پرورش افکار

با این روش ها راحت تر از خواب بیدار شوید

با این روش ها راحت تر از خواب بیدار شوید

برنامه ریزی مناسب برای بیدار شدن از خواب

برنامه ای برای بیدار شدن از خواب

بیدار شدن از خواب اولین کاری است که در طول یک روز انجام می دهید، برای همین باید بدانید که اگر زمان بدی را برای این کار انتخاب کنید باید در تمام طول روز بهای آن را بپردازید. معمولا برای اکثر افراد بیدار شدن از خواب سخت ترین کاری است که انجام می دهند. و این کار زمانی سخت تر می شود که در یک روز سرد زمستانی قرار گرفته باشند، و هنگام بیدار شدن از خواب می خواهند خودشان را به هزار روش قانع کنند که می توانند حتی دقایقی را بیشتر بخوابند.

همین بیشتر خوابیدن حتی اگر کم باشد می تواند برای شما عواقب بدی داشته باشد و باعث شود برنامه ریزی شما برای یک روز به طور کلی به هم بریزد، یا حتی مجبور شوید بدون صرف صبحانه منزل را ترک کنید. مشکل دیگر این است که اگر زمان بدی از خواب بیدار شوید، مجبور خواهید شد کارهایتان را با عجله ی بیشتری انجام دهید. همین عجله داشتن در کارها باعث می شود تمام روز را با استرس سپری کنید.

مضرات دیر بیدار شدن از خواب

مضرات دیر بیدار شدن از خواب

حالا اگر این کار استمرار داشته باشد و قرار باشد هر روز این تاخیر در بیدار شدن ادامه داشته باشد، مطمئن باشید به فردی تبدیل خواهید شد که مدام استرس دارد. در این شرایط به راحتی قادر نخواهید بود استرس را از خود دور کنید در نتیجه به موفقیت فردی در زندگی دست نخواهید یافت.

برای این که این مشکلات برایتان پیش نیاید باید تلاش کنید تا این عادت غلط را کنار بگذارید. مطمئن باشید این هم مانند عادت های دیگر به راحتی قابل کنترل خواهد بود. با کنترل این عادت به راحتی می توانید زندگی تان را تحت کنترل قرار دهید، صبح ها به موقع در محل کارتان حاضر شوید و گلایه های رئیس تان را نشنوید، می توانید به راحتی و با آرامش صبحانه ی خود را میل کنید، حتی زمانی را هم به ورزش صبحگاهی اختصاص دهید. تنها کافی است از همین حالا برای کنترل این عادت تلاش کنید تا به موفقیت فردی در زندگی خود برسید و اجازه ندهید خواب تمام زندگی شما را به هم بریزد.

باید بدانید زمانی که قصد دارید از خواب بیدار شوید و ساعتتان زنگ می خورد دیگر قادر نخواهید بود به راحتی به خواب عمیق بروید. همچنین قطعا از شب قبل طوری برنامه ریزی کرده اید که خواب کافی داشته باشید. برای همین دقایق اضافه ای را که صبح تصمیم می گیرید بخوابید هیچ سودی برایتان نخواهد داشت. چون در این دقایق نه تنها خواب عمیقی نخواهید داشت، بلکه دچار استرس خواهید شد که مبادا بیش از حد بخوابید و ناخواسته دیر به محل کارتان بروید، یا از برنامه های خود عقب بمانید.

از الگوهای خواب پیروی کنید

از الگوهای خواب پیروی کنید

برای این که بتوانید خواب خوبی داشته باشید و صبح ها با انرژی بیشتری بیدار شوید، باید از الگوی مناسبی برای خوابتان استفاده کنید. برای این که بتوانید الگوی مناسبی برای خوابتان انتخاب کنید باید به وضعیت بیولوژیکی بدنتان اهمیت بدهید و هر زمانی که احساس خستگی کردید به خواب بروید. باید بتوانید خودتان را عادت دهید که صبح ها در زمان مناسبی بیدار شوید تا بدنتان عادت کند، در ساعت مشخصی از خواب عمیق بیرون بیاید تا به راحتی بتوانید در ساعت مشخصی از خوابتان بیدار شوید.

برای این که بتوانید هر روز صبح سر ساعت مشخصی بیدار شوید، باید از شب قبل خواب مناسبی داشته باشید و به اندازه ی کافی خوابیده باشید. مهم ترین عاملی که در کنترل خواب وجود دارد این است که از نظم خاصی پیروی کنید. یعنی اگر تصمیم گرفته اید ساعت 5 صبح از خواب بیدار شوید، دیگر این عادت را فراموش نکنید. حتی روزهای تعطیل هم نباید به خودتان اجازه دهید که بیشتر از ساعت تعیین شده در رخت خواب بمانید!

این نظم می توانید برای سلامتی تان هم بسیار مفید باشد و بسیاری از مشکلات روحی و روانی را از بین ببرد چون مهم ترین کاری که قادر هستید برای کارکرد درست قسمت های مختلف بدنتان انجام دهید، این است که به آن ها نظم دهید. حتی غذا خوردن هم باید در ساعات منظمی باشد. این گونه می توانید موفقیت فردی در زندگی را تجربه کنید.

در طول روز به چند ساعت خواب نیاز داریم؟!

در طول روز به چند ساعت خواب نیاز داریم؟!

برای این که بتوانید به جواب این سوال دست پیدا کنید باید شرایط زندگی تان را به دقت بررسی کنید. طبق تحقیقاتی که انجام شده یک فرد بالغ موظف است در طول روز 8 ساعت بخوابد ولی این ساعت می تواند برای افراد مختلف کمی متفاوت باشد.

لازم نیست حتما هر روز سر ساعت خاصی به خواب بروید. عملا هم این امر امکان پذیر نیست و ممکن است به دلیل شرایطی که پیش می آید مجبور باشید ساعت دیگری را به خوابیدن اختصاص دهید، یا در روز خاصی زیاد احساس خستگی نکنید. برای همین می توانید کمتر از ساعت ذکر شده بخوابید. فقط همان طور که گفته شد مهم ترین نکته این است که هر روز در یک ساعت معین از خواب بیدار شوید. به همین دلیل باید برای خوابیدنتان نیز برنامه ریزی داشته باشید، تا زمانی که بیدار می شوید به اندازه خوابیده باشید. پس اگر احساس کردید که باید زودتر بخوابید تا سر ساعت تعیین شده بتوانید بیدار شوید باید حتما این کار را انجام دهید.

با این روش ها راحت تر از خواب بیدار شوید

این عادات غلط را کنار بگذارید!

اگر احساس کردید بیش از حد خسته اید و امکان خوابیدن در اوایل شب برایتان وجود ندارد، نباید به خودتان اجازه دهید که فردا دیرتر از روزهای دیگر بیدار شوید؛ چون نظم بدنتان به هم می ریزد. به جای این کار می توانید ساعاتی از بعد از ظهر را برای خوابتان انتخاب کنید. با این روش نظم بدنتان به هم نخواهد خورد و راحت تر می توانید خستگی تان را از بین ببرید.

یکی از عادت های بدی که برای بیدار شدن وجود دارد این است که ساعت را زودتر از وقت معمول تنظیم کنید تا بتوانید بعد از زنگ زدن ساعت مقدار بیشتری بخوابید. و تصور خواهید کرد با استفاده از این راهکار می توانید راحت تر از خواب بیدار شوید! ولی باید بدانید این کار کاملا اشتباه است و فقط باعث می شود اراده ی شما برای بیدار شدن سست شود.

ورزش صبحگاهی را فراموش نکنید

ورزش صبحگاهی را فراموش نکنید

ورزش صبحگاهی یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که می توانید روزتان را با آن آغاز کنید. با این کار خواب آلودگی را از خودتان دور می کنید و بدنتان را برای آغاز یک روز کاری آماده خواهید کرد، در نتیجه به موفقیت فردی در زندگی دست خواهید یافت.

همچنین انجام ورزش در اول صبح باعث می شود تا برای بیدار شدن انگیزه ی بیشتری داشته باشید. یکی از فواید ورزش صبحگاهی این است که با این کار قادر خواهید بود به صورت جدی تری به ورزش بپردازید، چون اگر قرار باشد در اواسط روز این کار را انجام دهید ممکن است کارهای زیادی برایتان پیش بیاید و نتوانید وقتتان را به این کار اختصاص دهید.

 می توانید از آرامش اول صبح استفاده کنید

می توانید از آرامش اول صبح استفاده کنید

قطعا هرچقدر هم که تا الان اهل خواب بوده باشید دفعات زیادی برایتان پیش آمده است که مجبور شده اید صبح زود بیدار شوید. حتما احساس کرده اید که در این مواقع بسیار سرحال هستید و بیشتر از هر زمانی انرژی دارید. نکته ی دیگری که وجود دارد این است که در این ساعات آرامشی را تجربه خواهید کرد که در هیچ زمانی قادر نخواهید بود به آن دست پیدا کنید.

ساعات اولیه ی صبح بهترین زمان برای انجام کارهایی است که نیاز به خلاقیت دارند. در این زمان ها قادر خواهید بود راحت تر ایده های خلاقانه از خودتان بروز دهید، و به موفقیت فردی در زندگی و کسب و کار خود دست یابید.

در ساعات اولیه صبح می توانید از سکوتی که در طول روز وجود ندارد استفاده کنید و به معنی واقعی آرامش و سکوت را در وجود خود احساس کنید. البته اگر دقت کرده باشید این آرامش فقط در این ساعت ها برایتان وجود نخواهد داشت و در تمام طول روز همراهتان خواهد بود. انرژی فراوانی که در این ساعات دریافت می کنید می تواند تا آخر روز برای شما وجود داشته باشد و اضطراب را به راحتی از شما دور کند.

به این مطلب امتیاز دهید

به این مقاله امتیاز دهید

به این مطلب امتیاز دهید

اگر خوشتان آمد به اشتراک بگذارید

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توئیتر
Share on linkedin
لینکدین
آدرس کوتاه شده این مقاله : https://parvaresheafkar.com/lq0s
نظرات کاربران
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
شاید این مقالات را دوست داشته باشید

فهرست مطالب

دانلود اپلیکیشن پرورش افکار

من ( امیر شریفی ) در دوره کارشناس جذب شوید شما را با تمام عشق و علاقه ای که دارم با مفهوم واقعی قانون جذب و ارتعاش آشنا می کنم. همچنین با ارائه راهکارهای عملی و تمرین هایی روی باورهای شما کار خواهم کرد

موکاپ اپلیکیشن
دانلود اپ اندروید
دانلود اپ ios
موکاپ اپلیکیشن