29 نکته برای دستیابی به اهداف (قسمت اول)

Add a Comment
7 Min Read

 ۲۹ نکته برای دستیابی به اهداف 

همه ما اهدافی داریم، اهدافی که می خواهیم در دفتر کار، زندگی عاشقانه خود یا در باشگاه به آنها برسیم. شاید شما در حال تلاش برای ارتقاء گرفتن هستید، یا صرفا می خواهید زمان بیشتری را به مراقبت از خود اختصاص دهید. در هر صورت، همه ما می ‌توانیم موافق این موضوع باشیم که دستیابی به موفقیت می‌تواند گاهی سخت باشد.

همچنین تمرکز روی تمام اهداف به طور همزمان دشوار است. به این موضوع فکر کنید: شما یک کانال آبیاری هستید و باید چندین گیاه را آبیاری کنید. هر گیاه جنبه متفاوتی از زندگی شما است. همه آن ها مهم هستند. آب زمان و انرژی است که شما صرف پرورش آن ها می کنید.

وقتی خالی شدید، باید با استراحت و آرامش دوباره پر شوید. البته شما می توانید همه گیاهان خود را به یکباره آبیاری کنید؛ اما اگر این کار را انجام دهید تا زمانی که به استراحت نیاز دارید، هر کدام کندتر رشد خواهند کرد؛ و اگر فقط یکی را در اولویت قرار دهید، ممکن است مجبور شوید رشد را در سایر زمینه های زندگی خود قربانی کنید.

به همین دلیل است که نکات موفقیت بسیار مهم است. گاهی اوقات، برای کمک به شما در اولویت بندی اهداف مناسب و متمرکز ماندن، به یک توصیه اضافی نیاز دارید.

ما برخی از نکات مورد علاقه خود را جمع آوری کرده ایم: آنها قابل انجام هستند و تفاوت ایجاد می کنند. نکات زیر توصیه های ساده ای را برای شروع ارائه می دهد. آنها می توانند به شما کمک کنند تا بدون قربانی کردن رشد خود، به جلو بروید و به اهداف خود برسید.

 

29 نکته برای دستیابی به اهداف (قسمت اول)

نکته موفقیت: تعریف خود را بسازید

اولین موارد: یک نفس عمیق بکشید. زمانی آرام را برای تمرین برقراری ارتباط مجدد با خودتان پیدا کنید. ایجاد خودآگاهی برای تعیین اهدافی که برای شما مهم هستند و خود را برای رسیدن به آنها تنظیم کنید، اساسی است.

یک قلم و کاغذ بردارید (یک سند جدید در رایانه خود باز کنید) و آماده شوید تا موفقیت برای شما چه معنایی دارد.

با علایق خود شروع کنید. سعی کنید آن لحظاتی را که در آن الهام گرفته اید را به خاطر بسپارید. شاید در یک سرگرمی گم شده باشید، با بچه‌ هایتان کاردستی درست می‌ کردید، یا رهبری پروژه ‌ای را در محل کارتان به عهده گرفته‌ اید. آنها را به سرعت، بدون فکر کردن و بدون قضاوت فهرست کنید. این به شما این حس را می دهد که کجا انرژی پیدا می کنید. انجام کاری که برای کار دوست دارید به شما کمک می کند تا احساس کنید در حال حاضر موفق شده اید .

تصور کنید این قطعات در کجای زندگی شما قرار می گیرند. شاید به شغلی با تعادل بهتر بین کار و زندگی نیاز داشته باشید، یا شاید به تشکیل خانواده فکر می کنید. تجسم کنید که وقتی اهداف مختلف را اولویت بندی می کنید، زندگی روزمره شما چگونه می تواند باشد.

ممکن است چندین چیز را دوست داشته باشید و این اشکالی ندارد. تمرکز بر یک حوزه به معنای غفلت از حوزه دیگر نیست؛ اما اگر نمی توانید تعادل درستی را ایجاد کنید، ممکن است مجبور شوید بین اولویت ها به نوبت عمل کنید. برای مثال، بسیاری از جوانان قبل از اخذ مدرک دانشگاهی یا شغلی، سفر به دنیا را انتخاب می‌کنند تا بتوانند روی هر کدام تمرکز کنند.

وضعیت فعلی خود را ارزیابی کنید. به این فکر کنید که الان کجا هستید و دوست دارید کجا باشید. شاید شما نیاز به یک شغل انعطاف پذیر دارید یا اینکه رئیس خود باشید. حتی ممکن است تصمیم بگیرید که کار را به طور کامل متوقف کنید. هیچ پاسخ درستی در اینجا وجود ندارد، فقط آن چیزی که برای شما مناسب است.

برنامه داشته باشید. اکنون مراحل رسیدن به هدف خود را مشخص کنید. ممکن است برای یافتن شغلی رویایی به مهارت‌ های جدیدی نیاز داشته باشید، یا ممکن است لازم باشد قبل از ترک کامل، پول خانه خود را بپردازید؛ و اگر متاهل هستید یا شریک زندگی دارید، آنها چگونه در برنامه شما قرار می گیرند؟

29 نکته برای دستیابی به اهداف (قسمت اول)

۱۵ نکته برای موفقیت در زندگی

این نکات می تواند در زندگی شخصی، شغلی، روابط شما، هر چیزی، اعمال شود. همانطور که مسیر خود را به سوی موفقیت واقعی ترسیم می کنید، آنها را در ذهن داشته باشید.

 1. در مورد آنچه دوست دارید و دوست ندارید و همچنین نقاط قوت و ضعف خود مراقب باشید
 2. از اینکه از خانواده و دوستان خود متفاوت باشید نترسید
 3. برای پردازش افکار و احساسات خود یک دفتر یادداشت یا دفتر خاطرات داشته باشید
 4. ۸۰ درصد کمتر تلویزیون تماشا کنید. می توانید از تمام این زمان اضافی برای اهداف خود استفاده کنید
 5. با همه مهربان و مودب باشید
 6. با پول خود عمدی رفتار کنید و یاد بگیرید که چگونه آن را مدیریت کنید
 7. همیشه صبور باشید
 8. جشن بگیرید و از دیگران قدردانی کنید
 9. به چالش کشیدن وضعیت موجود (زمانی که نیاز به چالش دارد)
 10. حلال مشکل باشید نه صرفا شکایت کننده از آنها
 11. اجازه دهید تخیل شما پرواز کند
 12. بیشتر با کمتر انجام دهید
 13. مراقبه کنید؛ از تغییری که می تواند در زندگی شما ایجاد کند شگفت زده خواهید شد
 14. به ناراحتی عادت کن
 15. هیچ چیز را بدیهی نگیرید؛ همیشه شکرگزار باشید

منبع:

 • https://www.betterup.com/blog/success-tips

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx