6 مورد از اصول ذهنی افراد موفق

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم 6 مورد از اصول ذهنی افراد موفق را بررسی کنیم . مسیر دستیابی به اهداف و رویاهایتان به لطف ازدیاد اطلاعات موجود هرگز صاف و هموار نبوده است و نخواهد بود.

فقط به این دلیل که قیمت برای ورود به بازی کاهش یافته است، به این معنا نیست که سفر سهل الوصول خواهد بود، اما فیزیک کوانتومی هم نیست.

در حقیقت، تفاوت بین کوتاه آمدن و چیزی که می‌خواهید؛ با فاصله‌ای کوچک از هم جدا می‌شوند یعنی: طرز فکر و ذهنیت شما. اگر می خواهید بهترین نسخه از خود باشید، باید اصول ذهنی معینی را اجرا کنید.

با این شش اصول ذهنی افراد موفق شروع کنید:

 

اصول ذهنی

1- سر قول و وعده‌هایی که به خود می‌دهید بایستید.

وقتی چیزی را که می‌گویید می‌خواهید انجامش دهید را انجام می‌دهید، شما به خودتان احترام گذاشته و یک هویت مثبت ایجاد می‌کنید.

افراد موفق می‌دانند که هر وقت وعده‌هایی که به خودتان می‌دهید را می‌شکنید، شما هویت خود را به فردی فریبکار تبدیل می‌کنید و اعتماد به نفس خود را به عنوان فرد عملگرا ( به اصطلاح مرد عمل) سست و کاهش می‌دهید.

به عنوان مثال، اگر متعهد هستید هر روز 30 دقیقه ورزش کنید، پس این کار را انجام دهید. صرف نظر از نتیجه،  شخصیت شما به صورت مثبت شکل خواهد گرفت و سبب حرکت و تولید نیروی فزآینده در طول سفر شما خواهد شد.

2- از حسادت به نفع خود استفاده کنید.

خواستن چیزی که در حال حاضر ندارید، رفتاری است که ریشه در DNA شما دارد. اما فقط به این دلیل که این موضوع، یک احساس طبیعی است به این معنی نیست که نمی‌توانید آن را کنترل کنید. افراد موفق می‌دانند که در زیر لایه‌های حسادت نیاز اصلی افراد قرار دارد.

از خود بپرسید که چرا احساس حسادت می‌کنید. برای مثال اگر پول باشد، این پول برای شما حکم چه چیزی را دارد؟ بیشتر اوقات، زمان و آزادی است. هنگامی که دلیل اصلی آن را فهمیدید؛ می‌توانید همین حالا راه‌های دستیابی به چیزهایی را که می‌خواهید؛ مانند: زمان و آزادی، را بنویسید.

3- افراد موفق، حس ترحم به خود ندارند.

افراد موفق می‌دانند که زندگی منصفانه نیست و نیز می‌دانند که زیاده‌روی و بهانه آوردن برای خودشان فقط قدرت شخصی آن‌ها را از بین می‌برد.

وقتی شرایط خارجی را مقصر می‌دانید، شما به طور موثری قدرت شخصی خود را از بین خواهید برد. نکته اصلی زندگی این نیست که چه اتفاقی برای شما می‌افتد، بلکه نحوه واکنش شما نسبت به آنچه اتفاق می‌افتد، می‌باشد.

 

درک کنید که شکست یک " بازخورد" است.

4- درک کنید که شکست یک ” بازخورد” است.

شکست در رابطه با دیدگاه و چشم انداز است. چنین چیزی وجود ندارد، مگر اینکه شما آن را تصور کنید. افراد موفق می‌دانند که شکست یک توهم است که در ذهن آن‌ها ایجاد می‌شود و آن‌ها در عوض، یک کیمیاگری ذهنی را برای ایجاد یک واقعیت توانمند ایجاد می‌کنند.

هنگامی که افراد موفق هدفی را دنبال می‌کنند؛ دو چیز ممکن است اتفاق بی‌افتد: یا آن‌ها به نتیجه مورد علاقه خود دست پیدا می‌کنند یا بازخوردی را دریافت خواهد کرد.

کوتاه آمدن در جهت رسیدن به هدف تان یک شکست نیست، درسی است که می‌توانید برای دفعه بعدی از آن استفاده کنید.

5- کاملا همانند ذهنیت و طرز فکر یک سرمایه گذار عمل کنید.

درست همانطور که بازار سهام نوسانات را تجربه می‌کند، سفر شخصی شما قله‌ها و دره‌ها (فراز و نشیب/ بالا و پایین) را نیز تجربه خواهد کرد. سرمایه‌گذارانی که سرمایه‌گذاری آن‌ها به مدت طولانی ادامه می‌یابد، غالباً به خاطر صبر و حوصله خود این پاداش را دریافت می‌کنند.

همین منطق در مورد پیشرفت شخصی شما نیز صدق می‌کند. افراد موفق می‌دانند که احساسات و پیامد‌ها در طول مسیر فراز و نشیب دارند.

نکته مهم این است که دلسرد نشوید و کار را دنبال کنید و سفر را به عنوان یک ماراتن ببینید، نه یک اسپرینت(انوع مسابقه‌های سرعت). همانند طرز فکر و ذهنیت یک سرمایه‌گذار عمل کنید و رضایت خاطر و خشنودی  امروز را کنار بگذارید تا فردا به چیزی عالی دست یابید.

 

بر روی رویاها متمرکز شوید اما بر روی جزئیات انعطاف‌پذیر باشید.

6- بر روی رویاها متمرکز شوید اما بر روی جزئیات انعطاف‌پذیر باشید.

اهداف تان را به منظر مقصد و عملکرد‌های گوناگون و عادات و راهبردها را به عنوان وسایل نقلیه خود بدانید؛ نکته اصلی، در پیدا کردن موارد مناسب برای شما قرار دارد.

افراد موفق برای آنچه می‌خواهند، سر سخت و لجوج می‌باشند؛ اما آن‌ها می‌دانند که رسیدن به انتهای مقصد شامل مسیرها و جاده‌های فرعی غیر منتظره است. آنچه شما را به نقطه (مسیر) A  می‌رساند؛ لزوما شما را به نقطه B نخواهد رساند.

همچنان که رشد و پیشرفت می‌کنید، باید به طور مداوم در تکامل بوده و پذیرای ایده‌های جدید باشید. اگر اینطور نمی‌خواهید یا نیستید؛ بنابراین ممکن است فرصت‌های خود را از دست بدهید.

 

www.success.com

4.7/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx