل در احساسات قرار بگیرد. این موضوع به صورت قطعی در تحقیقات مختلف به اثبات رسیده است.

باید بدانید موسیقی باعث می شوند تا رویاپردازی شما افزایش پیدا کند و بیشتر از قوه ی تخیلتان استفاده کنید. همچنین گوش دادن به آهنگ سبب می شود تا حس همدلی پیدا کنید و تحملتان در برابر موقعیت های نامطلوب افزایش پیدا کند در نتیجه به موفقیت فردی در زندگی خویش دست یابید.

هدف های کوچک تعیین کنید

هدف های کوچک تعیین کنید

دستیابی به اهداف بزرگ و کوچک یکی از بهترین مواردی است که باعث ایجاد شادی در ما شود. در واقع تفاوت زیادی بین رسیدن به اهداف کوچک و بزرگ برای رسیدن به شادی وجود ندارد، و دستیابی به هر هدفی می تواند در انسان شادی ایجاد کند. اما هدف های کوچک اهدافی هستند که زودتر می توان به آن دسترسی پیدا کرد. به همین دلیل زودتر از سایر هدف ها شادی را به شما هدیه خواهند داد. در صورتی که منتظر رسیدن به اهداف بلندمدت باشید قطعا قادر نخواهید بود از شادی زیادی برخوردار شوید، چون دستیابی به آن زمان زیادی را می طلبد.

علاوه بر این امکان رسیدن به اهداف کوتاه مدت بیشتر از اهداف بلند مدت خواهد بود. برای همین برای رسیدن به آن ها تلاش بیشتری خواهید کرد و با لذت آن ها را انجام خواهید داد. اهداف کوتاه مدت شفاف هستند و رسیدن به آن ها دور از تصور نیست.

برای رسیدن به شادی هزینه کنید

برای رسیدن به شادی هزینه کنید

یکی از کارهایی که برای رسیدن به شادی می توانید انجام دهید این است که پول خود را در راه کسب تجربه های جدید خرج کنید. این تجربه ها می توانند به بهترین شکل ممکن شادی را برای شما به ارمغان بیاورند و شما را شادتر از گذشته کنند.

کسب تجربه های جدید و یادگیری دانش یکی از بهترین گزینه ها برای هزینه کردن هستند. چون مطمئن خواهید بود در کوتاه مدت و بلند مدت شادی را برایتان به وجود خواهند آورد. طی تحقیقات انجام شده روانشناسان به این نکته پی برده اند که خرج کردن پول ها در سفر احساس خوبی در افراد ایجاد می کند و همین احساسات خوب زمینه ساز رسیدن به موفقیت فردی در زندگی خواهد بود.

برای امتیاز دادن به این مقاله کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اشترام گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
نظرات کاربران
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
شاید این مقالات را دوست داشته باشید