17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

یک نظر اضافه کنید
29 دقیقه مطالعه

۱۷ سخنرانی تد مخصوص بچه ها، برای الهام بخشیدن به ذهن های کوچک و انجام کارهای بزرگ

تریسی کندی

عناوین مقاله
۱۷ سخنرانی برتر تد برای کودکانیک درس زندگی از یک آتش نشان داوطلب (۴:۰۱)آنچه بزرگسالان می توانند از بچه ها بیاموزند (۸:۰۶)به دختران شجاعت بیاموزید، نه کمال (۸:۵۰)۱۰ راه برای داشتن مکالمه بهتر (۱۱:۳۰)آزمایش امیدوارکننده برای سرطان لوزالمعده… از یک نوجوان (۱۰:۴۶)گریت: قدرت اشتیاق و پشتکار (۶:۰۹)جرات داشتن یک رویای بزرگ را داشته باشید (۸:۴۹)بله من یک راکتور همجوشی هسته ای ساختم (۳:۲۶)شگفتی های زیر آب (۵:۱۸)چه چیزی یک زندگی خوب را می سازد؟ درس هایی از طولانی ترین مطالعه در مورد شادی (۱۲:۴۰)راز شادی برای کار بهتر (۱۲:۱۴)عجیب یا فقط متفاوت؟ (۲:۳۵)زندگی فراتر از محدودیت ها (۹:۴۴)۸ راز موفقیت (۳:۲۶)طبیعت. زیبایی. قدر شناسی. (۹:۴۷)چرا برخی از ما یک تماس واقعی نداریم (۱۲:۲۶)چگونه باد را مهار کردم (۵:۵۲)پاداش: من فکر می کنم همه ما به یک گفتگوی انگیزشی نیاز داریم (۳:۲۸)حالا چه؟ اینها را با بچه هایتان تماشا کنید!افکار خود و چند چرا را به اشتراک بگذارید.پس از تماشای ویدیو، بحث کنید.از آنها بخواهید که به آن پایبند و صبور باشند.منبع:

چند سال پیش، من سخنرانی برن براون را در TED که در مورد آسیب پذیری بود،  تماشا کردم. داستان او، تحقیقاتش، اعتبار او و بله آسیب پذیری او عمیقاً به دل من نشست. یکی از مفاهیمی که بیش از همه به چشم آمد این بود که برای اینکه بتوانیم از صمیم قلب زندگی کنیم، باید طیف کاملی از احساسات را احساس کنیم. احساسات مثبت: شادی، سپاسگزاری، شادی. و احساسات نه چندان مثبت: اندوه، ترس، شرم، اندوه، ناامیدی.

این صحبت مرا تحت تأثیر قرار داد، تغییر داد و مرا به چالش کشید تا متفاوت فکر کنم. و این همان چیزی است که سخنرانی های TED قدرت انجام آن را دارند. آنها می توانند موهای پشت گردن ما را سیخ کنند، اشک ما را در بیاورند و مهمتر از همه، انگیزه، الهام بخشیدن و به چالش کشیدن تفکرمان را فراهم کنند.

به همین دلیل است که من برای به اشتراک گذاشتن این سخنرانی های TED برای بچه ها، بسیار هیجان زده هستم. من همیشه علاقه زیادی به کار با کودکان داشته ام. من خودم سه دختر دارم، مدتی را در حرفه‌ام به کار در آموزش گذرانده‌ام و عضو هیئت مشاوره جامعه گالیله (یک اردوگاه نوآوری برای بچه‌ها) هستم.

من درگیر همه اینها هستم زیرا عمیقاً احساس می‌کنم که کمک به فرزندانمان در ایجاد اعتماد به نفس، عزت نفس، نوآوری و خلاقیت چقدر مهم است. من می‌خواهم هر بچه‌ای بداند که همان‌طور که هست، عالی است. اینکه آنها اگر رویایی بزرگ داشته باشند و سخت تلاش کنند، توانایی انجام هر چیزی را دارند. تصور کنید که این، چه کاری برای جوانان ما انجام می دهد.

اگر در گوگل بگردید یا فهرست‌های سخنرانی‌های برتر TED را جست‌وجو کنید، احتمالاً موارد مشابهی برایتان ظاهر می‌شوند. این به این دلیل است که آنها عالی هستند. اما همه آنها برای بچه ها مناسب نیستند.

17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

چگونه این گفتگوهای TED را در فهرست نهایی قرار دادم.

من کار سختی را برای شما انجام داده ام. همراه با خانواده، بچه‌ها، دوستانشان و چند نفر دیگر، بیش از ۱۰۰ سخنرانی TED را بررسی کردیم و ۱۷ موردی را انتخاب کردیم که معتقدم پیام‌های قدرتمند و الهام‌بخشی را برای فرزندانمان ارسال می‌کنند.

بنابراین، چه فرزند شما ۶ یا ۱۶ ساله باشد، امیدوارم چیزی پیدا کنید که الهام بخش، محرک، انگیزه بخش باشد و قدرت به چالش کشیدن او را داشته باشد.

 • آنها به اندازه کافی کوتاه هستند تا مغزهای جوان درگیر آن بمانند. در حالی که یک “قانون ” ۱۸ دقیقه ای برای سخنرانی های TED وجود دارد، بسیاری از محبوب ترین سخنرانی های او ۲۰ دقیقه به بالا هستند. اخیراً، در حالی که برای دخترانم از مدارس راهنمایی بازدید می کردم، یکی از مدیران به من گفت که دامنه توجه یک بچه سن بچه ها منهای یک سال است. بنابراین، اگر شما یک کودک ۱۱ ساله دارید، ۱۰ دقیقه دامنه توجه او است. شما نمی توانید از او انتظار داشته باشید که ۱۸ دقیقه گوش کند و تمام مدت متمرکز بماند. تمام گفتگوهای برجسته شده در زیر کمتر از ۱۵ دقیقه است. برخی از آنها به کوتاهی سه هستند.
 • همه آنها شامل درس های زندگی هستند که معتقدم برای جوانان امروز مهم است. برای من، این به معنای جستجوی گفتگوهایی بود که باعث ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس شود. به بچه ها کمک کنید تا با خودشان صادق باشند. درک کنید که چه چیزی یک زندگی شاد و موفق را ایجاد می کند. چگونه رویاهای بزرگ داشته باشیم برای برقراری ارتباط، تعامل و رفتار با دیگران. مهم‌تر از همه، این صحبت‌ها به بچه‌ها کمک می‌کند تا ببینند که عالی هستند و وقتی رویاهای بزرگی داشته باشند و سخت کار کنند، هر چیزی ممکن است.
 • آنها بچه پسند هستند. ممکن است فکر کنید که این واضح است، اما من متوجه شدم که بسیاری از سخنرانان دیدگاه‌های سیاسی را به اشتراک می‌گذارند، نفرین می‌کنند یا محتوا یا مفاهیمی را به اشتراک می‌گذارند که می‌تواند برای ذهن‌های جوان ترسناک یا گیج‌کننده باشد. اگر از اطرافیانم بپرسید، احتمالاً در مورد آنچه که فرزندانم را در معرض دید آن قرار می دهم، کمی بیش از حد محتاط هستم. من با آن مشکلی ندارم. آنها با افزایش سن زمان زیادی برای دیدن قسمت های تاریک جهان دارند.
  من با دیدن همه اینها از جانب بچه هفت ساله ام، راحتتر خواهم بود.
 • آنها جالب هستند. بچه ها باید درگیر، علاقه مند و با انگیزه باشند تا حتی برای یک ویدیو، بنشینند. در حالی که انجام این کار همیشه آسان نیست، من سعی کرده ام ویدیوهایی با سخنرانان دوست داشتنی، موضوعات جذاب و داستان های الهام بخش پیدا کنم. و نگران نباشید، آنها فقط برای بچه ها نیستند – اینها برای بزرگسالان نیز گفتگوهایی عالی هستند.

17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

۱۷ سخنرانی برتر تد برای کودکان

 1. یک درس زندگی از یک آتش نشان داوطلب (۴:۰۱)

من با این یکی شروع کردم زیرا همه بچه هایم کاملاً آن را دوست داشتند. این یک نقطه ورود آسان برای بچه ها است – کوتاه و شیرین با یک پیام قدرتمند. (و چه بچه ای از آتش نشان خوشش نمی آید؟!)

مارک بزوس، آتش نشان و فعال داوطلب، داستان خود را در مورد اینکه چگونه چیزهای کوچک می توانند تفاوت بزرگی ایجاد کنند، به اشتراک می گذارد.

کلید اصلی کودک ۱۱ ساله من؟ “این نشان می دهد که ما مجبور نیستیم کار بزرگی انجام دهیم تا تفاوت ایجاد کنیم.”

در اینجا بخش مهمی از پیام او آمده است:

“هم در حرفه ام به عنوان رابین هود و هم در شغلم به عنوان یک آتش نشان داوطلب، من شاهد اعمال سخاوتمندانه و مهربانی در مقیاس بزرگ هستم، اما همچنین شاهد اعمال لطیف و شجاعت فردی نیز هستم. و می دانی چه چیزی را یاد گرفتم؟ همه آنها اهمیت دارند.»

 1. آنچه بزرگسالان می توانند از بچه ها بیاموزند (۸:۰۶)

یکی از بچه های ۱۱ ساله من با این یکی پرچ شده بود. در واقع، در یک نقطه، من سعی کردم صدای iPad را افزایش دهم در حالی که او مدام مرا از راه دور می کرد تا چیزی را از دست ندهد.

آدورا سویتاک دوازده ساله باورنکردنی است. این صحبت نه تنها به خاطر آنچه او می‌گوید، بلکه به دلیل اینکه این دختر جوان هنگام ارائه چقدر باورنکردنی و با اعتماد به نفس است، الهام‌بخش است.

در اینجا برخی از گزیده های مورد علاقه من از سخنرانی او وجود دارد:

“بچه ها به محدودیت ها فکر نمی کنند، آنها فقط به ایده های خوب فکر می کنند.”
“یادگیری بین بزرگسالان و کودکان باید متقابل باشد.”
وقتی توقعات پایین است، به من اعتماد کنید، ما (بچه ها) به سمت آنها فرو می رویم.”

17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

 1. به دختران شجاعت بیاموزید، نه کمال (۸:۵۰)

وقتی پرس و جو می کردم، چند نفر این را توصیه کردند.
وقتی رشما داستان شخصی خود را در مورد شجاعت خود در مواجهه با شکست به اشتراک می گذارد، در دو دقیقه اول احساس خفگی کردم.

“این داستانی درباره شکست یا انعطاف پذیری نیست… بلکه درباره شجاعت است.”

او در مورد “کمبود شجاعت ” ما صحبت می کند.

وقتی به دخترها شجاعت را یاد می‌دهیم و شبکه‌ای حمایتی ایجاد می کنیم که که آنها را تشویق می‌کند، آنها چیزهای باورنکردنی خواهند ساخت.»

او یکی از فلسفه های مورد علاقه من را به اشتراک می گذارد: پیشرفت، نه کمال.

این یک برنامه عالی برای کسانی است که به اعتماد به نفس بیشتری نیاز دارند تا دست خود را بالا ببرند، برای تیم تلاش کنند یا با چالشی پیش رو روبرو شوند.

 1. ۱۰ راه برای داشتن مکالمه بهتر (۱۱:۳۰)

این یکی از موارد مورد علاقه من است. من به طور فزاینده ای نگران توانایی بچه هایمان برای گفتگوی رو در رو هستم. کافی است به اطراف یک رستوران نگاه کنید و ببینید چند کودک چهره خود را در گوشی فرو کرده اند. یک نظرسنجی اخیر از مدیران می گوید ۴۶ درصد از فارغ التحصیلان اخیر باید مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنند.

به عنوان فردی که سال‌های زیادی را صرف کسب درآمد برای کمک به مردم برای برقراری ارتباط بهتر کرده است، فکر می‌کنم این برای هر بچه‌ای ضروری است. این یک هنر گمشده است. مهارتی که با دنیای تکنولوژی در حال منقرض شدن است.

Celeste Headlee میزبان رادیو نکات بسیار خوبی برای نحوه مکالمه
بهتر و مهمتر از آن نحوه گوش دادن، ارائه می دهد.

در یک نقطه، او این تفکر را که در اقیانوس اطلس توسط معلم دبیرستانی به نام پل بارنول نوشته شده است، به اشتراک می گذارد.

“من متوجه شدم که شایستگی مکالمه ممکن است نادیده گرفته ترین مهارتی باشد که ما در آموزش آن شکست می خوریم. بچه‌ها هر روز ساعت‌ها را با ایده‌ها و یکدیگر از طریق نمایشگرها درگیر می‌کنند، اما به ندرت فرصتی برای تقویت مهارت‌های ارتباطی بین فردی خود دارند. ممکن است سوال خنده‌داری به نظر برسد، اما باید از خود بپرسیم: آیا هیچ مهارتی در قرن بیست و یکم مهم‌تر از این است که بتوانیم یک گفتگوی منسجم و مطمئن را حفظ کنیم؟”

دختران بزرگتر من هر دو از این صحبت بسیار لذت بردند. آنها یاد گرفتند که “چقدر مهم است که به دیگران گوش دهید و به دیگران فکر کنید، نه فقط به خودتان “.

خط مورد علاقه من در تمام دوران: “دلیلی وجود ندارد که نشان دهید توجه می کنید، اگر در واقع، واقعاً توجه می کنید!”

این یک برنامه عالی برای به اشتراک گذاشتن با نوجوانانتان است – حتی اگر لازم باشد لینک را برای آنها پیامک کنید.

17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

 1. آزمایش امیدوارکننده برای سرطان لوزالمعده… از یک نوجوان (۱۰:۴۶)

من این یکی را دوست دارم. جک داستان خود را به اشتراک می‌گذارد که چگونه در نوجوانی به دنبال درمان امیدوارکننده‌ای برای سرطان پانکراس بود. جک با انگیزه مرگ یکی از دوستان نزدیک خانواده، برخی از ویژگی های مورد علاقه من را نشان می دهد: تفکر، روند، ابتکار، پشتکار، اراده، شجاعت… و شوخ طبعی. او یک سخنران فوق العاده است و بچه های شما را علاقه مند و درگیر نگه می دارد.

یکی از جملات مورد علاقه من:

“لازم نیست که یک استاد با مدرک های متعدد باشید تا ایده هایتان ارزش گذاری شود… فقط تصور کنید چه کاری می توانید انجام دهید.”

یکی از دخترانم در پایان پرسید: او این کار را به تنهایی انجام داد؟ . بله او انجام داد. و شما هم می توانید.

 1. گریت: قدرت اشتیاق و پشتکار (۶:۰۹)

با سه بچه، من همیشه با یک ماشین پر از بچه در جایی رانندگی می کنم. همانطور که برای این مقاله تحقیق می کردم، در طول هر یک از سواری هایم، از این فرصت استفاده می کردم و از کسانی که در ماشین بودند در مورد توصیه هایشان سوال می کردم. این سخنرانی توسط یک دانش آموز ۱۶ ساله دبیرستانی توصیه شده است. (ممنون بلا!) قبلاً آن را دیده بودم و خیلی خوشحال بودم که او هم مثل من از آن خوشش آمد.

آنجلا لی داکورت حرفه مشاوره خود را ترک کرد و معلم ریاضی کلاس هفتم در سیستم مدارس دولتی نیویورک شد. او مجذوب چیزی بود که به موفقیت دانش آموزان کمک می کرد. این صحبت داستان چیزی است که او پیدا کرد.

در اینجا یک پیش نمایش سریع آمده است:

«سخاوت، اشتیاق و پشتکار برای اهداف بسیار بلندمدت است. سخاوت داشتن استقامت است. سخاوت این است که به آینده خود بچسبید، روز به روز، نه فقط برای هفته، نه فقط برای ماه، بلکه برای سالها و واقعا سخت تلاش کنید تا آن آینده را به واقعیت تبدیل کنید. سخاوت یعنی زندگی کردن مانند یک ماراتن، نه دوی سرعت. ”

دلیل دیگری برای به اشتراک گذاشتن این موضوع با فرزندتان نیاز دارید؟ آنجلا تاکید می‌کند که بچه‌های با استعداد بیشتر احتمال دارد که فارغ‌التحصیل شوند و در شغل انتخابی خود موفق باشند.

همه ما می دانیم که شجاعت و پشتکار چقدر مهم است. بیایید به فرزندانمان کمک کنیم این را ببینند.

17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

 1. جرات داشتن یک رویای بزرگ را داشته باشید (۸:۴۹)

با بیش از ۲۲۰۰۰ بازدید، این ویدیو هنوز در دنیای TED «جریان اصلی» دیده نشده است، اما ایزابلا رز تیلور، دانشجوی سال اول کالج و یک طراح مد فعال، داستانی خارق العاده را روایت می کند.

“امروز می خواهم در مورد رویاها و داستان ها با شما صحبت کنم.”

او یکی از داستان های مورد علاقه من در مورد ۴ مایل و اینکه چگونه باور، بخش مهمی از موفقیت است را، به اشتراک می گذارد.

“آن‌ها ناگهان سریع‌تر یا قوی‌تر نشدند، آنها فقط معتقد بودند که این امکان وجود دارد.”

بقیه صحبت های او پر از درس هایی در مورد رویاهای بزرگ، باور به خود، شجاعت، اصالت و اهمیت روابط است.

“ما باید تا جایی که امکان دارد هدف گیری کنیم و رویای بزرگ داشته باشیم.”

آره. باید.

 1. بله من یک راکتور همجوشی هسته ای ساختم (۳:۲۶)

حتی عنوان، نشان دهنده اعتماد به نفسی است که تیلور ویلسون فیزیکدان هسته ای ۱۷ ساله دارد. همانطور که او می گوید … و ثابت می کند،

“بچه ها واقعا می توانند دنیا را تغییر دهند.”

من عاشق اشتیاق و اعتماد به نفس او هستم. او با یک رویا شروع کرد و در نهایت با رئیس جمهور ملاقات کرد.

17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

 1. شگفتی های زیر آب (۵:۱۸)

اگرچه این ممکن است هیچ درس زندگی واضحی نداشته باشد، تماشای آن با بچه ها فوق العاده جالب و سرگرم کننده است. تایید شده توسط کودک ۷ ساله ام که گفت: “خیلی جالب بود و من از عکس ها خوشم آمد. من نمی دانستم یک اختاپوس می تواند این کار را انجام دهد.

درس اساسی آن چیست؟ برای من، این نشان می دهد که چگونه همه چیز باورنکردنی است. وقتی به دنبال زیبایی و هیبت باشیم، آن را خواهیم یافت.

آن طور که دیوید گالو زمین شناس به اشتراک می گذارد، فکر می کنم جذاب است:

‘و در جایی که فکر می‌کردیم اصلاً زندگی وجود ندارد، زندگی بیشتری پیدا می‌کنیم… هنوز ۹۷ درصد وجود دارد، آن ۹۷ درصد یا خالی است یا فقط پر از شگفتی است.”

این به بچه ها می آموزد که در زندگی و دنیای آنها چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد.

 1. چه چیزی یک زندگی خوب را می سازد؟ درس هایی از طولانی ترین مطالعه در مورد شادی (۱۲:۴۰)

من می گویم این صحبت برای بچه های بزرگتر بهتر است. رابرت والدینگر از طولانی ترین مطالعه تاریخ در مورد شادی می گوید و اینکه چه چیزهایی را به یک زندگی خوب تبدیل می کند.

اگر فرزندان شما برای ورود به آن مشکل دارند، برای دیدن نکات برجسته به ۵:۵۱ بروید:

“پس چه آموخته ایم؟ درس هایی که از ده ها هزار صفحه اطلاعاتی که ما در مورد این زندگی ها تولید کرده ایم چیست؟ خوب، درس‌ها درباره ثروت یا شهرت یا سخت‌تر و سخت‌تر کار کردن نیستند. واضح ترین پیامی که از این مطالعه ۷۵ ساله دریافت می کنیم این است: روابط خوب ما را شادتر و سالم تر نگه می دارد. تمام.”

من عاشق تمرکز بر اهمیت روابط و دوستی هستم.

17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

 1. راز شادی برای کار بهتر (۱۲:۱۴)

شان آکور روانشناس مثبت اندیش طناز، سریع و شوخ است. او صحبت خود را با یک داستان فوق العاده خنده دار درباره خواهرش و او در زمانی که آنها کوچک بودند، آغاز می کند.

او به اشتراک می گذارد که:

“۹۰ درصد از شادی بلندمدت شما توسط دنیای بیرونی پیش‌بینی نمی‌شود، بلکه با روشی که مغز شما دنیا را پردازش می‌کند، پیش‌بینی می‌شود. و اگر آن را تغییر دهیم، اگر فرمول خود را برای شادی و موفقیت تغییر دهیم، می‌توانیم روشی را که می‌توانیم بر واقعیت تأثیر بگذاریم، تغییر دهیم.”

اگر می خواهید به اصل مطلب برسید، برای پیشنهادات او به دقیقه ۹:۰۹ بروید.

این یک بخش دیگر است که احتمالا برای بچه های بزرگتر و نوجوانان، بهترین است.

 1. عجیب یا فقط متفاوت؟ (۲:۳۵)

کوتاه ترین سخنرانی در این لیست، درک سیورز در مورد قدرت دید صحبت می کند. این به بچه ها می آموزد که همه ما دریچه های متفاوتی داریم که از طریق آن جهان را می بینیم و باید از مفروضات و تعصبات خود آگاه باشیم.

یکی از افکار دِرِک:

“ضرب المثلی وجود دارد که می گوید هر چیزی که در مورد هند درست است، برعکس آن نیز صادق است. بنابراین، هرگز فراموش نکنید که هر ایده درخشانی که دارید یا می شنوید، ممکن است برعکس آن نیز صادق باشد.”

افکار دخترم: ” این نشان می دهد که می تواند حق با هر دوی ما باشد .” بله.

17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

 1. زندگی فراتر از محدودیت ها (۹:۴۴)

قبلاً گفتم به کودک ۷ ساله‌ام اجازه می‌دهم تمام این صحبت‌ها را تماشا کند، اما این مورد ممکن است استثناء من باشد. پیام امی پردی باورنکردنی است اما با یک بیماری و تجربه نزدیک به مرگ، می تواند برای بچه های کوچک ترسناک باشد.

هنگامی که امی تنها ۱۹ سال داشت، مننژیت باکتریایی گرفت و پس از یک مبارزه طولانی برای زندگی خود، زنده ماند، اما هر دو پای خود را  از قسمت زیر زانو از دست داد. او اکنون که طرفدار اسنوبورد است، نشان می‌دهد که چگونه  «باور به آن رویاها و مواجهه رودررو با ترس‌هایمان به ما این امکان را می‌دهد که فراتر از محدودیت‌هایمان زندگی کنیم.»

پیام او:

“اگر زندگی شما یک کتاب بود و شما نویسنده آن بودید، دوست داشتید داستانتان چگونه پیش برود؟”

همانطور که دخترم و دوستش این ویدیو را تماشا کردند، آنها امی را دوست داشتند، کاملاً درگیر داستان او بودند و این درس را دریافت کردند – “فقط به این دلیل که اتفاق بدی می افتد، از رویاهای خود دست نکشید.”

 1. ۸ راز موفقیت (۳:۲۶)

در این ویدئوی کوتاه، تحلیلگر ریچارد سنت جان یک دهه تحقیق در مورد موفقیت را در سه دقیقه خلاصه می کند. این یک سخنرانی دو ساعته است که او به دانش‌آموزان دبیرستانی درباره آنچه برای موفقیت نیاز است ارائه می‌کند. سریع سریع. با بسیاری از درس های زندگی از جمله خدمت، پشتکار، سخت کوشی و اشتیاق، جالب می شود.

17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

 1. طبیعت. زیبایی. قدر شناسی. (۹:۴۷)

عنوان گویای همه چیز است.

لویی شوارتزبرگ، فیلمساز، تصاویر زیبای تایم لپس سینمایی با کلماتی از دیدگاه یک دختر کوچک و یک مرد مسن در مورد آنچه که زندگی را بسیار زیبا می کند، همراه شده است.

ممکن است برای برخی از بچه ها کند به نظر برسد، اما حاوی یک پیام قانع کننده و ارزشمند است.

زمانی که دختر کوچک دیدگاه خود را در مورد اینکه چرا ما باید در طبیعت کاوش کنیم و تلویزیون تماشا نکنیم و زمانی که آقایان مسن این افکار را به اشتراک می‌گذارند را به اشتراک گذاشت، دوست داشتم:

“فکر می کنی این فقط یک روز دیگر از زندگی شماست؟ این فقط یک روز دیگر نیست. این همان روزی است که به شما داده می شود. به شما داده شده است. این یک هدیه است. این تنها هدیه ای است که در حال حاضر دارید و تنها پاسخ مناسب برای آن، سپاسگزاری است.”

برای بچه‌ها هم ممکن است جالب باشد که چرا می‌گوییم OMG.
برای من که بود.

 1. چرا برخی از ما یک تماس واقعی نداریم (۱۲:۲۶)

این یک سخنرانی عالی است، به خصوص برای دانش آموزان دبیرستانی که سعی می کنند بفهمند با زندگی خود چه کنند! در تمرین مربیگری من، این سوال هنوز احساس استرس را برمی انگیزد، چه برسد به کسی در حال رفتن به دبیرستان، فارغ التحصیلی از کالج یا در حال تغییر شغل در اواسط زندگی خود باشد.

پیام قدرتمند امیلی:

اگر رویاها، اهداف و علایق متعددی دارید، «شما هیچ مشکلی ندارید. آنچه شما هستید، یک انسان با چند پتانسیل است. شخصی با علایق و فعالیت های خلاقانه زیاد.»

آمار، این مفهوم را تأیید می کند. مطالعات نشان داده است که تنها ۲۷ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه شغلی مرتبط با رشته خود دارند. یک فرد به طور متوسط ​​۱۰-۱۵ بار در طول حرفه خود شغل خود را تغییر می دهد. و افراد در طول زندگی خود بین ۳ تا ۷ بار شغل خود را تغییر می دهند.

سپس امیلی مهارت‌ها و مزایای چند پتانسیل بودن را به اشتراک می‌گذارد و نمونه‌هایی از افراد موفقی را می گوید که زندگی مناسبی برای خود ساخته اند که برایشان نتیجه داده است.

پیام مطلق مورد علاقه من از این سخنرانی پیامی است که در تمرینات مربیگری خود عمیقاً با آن همسو هستم:

“همه ما باید زندگی و مشاغلی را طراحی کنیم که مطابق با نحوه سیم کشی ما باشد… پذیرش سیم کشی درونی ما منجر به زندگی شادتر و معتبرتر می شود.”

آمین

17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

 1. چگونه باد را مهار کردم (۵:۵۲)

باور نکردنی و الهام بخش ویلیام کامکوامبا در سن ۱۴ سالگی، با تحصیلات یا منابع بسیار کم، با انگیزه فقر و قحطی، آسیابی بادی را برای تأمین انرژی خانه خانواده خود ایجاد کرد. وقتی به زندگی خود نگاه می کرد، احساس می کرد آنچه را که زندگی می کند سرنوشتی است که نمی تواند بپذیرد. بنابراین به جای زندگی کردن به زندگی که “مقدر ” بود، تصمیم گرفت آن را تغییر دهد.

این داستان نه تنها در مورد شجاعت، انگیزه و نوآوری است، بلکه به بچه ها کمک می کند تا دیدگاهی در مورد آنچه که دیگران در جهان روزانه با آن روبرو هستند به دست آورند.

او آن را با این سخنان حکیمانه پایان می دهد:

“می‌خواهم به همه مردم آنجا مثل من، آفریقایی‌ها و فقرایی که با رویاهای شما دست و پنجه نرم می‌کنند، چیزی بگویم. خدا رحمت کند. شاید یک روز این را در اینترنت تماشا کنید. من به شما می گویم به خودتان اعتماد کنید و خود را باور داشته باشید. هر اتفاقی که افتاد، تسلیم نشوید.»

پاداش: من فکر می کنم همه ما به یک گفتگوی انگیزشی نیاز داریم (۳:۲۸)

خوب، پس این رسما یک سخنرانی TED نیست، اما در سایت آنها بود و من مجبور شدم آن را اضافه کنم! احتمالاً بسیاری از شما قبلاً این ویدیوی پنکیک روح را دیده اید. نیازی نیست چیز زیادی بگم فقط تماشاش کنید.

در اینجا سه ​​تا از جملات مورد علاقه من از «بچه رئیس» ۹ ساله آمده است:

“همه ما در یک تیم هستیم.”
“ما ساخته شده ایم که عالی باشیم.”
“به دنیا دلیلی برای رقصیدن بدهید و به آن برسید.”

17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

حالا چه؟ اینها را با بچه هایتان تماشا کنید!

اکنون که این گزینه ها را مطالعه کردید، زمان آن رسیده است که چند مورد را انتخاب کنید و آنها را با بچه (های) خود تماشا کنید. توصیه می‌کنم سه موردی را انتخاب کنید که به خانواده‌تان مربوط است، موقعیتی که فرزندتان در آن قرار دارد، درس زندگی که فکر می‌کنید برای او مهم است یا چیزی که شما فقط برای به اشتراک گذاشتن آن هیجان‌زده هستید.

این بخش آسان است. حالا باید آنها را مجبور به تماشای آن کنید!

در اینجا چند توصیه برای به اشتراک گذاشتن این موارد با فرزندانتان وجود دارد:

 1. افکار خود و چند چرا را به اشتراک بگذارید.

این صحبت در مورد چه کسی است، چرا فکر می کنید تماشای آن برای آنها مهم است و فکر می کنید چه چیزی برای آنها جالب خواهد بود. قبل از اینکه آن را تماشا کنند آنها را گیر بیاورید. دادن پیش زمینه ای سطح بالا نه تنها آنها را علاقه مند می کند، بلکه ذهن آنها را برای یادگیری آماده می کند.

 1. پس از تماشای ویدیو، بحث کنید.

مطمئن نیستید چه بپرسید؟ در اینجا چند ایده وجود دارد:

 • نظر شما در مورد ویدیو چیست؟
 • از چه چیزی لذت بردید؟
 • فکر می کنید انگیزه این سخنران برای صحبت در این زمینه چیست؟
 • چه یاد می گیرید؟
 • فکر می کنید در نتیجه تماشای این چه کاری را متفاوت انجام خواهید داد؟

17 سخنرانی تد مخصوص بچه ها

 1. از آنها بخواهید که به آن پایبند و صبور باشند.

وقتی شروع کردم اینها را با دخترانم آزمایش کنم، می‌توانستم در همان دقیقه اول ببینم که آنها واقعاً می‌خواهند این کار را انجام دهند یا خیر. من از آنها خواستم صبور باشند، ذهنی باز داشته باشند و به آن پایبند باشند. وقتی حرف اول را پشت سر گذاشتند، «اوه، مامان!»…. از تماشا کردن لذت بردند.

خوش شانسی شماست، آنهایی که نتوانستند از آن عبور کنند، این برش را انجام ندادند! در یک زمان یک ویدیو (شاید دو تا) تماشا کنید. به قانون سن منهای یک پایبند باشید.

من دوست داشتم درباره این صحبت ها تحقیق کنم، آنها را با بچه ها و دوستانشان تماشا کنم و افکار و واکنش های آنها را بشنوم. امیدوارم که آنها یک بحث عالی برای شما و خانواده شما، الهام بخشی برای فرزندان شما و چیزی که هر دوی شما را تحریک می کند، انگیزه می دهد و به چالش می کشد، فراهم کنند.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/785441/inspiring-ted-talks-for-kids
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx