7 روش برای آرام بودن در شرایط غیر منتظره

Add a Comment
4 Min Read

آرام بودن در شرایط غیر منتظره مبحثی است که در این مقاله  قصد بررسی آن را داریم.

چگونه در مواقعی که اتفاق غیرمنتظره‌ای می‌افتد، آرامش خود را حفظ کنیم؟ این سوالی است که از هفت فرد موفق پرسیده شده تا شاید با خواندن پاسخ‌هایشان بتوانید در مواقع غافل‌گیر کننده زندگی، آرامش خود را حفظ کنید.

۱- «من به خودم یادآوری می‌کنم که هر اتفاقی دلیلی دارد، سپس مقداری زمان می‌گذارم تا به آن عکس‌العمل نشان دهم (و بعضی أوقات یک یا دو روز مرخصی بگیرم و اگر حتی نیاز بود کمی گریه کنم). پس از آن، به کارهایم برمی‌گردم. تمام ابعاد زندگی‌ام مرا به موقعیتی بهتر برده است. یادآوری این موضوع کمک می‌کند تا کنترل بیشتری داشته باشم.»

۲- «آرام بودن در شرایط غیر منتظره کار سختی نیست. تغییر، بخشی از زندگی و کار است اما کلید مدیریت آن رفتار است. اگر عصبانی شوید و در مواقعی که غافلگیری به سراغ زندگی‌تان می‌آید آرامش خود را حفظ نکنید، ممکن است که یک فرصت یادگیری را از دست دهید. مواجه شدن با یک اتفاق منفی یا پیش‌بینی نشده می‌تواند قدرت، أراده و نظم درونی را بیدار کند که منجر به موفقیت و پیشرفت می‌شود.».

۳- «من به طبیعت پناه می‌برم. سکوت و آرامش طبیعت بهترین حواس‌پرتی هستند. این کار به من اجازه می‌دهد تا تمرکز کنم و آمادگی بیشتری برای مواجه شدن با مشکلات غیرمنتظره داشته باشم.».

۴- «زمانی که روی ابتکارهای جدید کار می‌کنید، به موقعیت‌های جدید و غیرمنتظره‌ای برمی‌خورید. سعی من این است که به سرعت عکس‌العملی نشان ندهم چرا که معمولا احساسی و غیرمنطقی هستند، بلکه در عوض تلاش می‌کنم تا به خودم بیشتر زمان دهم که ترجیحا موقع شب است. به این صورت معمولا آرام‌تر می‌شوید و به موضوعات از زوایای دیگری نگاه می‌کنید که منجر می‌شود به تصمیمات درست‌تر و عقلانی‌تری برسید.».

۵-« تجربه بهترین معلم است. زمانی که من کار خود را شروع کردم، کوچک‌ترین چیزها آرامش من را بهم می‌ریخت. با این حال، با کسب تجربه متوجه می‌شوید که همه چیز همان‌طور که می‌خواهید پیش نمی‌رود. اتفاقات غیرمنتظره بخشی از بازی است که شما وارد آن هستید و باید از کنار آن رد شوید. درک این موضوع به من کمک می‌کند که در تمام مواقع آرامش خودم را حفظ کنم.»

آرام بودن در شرایط غیر منتظره

۶- «به یاد دارم در سال اولی که دانشگاه بودم، زمانی که موقع یک امتحان بزرگ آرامش خودم را از دست دادم، یکی از هم‌اتاقی‌هایم به من گفت: «در مقایسه با کل زندگی‌ات، این هیچی نیست!». و زمانی که واقعا فکر ‌کنید که چقدر دنیا هر روز چالش‌های بیشتری می‌آورد و چطور مردمی که منابع بسیار کم‌تری از ما دارند هر روزشان را می‌گذرانند، با گفتن این جمله شاید بتوانید آرامش خود را حفظ کنید: «در مقایسه با این که زندگی چقدر می‌تواند سخت‌تر باشد…اوضاع‌مان خیلی هم خوب است!». اگر با موقعیت‌های سختی دست و پنجه نرم می‌کنید، فکر کردن به این جمله که «می‌دانی چیست؟ این مشکل غیر قابل عبور نیست» می‌تواند برایتان کمک‌کننده باشد.».

۷- «تمرین‌های درون‌پویی (مدیتیشن) روزانه من بسیار برای غلبه بر چنین موقعیت‌های غیرمنتظره‌ای کمک‌کننده بوده‌اند. فایده یک تمرین درون‌پویی منظم این است که یاد گرفته‌ام وضعیت ذهنی خودم در طول روز را شناسایی کنم، بنابراین زمانی که اتفاقی غیرمنتظره رخ می‌دهد، توجه می‌کنم که از درون در حال چه عکس‌العملی هستم.».

۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx