8 کلید طلایی موفقیت از زبان آنتونی رابینز

1 comment
8 Min Read

8 کلید طلایی موفقیت از زبان آنتونی رابینز

۸ راهکار مهم برای رسیدن به موفقیت در زندگی

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله می خواهیم در مورد روش های کنترل و کم کردن استرس، غلبه بر خجالت و کم رویی و دوری از افکار منفی از دیدگاه آنتونی رابینز صحبت کنیم که با استفاده از این راهکارها بتوانید احساسات خود را مدیریت کرده و در نتیجه به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

کیفیت زندگی شما تا حد زیادی به کیفیت زندگی عاطفی تان بستگی دارد. افراد عصبانی همیشه افراد عصبانی را به خودشان جذب می کنند. حتی وقتی به خانه برسند می بینند که همسرشان هم عصبی است. افراد ناراحت، اطرافیان خود را هم ناراحت می کنند. افرادی که بقیه توجه دارند می توانند توجه بقیه را هم دریافت کنند. پس این که شما کجا زندگی می کنید یا چه خانه ای دارید یا در چه محیطی زندگی می کنید، اهمیت زیادی ندارد!

زمانی که من جوان بودم هنوز اینترنت مانند الان وجود نداشت اما برای پرورش ذهنم به کتابخانه می رفتم و مطالعه می کردم. مهم ترین چیز این است که چه اطلاعاتی را وارد مغزتان می کنید. چون این روی رفتار، طرز فکر و همچنین روی کیفیت زندگی شما تا حد زیادی تاثیر دارد.

۱ – روزی سی دقیقه به مغزتان غذا بدهید

نکته ی اول این است که روزی سی دقیقه به مغزتان از راه مطالعه و گوش دادن به چیزی و یادگیری یک موضوعی غذا بدهید.

۲ – به بدنتان تسلط داشته باشید

برای رسیدن به قله موفقیت می بایست در زندگی کاملا به سلامت بدنتان توجه داشته باشید. مثلا ترس یک عامل فیزیکی است که می تواند باعث اضطراب و بالا رفتن ضربان قلبتان شود که به شدت روی سلامتی بدنتان تاثیر می گذارد. پس سعی کنید چنین عواملی را از خودتان دور نگه دارید.

هدف ویژه

۳ – هرکس برای هدف ویژه ای خلق شده است

سوم این است که هر انسانی به وجود آمده تا هدف خاصی را دنبال کند. نیروی درونی تان به شما خواهد گفت که چه کاری را باید انجام دهید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

۴ – باید یک الگو برای خودتان پیدا کنید

چهارمین مورد این است که یک الگوی مناسب برای خود در نظر بگیرید. البته این الگو نباید برای شما بزرگ و دست نیافتنی باشد، بلکه باید کسی را به عنوان الگو انتخاب کنید که برنامه ی منظم و تلاش مستمر بتوانید به جایگاه آن برسید.

۵ – به دیگران کمک کنید

همیشه در اطراف ما کسانی هستند که از مشکلی رنج می برند، ما باید یاد بگیریم که به دیگران کمک کنیم و درک کنیم که زندگی درباره ی من نیست، بلکه درباره ی ما است. راز دستیابی به موفقیت در زندگی و شاد بودن همین بخشش و فداکاری است. با این کار شما از لحاظ عاطفی رشد می کنید و کیفیت زندگی تان هم بالاتر می رود.

به یاد داشته باشید که اگر با شروع یک رابطه ی خوب احساس خوشحالی نکنیم، پس معلوم می شود که بلد نیستید شادی کنید. اهمیتی ندارد که درآمد شما چقدر است و چقدر پول دارید و چطور زندگی می کنید. شما از درون مشکل دارید و نمی توانید شاد بودن را بلد باشید.

در اینجا چیزی که لازم است به آن توجه داشته باشید این است که همیشه باید خودتان را فرد توانا، شاد و پر انرژی ببینید. به این دلیل که چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد جنبه ی روانی و ذهنی زندگی شماست. اگر شما خودتان را فردی مثبت ببینید همین اتفاق هم برایتان خواهد افتاد.

۶ – به جنگ خجالت و کم رویی بروید

بهترین راه مقابله با خجالت و کم رویی این است که به افتخارآفرینی های خودتان فکر کنید. شما هرگز نمی توانید با خجالت کشیدن کنار بیایید. باید آن را مغلوب کنید. امکان دارد در زندگی چیزهای زیادی را به خاطر خجالت کشیدن از دست بدهید. شما باید هرگاه احساس ضعف و خجالت داشتید، سه یا پنج نقطه قوت خود را پیدا کنید و به آن ها فکر کنید.

به این فکر کنید که شما توانسته اید کارهای مورد نظر خود را با موفقیت پشت سر بگذارید. پس شما هرکار دیگری را هم می توانید انجام دهید پس دلیلی برای خجالت وجود ندارد. مطمئن باشید با انجام مرتب این کارها ذهن شما فکر کردن به نکات مثبت و خوب شخصیتتان را یاد می گیرد، و شما رفته رفته خوب فکر کردن را بلد می شوید و در هر کاری بهتر عمل می کنید.

یاد بگیرید که در خودتان عادتی را ایجاد کنید

۷ – یاد بگیرید که در خودتان عادتی را ایجاد کنید

عادتی که به شما یاد می دهد روی هر کاری تمرکز کنید و ببینید آن کار برای شما مفید است یا نه! یعنی عادت تمرکز روی کاری که انجام می دهید یا کاری که در یک موقعیت به خصوص انجام نمی دهید. عادت تمرکز به شخصیت شما شکل می دهد و باعث می شود که پیشرفت بیشتری داشته باشید. این تمرکز به نوعی مانند غذای روح است و باعث می شود به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

چندین سوال قبل دچار مشکلی شده بودم و به طور کل کلافه، ناامید و در حال تسلیم شدن بودم. به طور اتفاقی به کتابی به نام «غذای روح در هفت روز» برخورد کردم. این کتاب بسیار کم حجم بود اتفاقی که با خواندن این کتاب ۱۴ صفحه ای برایم افتاد این بود که من را به یک چالش بزرگ دعوت کرد. چالش این بود که آیا می توانم فقط هفت روز بدون حتی یک فکر منفی زندگی کنم؟!

۸ – تنها هفت روز از افکار منفی دوری کنید

شما تا زمانی که برای انجام این چالش تلاش نکنید، نمی توانید بگویید که قادر هستید از پس این کار برمی آیید یا نه! پس از شما می خواهیم که به انجام این کار شروع کنید. یعنی برای هفت روز تمام افکار منفی را از خودتان دور کنید حتی اگر از چیزی ناامید شدید، حتی اگر با کسی مشکلی دارید، اگر هم فکری از نوع منفی به ذهنتان آمد در مورد آن با خودتان صحبت نکنید. بلکه سعی کنید ذهنتان را به سمت چیزهای مثبتی بکشید.

شما باید به افکار منفی اجازه ندهید که در ذهنتان باقی بمانند. آن ها را سریعا از ذهن خود دور کنید، فقط کافی است برای هفت روز این کار را انجام دهید. باور کنید که خودتان از دیدن تاثیر معجره آسای این کار روی زندگی تان شگفت زده خواهید شد.

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx