قدرت در شرایط سخت

یک نظر اضافه کنید
18 دقیقه مطالعه

انسان ها در تمامی مراحل زندگی خود در معرض اخبار و اتفاقات ناخوشایند قرار می گیرند. همین موضوع باعث شد که دستیابی به قدرت در شرایط سخت، در اولویت زندگی افراد بسیاری قرار بگیرد.

عناوین مقاله
باور به قدرت خود در شرایط سختمراقبت از روح و جسم در شرایط سختتمرکز در شرایط سختتوجه به اولویت در شرایط سختدر سختی­های زندگی، استراحت کنیددر شرایط سخت، استراحت کنیددر سختی­ها متوقف نشویددر بحران انعطاف پذیر باشیداز سختی ها فرصت جدید خلق کنیدنعمت­های کوچک را در سختی­ها ببینیدبه آموزه­های قبلی در شرایط سخت توجه کنیددر سختی­ها احساساتتان را انکار نکنیدبه مسیر متمرکز باشیددر سختی­ها واقع بین باشیددر سختی­ها از افراد سمی دوری کنیدبه سختی­ها دامن نزنیداز بیرون به سختی­ها نگاه کنیدشما شرایط سخت نیستیدشما متفاوت هستیددرد و لذت دوروی زندگی در شرایط سختشرایط را هرچند سخت، بپذیریدموفقیت را تجسم کنیدبه خودتان حق بدهیدجستجوگر موقعیت جدید باشیدبنویسیددر بحران با طبیعت آشتی کنیدخودتان تصمیم بگیریدشما در شرایط سخت تنها نیستیدحقیقت تلخدر شرایط سخت، لبخند بزنیدشما یک فرد عادی هستید که شرایط سخت را تجربه می­کنیدشرایط سخت را، تعمیم ندهیدسخن آخر

فشارهای روانی زیادی در سال های اخیر در ابعاد سیاسی، اجتماعی و… زندگی انسان ها را تحت الشعاع قرار داده است. به تبع این شرایط سخت، طبیعت انسان برای راه حل منطقی در جهت افزایش قدرت گام برمی دارد. بهتر است در این شرایط با راه حل های منطقی در جهت کاهش استرس و افزایش قدرت در شرایط سخت گام بردارید. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

باور به قدرت خود در شرایط سخت

ظرفیت روانی انسان ها در بازه و مراحل مختلف زندگی شان باتوجه به چالش ها و دغدغه ها تغییر می کند. این موضوع به این معنی است که در شرایط سخت و بحران ها بهتر است به توانایی های خودباور داشته باشید. باور به توانایی های خود در نهایت منجر قدرت در شرایط سخت و به سرانجام رسیدن چالش ها می شود.

مراقبت از روح و جسم در شرایط سخت

مورد بعدی که باعث افزایش قدرت در شرایط سخت می شود، مراقبت از روح و روان خودتان است. توجه کنید، هرچقدر شرایط سخت تر باشد شما به مراقبت بیشتری از خود نیاز دارید. شما برای کنار آمدن با شرایط سخت نیاز دارید که تا حد ممکن روی خودتان سرمایه گذاری کنید پس مراقبت از روح و روان خود را در اولویت قرار دهید.

تمرکز در شرایط سخت

قدرت در شرایط سخت احتیاج به تمرکز روی شرایط موجود و قابل کنترل دارد. در واقع شرایطی که در خارج از قدرت مدیریت شماست و توانایی کنترل آن را ندارید بهتر است رها کنید. رهاکردن به موقع مشکلات یکی از موضوعاتی است که باید آن را بیاموزید

که در زمان مناسب مسائل و مشکلات را رها کنید و به دست گذشت زمان بسپارید.

توجه به اولویت در شرایط سخت

در برخی موقعیت های زندگی، برای افزایش قدرت در شرایط سخت لازم است که اولویت هایتان را تغییر دهید و به موضوعات جدید مطابق با شرایط پیش آمده تمرکز کنید. در واقع این موضوع به معنی فراموش کردن اولویت های قبلی تان نیست، در برخی موارد بر حسب شرایط نیاز است که اولویت هایتان را برای مدتی کنار بگذارید و در شرایط بهتری دوباره به سراغ آنها بروند.

در سختی­های زندگی، استراحت کنید

در هر شرایط سخت، برای افزایش توان و قدرت مواجهه با مشکلات نیاز است که زمانی را استراحت کنید که در مراحل بعدی باانرژی و قدرت بیشتر با شرایط مختلف مواجه شوید و به حل مشکلات بپردازید.

در شرایط سخت، استراحت کنید

موردی که در شرایط سخت بهتر است به آن توجه کنید، صحبت کردن با افراد دیگر است. این موضوع باعث می شود بینش دقیق تری نسبت به شرایط خود داشته باشید و باانرژی و امید بیشتری به مسیرتان ادامه دهید. در مواردی لازم است که از کمک مشاوران یا روان شناسان کمک بگیرید که در نهایت این موضوع باعث افزایش قدرت روحی و روانی شما برای مواجهه با شرایط می شوید.

در سختی­ها متوقف نشوید

در شرایط سخت شاید انجام دادن فعالیت های جدید سخت باشد. اما به این موضوع توجه داشته باشید که در مسیر بودن و کاری انجام دادن باعث افزایش قدرت و کارایی شما در روزهای سخت می شود. بر همین اساس بهتر است هرچند کارهای کوچک ولی تصمیم بگیرید و کاری را شروع کنید.

در بحران انعطاف پذیر باشید

در شرایط سخت انعطاف پذیر بودن، باعث می شود که بیشتر بر شرایط مسلط باشید. تسلط بیشتر در این شرایط امکان تمرکز بیشتر را به شما می دهد و در نهایت با تمرکز بیشتر برای شرایط جدید برنامه ریزی می کنید.

ویژگی دیگری که با انعطاف پذیری به آن می رسید، آشنایی با راه های جدید برای رسیدن به اهداف است. بر همین اساس قدرت بیشتری برای تسلط بر شرایط پیش آمده پیدا می کنید و باقدرت بیشتر راه های جدید را برای رسیدن به اهداف خود پیدا می کنید.

از سختی ها فرصت جدید خلق کنید

این موضوع بر کسی پوشیده نیست که قدرت در شرایط سخت کار آسانی است. اما پیداکردن فرصت های جدید باعث تاب آوری بیشتر می شود و ظرفیت روانی شما را افزایش می دهد. همین موضوع در نهایت منجر به ایجاد شرایط جدید برای شما می شود.

در واقع ایجاد فرصت های جدید فضای بیشتری به شما می دهد تا توان و قدرت خود را بیشتر به چالش بکشید و با ظرفیت های جدید خود آشنا شوید.

نعمت­های کوچک را در سختی­ها ببینید

توجه به جزئیات کوچک و محدود در شرایط سخت زندگی، در نهایت باعث افزایش انگیزه و ایجاد شرایط مطلوب می شود. در واقع بهتر است برای پذیرش و تحمل شرایط سخت و همچنین افزایش قدرت به نعمت و موقعیت های مطلوب در زندگی چنگ بزنیم

که در نهایت با تسلط بر شرایط به موقعیت و جایگاه بهتری در زندگی برسیم.

به آموزه­های قبلی در شرایط سخت توجه کنید

به این نکته توجه داشته باشید که برای افزایش قدرت در شرایط سخت، لازم است از مواردی که آموخته اید استفاده کنید. درس گرفتن از آموزه های قبلی در هر شرایط باعث ایجاد قدرت ذهنی و روانی بیشتر می شود.

و در نهایت دید بیشتر و بهتر از شرایط به شما می دهد.

در سختی­ها احساساتتان را انکار نکنید

به خودتان حق بدهید که در شرایط سخت، خسته، غمگین و ناراحت باشید. بروز احساسات در شرایط سخت باعث می شود که بیشتر و بهتر خود را بشناسید و باقدرت بیشتر، با شرایط جدید کنار بیایید.

برخی افراد بر این باورند که ابراز نکردن احساسات به معنی قدرت در شرایط سخت است. اما آنها احساسات خود را انکار می کنند و این موضوع در درازمدت باعث آسیب های روحی و جسمی زیادی می شود.

به مسیر متمرکز باشید

برای تاب آوری و افزایش قدرت در شرایط سخت بهتر است که به گذشته خود توجه داشته باشید. شرایطی برای شما سخت بوده را به یادآوری و با مرور عملکرد خود باعث به بهبود روحیه خود کمک کنید.

این روش باعث می شود که به قدرت خود در شرایط سخت ایمان داشته باشید و با تمرکز بیشتر به ادامه مسیر بپردازید.

در سختی­ها واقع بین باشید

در برخی موارد، ذهن انسان مشکلات را بزرگ تر از میزان خود نشان می دهند. همین موضوع باعث کاهش روحیه و عملکرد افراد می شود. بهتر است در شرایط سخت دید منطقی نسبت به شرایط داشته باشید.

با بررسی درست به افزایش قدرت خود در شرایط سخت کمک کنید. در نهایت با تمرکز و قدرت بیشتر به زندگی بازگردید و مراحل را پشت سر بگذارید.

در سختی­ها از افراد سمی دوری کنید

برخی افراد درک درستی از شرایط شما ندارند. ممکن است شرایط سخت شما برای دیگری آسان باشد. اما موضوعی که مهم است درک متقابل افراد از یکدیگر است. درک این موضوع که برخی از شرایط ممکن است از لحاظ روحی و جسمی برای دیگران آسان نباشد.

قدرت در شرایط سخت

بیشترین کاری که برای افراد در شرایط سخت، می توانیم انجام دهیم. درک متقابل است. با درک شدن، باعث افزایش قدرت در شرایط سخت آنها می شویم.

به سختی­ها دامن نزنید

اگر در شرایط سخت قرار گرفتید، برای افزایش قدرت و کنترل شرایط بهتر است از دامن زدن به شرایط سخت بپرهیزید. سعی کنید نیرو و انرژی خود را صرف مراقبت از جسم و روان خود کنید و در حد امکان بحران را خاتمه دهید.

از بیرون به سختی­ها نگاه کنید

به این موضوع دقت کنید که برخی از شرایط سخت در موقعیت و محیط حال حاضر شما، سخت است. پس از بیرون به شرایط نگاه کنید. سعی کنید به عنوان فردی از خارج گود زندگی خود به مشکلات نگاه کنید.

با این روش هم تمرکز بیشتری روی خود خواهید داشت، هم به افزایش قدرت خود در شرایط سخت کمک می کنید مورد مهم دیگر این که به محیط خود تسلط بیشتر پیدا می کنید.

شما شرایط سخت نیستید

بیشتر افراد خود را از شرایط سختشان جدا نمی کنند، آنها بر این باورند که شرایط سخت آن برای همیشه با آنها ماندگار است. در این شرایط برای افزایش قدرت در شرایط سخت به این موضوع توجه کنید که هیچ شرایطی ماندگار نیست.

اتفاقات در جریان سیال زندگی از تمام می شوند و از بین می روند. پس به خاطر داشته باشید در شرایط سخت مهم ترین فرد خودتان هستید و مراقبت از روح و جسمتان مهم است.

شما متفاوت هستید

به اندازه تمام افراد کره زمین مسائل و مشکلات متفاوت وجود دارد و البته تمام افراد بر اساس ویژگی شخصیتی و شرایط خود راه های مختلفی را برای حل مشکلاتشان پیدا می کنند. در نتیجه مضطرب نشوید و بر شرایط خودتان تمرکز کنید و با انتخاب بهترین روش رویارویی با چالش ها باعث افزایش قدرت در شرایط سخت زندگی خود شوید.

درد و لذت دوروی زندگی در شرایط سخت

به این موضوع توجه داشته باشید که شرایط بد و خوب درهرحال دوروی زندگی هستند و همیشه وجود دارند. در نتیجه بهتر است، موقعیت های سخت زندگی را همیشگی و پایدار ندانید.

بهترین راهی که می توانید موقعیت را در شرایط سخت برای شما قابل تحمل کند، ایجاد دلخوشی های کوچک است. در واقع موقعیت های کوچک لذت بخش به شما در افزایش قدرت مواجهه با مشکلات کمک می کند.

شرایط را هرچند سخت، بپذیرید

پذیرش شرایط نکته مهمی است که در شرایط سخت، باعث تمرکز بیشتر بر زمان حال می شود. در واقع شما با پذیرش شرایط موجود به آرامش ذهنی می رسید و در ادامه دید واضح و درستی نسبت به محیط خود پیدا می کنید و باتوجه به امکانات خود تصمیم می گیرید.

موفقیت را تجسم کنید

تصویر ذهنی یکی از بزرگ ترین موهبت های زندگی انسان است. برای افزایش قدرت در شرایط سخت، از تصویرسازی ذهنی استفاده کنید. این کار نه تنها شما را از خودتان و شرایط موجود دور نمی کند، بلکه باعث افزایش روحیه و انرژی مثبت در ابعاد مختلف زندگی شما می شود.

قدرت در شرایط سخت

به خودتان حق بدهید

به خودتان حق بدهید که ناراحت باشید، شرایطی برای شما ایجاد شده که از توانایی و قدرت جسمی و روحی شما فراتر بوده، پس شما حق دارید که ناراحت باشید. اما به خودتان یادآوری کنید که توانایی برآمدن از شرایط ایجاد شده را دارید و به بهترین شکل از آن عبور می کنید.

جستجوگر موقعیت جدید باشید

به خودتان یادآوری کنید که زندگی ابعاد مختلف دارد و تمام زندگی محدود به لحظات حال شما نمی شود، پس جنبه های مختلف زندگی خود را ببینید و در نهایت، سعی کنید در شرایط سخت هم به ثبات نسبی برسید و از روح و جسم خود مراقبت کنید.

بنویسید

نوشتن عواطف و احساساتتان باعث افزایش قدرت در شرایط سخت می­شود. این روش برای افرادی که به راحتی عواطف و احساساتشان را بروز نمیدهند بسیار مفید است که هم باعث تخلیه انرژی منفی میشود. هم به رشد ذهنی و ثبات عاطفی بیشتر کمک میکند.

در بحران با طبیعت آشتی کنید

مراقبه با طبیعت یکی از بهترین راه های رسیدن به آرامش در شرایط سخت است. در نتیجه بهتر است برای افزایش آرامش و تمرکز در شرایط سخت، به طبیعت پناه ببرید و ساعاتی را در آرامش و سکوت طبیعت بگذرانید.

توجه داشته باشید این موضوع باعث افزایش قدرت در شرایط سخت زندگی شما می­شود. و در نهایت با ذهن آرام و تمرکز بیشتر برنامه ریزی می­کنید و تصمیم می­گیرید.

خودتان تصمیم بگیرید

در شرایط سخت، گاهی اطرافیان سعی میکنند که برای شما تصمیم بگیرند. اما موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید شرایط روحی و جسمی خودتان است. توجه داشته باشید، افزایش قدرت در شرایط سخت با همراهی و همدلی دیگران اتفاق می افتد. تمام افراد آزاد هستند که خودشان مسئول زندگی و سرنوشت آن باشند.

شما در شرایط سخت تنها نیستید

برای افزایش قدرت در شرایط سخت، به خودتان یادآوری کنید که تنها نیستید. شما در هر حال از شرایطی که دارید خارج می­شوید و موقعیت دیگری را تجربه می­کنید. پس بهتر است در موقعیت های پرتنش و اضطراب زا به خودتان یادآوری کنید که تنها نیستید و روحیه و آرامش خود را حفظ کنید.

حقیقت تلخ

موضوعی که بیشتر افراد در شرایط سخت به آن توجه نمی­کنند، شنیدن حقیقت تلخ است. در واقع حقیقت تلخ شاید در ابتدا سخت باشد. اما در دراز مدت به افزایش قدرت در شرایط سخت به شما کمک می­کند و نتایج مطلوبی برای شما به همراه دارد.

در شرایط سخت، لبخند بزنید

در هر شرایطی به یاد داشته باشید برای آرامش و تمرکز بیشتر و از طرفی افزایش قدرت مواجهه با مشکلات، لبخند بزنید. این موضوع در طولانی مدت برای شما به عادت تبدیل می­شود و یاد می­گیرید در شرایط سخت، لبخند بزنید و آرامش خود را حفظ کنید.

شما یک فرد عادی هستید که شرایط سخت را تجربه می­کنید

در هر شرایط سختی، این موضوع را به یاد داشته باشید که شما فرد عادی هستید. فقط شرایط سختی را تجربه می کنید. این موضوع در دراز مدت باعث افزایش قدرت رویارویی شما با مسائل مختلف می­شود.

شرایط سخت را، تعمیم ندهید

ذهن انسان تمایل به بسط دادن چالش ها و مشکلات به مراحل دیگر زندگی است. به این موضوع توجه کنید. شرایط سخت در این بازه زمانی برای شما اتفاق افتاده که حل کردن این چالش در نهایت منجر به افزایش قدرت در شرایط سخت زندگی شما می­شود.

سخن آخر

زندگی انسان ها در طول تاریخ با چالش ها و دغدغه های زیادی همراه بوده است. اما مسئله ایی که بهتر است به آن توجه کنید، افزایش قدرت در شرایط سخت و رشد فردی است. ذهن و بدن انسان در شرایط مختلف زندگی، به محیط و موقعیت های مختلف عادت می­کند. پس در تمامی مراحل مختلف زندگی این موضوع را به یاد داشته باشید که هیچ شرایطی همیشگی نیست و در نهایت به ثبات نسبی می­رسد.

مورد دیگری که در شرایط سخت بهتر است به آن توجه کنید، ایجاد شرایط دلخواه و مناسب برای خودتان است. به این موضوع توجه کنید، هرقدر شرایط سخت باشد، سلامت جسم و روان شما در اولویت است.

پس از خودتان مراقبت کنید.

منبع:

https://www.success.com/how-to-assert-your-power-in-difficult-situations/

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx