عوامل موفقیت در زندگی شخصی

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

چگونه در زندگی خود موفق باشیم ؟

افراد بسیاری در جوامع مختلف به خصوص جوانان، تمایل دارند تا با توجه به فرایند زندگی، نکات مهم در زمینه رسیدن به موفقیت را از افراد برتر جامعه دریافت کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی روش های متداول در زمینه موفقیت در زندگی شخصی بپردازیم. برخی از این عوامل بین افراد متفاوت مشترک است. برای موفقیت باید از ترس ها و نا امیدی ها دور شوید و به بزرگترین عامل موفقیت یعنی انگیزه برسید. در ادامه این مقاله عوامل موثر بر موفقیت های شخصی را بازگو خواهیم کرد.

همه ما اهداف و توانایی های مهمی در زندگی داریم!

یک نکته بسیار مهم که خوشبختانه برای اغلب مردم صدق می کند، این است که موفقیت شخصی در بک گراند خود، نیاز به هوش و توانایی خاصی ندارد. این خانواده ما، دوستان یا همکاران ما نیست که  ما را قادر به انجام کار های فوق العاده می کنند.

در واقع کلید های موفقیت در زندگی، توانایی ما برای به دست آوردن بهترین حالت خود در هر شرایطی است. این توانایی ها در اصل برای سازگاری و تغییر زندگی می باشد. شما در درون خود، اهداف و توانایی های بسیاری دارید. اگر ذخایر عمیق پتانسیل و توانایی های خود را بشناسید و به درستی آن ها را مهار کنید و منتقل نمایید، قادر خواهید بود که اهداف و کار های فوق العاده ای را در زندگی خود به انجام برسانید. پس باید بدانید همه ما اهداف و توانایی های مشترک، غیر مشترک و خاصی در درون خود داریم.

بهترین راه های موفقیت در زندگی

چهار کلید اصلی برای موفقیت

کلیدهای عظیم موفقیت در تغییر زندگی همیشه یکسان بوده‌اند. پس سعی کنید برای اجرای آن زمان بگذارید و انگیزه خود را بالا ببرید. شما باید دقیقا مشخص کنید که چه می‌خواهید و به کجا می‌خواهید بروید. مهلتی برای خود  تعیین کنید و برنامه‌ای برای رسیدن به آن اهداف و خواسته ها ایجاد کنید. به یاد داشته باشید، یک هدف، رویایی خاص با تعیین مدت زمان رسیدن به آن است.  برای انجام  برنامه خود اقدام کنید؛ هر روز کاری کنید تا به سمت هدفتان حرکت کنید. پیشاپیش مصمم شوید که تا زمانی که موفق شوید ادامه خواهید داد و هرگز تسلیم نخواهید شد.

این فرمول کلید موفقیت شما است و تقریبا برای هر کسی که آن را امتحان کرده است کار کرده و جواب داده. این کار به بیشترین چیزی که می‌توانید برای دستیابی به هدف  داشته باشید و بهترین ویژگی‌های شخصی که می‌توانید در خود ارتقا دهید، نیاز دارد.  با توسعه و دنبال کردن این کلیدها برای موفقیت شخصی، شما رشد خواهید کرد. در واقع شما رشد خواهید کرد تا به یک فرد فوق‌العاده تبدیل شوید.

یاد بگیرید چطور می توانید برای موفقیت و تغییر زندگی خود متخصص شوید.

ما به اندازه کافی زنده نخواهیم بود تا بتوانیم همه چیز را به تنهایی شکل دهیم. پس باید سعی کنیم تا نکات زیادی در ارتباط با زندگی شخصی از افرادی که پیش از ما موفق بوده اند یاد بگیریم. بن فرانکلین در این باره می گوید: انسان ها می توانند عقل خود را بخرند یا از دیگران قرض بگیرند! تراژدی بزرگ این است که بیشتر افراد ترجیح می دهند، آن را بخرند و قیمت زیادی را بر حسب گنجِ زمانی خود بپردازند. بزرگ‌ترین هدف شما در زندگی و موفقیت شخصی آن است که هر چه بیشتر می‌توانید به دست آورید و سپس از آن‌ها برای انجام کارهایی که می‌خواهید انجام دهید و به فردی که می‌خواهید تبدیل شوید، استفاده کنید.

برای مثال: اگر می‌خواهید یاد بگیرید چطور یک کتاب بنویسید، می‌توانید یک فرآیند گام به گام را دنبال کنید که توسط یک نویسنده پرفروش به وجود آمده است. از اشتباهات خود یاد بگیرید و با پیروی از راهنمای خود برای نوشتن یک کتاب از سیستم‌های آن‌ها بهره‌مند شوید. این کار شما در وقت صرفه جویی خواهد داشت و علاوه بر آن نکات بسیار زیادی به شما یاد خواهد داد. نکاتی که می تواند شما را از سایر نویسندگان جوان جلو تر ببرد. پس هیچ گاه در زندگی خود یادگیری و کمک دیگران را کنار نگذارید.

نکات مهم موفقیت در زندگی

برنامه خود را برای موفقیت شخصی داشته باشید.

شما با رسیدن به یک هدف مهم زندگی خود را تغییر خواهید داد و الگویی برای موفقیت شخصی در ذهن خود ایجاد خواهید نمود. زندگی خود را تغییر می‌دهید و به طور خودکار به سمت موفقیت هدایت می‌شوید و زندگی و ذهن شما برای رفتن به سمت تکرار آن موفقیت در گام های دیگر زندگی تلاش خود را چندین برابر خواهد نمود. این بهترین راه برای بازگشت به زندگی است. با غلبه بر مشکلات و رسیدن به یک هدف عالی در هر روند زندگی ، شما ذهن و روح خود را برای موفقیت در گام های دیگر نیز برنامه‌ریزی خواهید کرد.

به عبارت دیگر، یاد می‌گیرید که موفق شوید و موفق شوید. هرچه بیشتر به موفقیت دست یابید، بیشتر می‌توانید به اهداف جدید خود دست پیدا کنید. هر کدام از کلیدهای موفقیت، اعتماد به نفس شما را می‌سازد واین باور را در شما به وجود خواهد آورد که بعد از آن هم موفق خواهید شد و در نهایت به موفقیت شخصی نهایی خواهید رسید.

پتانسیل های خود را محدود نکنید.

تنها محدودیت های واقعی که برای زندگی هر کسی وجود دارد، تحمیل محدودیت ها و پتانسیل های شخصی است. هنگامی که یک تصمیم و هدف روشن و صریح برای تغییر زندگی خود می گیرید، تمام محدودیت های ذهنی خود را کنار بگذارید و تمام قلب و روح و ذهن خود را پر از هدف بزرگ خود کنید. در این صورت است که موفقیت نهایی شما تضمین خواهد شد اما به شرط این که توقف نداشته باشید.

به دنبال یادگیری باشید نه نتیجه!

اگر بر روی هیجان اکتشاف، بهبود، کشف و آزمایش تمرکز کنید، انگیزه تان همیشه شعله ورتر خواهد شد. اگر تنها بر روی نتایج تمرکز کنید، انگیزه تان مانند آب و هوا خواهد بود – به محض برخورد با طوفان خواهد مرد. بنابراین کلید اصلی این است که بر روی سفر تمرکز کنید، نه مقصد. به آنچه در طول مسیر یاد می‌گیرید و به آنچه که می‌توانید در مسیر پیشرفت یاد بگیرید ، فکر کنید.

عوامل مهم موفقیت در زندگی

خیلی به خود ترحم نکنید!

انگیزه به معنای اقدام است و عمل نتایجی را برای شما به ارمغان می آورد. بعضی اوقات اقدامات شما نتیجه‌ای نخواهد داشت که نتایجی را که می‌خواهید به دست آورید. بنابراین شما ترجیح می‌دهید که با خودتان خوب باشید و خودتان را در وضعیت دشواری قرار ندهید. شما منتظر زمان مناسب هستید، برای یک فرصت، در حالی که شما خود را به رکود و گاهی حتی به افسردگی تبدیل می‌کنید. بیرون بروید، خود را به چالش بکشید، کاری را انجام دهید که حتی با وجود ترس هم آن را انجام می دهید.

 

از خود در مقابل فرسودگی ها حفاظت کنید.

خروج از فرسودگی های ذهنی و روحی، زمانی که شما پر انگیزه هستید، آسان است. برای شناخت نشانه های خستگی خود، زمان بگذارید و ان ها را تشخیص دهید. زمانی که برای داشتن آرامش و سرگرمی خود در طول هفته از قبل برنامه ریزی کنید، بدن و ذهن شما به طور ناخودآگاه متوقف خواهد شد. اگر به این حال دچار شدید، سعی کنید در لحظه کارهای خلاقانه و مختلف انجام دهید.

نفس عمیق بکشید، چشمان خود را ببندید و روی یک چیز برای پنج دقیقه تمرکز کنید. زمانی که تنبلی کنید و هدف نداشته باشید، در واقع شما انگیزه کافی نخواهید داشت. حتی انسان های موفق و تاجران و … هم گاهی خود را گم‌ می کنند. چیزی که باعث تحرک رو به جلوی آن ها می شود، کنجکاوی در این باره است که چقدر می توانند بهتر یا سریع تر شوند. پس مهم ترین نکته برای جلوگیری از فرسودگی این است که کنجکاو باشید تا به اهداف و موفقیت های خود برسید.

از تخیلاتت استفاده کن.

قدم بعدی بعد از خلاص شدن از افکار منفی، استفاده از تخیل خود است. وقتی همه چیز خوب پیش می‌رود، شما سرشار از انرژی مثبت هستید، و زمانی که دچار مشکل می‌شوید، باید حتی انرژی بیشتری نیز داشته باشید. بنابراین وضعیت خود را تغییر دهید. اگر مدام تکرار کنید من از کارم نفرت دارم، حدس می‌زنید این کلمات چه احساسی را به وجود می‌آورد؟ این موضوع مربوط به تخیل است! شما همیشه می‌توانید چیزی پیدا کنید تا حتی از بدترین قسمت دنیا، حتی از بدترین کار های دنیا هم یاد بگیرید. من ورزش خوبی برای شما دارم: فقط برای سه روز، فکر کنید و فقط چیزهای مثبت بگویید. ببینید چه اتفاقی می‌افتد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx