شما می توانید رئیس ذهن خود شوید

نظرات 2
12 دقیقه مطالعه

شما می توانید رئیس ذهن خود شوید

آیا شما رئیس ذهن خود هستید یا ذهنتان رئیس شماست؟

 • آیا همیشه می توانید تصمیم بگیرید که به چه چیزی فکر کنید؟
 • آیا افکار همیشه بدون کنترل در ذهن شما می آیند؟
 • آیا افکاری که به آن فکر می‌کنید متعلق به شما هستند، یا توسط منابع خارجی ایجاد شده‌اند؟
 • آیا می توانید هر زمان که بخواهید دیگر فکر نکنید؟
 • اگر این کار را نکنید، پس ذهن رئیس شماست.

ذهن شما کل افکار و فرآیند تفکر شماست. اگر کنترلی بر افکار خود ندارید به این معنی است که شما رئیس افکارتان نیستید. شما رئیس ذهن خود نیستید. همچنین به این معنی است که بیشتر افکار شما از بیرون می آیند و شما نیستید که آنها را ایجاد می کنید. اگر این درست است، پس آزادی و قدرت شما کجا است؟ شما اجازه می دهید ذهنتان بر زندگی شما حکومت کند، به جای اینکه شما بر آن حکومت کنید.

شما می توانید رئیس ذهن خود شوید

شما می توانید رئیس ذهن و زندگی خود باشید

ذهن تمایل دارد همان افکار را روز به روز تکرار کند. این بدان معناست که پذیرش افکار جدید و ایده های جدید برای شما دشوار است. این همچنین به این معنی است که شما آزادی خود را با رئیس کردن ذهن خود محدود می کنید.

اکثر مردم به همان افکار روزانه فکر می کنند و همان تصاویر ذهنی را به طور خودکار در ذهن خود تجسم می کنند. آنها مدام همان فیلم را در ذهن خود تماشا می کنند و بنابراین، به خلق و بازآفرینی همان نوع زندگی و موقعیت های مشابه ادامه می دهند.

می توانید افکار و تصاویر ذهن خود را تغییر دهید

این معادل قرار دادن یک سی دی جدید در پخش کننده ویدیوی ذهن است. از آنجایی که افکار مکرر می توانند بر رویدادها و شرایط تأثیر بگذارند، با تغییر افکار همیشگی شما، زندگی و شرایط شما می تواند بر این اساس تغییر کند.

اکثر مردم نمی دانند یا باور ندارند که می توان طرز تفکر خود را تغییر داد. واقعیت این امکان هرگز به ذهنشان خطور نکرده است. با این حال، افرادی نیز هستند که دانش و درک استفاده از قدرت افکار خود را دارند و خود را نیز برای کنترل ذهن خود آموزش می دهند.

اگر سعی کنید ذهن خود را کنترل کنید، در تلاش خود برای آگاهی بیشتر از روند تفکر خود اصرار کنید و یاد بگیرید افکاری را که وارد ذهنتان می شوند انتخاب کنید، رئیس ذهن خود خواهید شد. این به شما کمک می کند تا به صورت عملی و مستقیم متوجه شوید که افکار شما خلاق هستند و دارای قدرت تأثیرگذاری بر زندگی شما هستند.

کنترل و درک فرآیند تفکر همچنین منجر به توانایی ساکت کردن ذهن می شود که مرحله بالاتری است که تعداد کمی آن را می دانند و کمتر قدم های عملی برای رسیدن به آن برمی دارند. زمانی که به این هدف برسید، متوجه خواهید شد که شما ذهن یا افکارتان نیستید، بلکه چیزی فراتر از آنها هستید.

توانایی ساکت کردن ذهن، کلید یافتن دکمه ای است که ذهن را با اراده خودمان روشن و خاموش می کند. وقتی بتوانیم ذهن را به میل خود خاموش کنیم، آرامش ذهن، قدرت درونی، اعتماد به نفس و شادی را تجربه می کنیم. وقتی ذهن و افکارش ساکت هستند، نوعی «آگاهی بالاتر» را تجربه می کنیم.

خاموش کردن افکار و صحبت های خسته کننده و بی وقفه ذهن به ما امکان می دهد از آرامش و شادی لذت ببریم. در این مرحله، ما رئیس ذهن و زندگی خود می شویم. وقتی بر ذهن خود کنترل داشته باشیم، کنترل بهتری بر زندگی خود خواهیم داشت.

شما می توانید رئیس ذهن خود شوید

تسخیر ذهن

قدرت تمرکز قوی، آزاد کردن ذهن از افکار را آسان تر می کند. وقتی هیچ فکری وجود نداشته باشد که توجه شما را منحرف کند، کاملاً از وجود درونی خود آگاه می شوید. این هدف سالکان معنوی، یوگی ها و مقدسین است. این هدف مخفی فراتر از هر سنت و دینی است. این راز متعلق به شماست که باید زندگی کنید و از آن لذت ببرید، اگر بخواهید آن را در زندگی خود بپذیرید.

این درک و فهم نه تنها برای جویندگان معنوی، بلکه برای مردم در همه اقشار، برای دانش‌آموزان، معلمان، کارگران، تاجران و سایرین مهم است.

برای تسخیر ذهن خود چه کاری باید انجام دهید؟ شما باید تمرینات تمرکز را تمرین کنید تا توجه خود را متمرکز کنید، مدیتیشن را تمرین کنید و ذهن خود را آرام کنید. ذهن شما مسئول هر اتفاقی است که در زندگی شما می افتد. این یک قدرت ایجاد کننده، برای چیزهای خوب و بد، برای موفقیت و برای شکست است.

هنگامی که بر ذهن خود مسلط می شوید، از آن فراتر می روید

پس از اینکه توانستید ذهن خود را ساکت کنید، عادت های ناسالم و نگرش های منفی قدرت خود را بر شما از دست می دهند. در این شرایط، ذهن و احساسات شما ثابت، بدون تأثیر و تحریک منابع خارجی باقی می‌ماند. پس از اینکه توانستید ذهن خود را حداقل برای مدتی آرام کنید، متوجه خواهید شد که شما افکارتان نیستید. متوجه خواهید شد که این نوعی انرژی است که مدام توجه شما را به خود مشغول می کند.

برای کسی که برای اولین بار با این ایده روبرو می شود، ممکن است عجیب و احمقانه به نظر برسد. با این حال، کسی که مدتی مدیتیشن را انجام داده یا با فلسفه های شرقی آشنا است، این کلمات را به راحتی درک می کند و می پذیرد. از این سکوت درونی، می توان به ذهن نگاه کرد، فهمید که چیست و به ماهیت آن و چگونگی و چرایی کارش پی برد.

در حین کار برای این حالت درونی، ذهن انواع دلایل و بهانه‌هایی را مطرح می‌کند که چرا بهتر است آن را تحت کنترل نگیرید. ذهن می خواهد آزاد باشد و هر جا که دوست دارد پرسه بزند. معتقد است که اگر خاموش شود، زندگی از بین خواهد رفت. نمی تواند بپذیرد که زندگی بدون حرف های بی قرار و همیشگی اش ادامه پیدا کند.

این قابل درک است، زیرا ذهن می خواهد رئیس باشد.

در طبیعت خلاء وجود ندارد. وقتی ذهن ساکت می شود، چیزی «جدید» وارد می شود. این آگاهی جهانی، روح، نیروی خلاق، یا «من درونی» شماست. شما می توانید آن را با هر نامی که می خواهید صدا کنید. این قدرتی است که همیشه وجود داشته است و در ماست و در واقع ما هستیم. این آگاهی واقعی ماست که آن را فراموش کرده ایم. افکار مانند ابرهایی هستند که خورشید را پنهان می کنند. وقتی ابرها از بین می روند، ما پرتوهای خورشید را می بینیم و حس می کنیم. وقتی افکار متوقف می شوند، ما از (آگاهی بالاتر) درون خود آگاه می شویم.

شما می توانید رئیس ذهن خود شوید

قدرت افکار

اگرچه در مقالات دیگری در مورد قدرت افکار نوشته ام، اما می خواهم چند کلمه در اینجا بگویم.

 • اگر مدام به مشکلات، ترس ها و شکست فکر کنید، زندگی شما این افکار را در زندگی شما منعکس خواهد کرد.
 • اگر مدام به شرایط فعلی خود فکر کنید، آنها را از نو خلق خواهید کرد.

اکثر مردم گرفتار این طرز تفکر می شوند و در نتیجه، بارها و بارها همان اتفاقات و شرایط مشابه را به زندگی خود جذب می کنند.

 1. شما می توانید افکار خود را تغییر دهید. شما می توانید افکار مورد نظر خود را انتخاب کنید. انجام این کار زندگی شما را تغییر خواهد داد.
 2. می توانید همین الان شروع به ترسیم تصاویر جدید، زیبا و مثبت در ذهن خود کنید.
 3. شما می توانید از دیدن تصاویر و صحنه های قدیمی که ذهن شما را پر می کند و تصاویر جدیدی خلق می کند خودداری کنید.
 4. شما می توانید به تصاویر ذهنی انتخابی خود نگاه کنید، حتی اگر شرایط واقعی شما بسیار متفاوت از این تصاویر ذهنی باشد.
 5. شما می توانید انتخاب کنید که کدام فیلم را در اتاق پروجکشن ذهن خود پخش کنید.
 6. شما می توانید انتخاب کنید که کدام عکس ها و نقاشی ها را در اتاق درونی ذهن خود آویزان کنید.

آیا وقتی این سطور را می خوانید و متوجه می شوید که می توانید بر زندگی خود مسلط شوید، اکنون احساس قدرت در شما موج می زند؟ افکار رشته های درونی هستند که شرایط و موقعیت ها را به حرکت در می آورند. شما می توانید کسی باشید که این رشته ها را حرکت می دهد و زندگی خود را شادتر و رضایت بخش تر می کند.

وقتی رئیس ذهن خود می شوید، قدرت بهبود زندگی درونی و عاطفی، وضعیت مادی و مالی و آگاهی معنوی خود را به دست می آورید. برخی افراد تغییرات متوسطی در زندگی خود ایجاد می کنند. برخی فراتر می روند و تغییرات بزرگتری ایجاد می کنند. اینکه چقدر پیش می روید بستگی به توانایی شما در انتخاب افکارتان، تغییر محتوای ذهنتان و استقامت در این روند دارد.

برخی از مردم آرزوی بالاتری دارند، نه فقط برای تغییر افکار و زندگی، بلکه برای یافتن منبع افکار خود و کشف دکمه ای که آنها را روشن و خاموش می کند. اگر آنها موفق باشند، رازی را که بسیاری در طول اعصار به دنبال آن بوده اند، آشکار می کنند. تبدیل شدن به رئیس ذهن، شما را قادر می سازد تا زمانی که می خواهید به آنچه می خواهید فکر کنید و تحت تأثیر نیروهای خارجی قرار نگیرید.

در درجه بالاتر، این توانایی شما را فراتر از ذهن می برد، جایی که می توانید ذهن را همانطور که هست (ابزاری برای استفاده خود) ببینید. شما قادر خواهید بود وضعیت بالاتری از آگاهی را تجربه کنید که تمام سنت های معنوی جهان همیشه در مورد آن آموزش داده اند و به آن اشاره کرده اند.

این همه در دسترس شماست، اگر آنقدر جدی باشید که رئیس ذهن خود شوید. امروز اولین قدم را با شروع یادگیری تمرکز و توجه بردارید.

منبع:

 • https://www.successconsciousness.com/blog/concentration-mind-power/become-the-boss-of-your-mind
4/5 - (8 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx