انگیزه کارها در زندگی چیست؟ | پشت پرده اقدامات بر اساس انگیزه

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

برای درک یکسری موضوعات باید اطلاعات دقیقی از تمامی اهداف و نیات داشته باشید. آیا تا بحال پیشامده از کسی سوال کنید که چرا برای شرکت فعلی خود کار کرده‌است و یا اینکه چرا اتومبیل یا خانه فعلی اش را خریده‌ است. برخی از مردم اصولا با ضرورت، نه به آنچه که می‌خواهند، انگیزه می‌گیرند. آن‌ها کاری را انجام می‌دهند که باید انجام دهند. در زیر انگیزه کارهاانگیزه کارها در زندگی را می خوانید.

آن‌ها نمی‌توانند با آنچه که ممکن است اقدام کنند. آن‌ها به دنبال انواع بی نهایتی از تجربه نیستند. آن‌ها از طریق زندگی به آنچه که می‌آید و چیزی که در دسترس است، پیش می‌روند. زمانی که به یک شغل جدید یا یک خانه جدید یا یک اتومبیل جدید نیاز دارند، یا حتی یک همسر جدید، دست به کار می شوند و آنچه موجود است را می‌ پذیرند.

انگیزه کارها در زندگی چیست؟

دیگران انگیزه پیدا کردن فرصت‌ها را دارند. آن‌ها کم‌تر از آنچه که می‌خواهند انجام دهند، نسبت به آنچه که می‌خواهند انجام دهند، انگیزه می‌گیرند. آن‌ها به دنبال گزینه‌ها، تجربیات، انتخاب‌ها و مسیرها هستند. فردی که با انگیزه لازم است به آنچه که شناخته‌شده و چیزی که ایمن است، علاقه‌مند است. فردی که به احتمال قوی با انگیزه است، به همان اندازه به آنچه که شناخته‌شده نیست، علاقمند است. او می‌خواهد بداند که چه چیزی می‌تواند تکامل یابد و چه فرصت‌هایی پیش خواهد آمد.

اگر شما کارفرما بودید، میخواستید چه کسی را استخدام کنید؟ برخی افراد احتمالا پاسخ می‌دهند، “فردی که به احتمال قوی انگیزه دارد،” هر چه باشد، داشتن حس غنی از پتانسیل، زندگی غنی‌تری ایجاد می‌کند. به طور غریزی، بیشتر ما (حتی بسیاری از افراد که به اجبار تحریک می‌شوند) از مزایای باز ماندن به انواع نامتناهی از جهات جدید حمایت می‌کنند.

در واقع، این قضیه کاملا حل و فصل نشده است. مشاغلی وجود دارند که نیازمند توجه به جزئیات و ثبات هستند. بیایید فرض کنیم که شما یک بازرس کنترل کیفی در یک کارخانه خودرو هستید. این یک حس احتمالی خوب است. با این حال، چیزی که شما ممکن است بیش از همه به آن نیاز داشته باشید یک حس ضرورت است. شما باید دقیقا بدانید چه چیزی مورد نیازتان است، و باید تایید کنید که این کار انجام شده‌ است. یک نفر با انگیزه احتمالی احتمالا در چنین کاری احساس ناراحتی می‌کرد، در حالی که یک نفر با انگیزه لازم احساس می‌کرد که کاملا با آن هماهنگ است.

انگیزه

علت انگیزه در زندگی

افرادی که انگیزه کارها لازم را دارند، فضایل دیگری نیز دارند.بعضی از مشاغل ، فضیلت خاصی را در ماندگاری قرار می دهند. وقتی که صاحب چنین شغلی باشید، شخصی را می خواهید که مدت طولانی دوام بیاورد. یک فرد با انگیزه از سوی احتمالات همیشه به دنبال گزینه‌های جدید، شرکت‌های جدید و چالش‌های جدید است. اگر کار دیگری پیدا کند که به نظر پتانسیل بیشتری بدهد، شانس خوبی وجود دارد که او آنجا را ترک کند. او زمانی که به یک نفر نیاز دارد یک کار را انجام می‌دهد. او این کار را انجام می دهد چون کار ضرورت زندگی است.

مشاغل زیادی وجود دارند که برای یک فرد مومن باروحیه و ریسک پذیر خودشان را به آب و آتش میزنند. اگر شرکت شما در یک زمینه کاملا جدید تنوع داشته باشد، باید فردی را استخدام کنید که با تمام احتمالات هماهنگ باشد. و مشاغل دیگری نیز وجود دارند که حق بیمه استحکام، ثبات و طول عمر را دارند. برای چنین مشاغلی که شما به کسی نیاز دارید که بیشتر از آنچه که نیاز دارد، این شغل به او انگیزه میدهد. و این امر به اندازه ی نیازهای شخصی شما نیز مهم می باشد. بنابراین اگر به دنبال یک شغل هستید، می‌توانید یکی را انتخاب کنید که به بهترین شکل از نیازهای شما پشتیبانی کند.

انگیزه بخشیدن در کارها

همین اصل در انگیزه بخشیدن به کودکان کار می‌کند. بیایید فرض کنیم که شما در حال تلاش برای تأکید بر فضیلت های آموزش و رفتن به یک کالج خوب هستید. اگر کودک با نیاز انگیزه می‌گیرد، باید به او نشان دهید که چرا به تحصیلات خوب نیاز دارد. شما می‌توانید به او در مورد تمام کارهایی که قطعا به یک مدرک نیاز دارند، بگویید. می‌توانید توضیح دهید که چرا شما برای اینکه بتوانید معلم خوبی باشید به پایه ریاضی مثل یک مهندس خوب یا مهارت‌های زبانی نیاز دارید.

به احتمال قوی اگر کودک شما انگیزه داشته باشد، شما یک رویکرد متفاوت را انتخاب خواهید کرد. او از کاری که باید انجام دهد حوصله‌اش سر رفته‌است، بنابراین به احتمالات نامحدودی که منجر به تحصیلات خوب می‌شود فشار خواهید آورد. به او نشان دهید که یادگیری چگونه خودش بزرگ‌ترین خیابان احتمالی است. مغز او را با تصاویری از راه‌های جدید پر کنید تا ابعاد جدیدی که باید کشف شوند و چیزهای جدیدی که باید کشف شوند را بررسی کند. با هر کودکی این کار را انجام دهید نتیجه همان خواهد بود، اگر چه راهی که او را به آن هدایت می‌کنید، بسیار متفاوت است.

بیشتر بخوانید: 12 اصل طلایی که باید در مورد قانون باور بدانید

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx