چگونه از فکر کردن به افکار منفی دست برداریم

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

چگونه از فکر کردن به افکار منفی دست برداریم

تفکرات منفی را متوقف کنید

یکی از مهمترین اهداف برای شماست و همه باید یاد بگیرید که چگونه افکار منفی را متوقف کنید.

“هنگامی که افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید، نتایج مثبتی خواهید داشت.” – ویلی نلسون

“تصمیم بگیرید و بگویید: «من اجازه نمی‌دهم این نگرانی وارد شود. وقتی برنامه‌هایم به نتیجه نمی‌رسند ناراحتم. من اجازه نمی‌دهم این استرس وارد شود.» افکار منفی همچنان به ذهن شما می‌آیند، اما لازم نیست آنها را به روح خود راه دهید.” – جوئل اوستین

آیا اغلب به افکار منفی فکر می کنید؟

آیا این فکر که ممکن است شکست بخورید شما را آزار می دهد؟

خیلی نگران هستید؟

آیا انتظار دارید اتفاقات بدی برای شما بیفتد؟

آیا اغلب در مورد شکست، ناامیدی و موانع فکر می کنید؟

می توانید از فکر کردن به این افکار بد و منفی دست بردارید. شما می توانید یاد بگیرید که چگونه افکار منفی را متوقف کنید و اجازه ندهید ذهن شما را پر کنند. نیازی نیست به افکار منفی و بد ادامه دهید. آنها بی فایده هستند و فقط باعث رنج و ناراحتی شما می شوند.

چگونه از فکر کردن به افکار منفی دست برداریم

آیا انتظار دارید اتفاقات بدی بیفتد؟

تعداد زیادی از مردم انتظار دارند اتفاقات بدی بیفتد. گاهی اوقات، حتی وقتی همه چیز خوب و عالی است، مردم منتظر می مانند تا اوضاع بدتر شود. آنها بر این باورند که این خوب بودن برای مدت طولانی باقی نمی ماند. اگر نتوانید جلوی این افکار منفی را بگیرید، قوی تر می شوند و زندگی، احساسات و رفتار شما را تحت تاثیر قرار می دهند. اگر همیشه مشکل را جلوی چشمان خود می بینید، انتظار مشکلات را دارید و باور دارید که همه چیز اشتباه پیش می رود، همیشه احساس استرس و ناراحتی خواهید کرد. اگر همیشه انتظار بدی را داشته باشید، ناخودآگاه باعث وقوع آن خواهید شد. اکنون، احتمالاً می‌پرسید: «چگونه می‌توانم از فکر کردن به افکار منفی دست بردارم؟ آیا راهی وجود دارد که انتظار وقوع بدترین اتفاق را نداشته باشیم؟»

بله، راهی برای متوقف کردن افکار منفی وجود دارد، و من مطمئن هستم که شما دوست دارید یاد بگیرید که چگونه افکار بد و منفی را از راه یافتن به ذهن خود منع کنید.

چگونه از فکر کردن به افکار منفی دست برداریم

فکر کردن به اینکه بدترین اتفاق می افتد، انتظار شکست و فاجعه، و دیدن معایب به جای مزایا، تضمین می کند که منفعل بمانید و چیزهای جدید را امتحان نکنید. وقتی اتفاقات بد رخ می دهد، ناامید نمی شوید، زیرا از قبل انتظار آنها را داشته اید. منفی اندیشی و نگرش منفی زندگی را سخت و ناخوشایند می کند. این یکی از دلایل دیگری است که چرا باید از فکر کردن به افکار منفی دست بردارید. باید طرز فکر خود را تغییر دهید و به ذهن خود بیاموزید که به جای آن به افکار مثبت فکر کند. برای رسیدن به این هدف راه‌های مختلفی مانند هیپنوتیزم یا درمان روان‌شناختی وجود دارد، اما راه‌های ساده دیگری مانند تأیید و تجسم وجود دارد که نیازی به هیپنوتیزم و کمک حرفه‌ای ندارد.

در این مطلب، من می خواهم بر روی یک تکنیک ساده، اما بسیار موثر تمرکز کنم، که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. برای اینکه این تکنیک کار کند، باید مقداری تلاش و زمان خود را روی آن سرمایه گذاری کنید، اما نتیجه آن ارزشمند خواهد بود. من این تکنیک را “تکنیک جایگزینی افکار” می نامم. این یک تکنیک ساده برای جایگزینی افکار منفی با افکار مثبت است، اما اگر می خواهید نتیجه بگیرید، باید آن را اغلب تکرار کنید.

چگونه از فکر کردن به افکار منفی دست برداریم

تکنیک جایگزینی افکار برای متوقف کردن افکار منفی

در اینجا یک تکنیک ساده وجود دارد که به شما کمک می کند افکار منفی را متوقف کنید. تکنیک جایگزینی افکار به شما کمک می کند تا به طور موثرتری با افکار منفی و افکار بد برخورد کنید و از آزار و اذیت و مزاحمت آنها جلوگیری کنید.

چه کاری باید انجام بدهید؟

وقتی افکار منفی ذهن شما را به خود مشغول می کنند باید از افکار منفی آگاه باشید و بلافاصله افکار مثبت را جایگزین آنها کنید. به این ترتیب نمی گذارید افکار منفی در ذهن شما رشد کنند. هر وقت آمدند با افکار مخالف آنها را بدرقه می کنید. در اینجا چند نمونه از جایگزینی افکار آورده شده است:

وقتی به شکست فکر می کنید، به موفقیت فکر کنید.

وقتی به مشکلات فکر می کنید، بلافاصله به راه حل ها فکر کنید.

اگر متوجه شدید که انتظار دارید اتفاق بدی بیفتد، این فکر را با این فکر جایگزین کنید که اتفاق خوبی قرار است بیفتد.

وقتی احساس ناراحتی می کنید، افکار خود را با افکار قدرت و شجاعت جایگزین کنید.

وقتی شکست ها، مشکلات یا موانع گذشته را به یاد می آورید، سعی کنید خود را موفق و شاد تصور کنید.

اگر مردم گلایه می کنند و وقتی اخبار منفی را از تلویزیون یا رادیو می شنوید، با فکر کردن به مسائل شاد و مثبت، ذهن خود را از آنها دور کنید.

در ابتدا مقاومت درونی و عدم باور وجود خواهد داشت و حتی ممکن است فراموش کنید افکار منفی خود را جایگزین کنید. با این حال، باید ادامه دهید و این تکنیک را بارها و بارها تمرین کنید تا در نهایت طبیعی و آسان شود و مهم نیست چقدر طول بکشد. اگر این تکنیک را ادامه دهید، در نهایت تبدیل به یک عادت می شود و به طور خودکار افکار منفی خود را با افکار مثبت جایگزین می کنید. گاهی اوقات، افکار منفی و بد ممکن است بیش از حد قوی و طاقت فرسا باشند، و شما بخواهید تسلیم شوید و استفاده از این تکنیک را متوقف کنید. در این مواقع، باید فواید توقف افکار منفی را به خود یادآوری کنید.

چگونه از فکر کردن به افکار منفی دست برداریم

مشاوره بیشتر

شاید خواندن در مورد تفکر مثبت مفید باشد و به خودتان یادآوری کنید که با وجود نداشتن انگیزه به این تکنیک ادامه دهید. همیشه به خود بگویید که افکار بد و ناخوشایند فقط افکار هستند و اگر از تمرکز بر روی آنها خودداری کنید ضعیف تر و ناپدید می شوند. همیشه باور داشته باشید که از افکارتان قوی تر هستید. این شما هستید که باید آنها را کنترل کنید و نه برعکس. پس از تمرین تکنیک جایگزینی افکار به مدت یک یا دو هفته، مطمئناً نتایج را خواهید دید.

در کتابم، ” نمایان کن و به دست بیاور”، به طور مفصل در مورد تکنیک جایگزینی افکار نوشته ام، زیرا این یک گام مهم برای هر کسی است که می خواهد زندگی خود را بهبود بخشد. همچنین می توانید اطلاعات، توصیه ها و نکات بیشتری را در کتاب «مثبت اندیشی – قدرت موفقیت» بیابید.

دو تکنیک مفید دیگر برای دور کردن افکار منفی، تجسم و تأیید است. شما می توانید آنها را امتحان کنید، زیرا آنها مکمل تکنیک جایگزینی افکار هستند و می توانند با آن کار کنند. یادگیری اینکه چگونه افکار منفی خود را متوقف کنید کار سختی نیست، اما نیاز به صبر و پشتکار دارد. اگر مدتی به این روش ادامه دهید و افکار منفی خود را با افکار مثبت جایگزین کنید، در نهایت طرز فکر و افکار همیشگی شما و همچنین زندگی شما تغییر خواهد کرد. همیشه به یاد داشته باشید که می توانید آنچه را که در ذهنتان می گذرد تغییر دهید. لازم نیست هر فکری را که به ذهنتان خطور می کند بپذیرید.

با افکار خود به عنوان بازدیدکنندگان خانه خود رفتار کنید. چه نوع بازدیدکنندگانی را خوشحال خواهید کرد که به عنوان مهمان خود داشته باشید، افرادی افسرده و ناراضی، یا افراد مثبت و شادی که شما را نشاط، انگیزه و الهام بخشند؟ اینگونه باید با افکاری که سعی می کنند ذهن شما را به خود مشغول کنند نیز رفتار کنید.

“اگر افکار خوبی داشته باشی آنها مانند پرتوهای خورشید بر چهره ات می درخشند و همیشه دوست داشتنی به نظر می آیی.” – رولد دال

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/personal-development/how-to-stop-negative-thoughts
4.7/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx