مثبت اندیشی چه تاثیری در زندگی شما دارد؟

Add a Comment
10 Min Read

مثبت اندیشی

افراد مثبت اندیش همیشه دارای روحیه ای شاد و خوب هستند و این مثبت اندیشی تاثیر بسیار مطلوبی در زندگی فرد دارد و باعث انگیزه  و خلاقیت در انجام کارها میشود. 

قدرت مثبت اندیشی : چگونه افکار می‌توانند زندگی شما را تغییر دهند؟

فکر می‌کنم با من با من موافق باشید : قدرت تفکر مثبت قابل‌توجه است .

در واقع , این ایده که ذهن شما می‌تواند جهان شما را تغییر دهد به نظر بسیار خوب می‌رسد .

با این حال , من می‌توانم به شما اطمینان دهم که تجربه خوبی دارم که افکار مثبت بر روی زندگی فرد میتواند اتفاقات خوبی به ارمغان بیاورد .

اما قبل از ورود به آن , اجازه دهید سوالی از شما بکنم .

می‌توانید حدس بزنید که موفق‌ترین و خوشبخت‌ترین مردم در طول روز چه فکر می‌کنند ?

پاسخ کاملا ً ساده است … افراد سالم و شاد در مورد آنچه می‌خواهند فکر می‌کنند و اینکه چگونه باید آن را دریافت کنند . به این ترتیب , توسعه یک نگرش مثبت می‌تواند واقعا ً کل زندگی شما را تغییر دهد .

زمانی که فکر می‌کنید و در مورد آن چه می‌خواهید و چگونه آن را به دست آورید ، احساس شادی می‌کنید و کنترل بیشتری بر زندگی خود دارید . زمانی که به چیزی فکر می‌کنید که شما را خوشحال می‌سازد ، مغز شما اندورفین را آزاد می‌کند و احساس کلی رفاه را به شما می‌دهد .

در نتیجه ، شما یک نگرش مثبت را ایجاد می‌کنید .

چگونه مثبت اندیشی باشیم

براساس بسیاری از آزمون‌های روانشناسی ، به نظر می‌رسد که افراد خوشحال دارای کیفیتی خاص هستند که آن‌ها را قادر می‌سازد تا زندگی بهتری نسبت به میانگین افراد داشته باشند .

می‌توانید حدس بزنید که آن چیست ؟

این کیفیت خوش بینی است !

بهترین اخبار در مورد خوش بینی این است که این یک حالت خوب از  بد بینی است . این به آن معنی است که شما می‌توانید یاد بگیرید چطور با اتخاذ یک طرز فکر خوش بینانه مثبت فکر کنید .فکرهای منفی را از خود دور کنید و یا افعال منفی به کار نبرید و مثبت اندیشی را جایگزین این روش کنید.

با قانون علت و معلول ، اگر کاری کنید و بگویید که افراد سالم و شاد با نگرش‌ های مثبت چه می‌کنند و شما نیز این نگرش را داشته باشید ، شما به زودی به همان طریق احساس خواهید کرد ، همان نتایج را به دست خواهید آورد و از تجربیات مشابهی که آن‌ها انجام می‌دهند لذت میبرید .

مردم شاد در دنیا به خوبی پیدا می‌شوند .

به نظر می‌رسد مثبت اندیشان روش‌ های مختلفی برای مقابله با جهان دارند که آن‌ها را به طور متوسط از هم جدا می‌کند .

اول ، آن‌ها ذهن خود را در مورد آنچه که می‌خواهند نگه می‌دارند و به دنبال راه‌هایی برای رسیدن به آن هستند . آن‌ها در مورد اهداف روشن هستند و آن‌ها مطمئن هستند که  دیر یا زود این کار را انجام خواهند داد و هرگز از نشدن یا نتوانستن سخن نمی گویند جمله ی من می توانم جمله ایست که مثبت اندیشان آن را سرلوحه ی زندگی خود قرار میدهند.

دوم ، خوش بینان به دنبال خوبی در هر مشکل یا دردسر هستند . وقتی همه چیز درست پیش می‌رود ، آن‌ها می‌گویند : ” خوب است ! ” و سپس در مورد یافتن چیزی مثبت در مورد وضعیت صحبت میکنند .

چیزی که ما می‌دانیم این است که اگر شما به دنبال چیزی خوب و یا مفید در یک فرد یا موقعیت هستید ، همیشه آن را پیدا خواهید کرد . و در حالی که شما به دنبال آن هستید ، یک فرد مثبت و شاد خواهید بود .

قدرت مثبت اندیشی :

مثبت اندیشان به دنبال درس ارزشمند در هر شکست یا برگشت هستند . به جای اینکه ناراحت شوند و شخص دیگری را سرزنش کنند که چه اتفاقی افتاده ‌است و آن را مقصر کنند، آن‌ها کنترل احساسات خود را با گفتن ” چه چیزی می‌توانم از این تجربه یاد بگیرم ؟ ” در دست میگیرند. از امروز تصمیم بگیرید که چگونه افکار مثبت و نگرش مثبتی را نسبت به خود ، افراد اطراف خود و زندگی خود ایجاد کنید .

چگونه ذهن خود را قانع کنید که مثبت اندیشی باشید ؟

آموزش ذهنی برای فکر کردن مثبت می‌تواند با استفاده از یک مفهوم ساده به دست آید . ذهن شما پهنای باند کافی دارد که تنها بر روی یک تفکر در یک زمان تمرکز کند . تنها کاری که باید انجام دهید این است که تمرکز خود را بر افکار الهام‌ بخش نگه دارید تا زمانی که شما انواع مشابهی از مسیرهای عصبی را شکل دهید که زمانی ایجاد می‌شوند که شما یک عادت جدید را ایجاد کنید .

زمانی که یک اتفاق منفی رخ می‌دهد ، به یاد داشته باشید که این واکنش شما است که حقیقتا ً نتیجه را تعیین می‌کند . همیشه به دنبال پاسخ مثبت یا درس خوش بینانه زمانی که چنین رویدادهایی رخ می‌دهند ، بگردید .

تاییدهای مثبت ، عبارات مثبت هستند که می‌توانند بارها و بارها تکرار شوند تا به شما یاد دهند چطور از شر افکار منفی خلاص شوید و نگرش مثبت را تشویق کنید .

من همچنین انگیزه را از نقل‌ قول‌های الهام ‌بخش و پیام ‌ها پیدا می‌کنم تا زمانی که سعی در القا افکار مثبت داشته باشم، بسیار مفید باشد .

تصمیم بگیرید که خوشحال باشید.

حالا تصمیم بگیرید تا نیمه‌ پر لیوان را ببینید . مردم خوشحال به جای نگرانی و شکایت در مورد چیزهایی که ندارند , از همه مواهب زندگی سپاسگزاری می‌کنند .

بهترین نیات را در قسمت اطرافیان خود فرض کنید . بیشتر مردم شریف و صادق هستند و سعی دارند بهترین کار را انجام دهند . زمانی که به دنبال چیزی خوب در کلمات و اعمال خود هستید , تقریبا ً همیشه چیزی پیدا می‌کنید .

بالاخره تصمیم بگیرید که خوشحال باشید , مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد .

نگاه کردن به سمت روشن مهم‌ترین چیزی است که اتفاق می‌افتد .

برخورد مثبت شما وقتی همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود منطقی است  . اما ، زمانی که با مشکلات و دردسرهای پیش‌بینی‌نشده روبرو می‌شوید باید به خودتان نشان ‌دهید که تا چه اندازه مثبت هستید ، و دنیای اطراف شما ، چه نوع نگرش شما را به خود جلب می‌کند .

مطمئن شوید که مثبت است !

چگونه تفکر مثبت می‌تواند به شما کمک کند؟

توسعه نگرش مثبت می‌تواند به شما در راه‌ های بیشتری از آنچه ممکن است درک کنید , کمک کند . زمانی که مثبت فکر می‌کنید , به ذهن خود ( آگاه یا نیمه آگاه ) اجازه نمی‌دهید که افکار منفی و یا شک و تردید منفی را پذیرا شوید .

بعد از اینکه یاد می‌گیرید چطور مثبت فکر کنید ، متوجه تغییرات شگفت‌انگیز در اطراف خود خواهید شد . مغز شما در واقع شروع به کار کردن در وضعیت احساسی آزاد به نام اندورفین که شما را سبک‌تر و شادتر می‌کند آغاز خواهد کرد . شما هم چنین متوجه افزایش شدید اعتماد به نفس خواهید شد و احساس خواهید کرد که توانایی بیشتری برای انجام ماموریت‌های جدید و چالش‌هایی که پیش از این در خارج از حیطه راحتی شما بوده‌اند ، احساس خواهید کرد .

با کاهش باورهای  محدود کننده خود ، شما به طور موثر ترمزهای رشد را طوری آزاد می‌کنید که هرگز تصورش را نمی‌کردید . اساسا ً شما می‌توانید تمام زندگی خود را به سادگی با مهار قدرت تفکر مثبت تغییر دهید و از این تفکرات مثبت و نتیجه ای که در زندگیتان دارد لذت ببرید.

مثبت اندیشی باعث شاد بودن و بهبود زندگی میشود و غصه های زندگیتان را کمتر می کند.

از شما برای خواندن مقاله خود در مورد قدرت تفکر مثبت و توسعه نگرش مثبت تشکر می‌کنم . امیدوارم الهام‌بخش شما برای مثبت اندیشی و کمک به شما برای بهبود زندگی تان باشد.

با مثبت اندیشی شاد باشید.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx