موفقیت با تکنیک پیشرفت مداوم و پایان ناپذیر

Add a Comment
9 Min Read

موفقیت با تکنیک پیشرفت مداوم و پایان ناپذیر

نقش باور و اعتقاد در موفقیت افراد

همان طور که در مقاله های قبلی برای شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار توضیح دادیم، اهرم رنج قوی ترین روش برای تغییر یک باور است. ما انسان ها باید باورهای خود را بررسی کنیم تا متوجه شویم که آیا موجب تغییر ما می شوند یا خیر؟! اما چطور بفهمیم که چه باورهایی را باید قبول کنیم؟!

باید افرادی را پیدا کنید که به نتایج مورد نظر شما دست پیدا کرده اند. این افراد می توانند مانند الگویی شما را به پاسخ های مورد نظرتان برسانند. تمام این افراد موفق دارای باورهای ویژه و نیرومندی هستند. به عبارتی برای این که بتوانید به بهترین شکل زندگی خود را بهبود ببخشید باید افراد موفق را سرمشق و سرلوحه خود قرار دهید تا با مشاهده ی نتایج آن ها شما هم بتوانید به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید به این دلیل که این کار بسیار انرژی بخش و سرگرم کننده است و افراد موفق همیشه در اطراف ما حضور دارند.

آرتور شوپنهاور فیلسوفی آلمانی است که می گوید برای این که حقیقی مورد پذیرش واقع شود باید سه مرحله مهم را پشت سر بگذارد. این مراحل عبارتند از:

۱ – نخست مورد تمسخر قرار می گیرد.

۲ – سپس به شدت با آن مخالفت می شود.

۳ – در نهایت به عنوان امری بدیهی مورد پذیرش واقع می شود.

اعتقادات و باورهای ما در زمینه های کاری و زندگی بر روی تصمیمات و در نتیجه آینده ما تاثیر می گذارند تا سرانجام به موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی دست پیدا کنیم. یکی از مهم ترین باورها و اعتقادات جهانی که می توانیم به دست آوریم این است که برای کسب موفقیت و دستیابی به خوشبختی باید به طور مداوم کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشیم و به دنبال رشد و توسعه و موفقیت در زندگی خودمان باشیم.

پیشرفت مداوم و تاثیر آن در موفقیت ژاپنی ها

پیشرفت مداوم و تاثیر آن در موفقیت ژاپنی ها

اگر دقت کرده باشید متوجه می شوید که ژاپنی ها این اصل مهم را به خوبی درک کرده اند. در واقع شرکت های تجاری ژاپن یک واژه ی به نام «کایزن» را مرتبا در گفتگوهای تجاری یا روابط خود استفاده منی کنند که معنی لغوی آن «پیشرفت مداوم» می باشد. آن ها از این کلمه زیاد استفاده می کنند و غالبا از کایزن تجاری، کایزن روابط شخصی و کایزن خط تولید و … صحبت می کنند. به این معنی که دائما به دنبال پیشرفت و موفقیت در زندگی هستند. به این دلیل که پیشرفت مداوم بر اصل پیشرفت تدریجی استوار است و ژاپنی ها به خوبی متوجه شده اند که با رفع نقایص کوچک می توانند به نتایج بزرگ و باور نکردنی دست پیدا کنند.

الگوی ذهنی پیشرفت مداوم و پایان ناپذیر برای رسیدن به موفقیت های بزرگ

همه ی ما انسان ها به چهارچوب ذهنی نیاز داریم تا توجه خود را به پیشرفتی دائمی و پایان ناپذیر معطوف کنیم. هنگامی که کلمه ای را ابداع می کنیم، برای معنای آن رمزی می گذاریم و طرز تفکر خاصی را در ذهن خود به وجود می آوریم. کلماتی که زیاد آن ها را مورد استفاده قرار می دهیم بر روی نحوه ی عملکرد ما تاثیر می گذارند و حتی تصمیمات ما را تحت الشعاع قرار می دهد.

به همین دلیل است که ما هم از عبارتی به نام کن آی که به معنی پیشرفت مداوم و پایان ناپذیر است استفاده می کنیم چون اعتقاد داریم که این مفهوم در رسیدن به موفقیت در زندگی با این که چه میزان خود را نسبت به واژه کن آی مقید کنیم ارتباط مستقیم دارد. توجه داشته باشید که این مفهوم تنها به تجارت اختصاص ندارد و در تمام زمینه های زندگی نقش دارد. ژاپنی ها غالبا از بهبود کنترل کیفیت خود صحبت می کنند و ما هم باید در تجارت، روابط شخصی، سلامتی، ارتباطات معنوی، امور مالی و … به دنبال پیشرفت مداوم و پایان ناپذیر باشیم.

چگونه می توان در تمام زمینه ها به پیشرفت مداوم و پایان ناپذیر دست پیدا کرد؟

پیشرفت مداوم یک نظم واقعی است و باید با عمل خود نسبت به آن مقید باشیم. این پیشرفت تدریجی، لحظه به لحظه و مداوم است که در بلند مدت ما را با شاهکاری بی نظیر مواجه می کند. این امر موجب می شود که زندگی ما به صورت ماجرایی باورنکردنی در بیاید که همیشه به دنبال پیشرفت، تحول و موفقیت در زندگی می باشد.

اکثر انسان ها در زندگی احساس امنیت نمی کنند، چون همیشه نگران از دست دادن شغل، پول، همسر، سلامتی و دیگر وابستگی های خود می باشند. امنیت واقعی در زندگی این است که بدانیم با پشت سر گذاشتن هر روز به نوعی پیشرفت کرده ایم. امنیت واقعی یعنی این که هر روز نسبت به روز پیش خود را بیشتر و بهتر بشناسیم و ارزش های خود را در محیط کار بین دوستان و خانواده مان افزایش دهیم. هرگز نگران حفظ کیفیت زندگی خود نباشیم چون همیشه به دنبال پیشرفت و بهبود خود هستیم. هر روز به دنبال پیدا کردن و آموختن راه های جدیدی باشیم تا کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشیم. علم به این مطلب که همیشه می توانم یاد بگیرم و می توانم رشد و پیشرفت کنم به ما احساس اطمینان و امنیت می دهد.

مفهوم عبارت پیشرفت مداوم و پایان ناپذیر این نیست که هرگز دچار مشکلات نمی شویم، بلکه به این معنی است که شما می توانید آن چه را صحیح نیست و یا با معیارهای شما در تضاد است، بهبود بخشید. هدف پیشرفت مداوم پیدا کردن مشکلات است تا قبل از این که خطرساز شوند، آن ها را از بین ببریم. و از همه مهم تر این است که بهترین زمان از بین بردن یک غول زمانی است که هنوز کوچک است.

پیشرفت های کوچک دست یافتنی و باورکردنی هستند

پیشرفت های کوچک دست یافتنی و باورکردنی هستند

به خاطر داشته باشید رمز موفقیت در زندگی، افزایش حس اعتماد به نفس و اطمینان به خود می باشد. بتوری که سبب می شود توانایی خود را افزایش دهید و گام هایی جهت بهبود زندگی خود و دیگران بردارید. ممکن است امروز اعتقادی داشته باشیم اما بدانیم که با گذشت زمان به تجارت و مهارت های جدیدی دست پیدا می کنیم و عقاید گذشته خود را رها می کنیم.

اکنون پس از مطالعه ی این مبحث از شما می خواهیم زمانی را به این تمرین اختصاص دهید. ابتدا تمام باورهای نیرو بخش و تضعیف کننده خود را به خاطر بیاورید؛ همه را اعم از باورهای جزئی که به نظر بی اهمیت می آیند تا باورهای کلی که به نظر مهم می آیند. باورهای شما باید جزو یکی از این دو دسته باشند:

۱ – باورهای کلی

مانند باورهایی که نسبت به مردم دارید مثلا انسان ها اصولا خوب هستند مگر این که خلاف آن ثابت شود؛ و باورهایی که نسبت به خود، امکانات، زمان و مواردی از این قبیل دارید.

۲ – باورهای آن گاه و اگر

مانند اگر تمام سعی و تلاش خود را بکنم سرانجام به موفقیت می رسم؛ یا این که اگر با پدر و مادرم مهربان و با احترام رفتار کنم به خواسته هایی که دارم دست پیدا می کنم.

۱۰ دقیقه زمان بگذارید و تمام این باورها را بر روی کاغذ بیاورید. وقتی این کار را انجام دادید راحت تر می توانید متوجه شوید که چگونه می توانید باورهای نیروبخش خود را تقویت و باورهای تضعیف کننده تان را از میان بردارید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx