3 تقویت کننده اعتماد به نفس عالی از دنیای سخنرانی عمومی

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

3 تقویت کننده اعتماد به نفس عالی از دنیای سخنرانی عمومی

هر کسی که سخنرانی کرده است می داند که اعتماد به نفس نقش مهمی در سخنرانی عمومی دارد؛ اما اعتماد به نفس چیزی نیست که بیشتر آن را با خود به جای های دیگر حمل کرد. برای اینکه یک سخنران بارها و بارها با مخاطبان روبرو شود، باید دائماً روی اعتماد به نفس خود کار کند.

اعتماد به نفس مزایای بسیار زیادی در سایر زمینه های زندگی ما دارد، هم در کار های کوچک و هم در کار های بزرگ!

در اینجا سه نکته کلیدی مربیگری وجود دارد که می توانید از آنها برای بهبود اعتماد به نفس خود در تمام زمینه های زندگی خود استفاده کنید.

3 تقویت کننده اعتماد به نفس عالی از دنیای سخنرانی عمومی

  1. صاف و مغرور بایستید

خب، شاید مورد اول چندان تعجب آور نباشد، اما آنقدر مهم است که باید آن را چندین بار تکرار کرد. طرز ایستادن ما چیزهای زیادی در مورد خودمان به … خودمان می گوید!

خم شدن، افتادگی در شانه‌ها، فرو بردن سر در قفسه سینه و آویزان کردن سر، همگی حالت‌های تدافعی هستند که از نظر فیزیکی حالت ایستادن شما را بد شکل می کنند. این نه تنها به دیگران می گوید که ما ناامن یا غیر قابل اعتماد هستیم، بلکه این پیام را در ذهن خودمان تقویت می کند.

سخنرانی معروف امی کادی در TED در مورد ژست های قدرت، تأثیر واقعی زبان بدن ما بر ذهن ما را به آگاهی عمومی رساند؛ اما این تکنیک برای بازیگران مدت هااست به خوبی شناخته شده است. همانطور که شخصیت تان میطلبد بایستید، در نتیجه شما هم همان حس را خواهید داشت. صاف و مغرور ایستادن در واقع به معنای داشتن حالت بدنی خوب است. این یک روش سفت و سخت برای نگه داشتن خود نیست. وقتی به آن دست پیدا کردید، میفهمید که راحت ترین و طبیعی ترین راه برای ایستادن است.

برای داشتن اعتماد به نفس در یک سخنران عمومی (خواه فقط شما سخنران باشید یا نه)، این مراحل را دنبال کنید:

  1. پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید.
  2. به آرامی عضلات شکم خود را درگیر کنید، مثل اینکه در حال آماده شدن برای برداشتن یک جعبه سنگین هستید. شکم خود را خیلی سفت نکنید، فقط کافی است آنها را درگیر کنید تا به حمایت از تنه شما کمک کنند.
  3. اجازه دهید نقطه مرکزی قفسه سینه شما بدون زحمت به سمت بالا شناور شود. سینه (مغرور) باید بالا نگه داشته شود، نه پف کرده. این به شانه های شما کمک می کند تا بدون فشار به پایین و عقب بیفتند.
  4. سر خود را به طور مساوی روی گردن خود متعادل کنید و فک خود را موازی با زمین نگه دارید.

سعی کنید احساس سبکی و تعادل در کل بدن خود داشته باشید. فرقی نمی کند که بدنتان چه اندازه یا شکلی باشد. هر کسی می تواند خود را سبک و با غرور نگه دارد و این تأثیر بسیار واقعی در احساس غرور و اعتماد به نفس واقعی شما دارد.

3 تقویت کننده اعتماد به نفس عالی از دنیای سخنرانی عمومی

  1. تحقیر نامحسوس خود را از بین ببرید

همه ما توصیه هایی را برای تجلیل از توانایی های خود شنیده ایم و این توصیه خوبی است. این اعتماد به نفس را بیشتر و آن را تقویت می کند. اغلب اوقات ما سعی می‌کنیم با فکر کردن یا گفتن چیزی منفی، عبارات مطمئن را متعادل کنیم. بسیاری از ما نمی دانیم که چقدر از طرفی توانایی های خود را تصدیق می کنیم، در حالی که از طرفی دیگر خود را تحقیر و کوچک می کنیم.

معمولاً سعی می‌کنیم فروتن باشیم یا از لاف زدن اجتناب کنیم، اما تنها کاری که واقعاً انجام می‌دهیم این است که توانایی های خود را دست کم می گیریم و اعتماد به نفس خود را کاهش می دهیم. هنگامی که در مورد ویژگی های خوب خود صحبت می کنید یا به آن فکر می کنید، تمام کلماتی را که شما را از آن توانایی یا تعریف و تمجید دور می کند حذف کنید.

به جای اینکه بگویید «من بهترین نویسنده نیستم، اما مقاله بسیار خوبی بود»، به خودتان بگویید «مقاله خوبی نوشتم». هر دو عبارت مهارت شما را تصدیق می‌کنند، اما اولی آن را به صورت ناخودآگاه بیان می‌کند. بیانیه دوم مهارت شما را به عنوان حقیقتی ساده و صادقانه نشان می دهد که بسیار قدرتمندتر است.

هوشیار باشید: گاهی اوقات شما بدون قصد قبلی خودتان را مورد تحقیر قرار می دهید. به طور مثال او دوست دارد خود را به شکل طنز پنهان کند: (بله این بودجه عالی بود، اما نگران نباشید… من آن را با یک گزارش زشت جبران می کنم!)

همچنین می‌تواند خود را در کلمات کوچک و بی‌ضرر پنهان کند: «من آشپز خوبی هستم» یا «آره، ارائه خوبی بود» به جای «من یک خورش گوشت گاو بد درست می‌کنم» یا «من یک ارائه خوب ارائه کردم».

3 تقویت کننده اعتماد به نفس عالی از دنیای سخنرانی عمومی

  1. بی امان کنجکاو باشید

این تاکتیک تماماً در مورد این است که یک شکست یا کمبود دانش را فرصتی برای یادگیری چیزهای جدید بدانیم تا دلیلی برای شکست دادن خود. در حالی که ما در سطح فکری می دانیم که نمی توانیم همه پاسخ ها را داشته باشیم، اعتراف به آن می تواند قرص سختی باشد.

بسیاری از افراد زمانی که نتوانند به سوالی پاسخ دهند یا نتوانند مهارت یا وظیفه ای را که به نظر می رسد برای شخص دیگری طبیعی است انجام دهند، بی جهت خود را تنبیه می کنند؛ و این اعتماد به نفس ما را تضعیف می کند. سخت است که در مورد خود احساس خوبی داشته باشیم، وقتی که مشغول لگد زدن به پشت خود به دلیل کامل نبودن هستیم.

اما توجه به ایرادات در مهارت یا دانش به عنوان فرصتی برای یادگیری چیزهای جدید و جالب می تواند این سرزنش منفی را از بین ببرد. به جای تمرکز بر روی افکار منفی مانند (باورم نمی شود که نتوانستم به آن پاسخ دهم)، این کلمات را با (من می خواهم در مورد آن بیشتر بدانم!) عوض کنید.

در مورد کنجکاوی خود با صدای بلند صحبت کنید و سپس اقدام کنید تا کمی بیشتر در مورد چیزی که در مورد آن نمی دانستید بیاموزید. این اقدام می تواند به سرعت جستجوی یک مقاله در ویکی پدیا یا به اندازه شرکت در یک کلاس باشد.

برای اینکه این استراتژی موثر باشد، باید آن را به طور منظم انجام دهید. هر زمان که شروع به سرزنش ذهنی خود به دلیل ندانستن چیزی کردید، بلافاصله و با اشتیاق در مورد آن چیز کنجکاو شوید. سپس آن ابراز کنجکاوی را با یک اقدام دنبال کنید تا کمی بیشتر در مورد آن بدانید.

با این کار نه تنها اعتماد به نفس خود را افزایش می دهید، بلکه دانش خود را نیز افزایش می دهید.

در هر موردی که این تاکتیک شما را به یادگیری چیزهای جدید سوق می دهد افتخار کنید!

این تقویت کننده های اعتماد به نفس، راه حل های فوری نیستند. آنها به تکرار، تمرین و ذهن آگاهی نیاز دارند تا به طور کامل در زندگی شما گنجانده شوند؛ اما با صبر و پشتکار، آنها می توانند تفاوت واقعی هم در زندگی شما و هم در سخنرانی ایجاد کنند.

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/success/confidence-boosters-from-public-speaking
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx