غلبه بر 8 چالش

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

غلبه بر 8 چالش – افراد موفق چگونه این کار را انجام می دهند.

برخی از مردم فقط (آن را دارند)؛ ولی دیگران ندارند. ما به افراد بسیار موفق نگاه می کنیم و اغلب به خود می‌گوییم که آنها چیزی کاملا منحصر به فرد دارند که ما نداریم.

آنها دارای هوش فوق العاده، یک ژن عالی برای خلاقیت و محافظت از خود هستند، چیزی که ما نداریم؛ بنابراین، ما خود را به این واقعیت تسلیم می کنیم که هرگز عظمت آنها را نخواهیم داشت، بلکه می توانیم فقط از لذت های کوچکی که می توانیم برای خود بسازیم لذت ببریم.

حقیقت این است که اکثر افراد بسیار موفق لزوماً نابغه نیستند – آنها صرفاً ذهنیتی متفاوت از اکثر افراد ایجاد کرده اند؛ و این طرز فکر به آن‌ها اجازه می‌دهد به چالش‌هایی را که اکثر ما به عنوان «زندگی» می‌پذیریم، غلبه کنند.

غلبه بر چالش ها

در اینجا 8 چالش وجود دارد که افراد موفق به طور مستقیم با آنها روبرو می شوند و از پس آن بر می آیند.

غلبه بر 8 چالش

شکست ها پله هستند

ذهنیت موفق می گوید: (این چیست؟) هر شکست چیزی بیش از یک پله برای موفقیت نهایی نیست.

اولین رمان استیون کینگ، کری، 30 بار رد شد. استیون اسپیلبرگ دو بار تلاش کرد تا وارد برنامه فیلم USC شود و رد شد، کسی که (پارک ژوراسیک) و (آرواره ها) را به ما داد. با این حال، زمانی که USC در سال 1997 به او مدرک افتخاری داد، آخرین خنده را به لب آورد. افراد ناموفق شکست را می پذیرند و با آن زندگی می کنند.

غلبه بر 8 چالش

بدبینی در واژگان نیست

وقتی ایده‌های شما مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد و به نظر می‌رسد که تمام تلاش‌های شما در حال انجام نیست، بدبین شدن آسان است.

ما شروع به فکر می کنیم که زندگی فقط آزمایش های پی در پی است، فقط برای زنده ماندن یک پا را جلوی پای دیگر می گذاریم و با دلایل غیرواقعی از رویاهای خود دست می کشیم.

افراد موفق بی اندازه خوشبین هستند. این خوش بینی هر روز به آنها انرژی و اشتیاق جدیدی می دهد. طرز فکر آنها این است که (امروز چه کاری می توانم انجام دهم؟) زمانی برای شکایت یا تفکر منفی وجود ندارد.

غلبه بر 8 چالش

سن مهم نیست

همانطور که (خرد استاندارد) می خواهد باور کنیم، هیچ کس برای موفقیت خیلی جوان یا خیلی پیر نیست. انیشتین زمانی که به موفقیت رسید بزرگتر بود، گاندی و ماندلا هم همینطور. مارک زاکربرگ 20 ساله بود و ملاله یوسف زی فقط 17 سال داشت.

خرد استاندارد به ما می گوید که هیچ کس نمی تواند موفق باشد مگر اینکه چندین سال تجربه کاری و زندگی را در دست داشته باشد و در یک سن خاص، افراد برای ادامه کار با موفقیت، بیش از حد پیر می شوند.

غلبه بر 8 چالش

نظر دیگران مهم نیست

بسیاری از مردم فکر می کردند که بیل گیتس که در هاروارد تحصیل کرده، احمقی است که برای دنبال کردن توسعه نرم افزار ترک تحصیل کرده است. به هر حال به این فکر کنید که او با مدرک هاروارد می تواند چه شغل عالی و حقوق عالی داشته باشد.

ریچارد برانسون دبیرستان را رها کرد تا تجارت موسیقی خود را شروع کند. جیم کری برای حمایت از خانواده‌ای که پدرش نمی‌توانست انجام دهد، ترک تحصیل کرد و پدرش را مجبور کرد او را به کلوپ‌های کمدی ببرد تا بتواند اجرا کند و در معرض نمایش قرار بگیرد.

خرد استاندارد می گوید که ترک تحصیل در دبیرستان یک شاهراه قطعی برای شکست است، اما برای برخی بدیهی است که اینطور نیست. بسیاری از افراد بالقوه موفق تسلیم نظرات دیگران، والدینشان، معلمانشان، همسایگانشان و روسایشان می شوند و از رویاهای خود دست می کشند و به جای آن به ایمنی و امنیت رضایت می دهند.

غلبه بر 8 چالش

افراد سمی را حذف کنید

افراد موفق با افراد موفقی که دارای (ذهنیت موفقیت) هستند، معاشرت می کنند. این افراد دارای هوش هیجانی، اهداف، انرژی مثبت و حامی ایده های جدید هستند. تحقیقات روان‌شناختی بیان می‌کند که همه ما تمایل داریم رفتارها و ویژگی‌های شخصیتی افرادی را که با آنها ارتباط داریم به خود بگیریم، این یک پدیده «تفکر گروهی» است. اگر همچنان در دایره افراد منفی، بدبین و بدون هدف بمانیم، این دقیقا همان چیزی است که می شویم. حذف افراد سمی از زندگی ما می تواند دردناک باشد. اپرا وینفری مجبور شد این کار را انجام دهد و از هر نظری، او یکی از موفق ترین زنان روی کره زمین است.

ترس یک انگیزه است

افراد موفق با ترس روبرو می شوند. آنها می دانند که اگر بتوانند آن را (در هم بشکنند) بهتر و پرانرژی تر ظاهر می شوند.

ملاله یوسف زی با ترس روبرو شد و تقریباً کشته شد. نگاه کنید که او چگونه شکوفا شد، او یک برنده جایزه نوبل و یک رهبر بین المللی برای حقوق زنان و صلح در سراسر جهان است.

گاندی و مارتین لوتر کینگ نیز با ترس روبرو شدند. آنها کل ملت ها را تغییر دادند. وقتی اجازه می‌دهیم ترس مانع حرکت ما شود، گیر می‌افتیم. هیچ فرد موفقی هرگز به خود اجازه نمی‌دهد گیر کند.

غلبه بر 8 چالش

گذشته یا آینده ای وجود ندارد

افراد موفق در گذشته زندگی نمی کنند و این یک چالش بزرگ برای اکثر ما است. ما تمایل داریم در مورد اشتباهات و شکست های گذشته خود نشخوار کنیم و روی «اکنون» تمرکز نکنیم. یا نگران آینده ای مبهم هستیم و اجازه می دهیم ترس ما را از ریسک هایی که منجر به موفقیت می شود باز دارد.

افراد موفق در (اکنون) زندگی می کنند. آنها گذشته منفی را از ذهن خود پاک می کنند و این واقعیت را می پذیرند که نمی توانند با اطمینان پیش بینی کنند که آینده چگونه خواهد بود.

استیو جابز می توانست اجازه دهد سرطان او را ضعیف و متوقف کند. ولی او این کار را نکرد. او همچنان به رهبری اپل ادامه داد و نام خودش را زنده نگه راشت.

آنها مشکلات جهان را در جلوی دید خود قرار می دهند

افراد موفق می دانند که نمی توانند رهبران جهان و تصمیماتی را که دولت ها می گیرند کنترل کنند. آنها روی کارهایی که می توانند برای بهبود شرایط در جایگاه های خاص خود انجام دهند تمرکز می کنند.

مسائل زیست‌محیطی بسیار بزرگ هستند و با این حال مدیرعاملی که بر توسعه انرژی خورشیدی متمرکز است، بر روی بهبود بخشیدن به چیزهای خود متمرکز می‌شود، نه مسائل بدبینانه بزرگ‌تری که هر روز بخشی از اخبار هستند.

چگونه با این چالش ها روبرو می شوید؟ می توانید آنها را به عهده بگیرید؟ شما مجبور نیستید بیل گیتس بعدی باشید، اما می‌توانید این رویکردها را برای چالش‌هایی که همه ما با آن‌ها روبرو هستیم اتخاذ کنید و به روش‌های مشابهی بر آن‌ها غلبه کنید.

غلبه بر چالش ها ممکن است و انجام آن لذت بخش است.

منبع:

https://www.successconsciousness.com/blog/success/conquering-challenges

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx