چگونه به انسانی موفق و شگفت انگیز تبدیل شویم

نظرات 2
11 دقیقه مطالعه

انسانی موفق و شگفت انگیز

چگونگی تبدیل شدن به یک انسان شگفت انگیز

همواره باید به این مسئله واقف باشید، این که شما چه خدماتی به دیگران ارائه می دهید، این که خانه دار هستید و یا این که در حال بیان نظرات و ایده های خود هستید هیچ اهمیتی ندارد. زیرا دیگران به آن ها گوش نمی دهند. آن ها همواره به شما نگاه می کنند و به صورت خودآگاه و یا ناخودآگاه شما را به عنوان یک فرد موفق در کار و زندگی حرفه ای می پذیرند و یا برعکس!

این که شما چه لباس هایی را به تن می کنید و یا این که چه نوع کلماتی را به زبان می آورید، لحن گفتارتان، حالت چهره تان و … همه چیزهایی است که تعیین می کند، شما در حال فروختن کالا، اجرای خدمات، مدیریت و … به موفقیت در زندگی دست پیدا خواهید کرد یا خیر. در سراسر دنیا هر کاری که داشته باشید، یا دیگران را تحت تاثیر خود قرار خواهید داد و موفق می شوید یا خیر

از همین رو اگر می خواهید به یک کارآفرین، مدیر، مادر، کارمند و به طور کلی به یک انسان موفق تبدیل شوید، باید بدانید که یکی از اصلی ترین خصوصیاتی که باید داشته باشید، این است که بتوانید دیگران را جذب کنید. حقیقت مسئله این است که شما در مرکز دنیای خودتان قرار دارید، این که شما این دنیا را چگونه تجربه می کنید، صد درصد به خودتان بستگی دارد و این که چگونه از پس نقش خودتان بر می آیید.

در واقع می توان این گونه عنوان کرد این دنیاست که به حول محور شما می گردد و دنیا با شما در تعامل می باشد. یعنی این که به شما پاسخ و در برابر شما واکنش نشان می دهد. برخلاف تصور بسیاری از شما، هر آنچه از سوی دیگران دریافت می کنید. در هر جایی که قرار داشته باشید، پاسخ همانی است که به آن ها داده اید. قوانین فیزیک در روابط انسان تاثیر بسیار زیادی دارد، زیرا برای هر عملی یک واکنش وجود دارد.

از همین رو هر زمان که خودتان رشد کنید، همه چیز در اطرافتان رشد خواهد کرد و زمانی که خودتان پیشرفت کنید همه چیز در اطرافتان نیز پیشرفت خواهد کرد تا به موفقیت در زندگی برسید.

چگونه باید رشد کنیم؟

چگونه باید رشد کنیم؟

این که شما سطح پیشرفت شخصی خود را افزایش دهید؟ این مسئله بسیار گنگ و نامفهوم است. چگونه باید سطح پیشرفت خود را بالا ببرید، در حالی که اصلا  نمی دانید باید چه کاری انجام دهید. برای این که بتوانید مفهوم این مسئله را درک کنید، به موفق ترین انسانی که می شناسید فکر کنید.

حال سعی کنید آن ها را در یک کلمه توصیف نمایید. چه چیزی به ذهن شما می رسد؟ صداقت؟ اشتیاق؟ باید بدانید که افراد موفق در سه چیز با یکدیگر اشتراک دارند. چیزهایی که موجب برتری آن ها در هر زمینه ای شده است، دانش، مهارت و رفتار می باشد.

اگر بخواهیم مواردی که برای توصیف افراد موفق وجود دارد را نام ببریم و بررسی کنیم، متوجه می شویم که از میان 12 نشانه قابل شمارش آن ها، تنها یک مورد به مهارت بستگی دارد و تقریبا هیچ موردی در رابطه با دانش وجود ندارد؛ در حالی که 11 مورد بقیه در زیر مجموعه رفتار قرار گرفته است.

برای موفقیت به چه اندازه به دانش نیاز داریم؟

نکته ای که در این راستا وجود دارد این است که این مسئله اصلا به این معنی نیست که شما در زندگی به دانش هیچ احتیاجی ندارید، بلکه دانش یکی از لازمه های موفقیت در زندگی است که دانش زیادی در زمینه های مختلف داشته باشید. شما همواره باید کتاب بخوانید، به سمینار بروید و در دوره های آموزشی شرکت کنید؛ زیرا کسی که دانشی نداشته باشد، هیچ گاه نمی تواند در زندگی خود پیشرفت هایی را حاصل کند.

از همین رو نیاز است که نسبت به برخی چیزها آگاهی داشته باشید، اما زمانی که به مقوله موفقیت در تمام عمر می رسیم، این که چقدر دانش داشته باشیم، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اما هیچ گاه نمی توانیم دانش کافی برای رسیدن به موفقیت در زندگی را در اختیار داشته باشیم.

اما این مسئله در رابطه با مهارت صدق می کند، زیرا برای این که بتوانید یک مدیر و رهبر خوبی باشید، نیاز است که بتوانید دیگران را متقاعد کنید. اما این که در چه درجه ای از مدیریت و رهبری قرار گرفته اید، به شما کمک می کند تا نسبت به هر چیزی بیش از حد از خود واکنش نشان ندهید و تحت تاثیر قرار نگیرید.

چگونه رفتار بر نتایجی که به دست می آورید تاثیر خواهد داشت؟

همان طور که می دانید خودتان زندگی تان را خلق می کنید، مطمئنا از خواندن این جمله متعجب خواهید شد، زیرا بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که برای این که به موفقیت در زندگی دست پیدا کنند، عوامل بسیار زیادی باید دست در دست هم دهند. از جمله این عوامل مکانی که در آن به دنیا آمده اند، خانواده ای که در آن بزرگ شده اند، جامعه ای که در آن رشد کرده اند، همسرشان، فرزاندانشان و … است. اما تنها خودتان هستید که می توانید زندگی تان را خلق کنید. نتایجی که به دست می آورید، در هر درجه ای از طبقه اجتماعی که هستید، به خودتان مربوط می شود.

هر کدام از ما چه به صورت خودآگاه و چه به صورت ناخودآگاه در ذهنمان یک زندگی خیالی برای خودمان ساخته ایم و در طی روز کارهایمان را در راستای محقق کردن همان زندگی انجام می دهیم. در واقع شما هر انتظاری که از زندگی خود داشته باشید، باعث می شود تا موتور خلاقیتتان در همان راستا به حرکت در آید و همان را به شما هدیه دهد تا به موفقیت در زندگی برسید.

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید، این که شما از زندگی چه انتظاراتی دارید چگونه در ذهن شما ایجاد شده است؟ در واقع تمامی مسائلی که در ذهنتان وجود دارد، از طریق فکرتان به شما تزریق شده است. این که شما به چه چیزی فکر کنید، دقیقا همان مسئله به یک هدف برای شما تبدیل خواهد شد.

به همین دلیل مهمترین و بهترین کتاب های موفقیت در این رابطه موضوعاتی نوشته اند از قبیل بیندیشید تا ثروتمند شوید! جادوی فکر بزرگ و … زیرا همان طور که می دانید هر چقدر که بتوانید بهتری بیندیشید، انتظارات بهتری از خودتان خواهید داشت و زمانی که انتظارات بهتری داشته باشید، چیزهای بهتری را خلق خواهید کرد و در نتیجه به موفقیت در زندگی خواهید رسید. 

افکارتان

اما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که بتوانید افکارتان را تحت کنترل خودتان در آورید؟

مطمئنا پاسخ شما مثبت خواهد بود. البته باید بدانید که این کار چندان هم ساده نیست، برعکس آنچه پیش از این گفته شد، این گونه به نظر می رسد که می توان دنیا را راحت تر کنترل کرد، تا این که بخواهید افکارتان را در اختیار خود بگیرید. مطمئنا بارها و بارها تصمیم گرفته اید که مثبت بیندیشید، تصمیمی که در بهترین حالت تنها تا پایان همان روز دوام داشته است.

سوال اینجاست پس باید چه کار کرد؟ به همین دلیل است که گفته می شود همه چیز از فکر شروع می شود؛ اما چگونه باید فکر را در اختیار گرفت و سپس آن را تغییر داد؟ چه چیزهایی فکر را در کنترل خود در می آورد؟ خیلی ساده است، هر چیزی که در برابر چشمان شما قرار گرفته است، دقیقا همان چیزهایی است که گوش هایتان می شنوند، همان چیززی است که شما باید به آن بیاندیشید! از همین رو لازم است آگاه باشید که مغز شما یک سیستم بسیار ساده دارد، هر چه را در آن بریزید، همان را به شما پس خواهد داد!

برای این که بتوانید همواره زندگی مثبتی داشته باشید و هیچ گاه تحت تاثیر مشکلات اقتصادی دنیا قرار نگیرید نیاز است که به مدت 24 ساعت در برابر اخباری که از تلویزیون پخش می شود، قرار نگیرید. دقت داشته باشید منظور این نیست که گوشه عزلت بگیرید و از تمام دنیا بی خبر شوید. بلکه منظور این است که هیچ کدام از سیاست مدارها و اقتصاددانان دنیا به اندازه شما پای خبرهای رادیو و تلویزیون ننشسته اند.

شما می توانید اخباری که به شنیدن آن نیاز دارید را به مدت نیم ساعت به صورت روزانه گوش دهید و باقی ساعات خود را به شنیدن و دیدن موضوعات مثبت اختصاص دهید؛ زیرا مغز شما دقیقا به همان چیزی می اندیشد که شما به درون خود ریخته اید. حال چگونه این انتظار را دارید که او مثبت فکر کند؟ در حالی که هر روز در حال گوش دادن و فکر کردن به اخبار منفی است.

بنابراین برای این که بتوانید به فرد موفقی تبدیل شوید، باید به مغز خود خوراک مناسب دهید. باید ذهن خود را در بستری مناسب از دیده ها و شنیده های مثبت، روحیه بخش و مناسب بخوابانید، تا بتوانید به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید

1.8/5 - (97 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx