ایده های روتین صبحگاهی موثر برای اینکه مانند یک قهرمان روز خود را شروع کنید

1 نظر
11 دقیقه مطالعه

ایده های روتین صبحگاهی موثر برای اینکه مانند یک قهرمان روز خود را شروع کنید

روشی که صبح خود را شروع می کنید بر بقیه روز شما تأثیر می گذارد. یک شروع عالی به شما انگیزه می‌دهد تا کارهایتان را انجام دهید. بلند شدن با حال بد می تواند شما را ناامید و عصبانی کند.

به همین دلیل مهم است که به عادات صبحگاهی خود توجه کنید. داشتن ایده های روتین صبح بخیر می تواند باعث ایجاد یا شکست شما شود. چه در حال تکمیل تحصیل باشید و چه به باشگاه می روید، یک برنامه صبحگاهی خوب به شما کمک خواهد کرد.

در این پست، برخی از ایده های روتین صبحگاهی را که به نظرم موثر بوده اند، به اشتراک خواهم گذاشت. من معتقدم که همه ما با هم متفاوت هستیم، بنابراین نمی‌خواهم تمام برنامه‌های روزمره را به اشتراک بگذارم. من «عناصر» مختلفی را به اشتراک می‌گذارم که می‌توانید از آنها برای ساختن روتینی که برای شما کار می‌کند استفاده کنید.

ایده های روتین صبحگاهی موثر برای اینکه مانند یک قهرمان روز خود را شروع کنید

ایده های روتین صبحگاهی برای شروع به حرکت کردن

ایده به دست آوردن نیرو به معنای تکمیل هر چه سریعتر کارها است. وقتی کاری را کامل می کنید، انجام کار دیگر آسان تر است. این نیرویی ایجاد می کند که به شما کمک می کند تا به راحتی وظایف خود را انجام دهید.

اگر روزتان را با تنبلی شروع کنید، نیروی خود را از دست خواهید داد. اگر دو ساعت اول صبح را صرف گشتن در رسانه های اجتماعی کنید، قبلاً زمان خود را تلف کرده اید؛ بنابراین، شما آنقدر مشتاق نیستید که به اولین کار خود بروید.

خوشبختانه، بالا بردن سرعت بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که صبح خود را با یک کار ساده شروع کنید. وقتی کاری را فوراً انجام می دهید، میل شدیدی پیدا می کنید که به سراغ کار دیگری بروید. در پایان، شما با بسیاری از وظایف تکمیل شده و احساس غرور مواجه خواهید شد؛ بنابراین، شما به نظم و انضباط کمتری نیاز دارید.

در اینجا چند ایده برای انجام کار وجود دارد:

  • تخت خود را مرتب کنید
  • روزنامه نگاری
  • ورزش سریع و دوش گرفتن

وظیفه می تواند هر چیز سازنده ای باشد. وقتی فوراً این کار را انجام می‌دهید، می‌توانید با دانستن اینکه قبلاً کاری را انجام داده‌اید، کارهای بزرگ‌تر را انجام دهید.

ایده های روتین صبحگاهی موثر برای اینکه مانند یک قهرمان روز خود را شروع کنید

از تلفن همراه خود دوری کنید

آیا تا به حال سعی کرده اید صبح ها از تلفن همراه خود دوری کنید؟ اگر این کار را نکرده اید، توصیه می کنم آن را امتحان کنید. به دلیل اینکه:

گوشی هوشمند بهره وری و انگیزه شما را از بین می برد. رسانه های اجتماعی به گونه ای طراحی شده اند که با الگوریتم های هوش مصنوعی توجه شما را به خود جلب کنند. بسیار آسان است که به اینستاگرام یا تیک تاک وابسته شوید، اگرچه وقت گذراندن در آنجا اهداف شما را پیش نمی برد. اگر می خواهید صبح خود را با بهره وری آغاز کنید، در ساعت اول از تلفن همراه خود دوری کنید.

دلیل دیگر وضعیت روحی شماست. وقتی به همه چیزهای منفی در اخبار نگاه می کنید، روز خود را با افکار منفی آغاز خواهید کرد. این روزها رسانه های اجتماعی جنبه های منفی زیادی دارند. مردم مدام در مورد کووید صحبت می‌کنند، نکات برجسته خود را به اشتراک می‌گذارند و زندگی کامل را جعل می‌کنند. اگر می خواهید سازنده باشید، تماشای همه چیز فقط به شما صدمه می زند.

ایده های روتین صبحگاهی موثر برای اینکه مانند یک قهرمان روز خود را شروع کنید

ایده های روتین صبحگاهی برای سلامت روان

آنها می گویند که اگر سلامت روان نداشته باشید، چیزی ندارید. من این را کاملاً درست می دانم. سلامت روان موضوعی است که اغلب نادیده گرفته می شود؛ بنابراین، سزاوار پاراگراف خاص خود است.

از آنجایی که صبح شما قسمت زیادی از روز شما را تعیین می کند، مهم است که آن را خوب شروع کنید. اگر صبح وقت خود را صرف مراقبت از سلامت روان خود کنید، بیشترین سود را با روان سالم خواهید داشت.

برخی از فعالیت‌های عالی برای سلامت روان شامل ذهن آگاهی و قدردانی است. می توانید با نوشتن چیزهایی که به خاطر آنها سپاسگزار هستید، قدردانی را تمرین کنید. این یک تمرین رایج برای تغییر ذهن شما به سمت مثبت اندیشی است. وقتی ذهن خود را مثبت شروع کنید، بقیه روز بهتر می شود.

یکی دیگر از راه های عالی برای شروع خوب صبح، انجام یک تمرین تمرکز حواس یا مدیتیشن است. انجام این کار به شما کمک می کند تا در حال بمانید و دیگر نگران گذشته یا آینده نباشید. همچنین بسیاری از تمرینات عالی دیگر برای مبارزه با اضطراب، تفکر بیش از حد، استرس و غیره وجود دارد. هر کاری که انجام می دهید، صبح یک چارچوب زمانی عالی برای انجام آن است. وقتی به ایده های روتین صبحگاهی خود فکر می کنید، این ها موارد مهمی هستند که باید در نظر بگیرید.

ایده های روتین صبحگاهی موثر برای اینکه مانند یک قهرمان روز خود را شروع کنید

آیا برای بهره وری باید زود بیدار شوید؟

این سوال در میان بسیاری از گوروهای خودیاری و تجارت رایج است. به نظر می رسد همه آنها تأکید می کنند که چقدر عالی است که ساعت 5 صبح بیدار شوید و فعالیت کنید.

زود بیدار شدن فواید زیادی دارد. مزایایی مانند عدم حواس پرتی، افزایش نیرو و حس پیشرو بودن. با این حال، یک مشکل وجود دارد. اگر به اندازه کافی نخوابید، بیدار شدن در ساعت 5 صبح بی فایده است. وقتی خسته هستید، بهره وری ندارید. به این ترتیب فکر کنید: آیا ترجیح می دهید ساعت 5 صبح از خواب بیدار شوید و کاری را انجام دهید که چهار ساعت طول می کشد زیرا خسته هستید. یا اینکه به اندازه کافی بخوابید، ساعت 8 صبح از خواب بیدار شوید و در عرض یک ساعت آن را کامل کنید زیرا به خوبی استراحت کرده اید. در هر صورت، شما ساعت 9:00 صبح آماده هستید.

مهمترین چیز این است که از اولین ساعات روز خود استفاده کنید که پربازده ترین ساعات روز هستند. صرف نظر از اینکه چه زمانی بلند می شوید. یکی از پربارترین روزهای من زمانی بود که ساعت 4 بعد از ظهر از خواب بیدار شدم و بلافاصله شروع به فعالیت کردم. دیر بیدار شدم ولی به دستاوردهای زیادی رسیدم.

در نهایت، این مربوط به زمانی نیست که از خواب بیدار می شوید. این مربوط به کاری است که وقتی بیدار هستید انجام می دهید. مطمئناً، زود بیدار شدن برای بسیاری از افراد کارساز است، به خصوص اگر قبل از کار نیاز به انجام کاری داشته باشید. با این حال، مطمئن شوید که خواب کافی دارید.

ایده های روتین صبحگاهی موثر برای اینکه مانند یک قهرمان روز خود را شروع کنید

ایده های بیشتر روتین صبح

همچنین چیزهای بیشتری وجود دارد که می توانید در صبح امتحان کنید تا روز خود را خوب شروع کنید. اول از همه، نوشیدن یک لیوان آب عالی است. وقتی می خوابید، بدن شما به خوبی هیدراته نمی شود. گرفتن یک لیوان آب این مشکل را فورا برطرف می کند.

وقتی نوبت به صبحانه می رسد، توصیه می کنم ترکیبی از میوه ها و کربوهیدرات ها را بخورید. هر چیزی سالم است بخورید زیرا سطح انرژی شما را برای مدت طولانی بالا می برد. این کار از گرسنگی و ناامیدی شما جلوگیری می کند.

ایده های روتین صبحگاهی موثر برای اینکه مانند یک قهرمان روز خود را شروع کنید

چگونه روال صبحگاهی خود را بسازید

همانطور که در ابتدا گفتم، همه ما متفاوت هستیم؛ بنابراین، روال های مختلف صبحگاهی به طور متفاوتی به ما خدمت می کند. به همین دلیل است که من ایده‌های روتین صبحگاهی را به شما ندادم. من شما را با یک سری عناصر آشنا کردم که می توانید آنها را آزمایش کنید تا یک روال خوب برای شما ایجاد شود.

یک روال صبحگاهی خوب شما را به خوبی برای روز آماده می کند. شما را آرام، شاد، پرانرژی و آماده برای روز می کند. هر چه زودتر حال و هوای خوب خود را بدست آورید، روز بهتری خواهید داشت. توصیه می کنم از هر چیزی استرس زا، ناامید کننده یا نیاز به عجله دارد اجتناب کنید. همیشه آزاردهنده است که وقت صبح آرام خود را فدای آن کنید.

به این مقاله نگاهی بیندازید و برخی از آنها را در یک آزمایش قرار دهید. شاید فردا صبح خود را با یک لیوان آب، مرتب کردن رختخواب و تمرکز سریع شروع کنید. شاید زود بیدار شوید و در اطراف بلوک بدوید. هر چیزی که برای شما خوب باشد.

امیدوارم این نکات به شما بینشی در مورد یک روال صبح خوب و پر اهمیت به شما بدهد. شروع خوب صبح، قسمت زیادی از روز را تعیین می کند، بنابراین از آن به خوبی استفاده کنید. در آخر، روز پرباری را برای شما آرزو می کنم!

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/time-management/effective-morning-routine-ideas
3.8/5 - (17 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx