تعریف و ایجاد سرمایه فردی برای برداشتن بهترین گام‌ ها در زندگی

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه زمان مطالعه

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا برخی افراد در به دست آوردن شغل رویایی خود یا شروع یک حرفه هیجان انگیز به مراتب بهتر عمل می کنند در حالی که برخی دیگر دست و پا می زنند؟ در واقع، ممکن است احساس کنید که خودتان در حال کشمکش هستید و تعجب کنید که راز  آن چیست.

پاسخ ممکن است در یک عبارت ساده باشد: سرمایه هویتی یا فردی. دکتر مگ جی، نویسنده ‘ تعریف دهه'، سرمایه هویتی را به عنوان پولی که ما برای خرید مشاغل یا روابط به طور استعاری استفاده می کنیم' خلاصه کرد. به عبارت ساده تر، به معنای سرمایه گذاری در انواع تجربیات و آموزش هایی است که به شما کمک می کند قدم بعدی را در زندگی خود بردارید.

اهداف خود را تعیین کنید

برای ایجاد سرمایه هویتی یا فردی چه کاری می توانید انجام دهید؟ همه چیز در مورد سرمایه گذاری روی خود و اهدافی است که برای زندگی تان دارید. در اینجا چند ایده وجود دارد که به شما کمک می کند تا به سمت سطوح جدیدی از موفقیت حرکت کنید.

چیزی که افراد موفق را از کسانی که موفق نیستند جدا می کند این است که آنها برای تعریف معنای ‘موفقیت‘ زمان می گذارند. به خاطر داشته باشید که تعریف موفقیت لازم نیست با افراد موفق در دنیا یا انتظارات خانواده، دوستان یا همکاران شما مطابقت داشته باشد.

ممکن است تعریف موفقیت برای یک فرد داشتن تعداد زیادی شرکت باشد، اما همین موضوع برای فرد دیگر یک کابوس باشد. بنابراین، اولین قدم این است که مرزها را کنار بگذارید و تصمیم بگیرید که یک زندگی موفق برای شما چگونه است. سپس برای رسیدن به آن اهداف سخت تلاش کنید.

آیا می خواهید با حیوانات کار کنید؟ اگر چنین است، آیا آن را به عنوان یک حرفه می خواهید یا به عنوان یک سرگرمی؟ دانستن اینکه می‌خواهید به کجا برسید، اولین قدم برای ایجاد نقشه و انتخاب سرمایه هویتی است که می‌خواهید آن را توسعه دهید. اگر نمی دانید چه کاری می خواهید انجام دهید، نگران نباشید. در عوض، بر روی کسی که می خواهید تبدیل شوید، تمرکز کنید. بسیاری از اوقات، صرفاً حرکت به سمت علایق خود گام بزرگی برای سرمایه گذاری در  سرمایه هویتی مناسب خواهد بود.

برداشتن بهترین گام‌ ها در زندگی

در کار کردن بر روی پیشرفت و رشد خود متعهد باشید

اگر متوجه شدید که اغلب برای تخریب خود یا مواجه شدن با شکست های مداوم به سمت اهدافتان پیش می روید، بهتر است یک قدم به عقب بردارید و دلیل آن را بررسی کنید. چیزی که بسیاری از مردم متوجه می شوند این است که با ایجاد تغییرات قابل توجه در زندگی خود کاملاً راحت نیستند.

بخشی از مدیریت تغییر شامل درک این نکته است که حتی یک گام مثبت رو به جلو به معنای رها کردن چیز دیگری است. این رها کردن می تواند چالش برانگیزترین بخش برای رسیدن به رویاهای شما باشد. آسان است که ناخودآگاه سعی کنید پیشرفت خود را حفظ و در نهایت روند آن را کاهش دهید.

برای رسیدن به اهدافتان، دستیابی به رشد شخصی و تبدیل شدن به فرد رویاهایتان، مدتی زمان بگذارید و بنویسید چه چیزهایی را باید رها کنید. صادق باشید. همه تغییرات مستلزم از دست دادن است و اگر از قبل به آن متعهد نباشید، سرمایه‌گذاری‌های خود را در آموزش و تجربیات ناقص و کم خواهید دید.

در نهایت برای یک سفر طولانی آماده باشید. جامعه همه چیز را هرچه سریع تر ارائه می دهد و رضایت آنی را تأمین می‌کند. با این حال، توسعه سرمایه هویتی شما یک فرآیند فوری نیست. این یک ماراتن است نه دوی سرعت، اما ارزشش را دارد!

از ترس به عنوان ابزاری برای کمک به پیشرفت خود استفاده کنید

تغییرات زیاد باعث ترس نیز می شود. ترس می تواند شما را عقب نگه دارد یا می توانید آن را به ابزاری تبدیل کنید که به رشد شما کمک می کند. هر زمان که ترس ظاهر شد، سعی کنید از آنچه به شما می گوید درس بگیرید. چه جاهایی آسیب دیده اید که بتوانید روی درمان آنها تمرکز کنید؟ چه تغییرات عمده ای فرصت های جدیدی را برای شما به وجود آورده است؟

اگر متوجه شدید که شغل خود را از دست داده اید یا اخراج شده اید، ممکن است برای پر کردن این شکاف، فرصت هایی را جهت رشد برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید سفر کنید، که راهی عالی برای رویارویی با ترس های خود و گسترش نقطه آسایش شما است. اگر این کار را می‌کنید، مطمئن باشید که می‌دانید چگونه با خیال راحت در جاده سفر کنید، به خصوص اگر به جایی کاملاً جدید می‌روید.

اگر نمی توانید خیلی جای دوری بروید، سعی کنید حداقل به طبیعت بروید. گاهی اوقات بودن در یک محیط آرام و طبیعی تنها چیزی است که برای رویارویی با ترس های خود و رشد به آن نیاز داریم. ممکن است متوجه شوید که تکان خوردن درختان  و نسیم ملایم به شما وضوح زیادی در مورد نوع سرمایه هویتی که می خواهید روی آن سرمایه گذاری کنید، می دهد.

تصمیم بگیرید که چگونه سرمایه هویت خود را بسازید

سرمایه هویتی شما مجموعه ای از تحصیلات و تجربیات است که شما را برای فرصت، شغل یا مرحله بعدی برای رشد در زندگی، سازگار و آماده می کند. چه ایده‌ هایی برای ساختن سرمایه هویتی شما وجود دارد؟ ممکن است تعجب کنید که همه آنها گران قیمت یا وقت گیر نیستند. گاهی اوقات کوچکترین قدم ها مهم ترین تفاوت را ایجاد می کنند.

ایده های زیر را در نظر بگیرید:

۱) ایجاد مرزها و حذف روابط سمی

گاهی اوقات چیزی که ما را عقب نگه می دارد، اصلا ما نیستیم. این کاری است که به دیگران اجازه می دهیم در اطراف ما انجام دهند. تعیین مرزها، در صورتی که قبلاً هرگز مرزی نداشته اید یک چالش مهم است و احتمالاً باعث ناراحتی برخی از افرادی می شود که از شما سوء استفاده می کنند. با این حال، وقتی به خود احترام می گذارید و از دیگران نیز می خواهید که همین کار را انجام دهند، از شر روابط سمی خلاص خواهید شد و احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

برداشتن بهترین گام‌ ها در زندگی

۲) یک لیست «انجامش نده» تهیه کنید

احتمالاً با ایده لیست «کارهایی که باید انجام دهید» آشنا هستید، اما در مورد لیست «انجامش نده» چطور؟ فهرستی از چیزهایی که واقعاً از آنها لذت نمی برید، تهیه کنید، چیزهایی که به نظر می رسد شیره جانتان را می مکد و شادی و نشاط را از شما می گیرد. از آنجا، راه هایی برای انجام ندادن آنها پیدا کنید! این ممکن است به معنای ایستادن برای خودتان باشد (به ایجاد مرزها در بالا مراجعه کنید) یا ممکن است به این معنی باشد که به سادگی اعتراف کنید که چیزی که قبلاً دوست داشتید دیگر به درد شما نمی خورد.

۳) برای خود نامه ای از طرف آینده تان بنویسید

برداشتن بهترین گام‌ ها در زندگی

به این فکر کنید که دوست دارید در آینده چه چیزی باشید و از آن منظر، نامه ای به خود فعلی تان بنویسید. این به شما کمک می کند تا از نقطه نظر موفقیت و رشد در مورد زندگی خود فکر کنید و همچنین باعث تشویق و ایجاد انگیزه بسیاری در شما می شود. به این فکر کن که خود آینده ات چه نصیحتی به تو خواهد کرد و سپس آن را قبول کن!

۴) یک مهارت جدید را به مدت شش ماه تمرین کنید

مهارتی را که فکر می کنید برای تبدیل شدن به فردی که می خواهید بشوید مفید است را انتخاب کنید و متعهد شوید که آن را به مدت شش ماه تمرین کنید. یک دوره متمرکز یادگیری و تمرین به شما تجربه زیادی می دهد و به شما کمک می کند تا ببینید آیا این مهارت چیزی است که از آن لذت می برید یا خیر. پس از شش ماه اول، مهارت دیگری را برای کار کردن بر روی آن در نظر بگیرید.

۵) شغل و اهداف خود را مرور کنید

کجای کارتان هستید؟ از آن راضی هستید؟ در غیر این صورت، ممکن است لازم باشد که یک برنامه شغلی جدید ترسیم کنید و قدم هایی را در این مسیر بردارید، رزومه خود را مرور کنید و بفهمید که در یک زمینه جدید چه شرایطی وجود دارد و یا حتی لازم باشد به مدرسه برگردید. به خاطر داشته باشید که تحصیلات نباید یک مدرک دانشگاهی چهار ساله باشد. گاهی اوقات می توانید مدرکی دریافت کنید که دانش متمرکز مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد و در عین حال مقدار قابل توجهی در هزینه شما صرفه جویی کند.

۶) بدون توجه به زمان سال، یک خود جدید ایجاد کنید

برای مرور سرمایه هویتی فعلی خود و اینکه چگونه به اهداف آینده شما خدمت می کند، زمان بگذارید  و از آنجا، برنامه‌ریزی کنید تا از فرصت‌ها و تجربیات آموزشی جدید لذت ببرید تا در پیشروی تان به شما کمک کند.

منابع

://www.goalcast.com/growth-mindset-identity-capital-how-to-build/

۴.۳/۵ - (۶ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx