14 راه برای تقویت قدرت تخیل و دستیابی به اهداف بزرگ

1 comment
11 Min Read

۱۴ راه برای تقویت قدرت تخیل و دستیابی به اهداف بزرگ

همه انسان‌ها در زندگی اهدافی برای خود تعیین می‌کنند که سعی در رسیدن به آن‌ها دارند. دستیابی به این اهداف چه دستاوردهای بزرگی باشند و چه پیروزی‌های کوچک احساس بسیار خوبی را در شما به وجود می‌آورند. تقویت قدرت تخیل باعث می‌شود که تا حدودی دشواری مسیر کاهش یابد.

واقعیت این است که شما قادر هستید که هر کسی یا هر چیزی باشید. فقط کمی اعتمادبه‌نفس و مقداری نیروی تخیل لازم است. آیا می‌خواهید مانند همینگوی بنویسید؟ مشابه میکل آنژ نقاشی بکشید؟ شما به راحتی امکان تبدیل شدن به هر یک از این موارد را دارید. زیرا در حال حاضر دارای تمام ابزارهای موردنیاز هستید که با آن‌ها بدرخشید. در این مقاله به شما آموزش داده می‌شود که چگونه با تقویت قوه تخیل به این اهداف بزرگ خود دست یابید.

14 راه برای تقویت قدرت تخیل و دستیابی به اهداف بزرگ

راهکارهای تقویت قدرت تخیل چیست؟

روش‌های موثر برای تقویت قدرت تخیل چیست؟

در ادامه راهکارهای موثر و تضمینی برای تقویت نیروی تخیل به منظور افزایش عزت نفس شما شرح داده شده است. این روش‌ها شما را در رسیدن به اهداف بزرگتان یاری می‌دهند.

پتانسیل‌های خود را درک کنید

آیا تصور می‌کنید که ارنست همینگوی یکی از بزرگترین نویسندگان تمام دوران است؟ باید بدانید که او نیز علاقه خود را دنبال کرد و سپس با آن موفقیت‌های بزرگی بدست آورد. به آن چیزی که در ذهن دارید، با اعتماد به خود و پشتکار دست می‌یابید.

افکارتان را متمرکز سازید

در حین مدیتیشن و ورزش گفت‌وگوهای ذهنی خود را متوقف سازید. در این صورت به بخش‌های جدیدی از مغز خود دسترسی پیدا می‌کنید.

وقتی تجربه سکون را آغاز کنید، منطق ذهن خودآگاه را دور می‌ریزید و منطق فوق‌آگاه را فعال می‌سازید. منطق فوق‌آگاه مدیریت خلاقیت نامحدود انسان را برعهده دارد. قدرت یوگا و ورزش را دست کم نگیرید. هر دو این اقدامات اندورفین‌های خوبی را به مغز شما می‌فرستند. این فعالیت‌های جسمی و روحی در آزادسازی استرس و اضطراب‌ فرو رفته در شما نقش موثری دارند. به یاد داشته باشید که این تشویش‌های ذهنی پتانسیل واقعی شما را از بین می‌برند.

تصورات از پیش طرح‌ریزی شده خود را دور بریزید

شما به آن چیزی تبدیل می‌شوید که همیشه به خود گفته‌اید. آیا دائما به خود می‌گویید که فاقد خلاقیت یا اصالت هستید؟ بهتر است که این افکار را متوقف کنید. گاهی ذهن شما حاوی مطالبی است که درست نیستند.

قانون ناپایداری را به یاد دارید؟ هر لحظه از زندگی شروع دوباره است. انسان مانند یک بوم خالی است، بنابراین آنچه را که می‌خواهید روی بوم نقاشی خود بکشید، خود انتخاب کنید. واقعی‌ترین شکل خود را روی این بوم مجسم سازید. شما فردی ارزشمند، زنده و پرهیاهو هستید که هیچ چیز قادر به تغییر آن نیست.

14 راه برای تقویت قدرت تخیل و دستیابی به اهداف بزرگ

دستیابی به اهداف بزرگ با تقویت قدرت تخیل میسر است.

در مورد نحوه مصرف انرژی خود تصمیم بگیرید

در ذهن خود در مورد یک مسیر تخیلی تصمیم بگیرید. همچنین در تصورات شما امکان تصمیم‌گیری در خصوص چند مورد نیز وجود دارد. برای مثال اگر می‌خواهید که نقاش بزرگی باشید، خود را به عنوان پیکاسو تجسم کنید. تمام طول روز را در حالی که چنین فکری را در سر می‌پرورانید، به شب برسانید.

به آن چیزی که فکر می‌کنید، دست می‌یابید. اگر در ذهن موفقیت‌های خود را مجسم سازید، مسیری را برای رسیدن به آن‌ها به وجود می‌آورید.

مرتبا تحقیق کنید و سوال بپرسید

برای تقویت قدرت تخیل خود همیشه کنجکاو باشید. مهمترین نکته این است که بدن تلاش برای پاسخگویی به دیگران گوش دهید. همچنین مطالب زیادی وجود دارد که باید از همسالان خود یاد بگیرید.

یک دفترچه یادداشت تهیه کنید و ایده‌های خود را در آن بنویسید. پس از مدتی احتمالا از مسیری که این ایده‌ها و الهامات پیش روی شما گذاشته‌اند، متعجب می‌شوید.

دائما به اطراف خود نگاه کنید

آیا به این مسئله توجه کرده‌اید که در اطراف شما چه می‌گذرد؟ بهتر است که به صورت مداوم در ذهن رقابتی خود فرو نروید. به کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند، توجه داشته باشید. کمتر سخن بگویید و بیشتر گوش کنید.

هنگامی‌که از کارهای روزانه خود خسته شده‌اید یا در ترافیک هستید، به محیط اطراف خود دقت کنید. در این زمان اجازه دهید که قوه تخیل شما فعال شود. واقعا زندگی یک پلیس راهنمایی‌ و رانندگی چگونه است؟ آیا گیاهان نیز احساس درد دارند؟ شما با حدس و گمان در مورد این مسائل خود را سرگرم می‌سازید.

این تخیلات ممکن است که ایده‌ای را برای نوشتن یک کتاب یا ایجاد یک محصول جدید به وجود آورند که مطمئنا زندگی شما را تغییر می‌دهند.

14 راه برای تقویت قدرت تخیل و دستیابی به اهداف بزرگ

روش‌های موثر بر تقویت قدرت تخیل چیست؟

ذهن آگاهی را تمرین کنید

ذهن آگاهی به معنای حفظ آگاهی از تمام لحظات افکار، احساسات، شور و هیجانات بدنی و محیط اطراف است. با انجام این تمرین حس‌های زنده و قوی بدست می‌آیند. از این روش جدید نگاه کردن به جهان پیرامون برای تقویت قدرت تخیل خود استفاده کنید.

توصیه می‌شود که برای کسب ذهن آگاهی به طبیعت بروید و حس سرزندگی و انرژی سرشار جنگل را با تمام وجود خود دریابید.

برای کشف علایق خود وقت بگذارید

برای مثال موسیقی جزء جدایی‌ناپذیری از من است. با پخش ترانه موردعلاقه‌ام تجسم می‌کنم که با شروع سپیده دم از خانه بیرون می‌روم. سپس عکسی از مه مرموز که بر فراز دریاچه‌ای ساکن معلق است، را می‌گیرم.

شما نیز علایق خود را پیدا کنید. برای مثال شعر بخوانید یا با صنایع دستی سرگرم شوید. به یک گالری بروید یا هر کار دیگری که شما را به وجد می‌آورد.

به خود سخت نگیرید

درک کنید که شک و تردید امری طبیعی در انسان است، بنابراین بیش از حد به خود سخت نگیرید. هنگامی که ذهن بر شما تسلط می‌یابد، افکار منفی را به سرعت از خود دور کنید. در غیر این صورت این افکار دائما به شما می‌گویند که به اندازه کافی خوب نیستید. این افکار همیشه به وجود می‌آیند، مهم این است که به آن‌ها واکنشی نشان ندهید.

با افراد مناسب معاشرت کنید

مکزیکی‌ها یک ضرب‌المثل دارند، مبنی بر اینکه ” به من بگو دوستان تو چه کسانی هستند، من می‌گویم که تو چه کسی هستی”.

حقیقت این است که افراد اطراف شما تاثیر قابل توجهی روی تقویت قدرت تخیل شما دارند. بنابراین اگر دوستان خود را از افرادی با تخیل بالا انتخاب کنید، مقداری از آن نیز به شما انتقال می‌یابد.

14 راه برای تقویت قدرت تخیل و دستیابی به اهداف بزرگ

تقویت قدرت تخیل و راه‌های دستیابی به آن کدام است؟

مطالعه را فراموش نکنید

مطالعه اغلب با یادگیری همراه است. واقعیت امر این است که مطالعه هر کتابی، داستانی یا غیرداستانی، دیدی از ذهن نویسنده به شما ارائه می‌دهد.

همچنین خواندن کتاب‌های مختلف منظری از تجربیات و بینش افراد دیگر را به سوی شما باز می‌کند. در این صورت شما در مورد آنچه که افراد دیگر در مکان‌های دور تجربه یا فکر کرده‌اند، می‌خوانید. بنابراین این امکان برای شما فراهم می‌شود که این تجربیات و افکار را داشته باشید.

برای باز شدن ذهن خود به مطالعه بیشتر ادامه دهید. با کتاب خواندن شما قادر هستید، جهانی را بسازید که در آن هر چیزی ممکن است.

همیشه برای خود وقت بگذارید

آنقدر در زمینه تقویت قدرت تخیل متمرکز نشوید که برای تنها بودن شما زمانی باقی نماند. یکی از آموزه‌های اصلی قانون جذب رعایت تعادل در همه جنبه‌های زندگی است.

خلق کنید

چه چیزی تخیل‌برانگیزتر از تولید یک محصول خلاقانه است؟ ایجاد وسیله‌ای جدید انگیزه شما را برای کشف بیشتر پتانسیل‌های درونی افزایش می‌دهد. مشاهده بصری چیزی که در ذهن می‌پروراندید، بسیار هیجان‌انگیز است و تخیل شما را به سطح بالاتری منتقل می‌کند.

زیرا لامسه حسی است که واکنش‌های زیادی را به همراه دارد. لمس کردن ماحصل تلاش و کوشش علاوه بر تحریک قانون جذب موفقیت باعث می‌شود که نهایت توان خود را برای پیشرفتتان بکار برید.

ایده‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

ایده‌های خود را با دوستان، خانواده، همکاران و مربیان خود مطرح کنید. برای تقویت قدرت تخیل خود دریابید که افکار آن‌ها چگونه است و چه واکنشی دارند.

این امر به شما این امکان را می‌دهد که یک خط فکری امیدوارکننده را فراتر از تصورات اولیه خود ترسیم سازید. اشتراک‌گذاری ایده‌ها در اعتبارسنجی و به چالش کشیدن افکار شما موثر است.

14 راه برای تقویت قدرت تخیل و دستیابی به اهداف بزرگ

تقویت قدرت تخیل در کودکان بسیار مهم است.

کلام آخر

همواره نسبت به خود متعهد باشید که در جهت تقویت قدرت تخیل خود گام برمی‌دارید. هر انسانی پتانسیل بی حد و حصری دارد، فقط باید لایه‌های شک و تردید موجود در ذهن خود را از بین ببرد. در این صورت او قادر است که به باشکوه‌ترین نسخه خود تبدیل شود. در این مقاله ۱۴ راهکار موثر برای افزایش قوه تخیل شما به منظور کمک به دستیابی به اهداف بزرگتان بیان شده است.

همچنین هر ثانیه با خود تکرار کنید که یک فرد کاملا جدید هستید و توانایی اعمال تغییرات جدید را در خود دارید. اینکار را از همین الان آغاز کنید و در این راه از کمک سایت پرورش افکار نیز غافل نشوید.

 

  • منبع:

https://www.ideatovalue.com/crea/melissaalles/2016/04/10-surprising-ways-develop-imagination/

https://www.lifehack.org/articles/communication/10-ways-ignite-your-imagination-and-accomplish-big-things.html

۳/۵ - (۶ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx