روانشناسی انگیزه

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه مطالعه

روانشناسی انگیزه: چرا انگیزه اینقدر قدرتمند است؟

انگیزه یک نیروی محرکه مهم در زندگی هر فرد است. انگیزه می‌تواند بر روی جنبه های جزئی و کلی زندگی شما تاثیر بگذارد. اغلب اوقات، میزان و سطح انگیزه افراد یا مقدار ناچیز آن می تواند سطح موفقیت او را تعیین کند.

در این مقاله به مفاهیم انگیزه و روانشناسی می پردازم و شش انگیزه روانشناختی که افراد را هدایت می‌کند، ارائه می‌کنم. علاوه بر آن من نکاتی را در مورد اینکه چگونه می‌توانید انگیزه بگیرید و دلایل قدرتمند بودن انگیزه را توضیح خواهم داد. من همچنین افکار خودم را از دنیای خودم که در آن انگیزه نقش مهمی دارد را اضافه می‌کنم: دو و میدانی.

روانشناسی انگیزه

انگیزه چیست؟

تحقیقات نشان داده‌اند که انگیزه تعاریف زیادی دارد. فرهنگ لغت آکسفورد آن را به چندین روش تعریف می‌کند:

  • ‌دلیل یا دلایلی که فرد برای عمل یا رفتار به شیوه‌ای خاص دارد.

تمایل یا میل عمومی کسی برای انجام کاری.

  • انگیزه فرایندی است که رفتار هدف مدار را آغاز، هدایت و حفظ می‌کند.

از این تعاریف می‌توان نتیجه گرفت که انگیزه، نیروی محرک کاری که انجام می‌دهیم و عنصر کلیدی برای دستیابی به اهداف است.

دو نوع اصلی انگیزه وجود دارد: انگیزه بیرونی و انگیزه درونی. انگیزه بیرونی انجام یک کار یا فعالیت برای دست یابی به یک نتیجه است که معمولاً نوعی پاداش است. از سوی دیگر، انگیزه درونی هدایت درونی برای موفقیت و احساس هدف و مقصد است. تحقیقات بیان می‌کند که موثر تر از این دو انگیزه ای که منجر به بهترین نتایج می‌شود، انگیزه درونی است.

کوین کروز با نوشتن جمله زندگی درمورد تاثیر گذاشتن است نه درآمد ارزش انگیزه درونی زا تایید کرد.

استفان کاوی نیز آن را به این صورت بیان کرد که انگیزه آتشی از درون است. اگر کسی بخواهد آن آتش را روشن کند، این احتمال وجود دارد که برای مدت کوتاهی بسوزد.

روانشناسی چیست؟

روانشناسی آمریکایی روانشناسی را به عنوان مطالعه علمی ذهن و رفتار تعریف می‌کند. شش بینش وجود دارد که روانشناسی درمورد نیروهای پشت انگیزه برای ما به ارمغان آورده است.

۱. پول و دست آورد ها – بعضی از مردم به سمتی کشیده می شوند که تا آنجا که می‌توانند پول در بیاورند تا بتوانند ثروت خود را در جامعه به رخ بکشند. برخی دیگر نیز پول را ضرورتی برای مراقبت از خانواده ی خود می دانند.

۲. میل به بهترین بودن – من معتقد هستم که عامل کلیدی برای بهترین بودن از تمایل به آماده شدن نشأت می‌گیرد. مایکل جردن و تام بردی نمونه بارزی از برنامه ریزی استراتژیک هستند. آماده سازی مناسب از عملکرد ضعیف جلوگیری می‌کند.

۳. کمک به دیگران – آلبرت انیشتین وقتی نوشت: «من نمی‌توانم دلیلی برای اینکه اینجا هستیم جز کمک به دیگران فکر کنم» بهترین حرف را زد.

۴. قدرت و شهرت – من فکر می‌کنم تعداد زیادی از افرادی که به شهرت می‌رسند، آن را دنبال نمی‌کنند. آنها به سادگی‌ سر کار می‌روند، آستین ها را بالا می‌زنند، به شهرت می‌رسند و فروتن می‌مانند.

۵. شناخت – آن را با دامنه ای از نمک مصرف کنید زیرا ممکن است بسیار زود و همیشگی از بین برود و ناپدید شود.

۶. اشتیاق – من اهل همان شهری هستم که رودی روتیگر از فیلم «رودی» در آن حضور داشت. من رودی را خوب می‌شناسم و بدون شک می‌توانم بگویم که این اشتیاق او بود که باعث شد در نوتردام، فوتبال بازی کند و فیلم برجسته اش را در معرض دید عموم مردم قرار دهد.

روانشناسی انگیزه

چرا انگیزه اینقدر قدرتمند است؟

من معتقدم هدف انگیزه بیرونی این است که افراد را به انگیزه درونی برسانیم که نیروی محرک بسیار قدرتمندی است. در پایین پنج دلیل اصلی را گفته ام که نشان میدهد انگیزه درونی بسیار قدرتمند است.

۱. منجر به ماندگاری بهتر می‌شود

نمی‌توانم فکر کنم که هیچ تلاش ارزشمندی که درگیر آن بودم آسان نبود. اکثر دستاوردها در این راه با موانع و شکست مواجه می‌شوند. افراد پیگیر به آنها اسیب میزنند.

افراد پیگیر یک ضریب شکست قوی ایجاد می‌کنند باخت بخشی یا اغلب بخش بزرگی از یک فصل ورزشی است. به گفته استن کلنر در کتاب خود، با بسکتبال سایبرنتیک: یک برنامه آموزش ذهن، انقلابی برای برنده شدن عملکرد کسانی که نوفق به ایجاد رویکرد اف کیو قوی می‌شوند، از دو راه شکست می‌خورند: از آن بیاموزند یا به راهشان ادامه دهند. حرکت رو به جلو می‌تواند سخت تر از این دو باشد، اما برای موفقیت اینده ضروری است. یکی از جملات معروف در دو و میدانی این است که باید حافظه‌ی کوتاهی داشته باشید، شکست را فراموش کنید و همین حالا به راهتان ادامه دهید.

۲. افزایش تعامل

کوواس و دیسویک در تحقیقات خود این را دریافتند که کارکنان با انگیزه درونی احتمال بیشتری دارد که درگیر کار خود شوند و بیشتر به سوی کار خود سوق پیدا می‌کنند و همچنین آمادگی بیشتری برای قدم گذاشتن و مسئولیت پذیری نشان می‌دهند. افرادی که از سطح بالاتری برخوردار هستند کارها را انجام می دهند.

همه‌ی ورزشکاران بزرگ انگیزه این را دارند که به تنهایی روی پای خود بایستند. تعداد کمی از مردم همیشه می‌فهمند که آنها روی خود سرمایه گذاری می‌کنند. زمانی که مایکل جردن پس از حضور در بیسبال به شیکاگو بولز بازگشت، او و بولز در پلی اف شکست خوردند. او می‌دانست که باید دوباره مثل قبل بسکتبال بازی کند، اما برای ساخت فیلم هرج و مرج فضایی امضا کرده بود؛ بنابراین، او یک زمین بسکتبال در فضای باز در محوطه ساخت فیلم ساخته بود تا بتواند بین و بعد از برداشت های فیلم تمرین کند. حتی بهترین بسکتبالیست نیاز داشت تا روی خود کار کند.

۳. یادگیری با انگیزه درونی موثر تر است.

هینتون زیگلار با نوشتن جمله «اگر مایل به یادگیری نباشید، هیچ‌کس نمی‌تواند به شما کمک کند. اگر مصمم به یادگیری هستید هیچ‌کس نمی‌تواند شما را متوقف کند» قدرت یادگیری را مختصر بیان کرد.

همیشه معتقد بودم معلم های خوب چهار چیز را انجام می‌دهند: قالب موضوع های خود را می‌دانند، آنها منظم هستند، آنها با اشتیاق تدریس می‌کنند و به دانش آموزان خود در کلاس درس و خارج از کلاس اهمیت می‌دهند؛ اما هرچقدر هم که آن معلم برجسته و شناخته شده باشد، اگر دانش آموز انگیزه برای یادگیری نداشته باشد، یاد نمی‌گیرد. در آخر فقط و فقط یک نفر مسئول نتیجه کار هایتان است و آن خود شمایین.

۴. زمانی که انگیزه درونی داشته باشید بهتر عمل می‌کنید.

زمانی که انگیزه درونی داریم برای کاری که بر عهده گرفته ایم با کمال میل تمام تلاشمان را می‌کنیم. وینس لومباردی، مربی افسانه ای گرین پکرز، هنگامی که جمله «کمال دست یافتنی نیست، اما اگر به دنبال کمال باشیم، می‌توانیم برتری را به دست بیاوریم» را نوشت، بر اثر بخشی کمال تأکید کرد.

افراد با انگیزه برتری و اغلب کمال را پیدا می کنند.

۵. احتمال ماندن افرادی که انگیزه درونی دارند بیشتر است.

افراد با انگیزه در مواقع سخت با شما می‌مانند، اما افراد بی انگیزه زمانی که شرایط سخت شود آنجا را ترک می‌کنند.

وقتی یک مربی جدید برای تصدی برنامه ای استخدام می‌شود، بیشتر به این دلیل است که آنها در زمان بدی قرار گرفته اند یا در حال باخت هستند. این احتمال وجود دارد که بین سه تا پنج سال طول بکشد تا برنامه‌ای تغیر کند و به همین دلیل است که بیشتر برنامه های پنج ساله دست مربی های جدید داده می‌شود. با توجه به همین واقعیت مربی باید بازیکن های با استعدادی را استخدام کند یا به کار بگیرد. اگرچه فقط این کار کافی نیست. آنها نیز به دنبال آن هستند که بازیکنان با اخقلاقی را استخدام کنند چون آنها در شرایط سخت همراه هم هستند.

روانشناسی انگیزه

پنج راه برای انگیزه گرفتن

به گفته کندرا چری، عوامل روانشناختی خاصی درمورد انگیزه وجود دارند که می‌توانید از آنها به نفع خود بهره ببرید. او ادعا می‌کند که این تکنیک های روانشناختی به شما کمک می‌کند تا در زندگی خود انگیزه بالاتری داشته باشید.

۱. استفاده با دقت از مشوق ها

در مورد پاداش ها باید محتاط باشیم. او تأکید کرد که ما نباید کسی را بخاطر باهوش بودن یا ورزشکار بودن تشویق کنیم بلکه در عوض باید کسی را تشویق کنیم که برای باهمش بودن یا ورزشکار بودن تلا می‌کند.

با این کار علاوه بر تعریف و تمجید از کسی، او را یک قدم جلو بردیم. ما متوجه شدیم که تعداد زیادی از مردم می‌توانند در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه تلاش زیادی انجام دهند، اما نتوانسته‌اند همین تلاش را در روز های پنج شنبه و جمعه بیابند؛ بنابراین این به ورزشکاران خود گفتیم تلاش عادی کافی نیست و تفاوت بین خوب و عالی بودن در تلاش پایدار است. بهترین افراد می‌توانند چیزی را که باید ارائه بدهند پیدا کنند. هیچ‌کدام از ما هرروز «بازی» خود را نداریم، اما برجستگان همیشه بهترین های خود را پیدا میکنند.

۲. معرفی چالش ها

بیشتر اوقات که فکر می‌کنم متوجه می‌شوم چالش هایی که بیشتر از بقیه نگرانشان بودم بهترین کارهایی بوده‌اند که تابحال انجام داده ام. من برای ارائه اردوهای بسکتبال به سخنرانی در کلینیک ها به خارج از کشور سفر کرده‌ام. من قطعا این کار را چالش برانگیز یافتم. عصبی بودم و میخواستم مطالبی را ارائه بدهم که برای بازیکنان و مربیان ارزشمند باشد. تنها چیزی که به من کمک کرد تا حالت عصبی را پشت سر بگذارم آمادگی بود که داشتم. من زمان زیادی را صرف آمادگی برای این چالش ها کردم.

۳. موفقیت را تجسم نکنید

این در تضاد با نظریه مدرن تجسم است. معمولا مفهوم این است که خود را در حال انجام موفقیت آمیز فعالیت ببینید. در عوض چری معتقد است که باید مراحلی را که برای رسیدن به موفقیت پشت سر میگذارید را تجسم کنید.

«من لزوماً با او در این فرض برای انگیزه موافق نیستم، من به انکیزه اعتقاد دارم. شما باید هدف و نتیجه نهایی را تجسم کنید. زدن پرتاب های آزاد در بسکتبال زمان خوبی برای تجسم است. من معتقدم دیدن توپ در دروازه مهمتر از تلاش برای شکستن تمام موانع برای رسیدن به آن هدف است. موفقیت را تجسم کنید.»

۴. داشتن کنترل

چری تلاش برای تسلط بر یک پروژه را تبلیغ نمی‌کند. اگرچه او تشخیص می‌دهد که چگونه می‌توانید به موفقیت پروژه کمک کنید.

اکثر پروژه هایی که انجام می‌دهید نیاز به کار گروهی دارند و نیاز است که بدانید شما بخشی از یک تیم هستید و هدف اصلی شما کمک به موفقیت تیم است. در دو و میدانی، ما به این مفهوم کمی متفاوت تر نگاه می‌کنیم. ما از تیم می‌خواهیم «میل به سلطه» را توسعه دهند. بازهم به خود تیم مربوط می‌شود اما ما می‌خواهیم تیم مسلط شود.

۵. روی راه تمرکز کنید، نه روی نتیجه

در رقابت های ورزشی شما میخواهید نتیجه آن پیروزی باشد، اما تمرکز مشا نباید روی پیروزی باشد. تمرکز شما باید روی فرایندی باشد که برای به دست آوردن نتیجه پیروزمند نیاز است. اگر نتوانید روی کارهایی که برای رسیدن به موفقیت باید انجام دهید تمرکز کنید، هرگز به یک نتیجه موفقیت آمیز نخواهید رسید.

روانشناسی انگیزه

صحبت های نهایی

روانشناسی انگیزه به ما بینشی در مورد نوع طرز فکری که برای برتری در زندگی به آن نیاز داریم، می‌دهد. کسانی که به دنبال کمال هستند که منجر به برتری می‌شود، قدرتمند ترین و سازنده ترین افراد در هر سازمانی هستند. آنها نیازی به انگیزه بیرونی ندارند چون با درون خود هدایت می‌شوند این در دی ان ای آن ها است.

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx