روش های ایجاد انگیزه

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه زمان مطالعه

روش های ایجاد انگیزه: راز رسیدن به اوج انگیزه

در ادامه چند روش بسیار شگفت انگیز انگیزشی و تکنیک های تقویت انگیزه را به شما ارائه خواهم داد که کمک می کند تا انگیزه خود را افزایش دهید و حتی به اوج برسانید!

دانش چگونگی ایجاد انگیزه موثر در خود می تواند بسیار ارزشمند باشد، زیرا به ما این امکان را می دهد که هر روزمان را با انرژی و با انگیزه بالا شروع کنیم. با این وجود، یافتن جنبه‌ های انگیزه بخش بدون دانستن روش ‌های انگیزشی مؤثر و تکنیک ‌های تقویت انگیزه اغلب بسیار دشوار است.

فردی که بی انگیزه است، اغلب احساس خستگی یا حواس پرتی می کند و نمی تواند به اهداف و آرزوهای بلندپروازانه خود برسد. زمانی که ندانید چگونه به طور موثر به خودتان انگیزه دهید، این موضوع می ‌تواند یک مانع واقعا بزرگ در راه موفقیت شما باشد، زیرا انگیزه انرژی اصلی است که ما را در راه رسیدن به اهدافمان هدایت می کند.

روش های ایجاد انگیزه: راز رسیدن به اوج انگیزه

تعریف انگیزه:

به طور کلی انگیزه چیست؟ انگیزه عبارت است از انجام رفتار هدف مداری که فرد را برمی انگیزد تا در جهت هدف مورد نظر اقدام کند. ما می توانیم بین انگیزه درونی و انگیزه بیرونی تفاوت قائل شویم. برای افزایش و تقویت رفتارهای هدفمند می توان از روش های انگیزشی استفاده کرد.

از نهایت انگیزه ممکن استفاده کنید!

در شرایطی که انگیزه شما به اوج برسد، متوجه خواهید شد که تعهد شما برای یک کار خاص به شدت افزایش می یابد و بهره وری شما به حدی می رسد که شاید هرگز در خواب هم نمی دیدید. این اشتیاق و اعتماد است که می تواند شما را به تمام اهداف خود برساند. شما صبح با احساس انگیزه بالایی از خواب بیدار خواهید شد و این احساس در تمام روز شما را همراهی خواهد کرد.

چگونه انگیزه خود را به اوج برسانیم؟

اوج انگیزه عمیق ترین منبع انگیزه ای است که می توانیم تجربه کنیم. حالا، آیا ممکن است انگیزه مان را هرروز طوری تقویت کنیم تا به مرور همیشه در سطح بالایی باشد؟ دو راه ممکن وجود دارد که به شما امکان می دهد انگیزه خود را بالا ببرید. هر دوی آنها مسیر مشترکی دارند و حکم قطب های أساسی انگیزه را داردند!

  • با تعهد به خود انگیزه خود را به اوج برسانیم: تعهد به خود یعنی تمرکز بر خود، نیازها و خواسته های خود به قصد پیشرفت در زندگی! تمرکز بر نیازها و خواسته ‌های خود، مانند کسب درآمد زیاد، رانندگی با خودروی لوکس می ‌تواند به شدت به شما انگیزه دهد! البته از نکات منفی این رویکرد تقویت انگیزه ممکن است ایجاد طمع و شهوت باشد.
  • با تعهد به دیگران انگیزه خود را به اوج برسانیم: نشان دادن تعهد به دیگران به این معنی است که انگیزه شما با کمک به دیگران و سهیم شدن در این کار افزایش پیدا می کند. توانایی کمک به دیگران و تمایل به ایجاد تغییر مثبت در جهان می تواند به شما انرژی دهد و حتی انگیزه شما را به اوج برساند! البته از نکات منفی این رویکرد غیرخودخواهانه ممکن است این باشد که مورد سوء استفاده دیگران قرار بگیرید و حتی نیازهای خود را نادیده بگیرید.

روش های ایجاد انگیزه: راز رسیدن به اوج انگیزه

راز نهایی رسیدن به اوج انگیزه:

در حالی که هر دوی این رویکردهای ذکر شده در بالا می توانند به شما اجازه دهند تا انگیزه خود را افزایش دهید، دارای بعضی وجوه منفی هم هستند. در ادامه راز نهایی را برای شما توضیح خواهم داد که به شما امکان می دهد به اوج انگیزه برسید و به طور مؤثر درخود ایجاد انگیزه کنید:

  • رسیدن به اوج انگیزه با ترکیب هر دو: تعهد به خود و تعهد به دیگران! ترکیب این دو قطب اصلی انگیزه به شما این امکان را می دهد که اثرات جانبی منفی را کاهش دهید و انگیزه خود را به سطوح بسیار بالا ارتقا دهید. اگر بتوانید این کار را به شیوه ای درست انجام دهید، اصلا اشکالی ندارد که بر روی نیازهای خود تمرکز کنید و همچنین بتوانید به دیگران متعهد باشید و حتی تغییر مثبتی در جهان ایجاد کنید!

در واقع موضوع این است که ترکیبی از هر دو مورد بیان شده می تواند انگیزه شما را به اوج برساند و به شما این امکان را می دهد که با تمرکز بر خود یا دیگران، اثرات منفی را که ممکن است با آن روبرو شوید کاهش دهید!

روش های موثر انگیزشی:

اشتیاق! اشتیاق می تواند یک روش انگیزشی مؤثر باشد که ما را وادار می کند تا زمانی که خواسته خود را برآورده نکنیم «هر کاری لازم است» انجام دهیم! گاهی موقعیت هایی وجود دارد که اشتیاق شما می تواند به شما کمک کند تا حتی کارهایی که مورد پسندتان نیست را هم انجام دهید. توجه به این نکته مهم است که می توانید با ایجاد نوعی اشتیاق به نتیجه کار مورد نظر، انگیزه انجام یک کار غیردلخواه را پیدا کنید.

فرض کنید واقعاً دوست ندارید اظهارنامه مالیاتی ایجاد کنید. در این صورت این طور می توانید برای خودتان اشتیاق ایجاد کنید که پس از اتمام اظهارنامه مالیاتی، با دوچرخه سواری در کوه یا حمامی آرامش بخش به خودم پاداش می دهم! یا به عنوان جایگزین، می توانید نقل قول های انگیزشی را نیز بخوانید. این جملات مطمئناً به شما انگیزه می دهد که کارهای بزرگی را در زندگی خود انجام دهید.

تعهد: داشتن علاقه واقعی و متعهد بودن به کاری که انجام می دهید یکی دیگر از روش های انگیزشی بسیار مفید و موثر است! هرکسی که مجبور به انجام کارهای خسته کننده زیادی شد که واقعاً به آنها اشتیاق نداشته یا حتی دوستش نداشته، می تواند جنبه های انگیزشی (یا جنبه های بی انگیزه) علاقه (یا عدم علاقه) به یک کار خاص را تأیید کند.

متأسفانه، همیشه نمی توانید برای هر کاری که باید در محل کار انجام دهید، علاقه ایجاد کرد، اما می توانید تا حد امکان علاقه لازم را در خودتان به وجود آورید! تنها چیزی که نیاز دارید خلاقیت است. خلاقیت به شما امکان می دهد ویژگی های جالب یک کار را تشخیص دهید.

سطح انرژی بالا: یکی دیگر از روش های انگیزشی بسیار موثر این است که سطح انرژی خود را تا حد امکان بالا نگه دارید! به نظر می رسد این کار دشوار باشد، به خصوص در مواقعی که تمام وظایف و مسئولیت های ما باعث از بین رفتن انرژیمان می شود.

پس چگونه می توانیم با این مشکل مقابله کنیم؟ تعادل ایجاد کنید! با تمرین انواع تکنیک های تمدد اعصاب که به شما این امکان را می دهد که پرانرژی شوید تعادل مذکور را ایجاد کنید. پس پیشنهاد من این است که حتما مدتی روی آرامش خود سرمایه گذاری کنید!

روش های ایجاد انگیزه: راز رسیدن به اوج انگیزه

تکنیک های خود انگیزشی:

در اینجا نحوه ایجاد انگیزه موثر و ارتقای انگیزه فردی آورده شده است:

اهداف: یک تکنیک انگیزشی بسیار موثر که می تواند انگیزه شما را افزایش دهد این است که فهرستی از تمام اهداف خود که می خواهید به آنها برسید ایجاد کنید. حتی بهتر است که بتوانید نوعی تابلوی چشم انداز ایجاد کنید که در آن عکس اهداف خود را بچسبانید.

مطمئن شوید که لیست اهداف یا تابلوی چشم انداز خود را در جایی قرار دهید که حداقل یک بار در روز آن را ببینید! با خیال راحت به این تصاویر نگاهی بیندازید، به خصوص زمانی که احساس کمبود انگیزه می کنید!

اشتیاق: تکنیک بعدی اشتیاق داشتن است که می تواند به طور موثری به شما انگیزه دهد! سعی کنید به موضوعاتی فکر کنید که به آنها علاقه دارید و این اشتیاق را با اهداف خود ترکیب کنید! فرض کنید به ورزش علاقه مند هستید، بنابراین سعی کنید اشتیاق خود را با یکی از اهداف خود مرتبط کنید، به عنوان مثال: با ورزش منظم می توانم به تناسب اندام برسم و با دوستانم فوتبال بازی کنم، یا اینکه: «با بهبود مهارت های سخنوری ام می توانم استدلال های بیشتری برای یک بحث داشته باشم.»

موسیقی: هر یک از ما موسیقی را با انواع احساسات مرتبط می ‌دانیم. یک آهنگ ملایم ممکن است در ما احساسات عاشقانه ایجاد کند، در حالی که یک آهنگ انگیزشی ممکن است احساسات مثبت را در ما تقویت کند! موسیقی می تواند به ما انرژی بدهد و کمک کند تا انگیزه پیدا کنیم! خودتان می دانید که چه نوع موسیقی را بیشتر دوست دارید، بنابراین از آهنگ های مورد علاقه خود به عنوان تکنیکی برای تقویت انگیزه استفاده کنید!

روش های ایجاد انگیزه: راز رسیدن به اوج انگیزه

نقل قول های انگیزشی:

«کدام انسانی بدون شجاعت زندگی می کند؟ آیا درست است که در این زندگی جذاب از انسان های ماجراجو انتقاد کنیم؟ آیا به جز ماجراجو نبودن راه بهتری برای مردن وجود دارد؟»

~ چارلز آگوستوس لیندبرگ

شما چگونه انگیزه خود را به اوج می رسانید؟

منبع:

http://www.planetofsuccess.com/blog/2010/motivation-methods-the-secret-to-peak-motivation/

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx