پرورش افکار

با این 6 مرحله اعتماد به نفسی تزلزل ناپذیر داشته باشید  

با این 6 مرحله اعتماد به نفسی تزلزل ناپذیر داشته باشید

با این 6 مرحله اعتماد به نفسی تزلزل ناپذیر داشته باشید  

چگونه اعتماد به نفس خود را برای رسیدن به اهداف مان تقویت کنیم

اگر اطمینان داشتید که می توانید به هر چیزی که ذهن تان را درگیر آن می کنید، دسترسی پیدا کنید؛ آن وقت چه تفاوتی در زندگی تان به وجود می آوردید تا به معنی واقعی کلمه به رشد و موفقیت در زندگی دست پیدا کنید؟

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله به راهکارهایی اشاره خواهیم کرد که با استفاده از آن می توانید از خودتان اعتماد به نفسی تزلزل ناپذیر بسازید و به اهداف و موفقیت در زندگی برسید. لطفا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

1 بزرگ ترین رویای خود را بشناسید

فرد جوانی در جایی می گفت که یک سوال باعث شده تا کل زندگی اش تغییر کند. آن سوال این بود که «چه پدیده و عامل بزرگی است که اگر بدانید در راه به دست آوردن آن شکست نمی خورید، جرات رویاپردازی در مورد آن پدیده و عامل بزرگ را پیدا خواهید کرد؟»

او می گفت تا آن زمان این سوالی بود که حتی به خودش جرات نداده بود که در موردش فکر کند؛ ولی اکنون به چیزی غیر از آن فکر نمی کند. در لحظه ی بی نظیر درخشش روشن مسیر کارها، به این نتیجه رسید مهم ترین چیزی که او را از امیدها و رویاهایش جدا کرده، باورش به حد توانایی اش برای رسیدن به آن رویاها بوده است.

بسیاری از ما انسان ها اغلب وقت خود را این گونه سپری می کنیم. چیزهای زیادی وجود دارد که با تمام وجود دوست داریم که آن ها را داشته باشیم، انجام دهیم یا آن گونه باشیم ولی کنار می کشیم. به این دلیل که به شدت تردید داریم و اعتماد به نفس لازم را برای قدم گذاشتن در مسیر رویاهای خود نداریم، به همین خاطر از رسیدن به آرزوها و رویاهای خویش و دستیابی به موفقیت در زندگی باز می مانیم.

مشخص کنید که واقعا چه می خواهید

2 مشخص کنید که واقعا چه می خواهید

تنها فکر کنید که اگر اعتماد به نفس تان قوی و تزلزل ناپذیر باشد توانایی های تان برای رسیدن به هر چیزی که ذهن تان را کاملا به آن معطوف می کنید، چه تفاوتی در زندگی تان به وجود می آورد؟ چه چیزی می خواستید، آرزو می کردید یا امید رسیدن به آن را داشتید؟ اگر با ایمانی راسخ در اعماق وجودتان و بدون هیچ ترسی از شکست یا هر چیزی مثل آن، خودتان را باور داشتید، جرات رویاپردازی و فکر کردن به چه چیزهایی را پیدا می کردید؟ آن ها را شناسایی کنید و ذهن و توجهتان را به سمت آن ها معطوف کنید.

3 تا جایی که می توانید با خودتان روراست باشید

راه حل این است که با خودتان صادق باشید، یعنی این که با همان صداقت عالی که در درون تان قرار دارد با خودتان مواجه شوید. باید کاری کنید که همیشه در بالاترین ارزش های تان زندگی کنید. کمی برای فکر کردن در مورد این که چه کسی هستید و به چه چیزی باور دارید و چه چیزی برای تان مهم است فکر کنید تا بتوانید به موفقیت در زندگی و یک اعتماد به نفس بالا برسید.

با خودتان عهد ببندید که هرگز درستی و راستی تان را قربانی هیچ گفته یا احساسی نمی کنید که در موردتان صحت ندارد. شجاعت پذیرش خودتان را همان گونه که هستید داشته باشید، نه آن گونه که ممکن است باشید یا آن طور که شخص دیگری فکر می کند شما باید باشید. و به خوبی بدانید که با در نظر گرفتن تمام موارد شما یک انسان خیلی خوب و با اعتماد به نفس هستید که قابلیت رسیدن به تمام خواسته ها و موفقیت در زندگی را دارید.

4 برای رسیدن به خواسته های خود برنامه ریزی داشته باشید

روراست بودن با خود یعنی این که می دانید واقعا چه چیزهایی می خواهید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی داشته باشید. اعتماد به نفس با دوام وقتی می آید که قطعا می دانید ظرفیت رسیدن به جایی را دارید که می خواهید باشید. به خاطر داشته باشید که افسار زندگی تان در دستان خودتان است. و این شما هستید که طراح سرنوشت خود هستید و تقدیرتان را هدایت می کنید که به سمت موفقیت در زندگی بروید یا این که به سمت ناکامی ها و شکست قدم بردارید.

از اصل طوری عمل کنید که انگار ... استفاده کنید

5 از اصل طوری عمل کنید که انگار … استفاده کنید

سعی کنید همیشه در زندگی طوری عمل کنید که انگار شکست شما غیر ممکن است. طوری عمل کنید که انگار اعتماد به نفس فوق العاده بالایی دارید. دائما از خودتان بپرسید «چه چیز بزرگی است که اگر می دانستم در آن شکست نمی خورم، جرات رویاپردازی در موردش را داشتم؟» پاسخ تان هر چیزی که باشد، اگر می توانید برای آن رویاپردازی کنید و اگر اعتماد به نفس لازم برای قدم گذاشتن و رفتن به سمت آن را دارید، می توانید آن را داشته باشید. همچنین قادر خواهید بود که به خواسته های تان و موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

6 یک تمرین عملی عالی برای تقویت اعتماد به نفس تان

دوستان عزیز سایت پرورش افکار سه مرحله وجود دارد که با انجام آن می توانید این ایده ها را عملی نمایید و به خواسته های خود و موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

اول این که تصمیم بگیرید در مسیر رویاهای خود گام بردارید و آن ها را انجام دهید.

دوم از خودتان بپرسید چه چیز بزرگی وجود دارد که اگر اطمینان داشتم وارد آن شوم شکست نمی خورم، جرات رویاپردازی و فکر کردن به آن را به خودم می دادم؟

سوم این که همیشه سعی کنید با خودتان و بهترین چیزهایی که در درون تان وجود دارد صادق و روراست باشید و هرگز سازش نکنید تا قادر باشید به اهداف و رویاهای تان و موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.

برای امتیاز دادن به این مقاله کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

اشترام گذاری

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توئیتر
Share on linkedin
لینکدین
نظرات کاربران
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
شاید این مقالات را دوست داشته باشید

فهرست مطالب

دانلود اپلیکیشن پرورش افکار

من ( امیر شریفی ) در دوره کارشناس جذب شوید شما را با تمام عشق و علاقه ای که دارم با مفهوم واقعی قانون جذب و ارتعاش آشنا می کنم. همچنین با ارائه راهکارهای عملی و تمرین هایی روی باورهای شما کار خواهم کرد

موکاپ اپلیکیشن
دانلود اپ اندروید
دانلود اپ ios
موکاپ اپلیکیشن