10 عادت شگفت انگیز در انسان های خوشحال

نظرات 2
10 دقیقه مطالعه

10 عادت شگفت انگیز در انسان های خوشحال

انسان های خوشحال چه عادت هایی دارند

همان طور که می دانید خوشحالی یک انتخاب است و انسان های خوشحال همواره در حال انتخاب این مسئله هستند. اما نکته ای که شاید دانستن آن برای شما جالب باشد، این است که این افراد نیز همانند تمامی افراد با سختی های بسیار زیادی در طی روز روبرو می شوند؛ اما همواره با سلاحی مانند خنده و مثبت اندیشی به مبارزه با مشکلات می روند و از قانون جذب در جهت شاد زیستن و موفقیت استفاده می کنند.

تاکنون این مسئله برای شما پیش آمده که از خود بپرسید «چرا آن ها همواره اینقدر احساس خوشحالی می کنند؟». در این مقاله در نظر داریم برخی از رازهای انسان های خوشحال را با شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار در میان بگذاریم.

1- به خوبی نه گفتن را بلد هستند

شاید باور این مسئله کمی سخت باشد، اما نه گفتن برای بسیاری از افراد کار سختی محسوب می شود. به خصوص برای افرادی که برای خوشحال کردن دیگران دست به انجام هر کاری می زنند. آن دسته از افراد که نه گفتن برایشان سخت است و در نتیجه به انجام کاری که از آن ها خواسته شده است، تن می دهند و در نهایت احساس بدی را تجربه خواهند کرد، در واقع هدف خوشحال بودن خود را به طور کامل نابود کرده اند. در صورتی که انسان های خوشحال از این حق خود استفاده کرده و به سراغ کارهایی که علاقه ای به آن ندارند، نمی روند. این روش نه به روابط آن ها آسیب وارد می کند و نه خوشحالی آن ها را از بین می برد.

همیشه و در همه حال شاد و خوشحال نیستند

2- همیشه و در همه حال شاد و خوشحال نیستند

دقت کنید برای این که بتوانید به رازهای خوشحالی آگاه باشید، باید این مسئله را بدانید که هیچ کس نمی تواند به طور کامل و همیشه خوشحال باشد و همواره دلیل خوبی برای آن وجود دارد. در واقع این مشکلات و بالا و پایین های زندگی است که باعث می شود زیبایی های زندگی را ببینیم و از آن لذت ببریم.

انسان های خوشحال دقیقا به همین مسئله آگاه هستند و به خود این اجازه را می دهند که به صورت کاملا طبیعی احساس اندوه و یا سرحال نبودن را تجربه نمایند. آن ها این مسئله را پذیرفته اند که هیچ گاه نمی توان به صورت تحمیلی خوشحال بود، از همین رو اندوه، اشک و موانعی که پیش روی آن ها قرار دارد را می پذیرند و اجازه تجربه کردن را به آن ها می دهند.

3- نقص خود را دوست دارند

انسان های خوشحال، هیچ نشانه ای از نقص هایشان در خود نمی بینند. در واقع آن ها با این مسئله کنار آمده اند و نقص ها و ایرادات خود را پذیرفته اند. افراد خوشحال به این مسئله واقف هستند که با کمک نقص هایشان می توانند به انسانی استثنائی تبدیل شوند و آن ها از این مسئله کاملا خوشحال هستند. آن ها به خوبی درک کرده اند که هر چیزی در دنیا دارای نقص می باشد و این نقص ها هستند که باعث می شود، افراد با کمک هم یکدیگر را تکمیل کنند و بتوانند به احساس موفقیت در زندگی برسند.

4 هیچ گاه زندگی راحتی نداشته اند

اگر پای صحبت انسان های خوشحالی که به موفقیت در زندگی رسیده اند، بنشینید همه ی آن ها می گویند که هیچ گاه زندگی راحتی نداشته اند. آن ها بارها زمین خورده اند، اما با هر بار بلند شدن از جایشان به این باور رسیده اند که با تلاش و زحمت می توان به آن چیزی که مد نظرشان است، دست پیدا کنند. قدرت و انرژی فراوانی که از برخاستن ها به دست می آورند، به معنای واقعی خوشحالی را برای آن ها پدید می آورد. اگر شما نیز این توانایی را داشته باشید که از میان تمام سختی ها تنها با لبخندی عبور کنید، مطمئن باشید که برنده واقعی هستید.

خوشحال

5- در زندگی مجالی به استرس نمی دهند

انسان های خوشحال هنگامی که در موقعیت های سخت قرار می گیرند، سعی می کنند با استفاده از روش هایی همچون مدیتیشن، و سایر روش های خلاقانه از آن موقعیت خارج شوند. دقت کنید این کار با طفره رفتن تفاوت بسیار زیادی دارد. اغلب افراد این روش را یک راهکار کاربردی برای تمرکز بر روی چیزهایی می دانند که از اهمیت بسیار زیادی نزد آن ها بهره مند می باشد.

6 تجربه از عرش به فرش آمدن را داشته اند

شما باید بدانید که انسان های خوشحال بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید، از عرش به فرش افتاده اند و دوباره با همت و تلاش فراوان از جای برخواسته اند. برای بسیاری از ما، از عرش به فرش افتادن پایان تمام رویاها و خواسته هایمان می باشد. اما این مسئله در انسان های خوشحال و همچنین افرادی که به موفقیت در زندگی رسیده اند، کاملا متفاوت می باشد. آن ها این وضع را برای شروع دوباره و پی ریزی مستحکم اهداف خود می دانند.

این افراد در این مسیر درس های بسیار زیادی را فرا می گیرند، تجارب فوق العاده ای را کسب می کنند و از آن ها برای رسیدن به موفقیت در زندگی خود بهره می گیرند. آن ها کاملا این مسئله را درک کرده اند، که هیچ تجربه ای نمی تواند بیهوده باشد.

7- می دانند برای خوشحال بودن تنها خودشان کافی هستند

انسان های خوشحال می دانند که نیاز نیست از آخرین نسخه هر چیزی بهره مند باشند، زیرا هیچ احتیاجی به آن ندارند. آن ها هیچ گاه ارزش خودشان را به چیزی غیر از خودشان گره نمی زنند. این گونه افراد به خوبی آموخته اند که تنها خودشان هستند که رضایت و خوشحالی نهایی را رقم می زنند.

آن ها همچنین زمانی که با فردی دیگر ارتباط برقرار می کنند، این جمله را بیان می کنند که «مرا همان گونه که هستم بپذیرید». آن ها نیز همانند بسیاری از افراد برای این که به فرد بهتری تبدیل شوند، تلاش های زیادی کرده اند. اما حال به خوبی می دانند که در عالی ترین شرایط خود هستند.

8 زمانی را به ورزش کردن اختصاص می دهند

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که ورزش کردن باعث ایجاد خوشحالی در وجود شما می شود؟ در واقع ورزش کردن مواد شیمیایی خوشحال کننده درون بدن را فعال کرده و افراد را به دنیای سالم ورزش می برد. اینکه شما ورزش می کنید به این معنی نیست که فقط از ظاهر خوبی بهره مند باشید، بلکه می توانید از به وجود آمدن انواع احساسات خوبی که در شما به وجود می آید، نیز لذت ببرید.

هیچ گاه دیگران را مورد قضاوت قرار نمی دهند

9- هیچ گاه دیگران را مورد قضاوت قرار نمی دهند

انسان های خوشحال هیچ تمایلی ندارند که مورد قضاوت قرار بگیرند و حتی هیچ علاقه ای به قضاوت کردن دیگران ندارند. آن ها همواره دوست دارند همان گونه که هستند زندگی کنند و هیچ نگرانی از این بابت که دیگران چه چیزهای در رابطه با آن ها می گویند و یا دست به چه کارهایی می زنند ندارند. آن ها ترجیح می دهند از زمان های خود برای رسیدن به تعالی و اهدافشان استفاده کنند.

10- قادر هستند توجه خود را کنترل نمایند

برای آدم های خوشحال هیچ فرقی ندارد که چه مشکلی پیش روی آن ها قرار می گیرد. بلکه آن ها همواره به فکر کشف راه حل جدید برای مشکل به وجود آمده هستند. آن ها به خوبی می دانند که با تنظیم روش های جدید و با نگرشی جدید باید به مشکلات نگاه کنند، تا بتوانند راه حل های جدید و ممتازی را کشف نمایند و به موفقیت در زندگی برسند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx